April 22-23, 2016
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL
ICON KEY: NAIA A WIAC NAIA B

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wilson, James SR-4 Monmouth (Ill.) 47.49 10
2. Ohioze, Michael JR-3 St. Ambrose 47.67 8
3. Reschke, Ethan JR-3 Monmouth (Ill.) 48.12 7
4. Rudebeck, Bryce SR-4 Wis.-Whitewater 48.85 6
5. Spaccapaniccia, Daniel SO-2 North Central (Ill.) 48.93 5
6. Popek, Dan SR-4 Augustana (Ill.) 49.20 4
7. Ferris, Matt JR-3 St. Ambrose 49.24 3
8. Burcham, Alec SO-2 Wis.-Platteville 49.25 2
9. Martin, Josh JR-3 North Central (Ill.) 49.30 1
10. LaMendola, Alex SO-2 Augustana (Ill.) 49.31 -
11. Cornelius, Kendric JR-3 Carthage 49.33 -
12. Reemtsma, Jackson FR-1 Luther 49.37 -
13. Kirby, Zach JR-3 North Central (Ill.) 49.37 -
14. Oestreich, Alec SR-4 Wis.-Stevens Point 49.48 -
15. Flieder, Austin FR-1 Luther 50.07 -
16. Meyer, Collin FR-1 Wis.-Stevens Point 50.13 -
17. Trainor, Matthew SR-4 Monmouth (Ill.) 50.18 -
18. Arneson, Connor FR-1 Wis.-Whitewater 50.34 -
19. McGuire, Dylan FR-1 Wis.-Stevens Point 50.36 -
20. Hunt, Alex JR-3 Olivet Nazarene 50.43 -
21. Kulling, Kevin JR-3 Carthage 50.51 -
22. Rasmussen, Dane FR-1 Carthage 50.87 -
23. DeBord, Rashaun JR-3 Augustana (Ill.) 50.88 -
24. Sinden, Austin SO-2 Wis.-Whitewater 51.06 -
25. Holton, Austin SO-2 Olivet Nazarene 51.07 -
26. Sims, Raleigh SR-4 Luther 51.13 -
27. Scheer, Noah FR-1 Wis.-Stevens Point 51.21 -
28. Collins, Bryan JR-3 Carthage 51.28 -
29. Oliva, Matt SO-2 Olivet Nazarene 51.38 -
30. Lewis, Kyle FR-1 Wis.-Whitewater 51.43 -
31. Spaccapaniccia, Adam SR-4 North Central (Ill.) 51.49 -
32. Williams, Emmett FR-1 Wis.-Whitewater 51.49 -
33. Lidinsky, Marc FR-1 Augustana (Ill.) 51.59 -
34. Zeien, Logan SO-2 Wis.-Whitewater 51.66 -
35. Kuntz, Jonah FR-1 St. Ambrose 51.70 -
36. DeMunck, Blake FR-1 Wis.-Platteville 51.94 -
37. Schultz, Connor SO-2 Wis.-Stevens Point 51.99 -
38. Wilner, Sam SO-2 Olivet Nazarene 52.01 -
39. Cash, Austin FR-1 St. Ambrose 52.55 -
40. Hass, Logan JR-3 Concordia (Wis.) 52.69 -
41. Williams, Austin SO-2 St. Ambrose 52.73 -
42. Boyd, Kory FR-1 Concordia (Wis.) 52.90 -
43. Buechner, Kyle FR-1 Wis.-Platteville 52.98 -
44. Gulik, Mike SR-4 Carthage 53.03 -
45. Bala, Alex FR-1 St. Ambrose 53.17 -
46. Morton, John SR-4 Carthage 53.22 -
47. Andonov, Todor FR-1 Luther 53.24 -
48. Groos, Tyus SO-2 Concordia (Wis.) 53.43 -
49. Couch, Brenten FR-1 Olivet Nazarene 53.54 -
50. Conway, Addison SO-2 Westminster (Mo.) 53.79 -
51. Elliot, Brandon SO-2 Carthage 53.92 -
52. Sebben, Quintin SO-2 Augustana (Ill.) 54.17 -
53. Triplett, Herb JR-3 Carthage 54.55 -
54. McClean, Derrick JR-3 Augustana (Ill.) 54.68 -
55. Klawitter, Joey SO-2 Carthage 54.83 -
56. Stephens, Cody SR-4 Augustana (Ill.) 55.67 -
57. Peters, Anthony SO-2 St. Ambrose 57.00 -
58. Tomlin, Nick FR-1 Luther 57.95 -
59. Lee, Sam FR-1 North Central (Ill.) 58.74 -
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Peters, Anthony SO-2 St. Ambrose 57.00 -
