03/31 - April 02, 2016
|
Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: Peach Belt NEICAAA NCAA DII Auto NAIA B IC4A/ECAC PacWest NJCAA DIII NCAA DII Prov NAIA A Mid-American NCCAA
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. De Grasse, Andre   Athletics Canada 9.99   - 3.3
2. Wilfried, Koffi   ALTIS 10.04   - 3.3
3. Hyman, Kemar   Mizuno 10.14   - 3.3
4. Wiggins, Ernest   Unattached 10.15   - 3.3
5. Coleman, Christian SO-2 Tennessee 10.16   - 1.7
6. Haynes, Akeem   Athletics Canada 10.19   - 2.6
7. Clark, Ryan FR-1 Florida 10.26   - 1.7
8. Pinder, Tadashi SR-4 Alabama 10.28   - 1.8
9. de Barros, Bruno   Brazilian Olympic Committ 10.29   - 2.6
10. Williams , Kendal   Unattached 10.30   - 3.3
11. Morris, Julius SO-2 Western Kentucky 10.33   - 1.7
12. Ellis Jr., Burkheart SR-4 St. Augustine's 10.34 - 2.1
13. Woodson, Markesh SR-4 Missouri 10.34   - 1.7
14. Winters, Jr, David JR-3 South Carolina 10.34   - 1.7
15. Bacon, Jaylen SO-2 Arkansas State 10.37   - 1.7
16. Dendy, Marquis   Nike 10.37   - 3.3
17. Rocha, Rodrigo SR-4 Miss State 10.37   - 2.9
18. Scott, Rafael SO-2 South Alabama 10.38   - 2.6
19. Rowe, Rodney FR-1 N. Carolina A&T 10.40   - 1.8
20. Cunningham, Quashawn SO-2 North Carolina St. 10.40   - 2.1
20. Timpson, Jr, Michael FR-1 Florida 10.40   - 2.0
22. Hamilton, Kenshard JR-3 Kentucky 10.41   - 2.1
23. Junior, Aldemir   Brazilian Olympic Committ 10.41   - 3.3
24. Eliphar, Alton JR-3 FIU 10.42   - 1.8
25. Jamieson, Daniel SR-4 St. Augustine's 10.42 - 1.8
26. Brissett, Christian FR-1 Iowa 10.43   - 1.8
27. Lee, Winston SO-2 Syracuse 10.48 - 1.8
28. Davis, Delano JR-3 LIU Brooklyn 10.49 - 2.1
29. White, Desean SO-2 Morgan State 10.51 - 2.9
30. Thompson, Brandon JR-3 Maryland 10.52 - 2.1
31. Dukes, Tyquan SR-4 LIU Brooklyn 10.52 - 2.9
32. Eaddy, Maurice JR-3 N. Carolina A&T 10.53   - 1.7
33. Ajomale, Mobolade FR-1 Academy of Art 10.53 - 1.7
34. Addison, Jonathan SR-4 North Carolina St. 10.53   - 1.8
35. Edwards III, Harris SR-4 Indiana Tech 10.54 - 2.6
36. Martin, Benjamin SR-4 Troy 10.55   - 1.7
37. Belcher, Christopher JR-3 N. Carolina A&T 10.55   - 2.0
38. Saucer, Vinnie JR-3 Iowa 10.59   - 1.8
39. Paramore, Joshua FR-1 Charleston Southern 10.59   - 2.1
40. Moreira, Jose Carlos   Brazilian Olympic Committ 10.60   - 3.3
41. Okezie, Chidi   Hampton TC 10.60   - 1.8
42. Harrington, James SR-4 Iowa 10.61   - 1.8
42. Crawford, Lawrence FR-1 Miss State 10.61   - 2.0
44. Broaden, John SR-4 Indiana Tech 10.61 - 2.0
45. Oye, Ini-Oluwa JR-3 Kentucky 10.62   - 1.8
46. Buckley, William JR-3 Appalachian State 10.64   - 1.8
47. Antonio, Leighton JR-3 Youngstown St. 10.65   - 2.9
48. Montgomery, Kahmari FR-1 Missouri 10.68   - 2.0
49. Daniels, Damien SO-2 Florida 10.69   - 2.6
50. McRae, Marshall SR-4 Appalachian State 10.69   - 2.9
51. Redwine, Ja'Karyus SR-4 Western Kentucky 10.70   - 1.8
52. King , Kyree JR-3 Western Kentucky 10.70   - 1.8
53. Zallow, Carl SO-2 Youngstown St. 10.71   - 2.1
54. Johnson, Darien SR-4 Buffalo 10.71   - 2.1
55. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 10.72 - 1.8
56. Price, Dante JR-3 Virginia Tech 10.73   - 1.8
57. Taylor, Isaiah FR-1 Miami 10.74   - 1.8
58. Marcano, Andre   CPTC New Balance 10.75   - 2.6
59. Talton, Nigel   Unattached 10.79   - 1.8
60. Henderson, Jerome SR-4 Tennessee St. 10.83   - 2.0
61. Jones, Xavier JR-3 Kentucky 10.83   - 2.6
62. Poole, Michael FR-1 Florida A&M 10.88   - 2.9
63. thompson, kevin   cptc new balance 10.88   - 2.6
64. Thomas, Yohance FR-1 South Carolina 10.89   - 2.9
65. Ibrahim, Sodiq   Terminal Velocity Track C 11.21   - 2.6
66. Ross, Elijah SO-2 Arkansas State 12.32   - 2.6
  Lewis, Devon SO-2 South Carolina FS   - 2.1
100m Dash College Section 1
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. De Grasse, Andre   Athletics Canada 9.99  
2. Wilfried, Koffi   ALTIS 10.04  
3. Hyman, Kemar   Mizuno 10.14  
4. Wiggins, Ernest   Unattached 10.15  
5. Williams , Kendal   Unattached 10.30  
6. Dendy, Marquis   Nike 10.37  
7. Junior, Aldemir   Brazilian Olympic Committ 10.41  
8. Moreira, Jose Carlos   Brazilian Olympic Committ 10.60  
100m Dash College Section 2
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Coleman, Christian SO-2 Tennessee 10.16  
2. Clark, Ryan FR-1 Florida 10.26  
3. Morris, Julius SO-2 Western Kentucky 10.33  
4. Woodson, Markesh SR-4 Missouri 10.34  
5. Winters, Jr, David JR-3 South Carolina 10.34  
6. Bacon, Jaylen SO-2 Arkansas State 10.37  
7. Eaddy, Maurice JR-3 N. Carolina A&T 10.53  
8. Ajomale, Mobolade FR-1 Academy of Art 10.53
9. Martin, Benjamin SR-4 Troy 10.55  
100m Dash College Section 3
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Eliphar, Alton JR-3 FIU 10.42  
2. Jamieson, Daniel SR-4 St. Augustine's 10.42
3. Saucer, Vinnie JR-3 Iowa 10.59  
4. Harrington, James SR-4 Iowa 10.61  
5. Oye, Ini-Oluwa JR-3 Kentucky 10.62  
6. Buckley, William JR-3 Appalachian State 10.64  
7. King , Kyree JR-3 Western Kentucky 10.70  
8. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 10.72
9. Taylor, Isaiah FR-1 Miami 10.74  
100m Dash College Section 4
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Haynes, Akeem   Athletics Canada 10.19  
2. de Barros, Bruno   Brazilian Olympic Committ 10.29  
3. Scott, Rafael SO-2 South Alabama 10.38  
4. Edwards III, Harris SR-4 Indiana Tech 10.54
5. Marcano, Andre   CPTC New Balance 10.75  
6. thompson, kevin   cptc new balance 10.88  
100m Dash College Section 5
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Timpson, Jr, Michael FR-1 Florida 10.40  
2. Belcher, Christopher JR-3 N. Carolina A&T 10.55  
3. Crawford, Lawrence FR-1 Miss State 10.61  
4. Broaden, John SR-4 Indiana Tech 10.61
5. Montgomery, Kahmari FR-1 Missouri 10.68  
6. Henderson, Jerome SR-4 Tennessee St. 10.83  
100m Dash College Section 6
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pinder, Tadashi SR-4 Alabama 10.28  
2. Rowe, Rodney FR-1 N. Carolina A&T 10.40  
3. Brissett, Christian FR-1 Iowa 10.43  
4. Lee, Winston SO-2 Syracuse 10.48
5. Addison, Jonathan SR-4 North Carolina St. 10.53  
6. Okezie, Chidi   Hampton TC 10.60  
7. Redwine, Ja'Karyus SR-4 Western Kentucky 10.70  
8. Price, Dante JR-3 Virginia Tech 10.73  
9. Talton, Nigel   Unattached 10.79  
100m Dash College Section 7
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ellis Jr., Burkheart SR-4 St. Augustine's 10.34
2. Cunningham, Quashawn SO-2 North Carolina St. 10.40  
3. Hamilton, Kenshard JR-3 Kentucky 10.41  
4. Davis, Delano JR-3 LIU Brooklyn 10.49
5. Thompson, Brandon JR-3 Maryland 10.52
6. Paramore, Joshua FR-1 Charleston Southern 10.59  
7. Zallow, Carl SO-2 Youngstown St. 10.71  
8. Johnson, Darien SR-4 Buffalo 10.71  
  Lewis, Devon SO-2 South Carolina FS  
100m Dash College Section 8
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rocha, Rodrigo SR-4 Miss State 10.37  
2. White, Desean SO-2 Morgan State 10.51
3. Dukes, Tyquan SR-4 LIU Brooklyn 10.52
4. Antonio, Leighton JR-3 Youngstown St. 10.65  
5. McRae, Marshall SR-4 Appalachian State 10.69  
6. Poole, Michael FR-1 Florida A&M 10.88  
7. Thomas, Yohance FR-1 South Carolina 10.89  
100m Dash College Section 9
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Daniels, Damien SO-2 Florida 10.69  
2. Jones, Xavier JR-3 Kentucky 10.83  
3. Ibrahim, Sodiq   Terminal Velocity Track C 11.21  
4. Ross, Elijah SO-2 Arkansas State 12.32  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Smart, Chauncy   Auburndale 10.30   -
2. Shivers, Shaun   Chaminade 10.47   -
3. Bryant, Alvin   Dr. Phillips 10.48   -
4. Ware, Terence   Lakewood 10.53   -
5. Gray, Alex   Admiral Farragut 10.54   -
6. Thomas, Curtis   Auburndale 10.57   -
7. Valentine, Lavonte   Melbourne Central Catholic 10.66   -
8. Herbert, Khalil   American Heritage 10.68   -
9. Price, Kavious   Manatee 10.68   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Merritt, Lashawn   TRAIN GANG 20.23   - 0.7
2. Smellie, Gavin   Athletics Canada 20.43   - 1.6
3. Junior, Aldemir   Brazilian Olympic Committ 20.47   - 0.7
4. de Barros, Bruno   Brazilian Olympic Committ 20.50   - 0.7
5. Dos Santos, Vitor Hugo   Brazilian Olympic Comittee 20.67   - 1.6
6. Vides, Jorge   Brazilian Olympic Committ 20.79   - 0.7
7. do Nascimento, Rodrigo   Brazilian Olympic Committ 20.80   - 1.6
8. Harris, James   Unattached 20.84   - 1.6
9. Richards-Kwok, Donate   Athletics Canada 20.90   - 1.6
10. Broaden, John SR-4 Indiana Tech 20.91 - 1.6
11. Edwards III, Harris SR-4 Indiana Tech 20.92 - 1.6
12. Timpson, Jr, Michael FR-1 Florida 20.97   - 2.1
13. Camilo, Paulo Andre   Brazilian Olympic Committ 20.98   - 1.6
14. Oye, Ini-Oluwa JR-3 Kentucky 21.00   - 2.1
15. Rodrigues, Antonio   Brazilian Olympic Committ 21.01   - 1.6
16. Yang, Chun-Han   Taiwan 21.06   - 1.6
17. Hamilton, Kenshard JR-3 Kentucky 21.09   - 2.1
17. Taylor, Charles JR-3 Miss State 21.09   - 4.4
19. Washington, Talyn   Unattached 21.12   - 1.6
20. Okezie, Chidi   Hampton TC 21.16   - 1.6
21. Tate, Chris SR-4 Pittsburgh 21.17 - 2.1
22. Rowe, Rodney FR-1 N. Carolina A&T 21.17   - 2.8
23. Anderson, Justin   Dominion Track Club 21.20   - 3.6
24. Roberts, Jamal   Unattached 21.25   - 2.5
25. Cabrera, Angelo   Unattached 21.30   - 1.6
26. Vulgaire, Harold   France 21.34   - 4.4
27. Burton, Christopher SO-2 Anderson (S.C.) 21.35 - 3.6
28. Belcher, Christopher JR-3 N. Carolina A&T 21.37   - 2.1
29. Hammond, Joshua   Dominion Track Club 21.38   - 3.6
30. Hutchison, Je'von   Unattached 21.42   - 3.6
31. Quarles, Frank JR-3 N. Carolina A&T 21.50   - 4.4
32. Jones, Xavier JR-3 Kentucky 21.51   - 4.4
33. Jones, Brandon   Belize 21.57   - 2.5
34. Paramore, Joshua FR-1 Charleston Southern 21.59   - 2.8
35. Spraggins, Kevin FR-1 Alabama State 21.59   - 1.5
36. Miller, Kashif SO-2 Syracuse 21.60 - 2.8
37. Warden, Zack FR-1 Syracuse 21.62 - 2.1
38. Ponder, Durante'   Unattached 21.71   - 4.4
