05/12 - May 13, 2016
|
North Central - Naperville, IL
ICON KEY: HCAC NCAA DII Prov WIAC DIII All-Ohio OAC

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lindsay , Alison SO-2 Washington U. 10:38.03   -
2. Herrmann, Erin JR-3 Hope 10:40.44   -
3. Wenham , Megan FR-1 Colorado Mines 10:47.87 -
4. Bloy, Elizabeth JR-3 Valparaiso 10:51.87   -
5. Benesch, Morgan JR-3 Nebraska-Kearney 10:54.49 -
6. Nielsen, Stephanie JR-3 Lewis 10:56.49 -
7. Macuiba, Amanda SR-4 Illinois Wesleyan 10:58.41   -
8. Miller, Emilee SR-4 Defiance 11:05.75 -
9. Kulpins, Danielle SO-2 Case Western 11:10.89 -
10. Leonard, Briana SO-2 Indianapolis 11:12.22   -
11. Diemer, McKenzie SR-4 Calvin 11:14.78   -
12. Gimre, Mae Elizabeth FR-1 Taylor 11:18.32   -
13. Sandvik, Heather FR-1 Otterbein 11:22.13 -
14. Williams, Katryna SR-4 Wis.-Eau Claire 11:22.45   -
15. Hayden, Ellery SO-2 Rhodes 11:29.35   -
16. Ball, Gracie JR-3 St. Francis (Ill.) 11:29.71   -
17. McPherson, Cassidy SO-2 U. of Chicago 11:30.90   -
18. Osladil, Angel SR-4 Indiana Wesleyan 11:34.07   -
19. Barbour, Hannah SR-4 Wheaton (Ill.) 11:37.95   -
20. Kahl, Amy SR-4 Wis.-Whitewater 11:42.08   -
21. Seeland, Taryn SR-4 Taylor 11:43.83   -
22. Cooke, Victoria SR-4 Washington U. 11:50.78   -
23. Bernat, Anastasia FR-1 U. of Chicago 11:56.14   -
24. Welsh, Michaela FR-1 Wis.-Oshkosh 11:58.90 -
25. Meehleib, Kelly FR-1 Maryville (Mo.) 12:19.52   -
26. Coryell, Cathy JR-3 Cornerstone 12:39.50   -
27. Reyes, Jazzmine FR-1 Aurora 12:50.75   -
28. Hudi, Sarah JR-3 Olivet Nazarene 13:20.07   -
  Horvath, Minnie JR-3 U. of Chicago DNF   -
3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lindsay , Alison SO-2 Washington U. 10:38.03  
2. Herrmann, Erin JR-3 Hope 10:40.44  
3. Wenham , Megan FR-1 Colorado Mines 10:47.87
4. Bloy, Elizabeth JR-3 Valparaiso 10:51.87  
5. Benesch, Morgan JR-3 Nebraska-Kearney 10:54.49
6. Nielsen, Stephanie JR-3 Lewis 10:56.49
7. Macuiba, Amanda SR-4 Illinois Wesleyan 10:58.41  
8. Miller, Emilee SR-4 Defiance 11:05.75
9. Kulpins, Danielle SO-2 Case Western 11:10.89
10. Leonard, Briana SO-2 Indianapolis 11:12.22  
11. Diemer, McKenzie SR-4 Calvin 11:14.78  
12. Sandvik, Heather FR-1 Otterbein 11:22.13
13. Williams, Katryna SR-4 Wis.-Eau Claire 11:22.45  
14. Kahl, Amy SR-4 Wis.-Whitewater 11:42.08  
  Horvath, Minnie JR-3 U. of Chicago DNF  
3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gimre, Mae Elizabeth FR-1 Taylor 11:18.32  
2. Hayden, Ellery SO-2 Rhodes 11:29.35  
3. Ball, Gracie JR-3 St. Francis (Ill.) 11:29.71  
4. McPherson, Cassidy SO-2 U. of Chicago 11:30.90  
5. Osladil, Angel SR-4 Indiana Wesleyan 11:34.07  
6. Barbour, Hannah SR-4 Wheaton (Ill.) 11:37.95  
7. Seeland, Taryn SR-4 Taylor 11:43.83  
8. Cooke, Victoria SR-4 Washington U. 11:50.78  
9. Bernat, Anastasia FR-1 U. of Chicago 11:56.14  
10. Welsh, Michaela FR-1 Wis.-Oshkosh 11:58.90
11. Meehleib, Kelly FR-1 Maryville (Mo.) 12:19.52  
12. Coryell, Cathy JR-3 Cornerstone 12:39.50  
13. Reyes, Jazzmine FR-1 Aurora 12:50.75  
14. Hudi, Sarah JR-3 Olivet Nazarene 13:20.07