2. Tomlin, Nick FR-1 Luther 57.95 -
3. Lee, Sam FR-1 North Central (Ill.) 58.74 -
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zeien, Logan SO-2 Wis.-Whitewater 51.66 -
2. Andonov, Todor FR-1 Luther 53.24 -
3. Groos, Tyus SO-2 Concordia (Wis.) 53.43 -
4. Conway, Addison SO-2 Westminster (Mo.) 53.79 -
5. Elliot, Brandon SO-2 Carthage 53.92 -
6. Sebben, Quintin SO-2 Augustana (Ill.) 54.17 -
7. Triplett, Herb JR-3 Carthage 54.55 -
8. Klawitter, Joey SO-2 Carthage 54.83 -
9. Stephens, Cody SR-4 Augustana (Ill.) 55.67 -
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cash, Austin FR-1 St. Ambrose 52.55 -
2. Williams, Austin SO-2 St. Ambrose 52.73 -
3. Boyd, Kory FR-1 Concordia (Wis.) 52.90 -
4. Bala, Alex FR-1 St. Ambrose 53.17 -
5. Morton, John SR-4 Carthage 53.22 -
6. McClean, Derrick JR-3 Augustana (Ill.) 54.68 -
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Collins, Bryan JR-3 Carthage 51.28 -
2. Oliva, Matt SO-2 Olivet Nazarene 51.38 -
3. Spaccapaniccia, Adam SR-4 North Central (Ill.) 51.49 -
4. Lidinsky, Marc FR-1 Augustana (Ill.) 51.59 -
5. Wilner, Sam SO-2 Olivet Nazarene 52.01 -
6. Hass, Logan JR-3 Concordia (Wis.) 52.69 -
7. Buechner, Kyle FR-1 Wis.-Platteville 52.98 -
8. Couch, Brenten FR-1 Olivet Nazarene 53.54 -
400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hunt, Alex JR-3 Olivet Nazarene 50.43 -
2. DeBord, Rashaun JR-3 Augustana (Ill.) 50.88 -
3. Sinden, Austin SO-2 Wis.-Whitewater 51.06 -
4. Holton, Austin SO-2 Olivet Nazarene 51.07 -
5. Sims, Raleigh SR-4 Luther 51.13 -
6. Williams, Emmett FR-1 Wis.-Whitewater 51.49 -
7. Kuntz, Jonah FR-1 St. Ambrose 51.70 -
8. DeMunck, Blake FR-1 Wis.-Platteville 51.94 -
9. Schultz, Connor SO-2 Wis.-Stevens Point 51.99 -
400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Burcham, Alec SO-2 Wis.-Platteville 49.25 2
2. Martin, Josh JR-3 North Central (Ill.) 49.30 1
3. Flieder, Austin FR-1 Luther 50.07 -
4. Trainor, Matthew SR-4 Monmouth (Ill.) 50.18 -
5. Kulling, Kevin JR-3 Carthage 50.51 -
6. Rasmussen, Dane FR-1 Carthage 50.87 -
7. Scheer, Noah FR-1 Wis.-Stevens Point 51.21 -
8. Lewis, Kyle FR-1 Wis.-Whitewater 51.43 -
9. Gulik, Mike SR-4 Carthage 53.03 -
400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Ferris, Matt JR-3 St. Ambrose 49.24 3
2. LaMendola, Alex SO-2 Augustana (Ill.) 49.31 -
3. Cornelius, Kendric JR-3 Carthage 49.33 -
4. Kirby, Zach JR-3 North Central (Ill.) 49.37 -
5. Oestreich, Alec SR-4 Wis.-Stevens Point 49.48 -
6. Meyer, Collin FR-1 Wis.-Stevens Point 50.13 -
7. Arneson, Connor FR-1 Wis.-Whitewater 50.34 -
8. McGuire, Dylan FR-1 Wis.-Stevens Point 50.36 -
400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wilson, James SR-4 Monmouth (Ill.) 47.49 10
2. Ohioze, Michael JR-3 St. Ambrose 47.67 8
3. Reschke, Ethan JR-3 Monmouth (Ill.) 48.12 7
4. Rudebeck, Bryce SR-4 Wis.-Whitewater 48.85 6
5. Spaccapaniccia, Daniel SO-2 North Central (Ill.) 48.93 5
6. Popek, Dan SR-4 Augustana (Ill.) 49.20 4
7. Reemtsma, Jackson FR-1 Luther 49.37 -