39. Murray, Kaishon SR-4 Charleston Southern 21.85   - 4.4
40. Lewis, Austin   Unattached 21.87   - 4.4
41. Daniels, Damien SO-2 Florida 21.92   - 1.5
41. Everett, Elliott FR-1 Albany 21.92 - 4.4
43. Gabriel, Caleb JR-3 N. Carolina A&T 21.99   - 1.6
44. Hall, Ryan SR-4 Alabama State 22.01   - 2.8
45. Collins, Travis   Unattached 22.08   - 4.4
46. Stewart, James SO-2 Tennessee St. 22.11   - 2.8
47. Stephenson, Caleb SO-2 Anderson (S.C.) 22.11   - 1.5
48. Rodney, Shayne JR-3 Florida 22.18   - 2.1
49. Spike, Norris FR-1 Alabama State 22.51   - 4.4
50. Thomas, Jordan FR-1 Tennessee St. 22.51   - 1.5
51. Campbell, Dequan FR-1 Charleston Southern 22.55   - 2.5
52. Wimberly, Seth   Chelsea Piers Sprint Club 22.58   - 1.5
53. Soronnadi, Chuka FR-1 Syracuse 22.62   - 2.8
54. Marcano, Andre   CPTC New Balance 22.65   - 4.4
55. Davis, Malik FR-1 Tennessee St. 23.06   - 1.5
56. Miihkinen, Antti   Unattached 25.49   - 2.8
  McLean, Sean   Nike DNF   - 0.7
  Hargrett, Chrisdon   Unattached DNF   - 2.5
200m Dash Open Section 1
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Merritt, Lashawn   TRAIN GANG 20.23  
2. Junior, Aldemir   Brazilian Olympic Committ 20.47  
3. de Barros, Bruno   Brazilian Olympic Committ 20.50  
4. Vides, Jorge   Brazilian Olympic Committ 20.79  
  McLean, Sean   Nike DNF  
200m Dash Open Section 2
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harris, James   Unattached 20.84  
2. Rodrigues, Antonio   Brazilian Olympic Committ 21.01  
3. Yang, Chun-Han   Taiwan 21.06  
4. Okezie, Chidi   Hampton TC 21.16  
200m Dash Open Section 3
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smellie, Gavin   Athletics Canada 20.43  
2. Dos Santos, Vitor Hugo   Brazilian Olympic Comittee 20.67  
3. do Nascimento, Rodrigo   Brazilian Olympic Committ 20.80  
4. Richards-Kwok, Donate   Athletics Canada 20.90  
5. Broaden, John SR-4 Indiana Tech 20.91
6. Edwards III, Harris SR-4 Indiana Tech 20.92
200m Dash Open Section 4
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Roberts, Jamal   Unattached 21.25  
2. Jones, Brandon   Belize 21.57  
3. Campbell, Dequan FR-1 Charleston Southern 22.55  
  Hargrett, Chrisdon   Unattached DNF  
200m Dash Open Section 5
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Camilo, Paulo Andre   Brazilian Olympic Committ 20.98  
2. Washington, Talyn   Unattached 21.12  
3. Cabrera, Angelo   Unattached 21.30  
4. Gabriel, Caleb JR-3 N. Carolina A&T 21.99  
200m Dash Open Section 6
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Timpson, Jr, Michael FR-1 Florida 20.97  
2. Oye, Ini-Oluwa JR-3 Kentucky 21.00  
3. Hamilton, Kenshard JR-3 Kentucky 21.09  
4. Tate, Chris SR-4 Pittsburgh 21.17
5. Belcher, Christopher JR-3 N. Carolina A&T 21.37  
6. Warden, Zack FR-1 Syracuse 21.62
7. Rodney, Shayne JR-3 Florida 22.18  
200m Dash Open Section 7
W: 4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vulgaire, Harold   France 21.34  
2. Ponder, Durante'   Unattached 21.71  
3. Lewis, Austin   Unattached 21.87  
4. Collins, Travis   Unattached 22.08  
200m Dash Open Section 8
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Anderson, Justin   Dominion Track Club 21.20  
2. Burton, Christopher SO-2 Anderson (S.C.) 21.35
3. Hammond, Joshua   Dominion Track Club 21.38  
4. Hutchison, Je'von   Unattached 21.42  
200m Dash Open Section 9
W: 4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Taylor, Charles JR-3 Miss State 21.09  
2. Quarles, Frank JR-3 N. Carolina A&T 21.50  
3. Jones, Xavier JR-3 Kentucky 21.51  
4. Murray, Kaishon SR-4 Charleston Southern 21.85  
5. Everett, Elliott FR-1 Albany 21.92
6. Spike, Norris FR-1 Alabama State 22.51  
7. Marcano, Andre   CPTC New Balance 22.65  
200m Dash Open Section 10
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rowe, Rodney FR-1 N. Carolina A&T 21.17  
2. Paramore, Joshua FR-1 Charleston Southern 21.59  
3. Miller, Kashif SO-2 Syracuse 21.60
4. Hall, Ryan SR-4 Alabama State 22.01  
5. Stewart, James SO-2 Tennessee St. 22.11  
6. Soronnadi, Chuka FR-1 Syracuse 22.62  
7. Miihkinen, Antti   Unattached 25.49  
200m Dash Open Section 11
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Spraggins, Kevin FR-1 Alabama State 21.59  
2. Daniels, Damien SO-2 Florida 21.92  
3. Stephenson, Caleb SO-2 Anderson (S.C.) 22.11  
4. Thomas, Jordan FR-1 Tennessee St. 22.51  
5. Wimberly, Seth   Chelsea Piers Sprint Club 22.58  
6. Davis, Malik FR-1 Tennessee St. 23.06  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Ali, Ahmed SR-4 Alabama 20.16   - 2.0
2. Clark, Ryan FR-1 Florida 20.59   - 2.0
3. Freeman, Maurice JR-3 Georgia 20.64   - 2.4
4. Harrington, James SR-4 Iowa 20.66   - 2.0
5. Titi, Ncincilili SO-2 South Carolina 20.68   - 2.0
6. Rocha, Rodrigo SR-4 Miss State 20.77   - 2.4
7. Montgomery, Kahmari FR-1 Missouri 20.80   - 2.4
8. Jenkins, Raytez SO-2 Georgia 20.81   - 2.0
9. Ajomale, Mobolade FR-1 Academy of Art 20.88 - 2.4
10. Wright, Dontavius JR-3 Stillman 20.93 - 2.4
11. Rogers, Calvary FR-1 Penn 20.95 - 2.4
12. Thompson, Brandon JR-3 Maryland 21.16 - 2.4
13. Price, Dante JR-3 Virginia Tech 21.57   - 2.0
14. Martin, Benjamin SR-4 Troy 21.87   - 2.0
200m Dash College Invite Section 1
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ali, Ahmed SR-4 Alabama 20.16  
2. Clark, Ryan FR-1 Florida 20.59  
3. Harrington, James SR-4 Iowa 20.66  
4. Titi, Ncincilili SO-2 South Carolina 20.68  
5. Jenkins, Raytez SO-2 Georgia 20.81  
6. Price, Dante JR-3 Virginia Tech 21.57  
7. Martin, Benjamin SR-4 Troy 21.87  
200m Dash College Invite Section 2
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Freeman, Maurice JR-3 Georgia 20.64  
2. Rocha, Rodrigo SR-4 Miss State 20.77  
3. Montgomery, Kahmari FR-1 Missouri 20.80  
4. Ajomale, Mobolade FR-1 Academy of Art 20.88
5. Wright, Dontavius JR-3 Stillman 20.93
6. Rogers, Calvary FR-1 Penn 20.95
7. Thompson, Brandon JR-3 Maryland 21.16
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fasasi, Kunle FR-1 Florida 45.43   -
2. Wright, Dontavius JR-3 Stillman 45.68 -
3. Larry, Alfred SR-4 Miss State 45.94   -
4. Rodney, Brendon SR-4 LIU Brooklyn 45.96 -
5. Strother, Nathan SO-2 Tennessee 46.18   -
6. Cogdell, Ari FR-1 Tennessee 46.45   -
7. Waters, Juston SO-2 Miss State 46.89   -
8. Banfield, Myles FR-1 Albany 46.93 -
9. Jones, Taariq SR-4 Albany 46.97 -
10. Mennin, Ray JR-3 Princeton 47.03 -
11. Black, Rayon JR-3 Hampton 47.08 -
11. Bermudez, Ryan JR-3 South Carolina 47.08   -
13. Hamilton, Justin FR-1 N. Carolina A&T 47.08   -
14. Herbert, Khari SR-4 St. Augustine's 47.15 -
15. Tate, Chris SR-4 Pittsburgh 47.24 -
16. Taylor, Donnell SR-4 Pittsburgh 47.24 -
17. Harris, Mar'yea FR-1 Iowa 47.30   -
18. Delauze, Henri SO-2 Miami 47.38   -
19. Tomlinson, Jason JR-3 Albany 47.41 -
20. Harding, Dajuan SO-2 N. Carolina A&T 47.44   -
21. Roachford, Gregory SR-4 Shorter 47.55 -
22. Uruburu, Nick JR-3 Florida 47.63   -
23. Moona, Alistair SR-4 Florida State 47.70   -
24. Roberson, Joel JR-3 Morgan State 47.83 -
25. Evans, Ayrian JR-3 Georgia 47.83   -
26. Frye, DeJuan FR-1 Iowa 47.86   -
27. Ballard, Brandon SR-4 FIU 47.98   -
28. Reese, AZ SR-4 Georgia Tech 47.98   -
29. Collins, Tyler SO-2 Stillman 47.99   -
30. Smith, Jamari FR-1 Florida A&M 48.02   -
31. Watts, Mark SR-4 South Alabama 48.18   -
32. Gali, Joshua JR-3 Buffalo 48.20   -
33. Keys, Antoine SR-4 Louisville 48.27   -
34. White, Derrick SO-2 Georgia 48.31   -
35. Freeman, Joshua SO-2 Princeton 48.34 -
36. Roy, Ricardo SR-4 Florida State 48.40   -
37. Leto, Alex SO-2 Maryland 48.49 -
38. St. Louis, Donovan FR-1 Morgan State 48.49 -
39. Montague, Marlon SO-2 Rhode Island 48.50 -
40. Ganschow, Jared JR-3 Iowa 48.55   -
41. Krehnbrink, Will JR-3 North Carolina St. 48.61   -
42. Johnson, Tyler FR-1 Nova Southeastern 48.73 -
43. Nsuk, Andrew SO-2 Louisville 48.76   -
44. Hebden, Chester SO-2 Virginia Tech 48.76   -
45. Clark, Antonio SO-2 Michigan State 48.99   -
46. Teagle, Devin SO-2 Coppin State 49.05 -
47. Dowling, Desmond SO-2 East Carolina 49.07   -
48. Claggett, Dorian JR-3 N. Carolina A&T 49.08   -
49. Swinton, Grant SO-2 Western Kentucky 49.10   -
50. Thomas, Eric SO-2 Maryland 49.14 -
51. Slay, Brylan SO-2 Pittsburgh 49.18 -
52. Sweeney, Beresford FR-1 Missouri 49.23   -
53. Patterson, Shannon SO-2 North Carolina St. 49.24   -
54. Barnes, Devin FR-1 Virginia 49.29   -
55. Beatty, Justin SO-2 Hampton 49.30   -
56. Rice, Cameron JR-3 Troy 49.50   -
57. Gray, Jared JR-3 Rhode Island 49.75   -
58. Offiah, Henry SR-4 Arkansas State 50.05   -
59. Hayles, Fabian JR-3 Coppin State 50.47   -
60. Nash, Quinten FR-1 Arkansas State 50.67   -
61. Balogun, Babadeji FR-1 Coppin State 51.02   -
400m Dash College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fasasi, Kunle FR-1 Florida 45.43  
2. Wright, Dontavius JR-3 Stillman 45.68
3. Larry, Alfred SR-4 Miss State 45.94  
4. Rodney, Brendon SR-4 LIU Brooklyn 45.96
5. Strother, Nathan SO-2 Tennessee 46.18  
6. Bermudez, Ryan JR-3 South Carolina 47.08  
7. Herbert, Khari SR-4 St. Augustine's 47.15
8. Moona, Alistair SR-4 Florida State 47.70  
400m Dash College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cogdell, Ari FR-1 Tennessee 46.45  
2. Waters, Juston SO-2 Miss State 46.89  
3. Jones, Taariq SR-4 Albany 46.97
4. Black, Rayon JR-3 Hampton 47.08
5. Tomlinson, Jason JR-3 Albany 47.41
6. Uruburu, Nick JR-3 Florida 47.63  
400m Dash College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harris, Mar'yea FR-1 Iowa 47.30  
2. Delauze, Henri SO-2 Miami 47.38  
3. Harding, Dajuan SO-2 N. Carolina A&T 47.44  
4. Roberson, Joel JR-3 Morgan State 47.83
5. Frye, DeJuan FR-1 Iowa 47.86  
6. Keys, Antoine SR-4 Louisville 48.27  
7. Beatty, Justin SO-2 Hampton 49.30  
8. Offiah, Henry SR-4 Arkansas State 50.05  
400m Dash College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tate, Chris SR-4 Pittsburgh 47.24
