April 22-23, 2016
|
Widener - Chester, PA
ICON KEY: NJCAA DIII MAC ECAC DIII

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Randolph, Kristen SR-4 TCNJ 1:05.00
2. O'Brien, Rose SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:05.48
3. Austin, Jordan FR-1 RC - Gloucester CC 1:05.56
4. Hawley, Iyanah FR-1 Union CC 1:06.26
5. Su, Jenn SO-2 Johns Hopkins 1:06.32
6. Muffly, Alexa SR-4 Lebanon Valley 1:06.74
7. Dermen, Kaitlyn SO-2 Stockton 1:07.10
8. Roberts, Lauren SO-2 Johns Hopkins 1:07.72
9. Wagner, Reilly FR-1 Misericordia 1:07.85
10. Dukes, Aishah FR-1 Widener 1:08.47
11. Gilmore, Erica FR-1 RC - Gloucester CC 1:08.73
12. Gallagher, Allison SO-2 Widener 1:08.78
13. Oberholtzer, Tess FR-1 Haverford 1:09.87
14. West, Sydney FR-1 Haverford 1:09.99
15. Gaines, Erin SR-4 Juniata 1:10.60
16. Daly, Christine SO-2 Stockton 1:10.63
17. Klecha, Courtney JR-3 Stockton 1:10.91
18. Early, Monyea FR-1 Prince George's CC 1:11.21
19. Blessington, Alanna SO-2 Alvernia 1:11.29
20. Goldsmith, Katie FR-1 Lebanon Valley 1:11.41
21. Chrzanowski, Abigail FR-1 RC - Gloucester CC 1:12.64
22. Waleksi, Erica FR-1 Chestnut Hill 1:13.25
23. Hochuli, Victoria FR-1 Philadelphia U. 1:14.32
24. Link, Khyla SO-2 Prince George's CC 1:14.36
25. Gasmen, Caitlyn FR-1 Juniata 1:14.86
26. Kuhns, Katlynn SR-4 Albright 1:15.60
27. Lowe, Emily SR-4 Immaculata 1:18.17
28. Daly, Emma FR-1 Eastern 1:18.26
29. Early, Erin SO-2 Prince George's CC 1:18.36
30. Campos, Jessica SO-2 Caldwell 1:23.84
31. Sena, Leslee JR-3 Caldwell 1:26.15
32. Polite, Tiffany SO-2 Caldwell 1:35.10
  Sanfillipo, Jenna SO-2 Caldwell DNS
  Allen-Waller, Lulu JR-3 Swarthmore DNS
  Grenger, Ashley JR-3 Monmouth DNS
  McGourty, Meagan SO-2 TCNJ DNS
  Charles, Aliya SO-2 Stockton DNS
  Myhal, Emily SR-4 Neumann DNS
400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Randolph, Kristen SR-4 TCNJ 1:05.00
2. Austin, Jordan FR-1 RC - Gloucester CC 1:05.56
3. Hawley, Iyanah FR-1 Union CC 1:06.26
4. Su, Jenn SO-2 Johns Hopkins 1:06.32
5. Roberts, Lauren SO-2 Johns Hopkins 1:07.72
6. Wagner, Reilly FR-1 Misericordia 1:07.85
  Allen-Waller, Lulu JR-3 Swarthmore DNS
  Grenger, Ashley JR-3 Monmouth DNS
400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. O'Brien, Rose SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:05.48
2. Muffly, Alexa SR-4 Lebanon Valley 1:06.74
3. Dermen, Kaitlyn SO-2 Stockton 1:07.10
4. Dukes, Aishah FR-1 Widener 1:08.47
5. Gallagher, Allison SO-2 Widener 1:08.78
6. Link, Khyla SO-2 Prince George's CC 1:14.36
  McGourty, Meagan SO-2 TCNJ DNS
  Charles, Aliya SO-2 Stockton DNS
400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gilmore, Erica FR-1 RC - Gloucester CC 1:08.73
2. Oberholtzer, Tess FR-1 Haverford 1:09.87
3. West, Sydney FR-1 Haverford 1:09.99
4. Daly, Christine SO-2 Stockton 1:10.63
5. Klecha, Courtney JR-3 Stockton 1:10.91
6. Early, Monyea FR-1 Prince George's CC 1:11.21
7. Goldsmith, Katie FR-1 Lebanon Valley 1:11.41
8. Waleksi, Erica FR-1 Chestnut Hill 1:13.25
400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gaines, Erin SR-4 Juniata 1:10.60
2. Blessington, Alanna SO-2 Alvernia 1:11.29
3. Chrzanowski, Abigail FR-1 RC - Gloucester CC 1:12.64
4. Hochuli, Victoria FR-1 Philadelphia U. 1:14.32
5. Gasmen, Caitlyn FR-1 Juniata 1:14.86
6. Lowe, Emily SR-4 Immaculata 1:18.17
7. Campos, Jessica SO-2 Caldwell 1:23.84
  Sanfillipo, Jenna SO-2 Caldwell DNS
400 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kuhns, Katlynn SR-4 Albright 1:15.60
2. Daly, Emma FR-1 Eastern 1:18.26
3. Early, Erin SO-2 Prince George's CC 1:18.36
4. Sena, Leslee JR-3 Caldwell 1:26.15
5. Polite, Tiffany SO-2 Caldwell 1:35.10
  Myhal, Emily SR-4 Neumann DNS