03/31 - April 02, 2016
|
Eastern Illinois - Charleston, IL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hatton, Kyle SO-2 Illinois State 1:58.04 10
2. Hamilton, CJ SR-4 Illinois State 1:58.54 8
3. Cousino, Scott JR-3 Central Michigan 1:58.71 6
4. Pedziwiatr, Mark SR-4 Eastern Illinois 1:58.79 5
5. Bybee, Ryan SR-4 Illinois State 1:58.99 4
6. Zea, Tony   UNA 1:59.16 -
7. Curnock, David SO-2 Illinois State 1:59.57 3
8. Schmieg, David   UNA 1:59.69 -
9. Basting, Reid   UNA 1:59.76 -
10. Prajka, Nicholas SR-4 Loyola (Ill.) 2:00.41 2
11. Ramos, Brock SR-4 Eastern Illinois 2:00.93 1
12. Rigoni, Tony JR-3 Indiana State 2:01.84 -
13. Sutherland, Tye SO-2 Illinois State 2:02.49 -
14. Zibricky, Ben SO-2 Valparaiso 2:02.74 -
15. Cook, Michael FR-1 Illinois State 2:03.23 -
16. Shadid, David FR-1 Bradley 2:03.79 -
17. Bedaso, Wayu FR-1 Wis.-Milwaukee 2:03.89 -
18. Kuehr, Trevor   UNA 2:04.64 -
19. Davila, Luis FR-1 Eastern Illinois 2:05.93 -
20. Orlow, Christopher SO-2 Eastern Illinois 2:06.71 -
21. Bruno, Alexander FR-1 Valparaiso 2:07.44 -
22. Osman, Ahmed SO-2 Illinois-Chicago 2:07.59 -
23. Wright, Jordan FR-1 Indiana State 2:07.69 -
24. Dale, Jamison JR-3 Loyola (Ill.) 2:08.38 -
25. Versweyveld, Luke FR-1 Bradley 2:08.55 -
26. Quinn, Patrick FR-1 Bradley 2:09.64 -
27. Meehan, Matt   Olivet Nazarene 2:09.78 -
28. Montgomery, Matthew JR-3 Olivet Nazarene 2:09.95 -
29. Bruno, Adam JR-3 Valparaiso 2:10.02 -
30. Cash, Ryan FR-1 Indiana State 2:10.33 -
31. Grimes, Tyler FR-1 Valparaiso 2:11.79 -
32. Gabriele, Tyler   Olivet Nazarene 2:12.32 -
33. Bennett, Daniel FR-1 Olivet Nazarene 2:12.94 -
34. DiVerde, Alex SR-4 Bradley 2:13.27 -
35. Righter, Ben   UNA 2:14.90 -
36. Duesterhaus, Keegan SO-2 Millikin 2:15.49 -
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hatton, Kyle SO-2 Illinois State 1:58.04 10
2. Hamilton, CJ SR-4 Illinois State 1:58.54 8
3. Pedziwiatr, Mark SR-4 Eastern Illinois 1:58.79 5
4. Bybee, Ryan SR-4 Illinois State 1:58.99 4
5. Prajka, Nicholas SR-4 Loyola (Ill.) 2:00.41 2
6. Ramos, Brock SR-4 Eastern Illinois 2:00.93 1
7. Rigoni, Tony JR-3 Indiana State 2:01.84 -
8. Dale, Jamison JR-3 Loyola (Ill.) 2:08.38 -
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cousino, Scott JR-3 Central Michigan 1:58.71 6
2. Zea, Tony   UNA 1:59.16 -
3. Curnock, David SO-2 Illinois State 1:59.57 3
4. Schmieg, David   UNA 1:59.69 -
5. Basting, Reid   UNA 1:59.76 -
6. Sutherland, Tye SO-2 Illinois State 2:02.49 -
7. Cook, Michael FR-1 Illinois State 2:03.23 -
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zibricky, Ben SO-2 Valparaiso 2:02.74 -
2. Shadid, David FR-1 Bradley 2:03.79 -
3. Bedaso, Wayu FR-1 Wis.-Milwaukee 2:03.89 -
4. Kuehr, Trevor   UNA 2:04.64 -
5. Davila, Luis FR-1 Eastern Illinois 2:05.93 -
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bruno, Alexander FR-1 Valparaiso 2:07.44 -
2. Osman, Ahmed SO-2 Illinois-Chicago 2:07.59 -
3. Wright, Jordan FR-1 Indiana State 2:07.69 -
4. Versweyveld, Luke FR-1 Bradley 2:08.55 -
5. Quinn, Patrick FR-1 Bradley 2:09.64 -
6. Montgomery, Matthew JR-3 Olivet Nazarene 2:09.95 -
7. Bruno, Adam JR-3 Valparaiso 2:10.02 -
8. Cash, Ryan FR-1 Indiana State 2:10.33 -
9. Gabriele, Tyler   Olivet Nazarene 2:12.32 -
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Orlow, Christopher SO-2 Eastern Illinois 2:06.71 -
2. Meehan, Matt   Olivet Nazarene 2:09.78 -
3. Grimes, Tyler FR-1 Valparaiso 2:11.79 -
4. Bennett, Daniel FR-1 Olivet Nazarene 2:12.94 -
5. DiVerde, Alex SR-4 Bradley 2:13.27 -
6. Righter, Ben   UNA 2:14.90 -
7. Duesterhaus, Keegan SO-2 Millikin 2:15.49 -