2. Evans, Ayrian JR-3 Georgia 47.83  
3. Watts, Mark SR-4 South Alabama 48.18  
4. Gali, Joshua JR-3 Buffalo 48.20  
5. White, Derrick SO-2 Georgia 48.31  
6. Freeman, Joshua SO-2 Princeton 48.34
7. Nsuk, Andrew SO-2 Louisville 48.76  
400m Dash College Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Jamari FR-1 Florida A&M 48.02  
2. Roy, Ricardo SR-4 Florida State 48.40  
3. Leto, Alex SO-2 Maryland 48.49
4. Ganschow, Jared JR-3 Iowa 48.55  
5. Krehnbrink, Will JR-3 North Carolina St. 48.61  
6. Claggett, Dorian JR-3 N. Carolina A&T 49.08  
7. Swinton, Grant SO-2 Western Kentucky 49.10  
8. Hayles, Fabian JR-3 Coppin State 50.47  
400m Dash College Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Banfield, Myles FR-1 Albany 46.93
2. Mennin, Ray JR-3 Princeton 47.03
3. Taylor, Donnell SR-4 Pittsburgh 47.24
4. Roachford, Gregory SR-4 Shorter 47.55
5. Collins, Tyler SO-2 Stillman 47.99  
6. Montague, Marlon SO-2 Rhode Island 48.50
7. Slay, Brylan SO-2 Pittsburgh 49.18
400m Dash College Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Reese, AZ SR-4 Georgia Tech 47.98  
2. Johnson, Tyler FR-1 Nova Southeastern 48.73
3. Hebden, Chester SO-2 Virginia Tech 48.76  
4. Clark, Antonio SO-2 Michigan State 48.99  
5. Teagle, Devin SO-2 Coppin State 49.05
6. Dowling, Desmond SO-2 East Carolina 49.07  
7. Thomas, Eric SO-2 Maryland 49.14
8. Rice, Cameron JR-3 Troy 49.50  
400m Dash College Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hamilton, Justin FR-1 N. Carolina A&T 47.08  
2. Ballard, Brandon SR-4 FIU 47.98  
3. St. Louis, Donovan FR-1 Morgan State 48.49
4. Sweeney, Beresford FR-1 Missouri 49.23  
5. Patterson, Shannon SO-2 North Carolina St. 49.24  
6. Barnes, Devin FR-1 Virginia 49.29  
7. Gray, Jared JR-3 Rhode Island 49.75  
8. Nash, Quinten FR-1 Arkansas State 50.67  
9. Balogun, Babadeji FR-1 Coppin State 51.02  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Berry, Mike   TRAIN GANG 45.51   -
2. de Souza, Hugo   Brazilian Olympic Committ 45.76   -
3. Russell, Alonzo   Bahamas 46.03   -
4. chambers, ricardo   Jamaica 46.23   -
5. pollard, troy   Triple Crown 46.25   -
6. Hyatt, Dane   G.W.Express/Nike 46.33   -
7. Cowan, Dwayne   Unattached 46.38   -
8. Oliveira, Pedro   Brazilian Olympic Committ 46.46   -
9. Edmonds, Josh   G.W.Express/Nike 46.62   -
10. Cardoso, Wagner   Brazilian Athletic Federa 46.64   -
11. Hammond, Joshua   Dominion Track Club 46.78   -
12. Carvalho, Lucas   Brazilian Athletic Federa 46.98   -
13. Henriques, Anderson   Brazilian Olympic Committ 47.16   -
14. Gibson, Jeffery   G.W.Express/Nike 47.22   -
15. Franklin, Rayshaun   Toronto 47.31   -
16. Tatham, Rasheed FR-1 Miss State 47.40   -
17. Washington, Talyn   Unattached 47.49   -
18. Russo, Alexander   Brazilian All Stars 47.56   -
19. Hewitt , Zwede   Unattached 47.62   -
20. Jobe, Momodou JR-3 Albany 47.72 -
21. Bain, Andretti   OTM 47.79   -
22. Quach, Lich Cong   Vietnam 47.86   -
23. Nkanata, Carvin   Kenya 48.25   -
24. Hewitt, Kevaughn   G.W.Express/Nike 48.29   -
25. Suber, Stanley   Unattached 48.41   -
26. Mullings, Breon FR-1 Miami 48.47   -
27. Mooyong, Lee   Goyangcity 48.63   -
28. Green, Floyd FR-1 Alabama State 48.66   -
29. da Silva, Jonathan   Brazilian Athletic Federa 48.71   -
30. Ryan, Joseph SR-4 Miami 49.06   -
31. Yoseop, Kim   Goyangcity 49.60   -
32. McDowell, Jontue SO-2 Tennessee St. 50.29   -
33. Brown, Bryont SR-4 Alabama State 50.43   -
34. McDonald, Josh JR-3 Pittsburgh 50.66   -
35. Wolliston, Anthony SR-4 Miami 50.82   -
36. Townsend, Sheldon JR-3 Charleston Southern 50.88   -
37. Fox, Eric SO-2 Louisville 51.32   -
400m Dash Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Berry, Mike   TRAIN GANG 45.51  
2. de Souza, Hugo   Brazilian Olympic Committ 45.76  
3. chambers, ricardo   Jamaica 46.23  
4. Hyatt, Dane   G.W.Express/Nike 46.33  
5. Oliveira, Pedro   Brazilian Olympic Committ 46.46  
6. Henriques, Anderson   Brazilian Olympic Committ 47.16  
7. Hewitt , Zwede   Unattached 47.62  
400m Dash Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Russell, Alonzo   Bahamas 46.03  
2. Cowan, Dwayne   Unattached 46.38  
3. Edmonds, Josh   G.W.Express/Nike 46.62  
4. Cardoso, Wagner   Brazilian Athletic Federa 46.64  
5. da Silva, Jonathan   Brazilian Athletic Federa 48.71  
400m Dash Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carvalho, Lucas   Brazilian Athletic Federa 46.98  
2. Gibson, Jeffery   G.W.Express/Nike 47.22  
3. Russo, Alexander   Brazilian All Stars 47.56  
4. Bain, Andretti   OTM 47.79  
5. Quach, Lich Cong   Vietnam 47.86  
6. Nkanata, Carvin   Kenya 48.25  
400m Dash Open Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. pollard, troy   Triple Crown 46.25  
2. Washington, Talyn   Unattached 47.49  
3. Hewitt, Kevaughn   G.W.Express/Nike 48.29  
400m Dash Open Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hammond, Joshua   Dominion Track Club 46.78  
2. Franklin, Rayshaun   Toronto 47.31  
3. Tatham, Rasheed FR-1 Miss State 47.40  
4. Jobe, Momodou JR-3 Albany 47.72
5. Mullings, Breon FR-1 Miami 48.47  
6. Wolliston, Anthony SR-4 Miami 50.82  
400m Dash Open Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Suber, Stanley   Unattached 48.41  
2. Mooyong, Lee   Goyangcity 48.63  
3. Green, Floyd FR-1 Alabama State 48.66  
4. Ryan, Joseph SR-4 Miami 49.06  
5. Yoseop, Kim   Goyangcity 49.60  
6. Brown, Bryont SR-4 Alabama State 50.43  
400m Dash Open Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McDowell, Jontue SO-2 Tennessee St. 50.29  
2. McDonald, Josh JR-3 Pittsburgh 50.66  
3. Townsend, Sheldon JR-3 Charleston Southern 50.88  
4. Fox, Eric SO-2 Louisville 51.32  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Vazquez, Wesley   Nike 1:44.75   -
2. Arroyo, Andres JR-3 Florida 1:45.78   -
3. Harris, Isaiah FR-1 Penn State 1:46.05 -
4. Kidder, Brannon SR-4 Penn State 1:46.42 -
5. Rutt, Mike   New Jersey-New York Track Club 1:47.49   -
6. Heppenstall, Robert FR-1 Wake Forest 1:47.76   -
7. Teixeira, Otniel SR-4 Florida State 1:48.03   -
8. Holden, Simon JR-3 Wake Forest 1:48.04   -
9. Marshall, Myles FR-1 Harvard 1:48.20 -
10. Dill, Shaquille FR-1 St. Augustine's 1:48.29 -
11. Smith, Kisean SR-4 Georgia 1:48.61   -
12. Harrison, Christian SR-4 Georgia 1:48.65   -
13. James, Jamaal   Trinidad & Tobago 1:48.66   -
14. Prince, Quamel JR-3 Tennessee St. 1:48.66   -
15. Hutchinson, Immanuel SR-4 St. Augustine's 1:48.73 -
16. James, Michael JR-3 Coppin State 1:49.21 -
17. London, Mark JR-3 Coppin State 1:49.30 -
18. Johnson, Onyx JR-3 Morgan State 1:49.35 -
19. Morgan, Dameon SR-4 Mississippi 1:49.51   -
20. Littig, Andres SO-2 Georgia Tech 1:49.83   -
21. Hutsalyuk, Pavlo FR-1 Iowa 1:49.94   -
22. Lasater, Brandon   Atlanta Track Club 1:50.21   -
23. Graca, Elias FR-1 Penn 1:50.29 -
24. Romaniw, Anthony   Speed River New Balance TFC 1:50.31   -
25. Hampton, Jeramey FR-1 Georgia 1:50.43   -
26. Dillon, Shane FR-1 Kentucky 1:50.48   -
27. Tobin, Sean JR-3 Mississippi 1:50.52   -
28. Creese, Robby SR-4 Penn State 1:50.73 -
29. Hatler, Chris JR-3 Penn 1:50.80 -
30. Antonio Garrido, Lucirio   Venezuela 1:50.81   -
31. Sherrer, Holland SR-4 Mississippi 1:50.88   -
32. Jones, Otis FR-1 South Carolina 1:51.13   -
33. Miller, Thomas SR-4 East Tenn. St. 1:51.24   -
34. Moore, Jonathan SO-2 Bethune-Cookman 1:51.26   -
35. Hastings, Ryan SO-2 Appalachian State 1:51.32   -
36. Wiseman, Jeff SO-2 Penn 1:51.65 -
37. Jackson, Bershawn   G.W.Express/Nike 1:51.75   -
38. Hagen, Kenneth SO-2 Virginia 1:51.81   -
39. Crocker, Will SR-4 Missouri 1:51.83   -
40. Brahm, Luke SR-4 Princeton 1:51.84 -
41. Trettel, Dan SR-4 Maryland 1:52.12 -
42. Butler, Matthew JR-3 Florida State 1:52.26   -
43. Sheridan, Mark SO-2 Missouri 1:52.58   -
44. Ball, Ronaldo JR-3 Coppin State 1:52.88 -
45. Woodrome, Tyler FR-1 Tennessee 1:52.94   -
46. Bartlett, Avery FR-1 Georgia Tech 1:52.96   -
47. Trevino, Isaac FR-1 Alabama 1:52.98   -
48. Robinson, Tyson FR-1 Troy 1:53.10   -
49. Kolacia, Nate SR-4 Grinnell 1:53.30   -
50. Carrington, Logan SO-2 Virginia 1:53.47   -
51. Burton, Jake JR-3 Florida State 1:53.49   -
52. Ingalls, Joshua SO-2 Princeton 1:53.72 -
53. Magee, Matthew JR-3 Florida State 1:54.09   -
54. Kemjika, Oscar   Chelsea Piers Sprint Club 1:54.71   -
55. Dorman, Ryan SO-2 Iowa 1:54.91   -
56. Dublirer, Luke SO-2 Miami 1:56.35   -
57. Epps, Malik SR-4 Harvard 1:57.44   -
58. Burnett, Chris SR-4 Georgia Tech 1:58.39   -
59. Ahrenholz, Sam   Unattached 2:00.14   -
  Hester, John JR-3 Indiana Tech DNF   -
  Verberg, David   Adidas DNF   -
800m Run College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vazquez, Wesley   Nike 1:44.75  
2. Arroyo, Andres JR-3 Florida 1:45.78  
3. Harris, Isaiah FR-1 Penn State 1:46.05
4. Kidder, Brannon SR-4 Penn State 1:46.42
5. Rutt, Mike   New Jersey-New York Track Club 1:47.49  
6. Teixeira, Otniel SR-4 Florida State 1:48.03  
7. Marshall, Myles FR-1 Harvard 1:48.20
8. Tobin, Sean JR-3 Mississippi 1:50.52  
  Verberg, David   Adidas DNF  
800m Run College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Heppenstall, Robert FR-1 Wake Forest 1:47.76  
2. Holden, Simon JR-3 Wake Forest 1:48.04  
3. Smith, Kisean SR-4 Georgia 1:48.61  
4. Harrison, Christian SR-4 Georgia 1:48.65  
5. James, Jamaal   Trinidad & Tobago 1:48.66  
6. Hutchinson, Immanuel SR-4 St. Augustine's 1:48.73
7. James, Michael JR-3 Coppin State 1:49.21
8. London, Mark JR-3 Coppin State 1:49.30
9. Lasater, Brandon   Atlanta Track Club 1:50.21  
10. Antonio Garrido, Lucirio   Venezuela 1:50.81  
11. Burton, Jake JR-3 Florida State 1:53.49  
800m Run College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dill, Shaquille FR-1 St. Augustine's 1:48.29
2. Prince, Quamel JR-3 Tennessee St. 1:48.66  
3. Johnson, Onyx JR-3 Morgan State 1:49.35
4. Morgan, Dameon SR-4 Mississippi 1:49.51  
