April 29-30, 2016
|
Oregon State - Corvallis, OR
ICON KEY: NWC NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brewer, Chris SR-4 Oregon 3:45.30 -
2. Wahpepah-Harris, Mackenzie SO-2 Oklahoma City 3:47.81 -
3. Ribich, David SO-2 Western Oregon 3:49.15 -
4. Flores, DJ   Team Run Eugene 3:49.24 -
5. Willyard, Brett SO-2 Oregon 3:49.91 -
6. Anderson, Tanner   Unattached 3:52.19 -
7. Naffziger, Sam SR-4 Western Oregon 3:52.41 -
8. Hurt, Tripp   Team Run Eugene 3:54.08 -
9. Vercoe-Curtis, Michael SR-4 Oklahoma City 3:54.63 -
10. Hebert, Jacques SO-2 Seattle U. 3:56.00 -
11. Goehler, Timo SR-4 Portland 3:56.07 -
12. McLauchlan, Rob   Team Run Eugene 3:57.19 -
13. Livermore, Ethan JR-3 Concordia (Ore.) 3:58.50 -
14. Hauger, Nick FR-1 Portland 3:58.58 -
15. Overbay, Collin SR-4 Seattle U. 3:59.91 -
16. Cornish, David JR-3 Western Oregon 4:00.38 -
17. Rodrigues, Louis JR-3 Seattle U. 4:00.45 -
18. Aebi, Carter SO-2 Portland 4:00.49 -
19. Updike, Lucas   Team Run Eugene 4:00.86 -
20. Stice, Peter   Unattached 4:01.28 -
21. Lomax, Sam FR-1 Portland 4:01.85 -
22. Martinez, Moises   Unattached 4:02.48 -
23. Kobylka, Jack SO-2 Willamette 4:06.44 -
24. Talan, Evan   Oregon State Running Club 4:09.82 -
  Barbosa, Nectaly   S.E.T.A. DNS -
  Krebs, Robert SR-4 Portland DNS -
  Maton, Matthew   Unattached DNS -
  Young, Stephen Jay   Jacuzzi Boys AC DNS -
  Yego, Elly   S.E.T.A. DNS -
  Kirkov, Roman SR-4 Concordia (Ore.) DNS -
  Lizier-Zmudzinski, Geremia FR-1 Puget Sound DNS -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brewer, Chris SR-4 Oregon 3:45.30
2. Wahpepah-Harris, Mackenzie SO-2 Oklahoma City 3:47.81
3. Ribich, David SO-2 Western Oregon 3:49.15
4. Flores, DJ   Team Run Eugene 3:49.24
5. Willyard, Brett SO-2 Oregon 3:49.91
6. Anderson, Tanner   Unattached 3:52.19
7. Naffziger, Sam SR-4 Western Oregon 3:52.41
8. Hurt, Tripp   Team Run Eugene 3:54.08
9. Vercoe-Curtis, Michael SR-4 Oklahoma City 3:54.63
10. Goehler, Timo SR-4 Portland 3:56.07
  Barbosa, Nectaly   S.E.T.A. DNS
  Krebs, Robert SR-4 Portland DNS
  Maton, Matthew   Unattached DNS
  Young, Stephen Jay   Jacuzzi Boys AC DNS
  Yego, Elly   S.E.T.A. DNS
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hebert, Jacques SO-2 Seattle U. 3:56.00
2. McLauchlan, Rob   Team Run Eugene 3:57.19
3. Livermore, Ethan JR-3 Concordia (Ore.) 3:58.50
4. Hauger, Nick FR-1 Portland 3:58.58
5. Overbay, Collin SR-4 Seattle U. 3:59.91
6. Cornish, David JR-3 Western Oregon 4:00.38
7. Rodrigues, Louis JR-3 Seattle U. 4:00.45
8. Aebi, Carter SO-2 Portland 4:00.49
9. Updike, Lucas   Team Run Eugene 4:00.86
10. Stice, Peter   Unattached 4:01.28
11. Lomax, Sam FR-1 Portland 4:01.85
12. Martinez, Moises   Unattached 4:02.48
13. Kobylka, Jack SO-2 Willamette 4:06.44
14. Talan, Evan   Oregon State Running Club 4:09.82
  Kirkov, Roman SR-4 Concordia (Ore.) DNS
  Lizier-Zmudzinski, Geremia FR-1 Puget Sound DNS