April 8-9, 2016
|
Spokane CC - Spokane, WA
ICON KEY: NWAC NWC CCC NAIA B

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fraley, Troy   UNAT-Gonzaga 3:51.38 10
2. Goodwin, Sumner SO-2 Gonzaga 3:51.82 8
3. Kopczynski, Scott   UNAT-Gonzaga 3:54.19 6
4. Goldizen, Ian JR-3 Gonzaga 3:54.36 5
5. Ferguson, Jonathan SR-4 Northwest U. 3:54.70 4
6. Thor, David SO-2 Carroll 3:54.81 3
7. Mitchell, Isaac SO-2 Northwest Nazarene 3:55.43 2
8. Smith, Tomislav JR-3 Lewis-Clark 3:55.83 1
9. Crichlow, Matthew SR-4 Gonzaga 3:56.60 -
10. Gagnon, Bennett   UNAT-Gonzaga 3:57.70 -
11. Manley, Kellen SO-2 Gonzaga 3:58.09 -
12. Arguinchona, Baxter SR-4 Seattle U. 3:59.76 -
13. Adams, Casey SR-4 Gonzaga 4:00.60 -
14. Quintana, Dillon JR-3 Gonzaga 4:00.75 -
15. Rodrigues, Louis JR-3 Seattle U. 4:01.47 -
16. Carlton, Corbin   Spokane CC 4:01.52 -
17. Beard, Mitchell   UNAT-Gonzaga 4:02.02 -
18. Cunningham, Chase JR-3 Northwest Nazarene 4:02.24 -
19. Weaver, Chay SO-2 Seattle U. 4:02.95 -
20. Dietz, Stephen   Everett CC 4:03.34 -
21. Lewis, Judd   Spokane CC 4:04.77 -
22. Boudouris, Eli FR-1 Seattle U. 4:05.34 -
23. Simpson, Alex JR-3 Washington St. 4:07.58 -
24. Normandeau, Thomas   Clark College 4:07.62 -
25. Rehm, Domenic   Spokane CC 4:08.53 -
26. MacMurray, Christopher SR-4 Whitworth 4:09.25 -
27. Mohammed, Abdulrazik FR-1 Whitworth 4:09.57 -
28. Eastwood, Coby FR-1 Gonzaga 4:09.61 -
29. Garvin, Sam   Clark College 4:09.93 -
30. Lunder, Danny SR-4 Gonzaga 4:10.32 -
31. Nehnevaj, Dan   Clark College 4:13.08 -
32. Davidson-Turner, Cal FR-1 Seattle U. 4:15.23 -
33. Inwards, Lane FR-1 Eastern Oregon 4:16.77 -
34. Guisinger, Brian SO-2 Northwest U. 4:18.97 -
35. Wimpenny, Jacob SR-4 Lewis-Clark 4:19.37 -
36. Siler, Cameron JR-3 Trinity Lutheran 4:21.09 -
37. Cummings, Dexter JR-3 Eastern Oregon 4:21.79 -
38. Amissa, Jonathan   Treasure Valley CC 4:22.09 -
39. Lara, Rafael FR-1 Northwest U. 4:22.26 -
40. Waterman, David JR-3 Northwest Nazarene 4:22.74 -
41. Boyd, Taryk FR-1 Central Washington 4:24.53 -
42. Smith, Caleb FR-1 Northwest U. 4:30.53 -
43. Paulson, Kyle SO-2 Central Washington 4:31.38 -
44. Walling, David FR-1 Northwest U. 4:44.85 -
45. Calder, Austin FR-1 Great Falls 4:48.77 -
  Castillo, David SO-2 Trinity Lutheran DNF -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fraley, Troy   UNAT-Gonzaga 3:51.38 10
2. Goodwin, Sumner SO-2 Gonzaga 3:51.82 8
3. Kopczynski, Scott   UNAT-Gonzaga 3:54.19 6
4. Goldizen, Ian JR-3 Gonzaga 3:54.36 5
5. Ferguson, Jonathan SR-4 Northwest U. 3:54.70 4
6. Thor, David SO-2 Carroll 3:54.81 3
7. Mitchell, Isaac SO-2 Northwest Nazarene 3:55.43 2
8. Smith, Tomislav JR-3 Lewis-Clark 3:55.83 1
9. Crichlow, Matthew SR-4 Gonzaga 3:56.60 -
10. Manley, Kellen SO-2 Gonzaga 3:58.09 -
11. Arguinchona, Baxter SR-4 Seattle U. 3:59.76 -
12. Adams, Casey SR-4 Gonzaga 4:00.60 -
13. Quintana, Dillon JR-3 Gonzaga 4:00.75 -
14. Rodrigues, Louis JR-3 Seattle U. 4:01.47 -
15. Dietz, Stephen   Everett CC 4:03.34 -
16. Normandeau, Thomas   Clark College 4:07.62 -
17. Mohammed, Abdulrazik FR-1 Whitworth 4:09.57 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gagnon, Bennett   UNAT-Gonzaga 3:57.70 -
2. Carlton, Corbin   Spokane CC 4:01.52 -
3. Beard, Mitchell   UNAT-Gonzaga 4:02.02 -
4. Cunningham, Chase JR-3 Northwest Nazarene 4:02.24 -
5. Weaver, Chay SO-2 Seattle U. 4:02.95 -
6. Lewis, Judd   Spokane CC 4:04.77 -
7. Boudouris, Eli FR-1 Seattle U. 4:05.34 -
8. Rehm, Domenic   Spokane CC 4:08.53 -
9. MacMurray, Christopher SR-4 Whitworth 4:09.25 -
10. Garvin, Sam   Clark College 4:09.93 -
11. Lunder, Danny SR-4 Gonzaga 4:10.32 -
12. Davidson-Turner, Cal FR-1 Seattle U. 4:15.23 -
13. Inwards, Lane FR-1 Eastern Oregon 4:16.77 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Simpson, Alex JR-3 Washington St. 4:07.58 -
2. Eastwood, Coby FR-1 Gonzaga 4:09.61 -
3. Nehnevaj, Dan   Clark College 4:13.08 -
4. Guisinger, Brian SO-2 Northwest U. 4:18.97 -
5. Wimpenny, Jacob SR-4 Lewis-Clark 4:19.37 -
6. Siler, Cameron JR-3 Trinity Lutheran 4:21.09 -
7. Cummings, Dexter JR-3 Eastern Oregon 4:21.79 -
8. Amissa, Jonathan   Treasure Valley CC 4:22.09 -
9. Lara, Rafael FR-1 Northwest U. 4:22.26 -
10. Waterman, David JR-3 Northwest Nazarene 4:22.74 -
11. Boyd, Taryk FR-1 Central Washington 4:24.53 -
12. Smith, Caleb FR-1 Northwest U. 4:30.53 -
13. Paulson, Kyle SO-2 Central Washington 4:31.38 -
14. Walling, David FR-1 Northwest U. 4:44.85 -
15. Calder, Austin FR-1 Great Falls 4:48.77 -
  Castillo, David SO-2 Trinity Lutheran DNF -