5. Hutsalyuk, Pavlo FR-1 Iowa 1:49.94  
6. Graca, Elias FR-1 Penn 1:50.29
7. Romaniw, Anthony   Speed River New Balance TFC 1:50.31  
8. Creese, Robby SR-4 Penn State 1:50.73
9. Sherrer, Holland SR-4 Mississippi 1:50.88  
10. Crocker, Will SR-4 Missouri 1:51.83  
800m Run College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Littig, Andres SO-2 Georgia Tech 1:49.83  
2. Hampton, Jeramey FR-1 Georgia 1:50.43  
3. Miller, Thomas SR-4 East Tenn. St. 1:51.24  
4. Moore, Jonathan SO-2 Bethune-Cookman 1:51.26  
5. Wiseman, Jeff SO-2 Penn 1:51.65
6. Jackson, Bershawn   G.W.Express/Nike 1:51.75  
7. Brahm, Luke SR-4 Princeton 1:51.84
8. Bartlett, Avery FR-1 Georgia Tech 1:52.96  
9. Ingalls, Joshua SO-2 Princeton 1:53.72
10. Burnett, Chris SR-4 Georgia Tech 1:58.39  
800m Run College Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hagen, Kenneth SO-2 Virginia 1:51.81  
2. Trettel, Dan SR-4 Maryland 1:52.12
3. Butler, Matthew JR-3 Florida State 1:52.26  
4. Trevino, Isaac FR-1 Alabama 1:52.98  
5. Robinson, Tyson FR-1 Troy 1:53.10  
6. Kolacia, Nate SR-4 Grinnell 1:53.30  
7. Carrington, Logan SO-2 Virginia 1:53.47  
8. Magee, Matthew JR-3 Florida State 1:54.09  
9. Dublirer, Luke SO-2 Miami 1:56.35  
10. Ahrenholz, Sam   Unattached 2:00.14  
800m Run College Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dillon, Shane FR-1 Kentucky 1:50.48  
2. Hatler, Chris JR-3 Penn 1:50.80
3. Jones, Otis FR-1 South Carolina 1:51.13  
4. Hastings, Ryan SO-2 Appalachian State 1:51.32  
5. Sheridan, Mark SO-2 Missouri 1:52.58  
6. Ball, Ronaldo JR-3 Coppin State 1:52.88
7. Woodrome, Tyler FR-1 Tennessee 1:52.94  
8. Kemjika, Oscar   Chelsea Piers Sprint Club 1:54.71  
9. Dorman, Ryan SO-2 Iowa 1:54.91  
10. Epps, Malik SR-4 Harvard 1:57.44  
  Hester, John JR-3 Indiana Tech DNF  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Pacifico, Justin   Flagler Palm Coast 1:51.87   -
2. Lyons, Johns   Lake Mary 1:52.53   -
3. Storey, Jospeh "Jackson"   Creekside 1:52.59   -
4. Haynes, Yohance   St. Thomas Aquinas 1:53.15   -
5. Hogan, Emare   Dr. Phillips 1:54.20   -
6. Dillon, Marshall   Charlotte 1:54.28   -
7. Cachon, Brandon   Barron Collier 1:55.13   -
8. Hall, David   Oakleaf 1:55.52   -
9. Penalver, Jose   Cooper City 1:55.66   -
10. Ryan, Micah   South Walton 1:56.53   -
11. Wajd, Qaseem   Hillsborough 1:56.70   -
12. Wynn, Kadeem   Flagler Palm Coast 1:57.00   -
13. Volmar, Johns   Freedom (Orlando) 1:58.30   -
14. Hasell, James   East Lake 1:58.56   -
15. Fravel, John   Milton 1:58.73   -
16. Roe, Chance   Lowndes 1:59.05   -
17. Schwartz, Carl   Dr. Phillips 1:59.06   -
18. Rodriguez, Xavier   Lake Nona 1:59.18   -
19. Correa, Gaby   Ransom Everglades 1:59.33   -
20. Gordon, Isaac   Olympia 1:59.58   -
21. Boucher, Alex   Winter Park 1:59.64   -
22. Edwards, Paul   Martin County 2:00.11   -
23. Hill, Sequion   Boyd Anderson 2:00.13   -
24. Lanzone, Cayman   Celebration 2:00.18   -
25. Godfrey, Emanuel   Godby 2:00.19   -
26. Turner, Keonte   Mount Dora 2:00.34   -
27. Kay, Alex   Forest 2:00.37   -
28. Clethen, Joshua   Monsignor Pace 2:00.45   -
29. Stucky, Jawaun   Alonso 2:00.59   -
30. Velez, Anthony   St. Cloud 2:00.68   -
31. Tse, Joshua   Spruce Creek 2:00.73   -
32. Jones, Zaemione   Hallandale 2:00.74   -
33. Hyland, Chase   Pine School 2:00.92   -
34. Rodriques, Jaylen   Lake Brantley 2:01.07   -
35. Plancarte, Ivan   Sarasota 2:01.26   -
36. Mihm, Jackson   Ransom Everglades 2:01.86   -
37. Heintskill, Jason   American Heritage 2:01.91   -
38. Hayes, Jared   West Shore 2:01.94   -
39. Beck, Arye   Estero 2:02.05   -
40. White, Patrick   Miramar 2:02.08   -
41. Jones, Tywon   Seabreeze 2:02.30   -
42. Campbell, Leroy   Miramar 2:02.84   -
43. Perez, Nate   Creekside 2:02.92   -
44. Hill, Dequion   Boyd Anderson 2:02.92   -
45. Peralta, Jean Carlos   Lake Nona 2:02.96   -
46. Bandarra, Fabio   Olympia 2:03.56   -
47. Reid, Newton   South Plantation 2:03.61   -
48. Jacobs, Ryce   Buchholz 2:03.64   -
49. Ostler, Aaron   Barron Collier 2:04.27   -
50. Conigilaro, Thomas   Lake Mary 2:04.38   -
51. Uebelacker, Justin   Charlotte 2:04.44   -
52. Mapes, Matthew   St. Cloud 2:04.47   -
53. Halden, Conner   Alonso 2:04.63   -
54. Rivers, Rodrick   St. Petersburg 2:04.63   -
55. Trujillo, Jacob   Baker (Cape Coral) 2:04.91   -
56. Roy, Billy   Pine Crest 2:05.08   -
57. Deschenes, Sahil   Wharton 2:05.53   -
58. Francois, Joab   Lake Brantley 2:05.76   -
59. Bruner, Austin   Celebration 2:05.77   -
60. McNabb, Brett   Naples 2:05.90   -
61. Escuage, Allen   Cardinal Gibbons 2:06.19   -
62. Blake, Neil   Venice 2:06.21   -
63. Edwards, Roosevelt   Taravella 2:06.38   -
64. Daniel, Mackenson   South Plantation 2:06.40   -
65. Whitehead, Charles   West Orange 2:06.43   -
66. Dorn, Jacob   Estero 2:07.06   -
67. Hannah, Billy   West Orange 2:07.19   -
68. Larsen, Alex   Circle Christian 2:07.24   -
69. Burchett, Blake   Seacrest Country Day 2:07.40   -
70. Harshman, Jonathan   Baker (Cape Coral) 2:07.43   -
71. Fator, Elrashid   Sickles 2:07.49   -
72. Howell, Tommy   Buchholz 2:07.57   -
73. Rose, Noeha   Coral Glades 2:07.63   -
74. Eno, Jacob   Crystal River 2:08.24   -
75. Woo, Jon   Palmetto Ridge 2:08.45   -
76. Rampergas, Andre   Haines City 2:08.45   -
77. Moore, Shantrel   South Fort Myers 2:08.48   -
78. Hanna, Dallas   New Smyrna Beach 2:08.67   -
79. Simmons, Terrel   South Fort Myers 2:08.79   -
80. Caldwell, Alex   Pine Crest 2:08.93   -
81. Petit-Jeune, Isaiah   American Heritage 2:08.98   -
82. Pean, Christian   Coral Glades 2:09.01   -
83. Lester, Samir   Island Coast 2:09.02   -
84. Chavis, Hunter   Mount Dora 2:09.08   -
85. Ireland, Jacob   Venice 2:09.13   -
86. Locascio, Logan   Gainesville 2:09.30   -
87. Meyer, Payne   New Smyrna Beach 2:09.38   -
88. Murphy, Dennarious   Wharton 2:09.39   -
89. Rerko, Bryan   Spruce Creek 2:09.58   -
90. Textor , Christopher   Pine School 2:10.47   -
91. Curtis, Michael   Circle Christian 2:10.49   -
92. Patrick, Osiris   Lecanto 2:10.51   -
93. Perez, Franco   Seabreeze 2:10.86   -
94. Haitham, Mohammed   Lakewood 2:11.11   -
95. Gonzalez, Nicholas   University (Orlando) 2:11.54   -
96. Schmidt, Kaylon   Taravella 2:12.13   -
97. Jaime, Paul   Melbourne Central Catholic 2:12.17   -
98. Fletcher, Dustin   Newsome 2:12.28   -
99. Morgan, Austin   Lee-Davis 2:12.29   -
100. Muse, Joshua   Gainesville 2:12.83   -
101. Riley, Julious   Trenton 2:13.05   -
102. Russo, Caleb   Crystal River 2:13.20   -
103. Martin, Xavier   Palmetto 2:13.26   -
104. Buker, Elijah   DeLand 2:13.42   -
105. Williams, Colin   Naples 2:13.78   -
106. Campbell , Josiah   Cardinal Gibbons 2:14.20   -
107. Parknow, Brandon   Lee-Davis 2:14.89   -
108. Hill, Albert   Lakewood 2:15.75   -
109. Neumann, Steven   Palmetto 2:17.33   -
110. Robinson, Ryan   St. Francis 2:18.30   -
111. Thomas, Joey   Island Coast 2:18.84   -
112. Rosenbalm, Ryne   Palmetto Ridge 2:19.07   -
113. Harford, Jacob   IMG Academy 2:20.09   -
114. Flores, Enrique   DeLand 2:23.79   -
115. Purim, Jackson   Mount Dora Bible 2:26.00   -
800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pacifico, Justin   Flagler Palm Coast 1:51.87  
2. Lyons, Johns   Lake Mary 1:52.53  
3. Storey, Jospeh "Jackson"   Creekside 1:52.59  
4. Haynes, Yohance   St. Thomas Aquinas 1:53.15  
5. Hogan, Emare   Dr. Phillips 1:54.20  
6. Dillon, Marshall   Charlotte 1:54.28  
7. Cachon, Brandon   Barron Collier 1:55.13  
8. Hall, David   Oakleaf 1:55.52  
9. Penalver, Jose   Cooper City 1:55.66  
10. Ryan, Micah   South Walton 1:56.53  
11. Wynn, Kadeem   Flagler Palm Coast 1:57.00  
12. Volmar, Johns   Freedom (Orlando) 1:58.30  
13. Roe, Chance   Lowndes 1:59.05  
14. Gordon, Isaac   Olympia 1:59.58  
15. Hill, Sequion   Boyd Anderson 2:00.13  
800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wajd, Qaseem   Hillsborough 1:56.70  
2. Fravel, John   Milton 1:58.73  
3. Correa, Gaby   Ransom Everglades 1:59.33  
4. Boucher, Alex   Winter Park 1:59.64  
5. Edwards, Paul   Martin County 2:00.11  
6. Velez, Anthony   St. Cloud 2:00.68  
7. Hyland, Chase   Pine School 2:00.92  
8. Plancarte, Ivan   Sarasota 2:01.26  
9. Mihm, Jackson   Ransom Everglades 2:01.86  
10. Hayes, Jared   West Shore 2:01.94  
11. Beck, Arye   Estero 2:02.05  
12. Peralta, Jean Carlos   Lake Nona 2:02.96  
13. Daniel, Mackenson   South Plantation 2:06.40  
14. Dorn, Jacob   Estero 2:07.06  
15. Rampergas, Andre   Haines City 2:08.45  
16. Campbell , Josiah   Cardinal Gibbons 2:14.20  
800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hasell, James   East Lake 1:58.56  
2. Lanzone, Cayman   Celebration 2:00.18  
3. Turner, Keonte   Mount Dora 2:00.34  
4. Kay, Alex   Forest 2:00.37  
5. Clethen, Joshua   Monsignor Pace 2:00.45  
6. Stucky, Jawaun   Alonso 2:00.59  
7. Tse, Joshua   Spruce Creek 2:00.73  
8. Rodriques, Jaylen   Lake Brantley 2:01.07  
9. Heintskill, Jason   American Heritage 2:01.91  
10. White, Patrick   Miramar 2:02.08  
11. Campbell, Leroy   Miramar 2:02.84  
12. Perez, Nate   Creekside 2:02.92  
13. Bandarra, Fabio   Olympia 2:03.56  
14. Uebelacker, Justin   Charlotte 2:04.44  
15. Rivers, Rodrick   St. Petersburg 2:04.63  
16. Francois, Joab   Lake Brantley 2:05.76  
17. Whitehead, Charles   West Orange 2:06.43  
18. Petit-Jeune, Isaiah   American Heritage 2:08.98  
800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Schwartz, Carl   Dr. Phillips 1:59.06  
2. Rodriguez, Xavier   Lake Nona 1:59.18  
3. Godfrey, Emanuel   Godby 2:00.19  
4. Jones, Zaemione   Hallandale 2:00.74  
5. Jones, Tywon   Seabreeze 2:02.30  
6. Ostler, Aaron   Barron Collier 2:04.27  
7. Conigilaro, Thomas   Lake Mary 2:04.38  
8. Bruner, Austin   Celebration 2:05.77  
9. Escuage, Allen   Cardinal Gibbons 2:06.19  
10. Larsen, Alex   Circle Christian 2:07.24  
11. Burchett, Blake   Seacrest Country Day 2:07.40  
12. Rose, Noeha   Coral Glades 2:07.63  
13. Eno, Jacob   Crystal River 2:08.24  
14. Hanna, Dallas   New Smyrna Beach 2:08.67  
15. Caldwell, Alex   Pine Crest 2:08.93  
16. Chavis, Hunter   Mount Dora 2:09.08  
17. Meyer, Payne   New Smyrna Beach 2:09.38  
800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jacobs, Ryce   Buchholz 2:03.64  
2. Mapes, Matthew   St. Cloud 2:04.47  
3. Halden, Conner   Alonso 2:04.63  
4. Trujillo, Jacob   Baker (Cape Coral) 2:04.91  
5. Roy, Billy   Pine Crest 2:05.08  
6. Deschenes, Sahil   Wharton 2:05.53  
7. Blake, Neil   Venice 2:06.21  
8. Edwards, Roosevelt   Taravella 2:06.38  
9. Hannah, Billy   West Orange 2:07.19  
10. Howell, Tommy   Buchholz 2:07.57  
11. Moore, Shantrel   South Fort Myers 2:08.48  
12. Simmons, Terrel   South Fort Myers 2:08.79  
13. Ireland, Jacob   Venice 2:09.13  
14. Curtis, Michael   Circle Christian 2:10.49  
15. Haitham, Mohammed   Lakewood 2:11.11  
16. Schmidt, Kaylon   Taravella 2:12.13  
17. Russo, Caleb   Crystal River 2:13.20  
800m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hill, Dequion   Boyd Anderson 2:02.92  
2. Reid, Newton   South Plantation 2:03.61  
3. McNabb, Brett   Naples 2:05.90  
4. Harshman, Jonathan   Baker (Cape Coral) 2:07.43  
5. Fator, Elrashid   Sickles 2:07.49  
6. Woo, Jon   Palmetto Ridge 2:08.45  
7. Pean, Christian   Coral Glades 2:09.01  
8. Locascio, Logan   Gainesville 2:09.30  
9. Murphy, Dennarious   Wharton 2:09.39  
10. Textor , Christopher   Pine School 2:10.47  
11. Perez, Franco   Seabreeze 2:10.86  
12. Gonzalez, Nicholas   University (Orlando) 2:11.54  
13. Fletcher, Dustin   Newsome 2:12.28  
14. Riley, Julious   Trenton 2:13.05  
15. Hill, Albert   Lakewood 2:15.75  
16. Robinson, Ryan   St. Francis 2:18.30  
17. Flores, Enrique   DeLand 2:23.79  
800m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lester, Samir   Island Coast 2:09.02  
2. Rerko, Bryan   Spruce Creek 2:09.58  
3. Patrick, Osiris   Lecanto 2:10.51  
4. Jaime, Paul   Melbourne Central Catholic 2:12.17  
5. Morgan, Austin   Lee-Davis 2:12.29  
6. Muse, Joshua   Gainesville 2:12.83  
7. Martin, Xavier   Palmetto 2:13.26  
8. Buker, Elijah   DeLand 2:13.42  
9. Williams, Colin   Naples 2:13.78  
10. Parknow, Brandon   Lee-Davis 2:14.89  
11. Neumann, Steven   Palmetto 2:17.33  
12. Thomas, Joey   Island Coast 2:18.84  
13. Rosenbalm, Ryne   Palmetto Ridge 2:19.07  
14. Harford, Jacob   IMG Academy 2:20.09  
15. Purim, Jackson   Mount Dora Bible 2:26.00  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wynne, Henry JR-3 Virginia 3:38.35   -
2. Engels, Craig SO-2 Mississippi 3:38.82   -
3. Gilley, Trevor JR-3 Mississippi 3:41.77   -
4. McBride, Brandon SR-4 Miss State 3:41.92   -
5. Styles, Lou SO-2 Kentucky 3:42.22   -
6. Atchoo, Michael   New Jersey-New York Track Club 3:42.33   -
7. Morken, Nick SO-2 North Florida 3:42.56   -
8. Presson, Isaac   Unattached 3:44.14   -
9. Santana, Victor   JLR TRACK CLUB 3:44.19   -
10. Marsella, Mike JR-3 Virginia 3:44.78   -
11. Mulenga, Harry   Unattached 3:45.24   -
12. Novak, Matthew FR-1 Virginia 3:45.35   -
13. Fischbach, Sebastian SO-2 Wake Forest 3:45.61   -
14. Guyton, Jack FR-1 Florida 3:45.61   -
15. Kibichiy, Edwin JR-3 Louisville 3:45.62   -
16. Beitter, Jack FR-1 Florida 3:45.71   -
17. Clark, Jimmy SR-4 Florida 3:46.11   -
18. Gutierrez, Derek SO-2 Mississippi 3:47.07   -
19. James, Oliver JR-3 McNeese State 3:47.55   -
20. Pettersen, Magnus FR-1 Florida 3:47.82   -
21. Long, Zach FR-1 Tennessee 3:47.99   -
22. Montague, Gabe SO-2 Harvard 3:48.23 -
23. Monaghan, Patrick SR-4 Miss State 3:48.31   -
24. Hurysz, Jake   New Jersey-New York Track 3:48.40   -
25. Leight, Alex   New Jersey-New York Track 3:48.80   -
26. Makins, Jordan SO-2 Penn State 3:48.96 -
27. Chelanga, Alfred SO-2 Shorter 3:49.11 -
28. Weisel, Ben FR-1 Belmont 3:49.43   -
29. Sivill, Eric SR-4 Alabama 3:49.87   -
30. Quinones, Evan SO-2 Florida Southern 3:50.03 -
31. Spevacek, Steven SR-4 Georgia 3:50.22   -
32. Muhammad, Kendall FR-1 Kentucky 3:50.53   -
33. Hall, Michael SO-2 Florida State 3:50.59   -
34. Metzler, Nico SR-4 Georgia Tech 3:50.91   -
35. Stahl, Tyler SO-2 North Florida 3:50.91   -
36. George, Thomas FR-1 Missouri 3:51.16   -
37. Kamau, Bryan SO-2 Georgia 3:51.96   -
38. Simons, William   Unattached 3:53.27   -
39. Del Monte, Max JR-3 Florida State 3:53.63   -
40. Ferrentino, Connor SO-2 Alabama 3:53.88   -
41. Price, Brook JR-3 Iowa 3:53.98   -
42. Guillorel, Arse'ne SO-2 Samford 3:54.24   -
43. Betts, Luke JR-3 McNeese State 3:54.34   -
44. Georges, Evan SO-2 Appalachian State 3:54.89   -
45. Graves, Kyle   Unattached 3:56.28   -
46. Foos, Caden FR-1 Miss State 3:56.54   -
47. White, Jonathan SR-4 Tulane 3:56.74   -
48. Ursprung, Matt SR-4 Alabama-Huntsville 3:58.69 -
49. Rogers, Jack FR-1 Florida 3:59.71   -
50. Gangemi, Jag SO-2 Georgia Tech 3:59.94   -
51. Miranda, Carlos SO-2 Florida 4:00.14   -
52. Lanasa, Trey FR-1 Florida 4:00.85   -
53. Hart, Michael JR-3 Iowa 4:02.59   -
54. Warriner, Matthew JR-3 East Tenn. St. 4:03.21   -
55. Graf, Christoph SR-4 South Alabama 4:03.93   -
56. Udvadia, Ryan SO-2 Albany 4:04.57   -
57. Woodrome, Tyler FR-1 Tennessee 4:04.85   -
  Kelley, Bryce SO-2 Florida State DNF   -
  Reynolds, Mac JR-3 Florida DNF   -
  Wireman, Raine SO-2 Kentucky DNF   -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wynne, Henry JR-3 Virginia 3:38.35  
2. Engels, Craig SO-2 Mississippi 3:38.82  
3. Gilley, Trevor JR-3 Mississippi 3:41.77  
4. McBride, Brandon SR-4 Miss State 3:41.92  
5. Styles, Lou SO-2 Kentucky 3:42.22  
6. Atchoo, Michael   New Jersey-New York Track Club 3:42.33  
7. Presson, Isaac   Unattached 3:44.14  
8. Novak, Matthew FR-1 Virginia 3:45.35  
9. Fischbach, Sebastian SO-2 Wake Forest 3:45.61  
10. Clark, Jimmy SR-4 Florida 3:46.11  
11. Gutierrez, Derek SO-2 Mississippi 3:47.07  
12. Hurysz, Jake   New Jersey-New York Track 3:48.40  
13. Leight, Alex   New Jersey-New York Track 3:48.80  
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Morken, Nick SO-2 North Florida 3:42.56  
2. Santana, Victor   JLR TRACK CLUB 3:44.19  
3. Marsella, Mike JR-3 Virginia 3:44.78  
4. Mulenga, Harry   Unattached 3:45.24  
5. Guyton, Jack FR-1 Florida 3:45.61  
6. Kibichiy, Edwin JR-3 Louisville 3:45.62  
7. Beitter, Jack FR-1 Florida 3:45.71  
8. Pettersen, Magnus FR-1 Florida 3:47.82  
9. Makins, Jordan SO-2 Penn State 3:48.96
10. Guillorel, Arse'ne SO-2 Samford 3:54.24  
11. Rogers, Jack FR-1 Florida 3:59.71  
12. Miranda, Carlos SO-2 Florida 4:00.14  
  Reynolds, Mac JR-3 Florida DNF  
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. James, Oliver JR-3 McNeese State 3:47.55  
2. Long, Zach FR-1 Tennessee 3:47.99  
3. Montague, Gabe SO-2 Harvard 3:48.23
4. Monaghan, Patrick SR-4 Miss State 3:48.31  
5. Weisel, Ben FR-1 Belmont 3:49.43  
6. Hall, Michael SO-2 Florida State 3:50.59  
7. George, Thomas FR-1 Missouri 3:51.16  
8. Simons, William   Unattached 3:53.27  
9. Price, Brook JR-3 Iowa 3:53.98  
10. Graves, Kyle   Unattached 3:56.28  
11. Graf, Christoph SR-4 South Alabama 4:03.93  
12. Woodrome, Tyler FR-1 Tennessee 4:04.85  
  Kelley, Bryce SO-2 Florida State DNF  
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Chelanga, Alfred SO-2 Shorter 3:49.11
2. Quinones, Evan SO-2 Florida Southern 3:50.03
3. Muhammad, Kendall FR-1 Kentucky 3:50.53  
4. Kamau, Bryan SO-2 Georgia 3:51.96  
5. Del Monte, Max JR-3 Florida State 3:53.63  
6. Betts, Luke JR-3 McNeese State 3:54.34  
7. Foos, Caden FR-1 Miss State 3:56.54  
8. Hart, Michael JR-3 Iowa 4:02.59  
9. Warriner, Matthew JR-3 East Tenn. St. 4:03.21  
10. Udvadia, Ryan SO-2 Albany 4:04.57  
1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sivill, Eric SR-4 Alabama 3:49.87  
2. Spevacek, Steven SR-4 Georgia 3:50.22  
3. Metzler, Nico SR-4 Georgia Tech 3:50.91  
4. Stahl, Tyler SO-2 North Florida 3:50.91  
5. Ferrentino, Connor SO-2 Alabama 3:53.88  
6. Georges, Evan SO-2 Appalachian State 3:54.89  
7. White, Jonathan SR-4 Tulane 3:56.74  
8. Ursprung, Matt SR-4 Alabama-Huntsville 3:58.69
9. Gangemi, Jag SO-2 Georgia Tech 3:59.94  
10. Lanasa, Trey FR-1 Florida 4:00.85  
  Wireman, Raine SO-2 Kentucky DNF  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Donaher, Ivan   St. Thomas Aquinas 4:25.34   -
2. Boucher, Jackson   Winter Park 4:27.08   -
3. Szklany, Ryan   Highlands Christian 4:28.75   -
4. Lasher, McKenna   Cardinal Gibbons 4:29.66   -
5. Purvis, Zach   Newberry 4:29.93   -
6. Welch, Ryan   Pine Crest 4:30.37   -
7. Granberg, Joe   Vero Beach 4:30.37   -
8. Mandato, Trent   Trinity Prep 4:30.65   -
9. Daly, Tommy   Winter Park 4:32.43   -
10. Normil, Michel   Taravella 4:34.05   -
11. Breslin, Sean   St. Thomas Aquinas 4:34.10   -
12. Bell, Bryce   Lyman 4:34.95   -
13. Rosado, Giovanni   Doral Academy 4:35.05   -
14. Damjanovic, Noah   Wharton 4:35.55   -
15. Locascio, Logan   Gainesville 4:35.65   -
16. Risse, Brian   North Lincoln 4:35.81   -
17. Dougherty, Patrick   IMG Academy 4:36.05   -
18. Pereira, Guilherme   Divine Savior Academy 4:36.82   -
19. Rampergas, Andre   Haines City 4:36.94   -
20. Field, William   Lake Mary 4:37.11   -
21. Brittenham, Hugh   Estero 4:38.14   -
22. Burchett, Blake   Seacrest Country Day 4:38.42   -
23. Rivers, Tre   Wharton 4:38.57   -
24. Johnson, Lane   Lee-Davis 4:39.41   -
25. Fleming, Josh   Palmetto 4:39.80   -
26. Villa, Mateo   Creekside 4:40.19   -
27. Deleva, Dominick   Coral Glades 4:41.32   -
28. Occenat, Tyson   Olympia 4:41.84   -
29. Kohli, Rohan   East Lake 4:42.21   -
30. Chavis, Hunter   Mount Dora 4:42.29   -
31. De Armas, Drew   First Academy (Orlando) 4:43.09   -
32. Daniele, Christopher   Charlotte 4:43.15   -
33. Textor , Christopher   Pine School 4:43.61   -
34. Hepp, Zoltan   Naples 4:43.73   -
35. Risse, Jason   North Lincoln 4:43.94   -
36. Wohlwend, Matt   St. Petersburg 4:44.21   -
37. Smith, Tanner   Lake Minneola 4:44.25   -
38. Fator, Nathir   Sickles 4:45.17   -
39. Clark, Dylan   Naples 4:45.58   -
40. Vincenty, Juan   Lake Nona 4:46.21   -
41. Cornejo, Gabe   DeLand 4:47.16   -
42. Mann, Collin   Lee-Davis 4:47.20   -
43. McClausland, Noah   Bloomingdale 4:47.29   -
44. Hewlett, Chaney   South Plantation 4:47.74   -
45. Russo, Caleb   Crystal River 4:47.86   -
46. Clavio, John Paulo   Martin County 4:48.34   -
47. Perry, Kyle   Bloomingdale 4:48.48   -
48. Burgess, Jerry   Key West 4:48.66   -
49. Mayo, Brandon   Buchholz 4:49.71   -
50. Ringer, Ryan   Baker (Cape Coral) 4:49.75   -
51. Hanson, Christian   St. Francis 4:49.90   -
52. Knezevich, Ron   Pine Crest 4:50.41   -
53. Escolana , Reiner   Sarasota 4:51.24   -
54. Ireland, Jacob   Venice 4:51.98   -
55. Defoor, Mateo   Island Coast 4:52.15   -
56. Rollins, Tyler   DeLand 4:52.26   -
57. Walker, Justin Skyler   Lakewood 4:53.47   -
58. Bolt , Alex   Creekside 4:53.70   -
59. Fletcher, Dustin   Newsome 4:53.93   -
60. Patsch, Jared   Seabreeze 4:54.05   -
61. Daigle, Josiah   Providence School 4:54.18   -
62. Varela, Anothony   West Broward 4:54.69   -
63. Szydlowski, Thomas   Chamberlain 4:55.10   -
64. Schultz, Josh   Eastside 4:55.31   -
65. Comacho, Fernando   Alonso 4:55.69   -
66. Edwards, Nate   First Academy (Orlando) 4:55.76   -
67. Britt, Ian   Lecanto 4:55.93   -
68. Brownrigg, Shane   Seabreeze 4:56.81   -
69. Lawson, Joshua   Venice 4:57.11   -
70. Ensley, shaddai   Coral Glades 4:57.57   -
71. Greenawalt, Ethan   Lake Brantley 4:57.66   -
72. Martin, John   Providence School 4:57.73   -
73. Adebanjo, Mayo   Lake Brantley 4:58.30   -
74. Woodworth, Brayden   New Smyrna Beach 4:59.36   -
75. Goodwin, Blaine   West Orange 4:59.81   -
76. Hernandez, Riggo   Circle Christian 5:00.09   -
77. Halden, Conner   Alonso 5:02.40   -
78. Kathman, Luke   Spruce Creek 5:04.06   -
79. Cunningham, Jerome   Palmetto Ridge 5:04.86   -
80. Woods, Chadwick Stone   South Fork 5:05.06   -
81. Garzia, Dante   Martin County 5:05.57   -
82. Colarusso, Joseph   Lake Nona 5:06.57   -
83. Hanna, Dallas   New Smyrna Beach 5:06.77   -
84. Elstien, Jared   American Heritage 5:08.34   -
85. Sarabia, Roberto   St. Francis 5:08.79   -
86. Winfrey, Josh   St. Andrew's 5:08.92   -
87. Ramos, Chris   Island Coast 5:09.54   -
88. Mahdar, Ayoub   Celebration 5:10.02   -
89. Uriostegui, Alejandro   Celebration 5:10.52   -
90. Martin, Daniel   Circle Christian 5:11.17   -
91. Dunn, Alec   Haines City 5:11.58   -
92. Carrier, Cody   Spruce Creek 5:12.75   -
93. Hogen, Noah   Eastside 5:13.37   -
94. Natour, Deeya   Taravella 5:17.60   -
95. Park, Nick   Rock 5:19.65   -
96. Bermudez, Matthew   American Heritage 5:22.83   -
1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Donaher, Ivan   St. Thomas Aquinas 4:25.34  
2. Boucher, Jackson   Winter Park 4:27.08  
3. Szklany, Ryan   Highlands Christian 4:28.75  
4. Lasher, McKenna   Cardinal Gibbons 4:29.66  
5. Purvis, Zach   Newberry 4:29.93  
6. Welch, Ryan   Pine Crest 4:30.37  
7. Granberg, Joe   Vero Beach 4:30.37  
8. Mandato, Trent   Trinity Prep 4:30.65  
9. Normil, Michel   Taravella 4:34.05  
10. Breslin, Sean   St. Thomas Aquinas 4:34.10  
11. Bell, Bryce   Lyman 4:34.95  
12. Pereira, Guilherme   Divine Savior Academy 4:36.82  
13. Field, William   Lake Mary 4:37.11  
14. Occenat, Tyson   Olympia 4:41.84  
15. Chavis, Hunter   Mount Dora 4:42.29  
16. Daniele, Christopher   Charlotte 4:43.15  
17. Smith, Tanner   Lake Minneola 4:44.25  
1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Daly, Tommy   Winter Park 4:32.43  
2. Rosado, Giovanni   Doral Academy 4:35.05  
3. Damjanovic, Noah   Wharton 4:35.55  
4. Locascio, Logan   Gainesville 4:35.65  
5. Risse, Brian   North Lincoln 4:35.81  
6. Dougherty, Patrick   IMG Academy 4:36.05  
7. Rampergas, Andre   Haines City 4:36.94  
8. Brittenham, Hugh   Estero 4:38.14  
9. Burchett, Blake   Seacrest Country Day 4:38.42  
10. Rivers, Tre   Wharton 4:38.57  
11. Fleming, Josh   Palmetto 4:39.80  
12. Villa, Mateo   Creekside 4:40.19  
13. Kohli, Rohan   East Lake 4:42.21  
14. Hepp, Zoltan   Naples 4:43.73  
15. Fator, Nathir   Sickles 4:45.17  
16. Mann, Collin   Lee-Davis 4:47.20  
17. Ringer, Ryan   Baker (Cape Coral) 4:49.75  
18. Knezevich, Ron   Pine Crest 4:50.41  
19. Halden, Conner   Alonso 5:02.40  
1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Lane   Lee-Davis 4:39.41  
2. Deleva, Dominick   Coral Glades 4:41.32  
3. De Armas, Drew   First Academy (Orlando) 4:43.09  
4. Textor , Christopher   Pine School 4:43.61  
5. Risse, Jason   North Lincoln 4:43.94  
6. Wohlwend, Matt   St. Petersburg 4:44.21  
7. Clark, Dylan   Naples 4:45.58  
8. Cornejo, Gabe   DeLand 4:47.16  
9. Russo, Caleb   Crystal River 4:47.86  
10. Mayo, Brandon   Buchholz 4:49.71  
11. Hanson, Christian   St. Francis 4:49.90  
12. Escolana , Reiner   Sarasota 4:51.24  
13. Rollins, Tyler   DeLand 4:52.26  
14. Walker, Justin Skyler   Lakewood 4:53.47  
15. Bolt , Alex   Creekside 4:53.70  
16. Hanna, Dallas   New Smyrna Beach 5:06.77  
17. Carrier, Cody   Spruce Creek 5:12.75  
18. Bermudez, Matthew   American Heritage 5:22.83  
1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vincenty, Juan   Lake Nona 4:46.21  
2. Hewlett, Chaney   South Plantation 4:47.74  
3. Clavio, John Paulo   Martin County 4:48.34  
4. Burgess, Jerry   Key West 4:48.66  
5. Ireland, Jacob   Venice 4:51.98  
6. Defoor, Mateo   Island Coast 4:52.15  
7. Fletcher, Dustin   Newsome 4:53.93  
8. Patsch, Jared   Seabreeze 4:54.05  
9. Varela, Anothony   West Broward 4:54.69  
10. Szydlowski, Thomas   Chamberlain 4:55.10  
11. Comacho, Fernando   Alonso 4:55.69  
12. Britt, Ian   Lecanto 4:55.93  
13. Brownrigg, Shane   Seabreeze 4:56.81  
14. Lawson, Joshua   Venice 4:57.11  
15. Ensley, shaddai   Coral Glades 4:57.57  
16. Greenawalt, Ethan   Lake Brantley 4:57.66  
17. Adebanjo, Mayo   Lake Brantley 4:58.30  
18. Woodworth, Brayden   New Smyrna Beach 4:59.36  
19. Goodwin, Blaine   West Orange 4:59.81  
20. Hernandez, Riggo   Circle Christian 5:00.09  
21. Elstien, Jared   American Heritage 5:08.34  
22. Natour, Deeya   Taravella 5:17.60  
1600m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McClausland, Noah   Bloomingdale 4:47.29  
2. Perry, Kyle   Bloomingdale 4:48.48  
3. Daigle, Josiah   Providence School 4:54.18  
4. Schultz, Josh   Eastside 4:55.31  
5. Edwards, Nate   First Academy (Orlando) 4:55.76  
6. Martin, John   Providence School 4:57.73  
7. Kathman, Luke   Spruce Creek 5:04.06  
8. Cunningham, Jerome   Palmetto Ridge 5:04.86  
9. Woods, Chadwick Stone   South Fork 5:05.06  
10. Garzia, Dante   Martin County 5:05.57  
11. Colarusso, Joseph   Lake Nona 5:06.57  
12. Sarabia, Roberto   St. Francis 5:08.79  
13. Winfrey, Josh   St. Andrew's 5:08.92  
14. Ramos, Chris   Island Coast 5:09.54  
15. Mahdar, Ayoub   Celebration 5:10.02  
16. Uriostegui, Alejandro   Celebration 5:10.52  
17. Martin, Daniel   Circle Christian 5:11.17  
18. Dunn, Alec   Haines City 5:11.58  
19. Hogen, Noah   Eastside 5:13.37  
20. Park, Nick   Rock 5:19.65  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Armstrong, Jordan   Lyman 4:14.86   -
2. Israel, Zach   Brookwood HS 4:15.29   -
3. Dillon, Marshall   Charlotte 4:16.18   -
4. Doyle, Timothy   Freedom (Orlando) 4:16.28   -
5. Bluth, Jack   Milton 4:16.41   -
6. Correa, Gaby   Ransom Everglades 4:18.10   -
7. Millson, Jesse   Trinity Prep 4:18.12   -
8. Hyland, Chase   Pine School 4:19.41   -
9. Hall, David   Oakleaf 4:19.51   -
10. McFetridge, Calum   Buchholz 4:19.63   -
11. Peterson, Luke   Shorecrest Prep 4:19.84   -
12. Roe, Chance   Lowndes 4:20.10   -
13. Lowery, Blake   Gainesville 4:21.60   -
14. Pacifico, Justin   Flagler Palm Coast 4:21.66   -
15. Kash, Jonathan   West Orange 4:24.01   -
16. Lyons, Johns   Lake Mary 4:25.34   -
17. Beck, Arye   Estero 4:28.39   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bradtmueller, Adam   Sarasota 9:10.15   -
2. Cook, Chas   Trinity Prep 9:14.22   -
3. Clark, Matthew   Creekside 9:18.13   -
4. Lowery, Blake   Gainesville 9:21.02   -
5. Jacques, Joshua   Lyman 9:28.22   -
6. McFetridge, Calum   Buchholz 9:29.46   -
7. Deal , Nick   Creekside 9:34.28   -
8. Adriano, Darian   St. Thomas Aquinas 9:37.44   -
9. Jacobsen, Nic   St. Andrew's 9:39.86   -
10. Williams, Paris   Sickles 9:41.61   -
11. Peterson, Luke   Shorecrest Prep 9:41.65   -
12. Montalvo, Tristen   St. Cloud 9:43.72   -
13. Szklany, Ryan   Highlands Christian 9:44.52   -
14. McGorrey, Matt   Milton 9:44.90   -
15. Salas, Patrick   Trinity Prep 9:45.97   -
16. Welch, Ryan   Pine Crest 9:48.51   -
17. Granberg, Joe   Vero Beach 9:50.54   -
18. Rischar , Nick   St. Thomas Aquinas 9:51.60   -
19. Hill, Brady   Sarasota 9:52.86   -
20. Camps, Austin   West Shore 9:54.76   -
21. O'Connor, Benjamin   IMG Academy 9:54.83   -
22. Pereira, Guilherme   Divine Savior Academy 9:54.92   -
23. Damjanovic, Noah   Wharton 9:57.60   -
24. McKee, Alex   Freedom (Orlando) 9:58.23   -
25. McGrew, Shad   New Smyrna Beach 9:58.51   -
26. Rosado, Giovanni   Doral Academy 10:00.21   -
27. Curtis, Gabe   Mount Dora Bible 10:00.96   -
28. Rivers, Tre   Wharton 10:01.60   -
29. Olortegui, Pablo   University (Orlando) 10:02.50   -
30. Merritt, Brig   North Marion 10:03.68   -
31. Boyle, Devin   Lake Mary 10:05.09   -
32. O'Gorman, Aidan   New Smyrna Beach 10:05.92   -
33. Normil, Michel   Taravella 10:10.83   -
34. Robbins, John   Tampa Jesuit 10:11.24   -
35. Castro, Roberto   Lake Nona 10:12.52   -
36. Broling, Jack   Gainesville 10:13.78   -
37. Allen, Owen   Key West 10:15.39   -
38. Benik, James (Bo)   Bloomingdale 10:15.80   -
39. Sutphin, Patrick   Lee-Davis 10:16.70   -
40. Woods, Mackenzie   Lecanto 10:19.13   -
41. Drumm, Brandon   Venice 10:20.90   -
42. Ikenberry, Jack   Lee-Davis 10:21.40   -
43. Snyder, Sean   St. Joseph 10:21.63   -
44. Rodriguez, Oscar   Naples 10:22.24   -
45. Goodman, Mason   Sickles 10:22.87   -
46. Russo, Jordan   Barron Collier 10:25.87   -
47. Clethen, Joshua   Monsignor Pace 10:25.92   -
48. Boutin, Colin   Bloomingdale 10:27.64   -
49. Davis, Christopher   Naples 10:30.00   -
50. Griffin, Sean   Lake Mary 10:30.76   -
51. Kennedy, Michael   Pine Crest 10:30.79   -
52. Pace, Colin   Baker (Cape Coral) 10:30.89   -
53. Jutkofsky, Jake   Leesburg 10:34.10   -
54. Soto, Edwin   Coral Glades 10:35.52   -
55. Peralta, Brandon   Providence School 10:36.73   -
56. Esber, Antoine   Ransom Everglades 10:39.71   -
57. Schultz, Josh   Eastside 10:42.01   -
58. Moscoso, Juan   Lake Brantley 10:42.90   -
59. Nicosia, Austin   Venice 10:45.26   -
60. closs, Joseph   Coral Glades 10:46.48   -
61. Murray, Sean   Lecanto 10:50.07   -
62. Sahagian, Nicholas   Cardinal Gibbons 10:50.53   -
63. Gordon, Shawn   Flagler Palm Coast 10:51.61   -
64. Yates, Ian   Seabreeze 10:52.06   -
65. Connor, Matthew   Palmetto 10:53.25   -
66. Hewlett, Chaney   South Plantation 10:53.74   -
67. Alkadry, Omar   Winter Park 10:54.33   -
68. Vidmar, Justin   Alonso 10:59.22   -
69. Huggins, Jeremiah   Flagler Palm Coast 11:01.44   -
70. Moroney, John   St. Andrew's 11:03.63   -
71. Dean, Gamblin   Estero 11:04.13   -
72. Smith, Thomas   Spruce Creek 11:04.25   -
73. Wilkens, Augie   Alonso 11:09.60   -
74. Woods, Chadwick Stone   South Fork 11:13.94   -
75. Miranda, Alex   St. Cloud 11:14.16   -
76. Johnson, Brian   Lake Brantley 11:19.00   -
77. Messer, Chris   Providence School 11:25.60   -
78. Matthew, Ellard   Estero 11:30.43   -
79. Nong, Serratt   Spruce Creek 11:31.04   -
80. Benjamin , Omar   Miramar 11:33.35   -
81. Herrington, Thomas   St. Francis 11:33.83   -
82. Smith, Satchel   Lakewood 11:36.51   -
83. Hogen, Noah   Eastside 11:45.91   -
84. Elstien, Jared   American Heritage 12:02.71   -
85. Bermudez, Matthew   American Heritage 12:21.61   -
3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bradtmueller, Adam   Sarasota 9:10.15  
2. Cook, Chas   Trinity Prep 9:14.22  
3. Clark, Matthew   Creekside 9:18.13  
4. Lowery, Blake   Gainesville 9:21.02  
5. Jacques, Joshua   Lyman 9:28.22  
6. McFetridge, Calum   Buchholz 9:29.46  
7. Deal , Nick   Creekside 9:34.28  
8. Adriano, Darian   St. Thomas Aquinas 9:37.44  
9. Jacobsen, Nic   St. Andrew's 9:39.86  
10. Williams, Paris   Sickles 9:41.61  
11. Szklany, Ryan   Highlands Christian 9:44.52  
12. Salas, Patrick   Trinity Prep 9:45.97  
13. Welch, Ryan   Pine Crest 9:48.51  
14. Granberg, Joe   Vero Beach 9:50.54  
15. Rischar , Nick   St. Thomas Aquinas 9:51.60  
16. Camps, Austin   West Shore 9:54.76  
17. O'Connor, Benjamin   IMG Academy 9:54.83  
18. Ikenberry, Jack   Lee-Davis 10:21.40  
3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Peterson, Luke   Shorecrest Prep 9:41.65  
2. Montalvo, Tristen   St. Cloud 9:43.72  
3. McGorrey, Matt   Milton 9:44.90  
4. Hill, Brady   Sarasota 9:52.86  
5. Pereira, Guilherme   Divine Savior Academy 9:54.92  
6. Damjanovic, Noah   Wharton 9:57.60  
7. McKee, Alex   Freedom (Orlando) 9:58.23  
8. McGrew, Shad   New Smyrna Beach 9:58.51  
9. Rosado, Giovanni   Doral Academy 10:00.21  
10. Curtis, Gabe   Mount Dora Bible 10:00.96  
11. Rivers, Tre   Wharton 10:01.60  
12. Merritt, Brig   North Marion 10:03.68  
13. Boyle, Devin   Lake Mary 10:05.09  
14. O'Gorman, Aidan   New Smyrna Beach 10:05.92  
15. Normil, Michel   Taravella 10:10.83  
16. Robbins, John   Tampa Jesuit 10:11.24  
17. Castro, Roberto   Lake Nona 10:12.52  
18. Snyder, Sean   St. Joseph 10:21.63  
19. Rodriguez, Oscar   Naples 10:22.24  
20. Goodman, Mason   Sickles 10:22.87  
21. Russo, Jordan   Barron Collier 10:25.87  
22. Kennedy, Michael   Pine Crest 10:30.79  
23. Pace, Colin   Baker (Cape Coral) 10:30.89  
3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Olortegui, Pablo   University (Orlando) 10:02.50  
2. Broling, Jack   Gainesville 10:13.78  
3. Allen, Owen   Key West 10:15.39  
4. Benik, James (Bo)   Bloomingdale 10:15.80  
5. Sutphin, Patrick   Lee-Davis 10:16.70  
6. Woods, Mackenzie   Lecanto 10:19.13  
7. Drumm, Brandon   Venice 10:20.90  
8. Clethen, Joshua   Monsignor Pace 10:25.92  
9. Davis, Christopher   Naples 10:30.00  
10. Griffin, Sean   Lake Mary 10:30.76  
11. Jutkofsky, Jake   Leesburg 10:34.10  
12. Soto, Edwin   Coral Glades 10:35.52  
13. Nicosia, Austin   Venice 10:45.26  
14. Murray, Sean   Lecanto 10:50.07  
15. Gordon, Shawn   Flagler Palm Coast 10:51.61  
16. Connor, Matthew   Palmetto 10:53.25  
17. Hewlett, Chaney   South Plantation 10:53.74  
18. Huggins, Jeremiah   Flagler Palm Coast 11:01.44  
19. Dean, Gamblin   Estero 11:04.13  
20. Matthew, Ellard   Estero 11:30.43  
3200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boutin, Colin   Bloomingdale 10:27.64  
2. Peralta, Brandon   Providence School 10:36.73  
3. Esber, Antoine   Ransom Everglades 10:39.71  
4. Schultz, Josh   Eastside 10:42.01  
5. Moscoso, Juan   Lake Brantley 10:42.90  
6. closs, Joseph   Coral Glades 10:46.48  
7. Sahagian, Nicholas   Cardinal Gibbons 10:50.53  
8. Yates, Ian   Seabreeze 10:52.06  
9. Alkadry, Omar   Winter Park 10:54.33  
10. Vidmar, Justin   Alonso 10:59.22  
11. Moroney, John   St. Andrew's 11:03.63  
12. Smith, Thomas   Spruce Creek 11:04.25  
13. Wilkens, Augie   Alonso 11:09.60  
14. Woods, Chadwick Stone   South Fork 11:13.94  
15. Miranda, Alex   St. Cloud 11:14.16  
16. Johnson, Brian   Lake Brantley 11:19.00  
17. Messer, Chris   Providence School 11:25.60  
18. Nong, Serratt   Spruce Creek 11:31.04  
19. Benjamin , Omar   Miramar 11:33.35  
20. Herrington, Thomas   St. Francis 11:33.83  
21. Smith, Satchel   Lakewood 11:36.51  
22. Hogen, Noah   Eastside 11:45.91  
23. Elstien, Jared   American Heritage 12:02.71  
24. Bermudez, Matthew   American Heritage 12:21.61  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Chelanga, Alfred SO-2 Shorter 14:13.81 -
2. Sims, Zack SR-4 Georgia 14:17.84   -
3. Allen, Mark   Unattached 14:22.14   -
4. Hazel, Mason SO-2 Anderson (S.C.) 14:26.89 -
5. McLain, Andrew   Atlanta Track Club 14:28.42   -
6. Lockley, Ollie JR-3 Missouri 14:29.11   -
7. Cruz, Argeo   Unattached 14:32.32   -
8. McLeod, Kaleb FR-1 Belmont 14:32.75   -
9. Little, Jack SR-4 Tennessee 14:33.26   -
10. McDonald, Matt   Atlanta Track Club 14:33.91   -
11. Carter, Ian JR-3 Mississippi 14:34.16   -
12. Jones, Nathan SO-2 McNeese State 14:34.31   -
13. Soto, Enrique JR-3 McNeese State 14:35.12   -
14. Moses, Jon SO-2 Georgia 14:43.79   -
15. Navarro, Daniel FR-1 Georgia 14:44.72   -
16. Vaughn, Sid JR-3 Georgia 14:47.08   -
17. Bowles, Christian FR-1 Georgia Tech 14:49.62   -
18. Udvadia, Ryan SO-2 Albany 14:50.64   -
19. Hamilton, William JR-3 McNeese State 14:54.92   -
20. Vaughan, Connor FR-1 Unattached 14:56.08   -
21. Sanders, Mitchell FR-1 Georgia Tech 14:57.15   -
22. Roe, Dan JR-3 Missouri 14:57.38   -
23. Shaw, Tanner SO-2 Georgia Tech 14:58.87   -
24. Sperl, Maximilian FR-1 Nova Southeastern 15:01.66 -
25. Robertson, Mark SO-2 Mississippi 15:01.87   -
26. Monaghan, Andrew SR-4 Miss State 15:02.85   -
27. Delacruz, Leonel SO-2 Florida Gulf Coast 15:03.81   -
28. Reynolds, Mac JR-3 Florida 15:04.30   -
29. Greenup, Ronny SO-2 FIU 15:04.74   -
30. White, Drew JR-3 Missouri 15:06.69   -
31. Kosgei , Victor JR-3 Shorter 15:07.89 -
32. Perez, Jose SR-4 Florida Southern 15:08.04   -
33. Hort, Brad SO-2 North Florida 15:08.79   -
34. Cabean, Perry JR-3 N. Carolina A&T 15:08.93   -
35. Clemente, Elliot SR-4 Florida 15:11.26   -
36. Grossman, Sean SO-2 Miami 15:11.70   -
37. Cook, Jordan JR-3 Missouri 15:19.53   -
38. Malanoski, Morgan JR-3 Georgia 15:20.31   -
39. Mackay, JT FR-1 Miss State 15:22.85   -
40. Stewart, Brackin SO-2 Troy 15:35.38   -
41. McGregor, Dean FR-1 Florida Southern 15:37.60   -
42. Garriques, Brennan FR-1 Troy 15:40.16   -
43. Mustafaa, Hakeem FR-1 N. Carolina A&T 15:41.45   -
44. Weber, Joe FR-1 Tampa 15:45.33   -
45. Groves-Scott, Brydon FR-1 Alabama-Huntsville 15:51.53 -
46. Boerma, Ben JR-3 Anderson (S.C.) 15:55.36   -
47. McGonangle, Brendan JR-3 Tampa 15:57.25   -
48. Clark , Troy SO-2 Florida Gulf Coast 15:57.52   -
49. Stafford , Ryan   Unattached 16:07.84   -
50. Blackburn, Tyler SR-4 Tampa 16:09.21   -
51. Decker, Austin FR-1 Florida 16:14.72   -
  Caldwell, Taylor SO-2 Mississippi DNF   -
  Crowe, Matt   Unattached DNF   -
  Pollizzi, Anthony SR-4 Florida Southern DNF   -
  Oppel, Christian SR-4 Nova Southeastern DNF   -
  Riley, Blake   Unattached DNF   -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Chelanga, Alfred SO-2 Shorter 14:13.81
2. Sims, Zack SR-4 Georgia 14:17.84  
3. Allen, Mark   Unattached 14:22.14  
4. Hazel, Mason SO-2 Anderson (S.C.) 14:26.89
5. McLain, Andrew   Atlanta Track Club 14:28.42  
6. Lockley, Ollie JR-3 Missouri 14:29.11  
7. Cruz, Argeo   Unattached 14:32.32  
8. McLeod, Kaleb FR-1 Belmont 14:32.75  
9. Little, Jack SR-4 Tennessee 14:33.26  
10. McDonald, Matt   Atlanta Track Club 14:33.91  
11. Carter, Ian JR-3 Mississippi 14:34.16  
12. Jones, Nathan SO-2 McNeese State 14:34.31  
13. Soto, Enrique JR-3 McNeese State 14:35.12  
14. Vaughn, Sid JR-3 Georgia 14:47.08  
15. Roe, Dan JR-3 Missouri 14:57.38  
16. Robertson, Mark SO-2 Mississippi 15:01.87  
17. Monaghan, Andrew SR-4 Miss State 15:02.85  
18. Reynolds, Mac JR-3 Florida 15:04.30  
19. White, Drew JR-3 Missouri 15:06.69  
20. Kosgei , Victor JR-3 Shorter 15:07.89
21. Hort, Brad SO-2 North Florida 15:08.79  
22. Grossman, Sean SO-2 Miami 15:11.70  
23. Cook, Jordan JR-3 Missouri 15:19.53  
24. Mackay, JT FR-1 Miss State 15:22.85  
  Caldwell, Taylor SO-2 Mississippi DNF  
  Crowe, Matt   Unattached DNF  
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Moses, Jon SO-2 Georgia 14:43.79  
2. Navarro, Daniel FR-1 Georgia 14:44.72  
3. Bowles, Christian FR-1 Georgia Tech 14:49.62  
4. Udvadia, Ryan SO-2 Albany 14:50.64  
5. Hamilton, William JR-3 McNeese State 14:54.92  
6. Vaughan, Connor FR-1 Unattached 14:56.08  
7. Sanders, Mitchell FR-1 Georgia Tech 14:57.15  
8. Shaw, Tanner SO-2 Georgia Tech 14:58.87  
9. Sperl, Maximilian FR-1 Nova Southeastern 15:01.66
10. Delacruz, Leonel SO-2 Florida Gulf Coast 15:03.81  
11. Greenup, Ronny SO-2 FIU 15:04.74  
12. Perez, Jose SR-4 Florida Southern 15:08.04  
13. Cabean, Perry JR-3 N. Carolina A&T 15:08.93  
14. Clemente, Elliot SR-4 Florida 15:11.26  
15. Malanoski, Morgan JR-3 Georgia 15:20.31  
16. Stewart, Brackin SO-2 Troy 15:35.38  
17. McGregor, Dean FR-1 Florida Southern 15:37.60  
18. Garriques, Brennan FR-1 Troy 15:40.16  
19. Mustafaa, Hakeem FR-1 N. Carolina A&T 15:41.45  
20. Weber, Joe FR-1 Tampa 15:45.33  
21. Groves-Scott, Brydon FR-1 Alabama-Huntsville 15:51.53
22. Boerma, Ben JR-3 Anderson (S.C.) 15:55.36  
23. McGonangle, Brendan JR-3 Tampa 15:57.25  
24. Clark , Troy SO-2 Florida Gulf Coast 15:57.52  
25. Stafford , Ryan   Unattached 16:07.84  
26. Blackburn, Tyler SR-4 Tampa 16:09.21  
27. Decker, Austin FR-1 Florida 16:14.72  
  Pollizzi, Anthony SR-4 Florida Southern DNF  
  Oppel, Christian SR-4 Nova Southeastern DNF  
  Riley, Blake   Unattached DNF  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Lovett, Eddie   ISV (Virgin Islands) 13.39   - 1.9
2. Carter, Deuce   Puma 13.41   - 1.9
3. Forbes, Ronald   tru fit athletics 13.41   - 1.9
4. Richardson, Jason   Adidas 13.50   - 1.9
5. Porter, Jeff   Elite Athetes international 13.51   - 1.9
6. Moore, Isaiah SO-2 South Carolina 13.54   - 2.3
7. Omuro, Hideki   Otsuka Pharmaceutical 13.57   - 2.3
8. Crittenden, Freddie III JR-3 Syracuse 13.60 - 1.2
9. Anderson, Nick JR-3 Kentucky 13.60   - 1.2
10. Mallett, Aaron JR-3 Iowa 13.65   - 1.2
11. Hill, Devon   Unattached 13.71   - 2.3
12. Kaba, Sekou   Ottawa 13.71   - 2.3
13. Hall, Cameron   Unattached 13.73   - 1.5
14. Pollitt II, Donald   Unattached 13.81   - 1.5
15. Wyatt, Vincent SR-4 Western Kentucky 13.81   - 2.3
16. Dickson, Michael FR-1 N. Carolina A&T 13.83   - 1.2
17. Clarke, Kemar   Blue Lightning Sports Track Cl 13.87   - 1.5
18. Zallow, Chad FR-1 Youngstown St. 13.92   - 1.2
19. Cross, Caleb   TRAIN GANG 13.94   - 1.5
19. Tanaka, Shinya   Tsukuba univ. 13.94   - 2.3
21. Moseley, Ingvar   Unattached 13.94   - 1.5
22. Collier, Jermaine SR-4 South Carolina 13.96   - 2.3
23. Barrett, Sancho   Unattached 13.97   - 1.5
24. Spears, Ro'Derick JR-3 Miss State 13.99   - 2.3
24. Palmer, Desmond JR-3 Pittsburgh 13.99 - 3.4
26. Allen, Spencer SR-4 Georgia Tech 14.07   - 3.4
27. Floyd, Richard FR-1 Syracuse 14.09 - 2.3
28. Singleton, Terrell JR-3 Kennesaw State 14.17   - 0.8
29. Simon, Ramoye SR-4 Hampton 14.24 - 3.4
30. Brisson, Matt   U Windsor AC 14.25   - 3.4
31. Armstead , Chevis II FR-1 Syracuse 14.26 - 1.2
32. Randeniya, Supan SO-2 Shorter 14.27 - 2.7
33. Yarborough, D'Ante SO-2 East Carolina 14.29   - 3.4
34. Gilstrap, David SO-2 Syracuse 14.29 - 0.8
35. Broaden, Stanley SR-4 Appalachian State 14.32   - 0.8
36. Hayden, Jonathan SO-2 Western Kentucky 14.33   - 2.7
37. Chambliss, Caleb SO-2 Florida 14.38   - 2.7
38. Graham Jr., Charles FR-1 Missouri 14.43   - 0.8
39. Agodu, Will FR-1 Michigan State 14.43   - 0.8
40. Wilson, Demonte SR-4 East Carolina 14.43   - 3.4
41. Lyon, Diego SO-2 Maryland 14.48 - 1.2
42. Mullings, Rohan JR-3 Nova Southeastern 14.51 - 0.3
43. Caldwell, Greg SR-4 Princeton 14.55 - 2.7
44. Burgman, Marques JR-3 Florida 14.56   - 2.7
45. Douglas, Chris FR-1 Iowa 14.60   - 2.7
46. Hebert, Jay JR-3 Harvard 14.62 - 0.3
47. Wilt, Caleb FR-1 Kentucky 14.65   - 1.2
48. Jackson, Tequille SO-2 Miami 14.68   - 3.4
49. Simpson, Aaron JR-3 Virginia Tech 14.69   - 0.8
50. Moodie, Roderick FR-1 LIU Brooklyn 14.69 - 2.7
51. Pope, Ravaughn SR-4 South Alabama 14.71   - 0.8
52. Neptune, Daniel SO-2 FIU 14.75   - 0.3
53. Britton, Marlon JR-3 Academy of Art 14.90 - 0.3
54. Valko, Mitch SO-2 Harvard 14.92 - 0.3
55. Christodoulou, Andreas FR-1 Miami 15.04   - 0.3
56. Duckworth, Tim SO-2 Kentucky 15.08   - 1.2
57. Harris, Shawn JR-3 Tennessee St. 15.30   - 1.2
58. Sosa, Ramon   Unattached 15.38   - 1.5
  Echols, Dondre SR-4 South Carolina FS   - 1.2
  Holloway, Trey SR-4 Hampton DNF   - 1.2
  Thomas, Dwight   Adidas DNF   - 1.9
110m Hurdles College Section 1
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lovett, Eddie   ISV (Virgin Islands) 13.39  
2. Carter, Deuce   Puma 13.41  
3. Forbes, Ronald   tru fit athletics 13.41  
4. Richardson, Jason   Adidas 13.50  
5. Porter, Jeff   Elite Athetes international 13.51  
  Thomas, Dwight   Adidas DNF  
110m Hurdles College Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Crittenden, Freddie III JR-3 Syracuse 13.60
2. Anderson, Nick JR-3 Kentucky 13.60  
3. Mallett, Aaron JR-3 Iowa 13.65  
4. Dickson, Michael FR-1 N. Carolina A&T 13.83  
5. Zallow, Chad FR-1 Youngstown St. 13.92  
6. Armstead , Chevis II FR-1 Syracuse 14.26
7. Lyon, Diego SO-2 Maryland 14.48
  Echols, Dondre SR-4 South Carolina FS  
  Holloway, Trey SR-4 Hampton DNF  
110m Hurdles College Section 3
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hall, Cameron   Unattached 13.73  
2. Pollitt II, Donald   Unattached 13.81  
3. Clarke, Kemar   Blue Lightning Sports Track Cl 13.87  
4. Cross, Caleb   TRAIN GANG 13.94  
5. Moseley, Ingvar   Unattached 13.94  
6. Barrett, Sancho   Unattached 13.97  
7. Sosa, Ramon   Unattached 15.38  
110m Hurdles College Section 4
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Moore, Isaiah SO-2 South Carolina 13.54  
2. Omuro, Hideki   Otsuka Pharmaceutical 13.57  
3. Hill, Devon   Unattached 13.71  
4. Kaba, Sekou   Ottawa 13.71  
5. Wyatt, Vincent SR-4 Western Kentucky 13.81  
6. Tanaka, Shinya   Tsukuba univ. 13.94  
7. Collier, Jermaine SR-4 South Carolina 13.96  
8. Spears, Ro'Derick JR-3 Miss State 13.99  
9. Floyd, Richard FR-1 Syracuse 14.09
110m Hurdles College Section 5
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Palmer, Desmond JR-3 Pittsburgh 13.99
2. Allen, Spencer SR-4 Georgia Tech 14.07  
3. Simon, Ramoye SR-4 Hampton 14.24
4. Brisson, Matt   U Windsor AC 14.25  
5. Yarborough, D'Ante SO-2 East Carolina 14.29  
6. Wilson, Demonte SR-4 East Carolina 14.43  
7. Jackson, Tequille SO-2 Miami 14.68  
110m Hurdles College Section 6
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Singleton, Terrell JR-3 Kennesaw State 14.17  
2. Gilstrap, David SO-2 Syracuse 14.29
3. Broaden, Stanley SR-4 Appalachian State 14.32  
4. Graham Jr., Charles FR-1 Missouri 14.43  
5. Agodu, Will FR-1 Michigan State 14.43  
6. Simpson, Aaron JR-3 Virginia Tech 14.69  
7. Pope, Ravaughn SR-4 South Alabama 14.71  
110m Hurdles College Section 7
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Randeniya, Supan SO-2 Shorter 14.27
2. Hayden, Jonathan SO-2 Western Kentucky 14.33  
3. Chambliss, Caleb SO-2 Florida 14.38  
4. Caldwell, Greg SR-4 Princeton 14.55
5. Burgman, Marques JR-3 Florida 14.56  
6. Douglas, Chris FR-1 Iowa 14.60  
7. Moodie, Roderick FR-1 LIU Brooklyn 14.69
110m Hurdles College Section 8
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mullings, Rohan JR-3 Nova Southeastern 14.51
2. Hebert, Jay JR-3 Harvard 14.62
3. Neptune, Daniel SO-2 FIU 14.75  
4. Britton, Marlon JR-3 Academy of Art 14.90
5. Valko, Mitch SO-2 Harvard 14.92
6. Christodoulou, Andreas FR-1 Miami 15.04  
110m Hurdles College Section 9
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wilt, Caleb FR-1 Kentucky 14.65  
2. Duckworth, Tim SO-2 Kentucky 15.08  
3. Harris, Shawn JR-3 Tennessee St. 15.30  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Vincent   Lincoln 14.27   -
2. Dickens, Tyricke   Godby 14.42   -
3. Brown, Mckinly   American Heritage 14.49   -
4. burns, thomas   Miami Northwestern 14.51   -
5. Segarra, Jeremy   Harmony 14.55   -
6. Crittenden, Raymond   Hallandale 14.60   -
7. Thyme, Tyreek   Lyman 14.63   -
8. Byrd, Jermanie   St. Thomas Aquinas 15.19   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rowe, Shawn JR-3 St. Augustine's 50.09 -
2. Kanervo, Jussi JR-3 South Carolina 50.44   -
3. Petit-Homme, Mica-Jonathan SR-4 LIU Brooklyn 50.55 -
4. Holmes, TJ JR-3 Florida 50.56   -
5. Palmer, Desmond JR-3 Pittsburgh 50.84 -
6. Larrison, Noah FR-1 Iowa 51.39   -
7. Broaden, Stanley SR-4 Appalachian State 51.56   -
8. Castillo, Vince FR-1 Miss State 51.59   -
9. Wolff, Mitch JR-3 Iowa 51.62   -
10. Pugh, Dennis SR-4 Florida A&M 51.68   -
11. Woods, Deshawn JR-3 Indiana Tech 51.69 -
12. Williams, Michael JR-3 East Tenn. St. 51.91   -
13. Davis, Stanley SO-2 Hampton 52.24 -
14. Moore, Martice FR-1 Louisville 52.30   -
15. Chiles, Greg SO-2 South Carolina 52.44   -
16. McLean, Alistair SR-4 LIU Brooklyn 52.49 -
17. Skovronski, Roman SR-4 Academy of Art 52.51 -
18. Johnson, Evan SR-4 Morgan State 52.77 -
19. Hunter, Jalen SO-2 Tennessee 52.79   -
20. Mason, Jerrad JR-3 Missouri 52.82   -
21. Washington, David SR-4 Michigan State 52.89   -
22. Lucas, Earl JR-3 Stillman 52.92 -
23. Aird, Gabriel SR-4 Florida 53.00   -
24. Roberds, Wake JR-3 Shorter 53.00 -
25. Douglas, Chris FR-1 Iowa 53.12   -
26. Jenkins, Erin SO-2 North Carolina St. 53.13   -
27. Omari, Naija SO-2 Kentucky 53.20   -
28. Prophete, Chris SO-2 FIU 53.21   -
29. Hayden, Jonathan SO-2 Western Kentucky 53.30   -
30. Chase, Chandler SR-4 East Carolina 53.65   -
31. Cross, Anthony SO-2 Florida A&M 53.71   -
32. Smith, Brandon FR-1 Appalachian State 53.76   -
33. Bowman, Charles FR-1 Virginia 53.89   -
34. Kolko, Austin SO-2 Virginia Tech 53.90   -
35. Johnson, Rodney JR-3 East Carolina 54.03   -
36. Charlton, D'Mitry SO-2 Florida State 54.07   -
37.