• ICON KEY:
  • NESCAC
  • SUNYAC
  • Northeast-10
  • ECAC DIII
  • NEICAAA
  • NYSA
  • IC4A/ECAC
  • NCAA DII Prov
  • NYSB
  • Date: 05/13 - 05/15/16
  • Location: Princeton - Princeton, NJ
100 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score Wind: 0.8
1. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 10.57 10
2. White, Desean SO-2 Morgan State 10.61 8
3. Williams, Caleb FR-1 LIU Brooklyn 10.66 6
4. Davis, Delano JR-3 LIU Brooklyn 10.66 5
5. Raymond, Ayodeji JR-3 George Mason 10.66 4
6. Agendia, Fonyi SR-4 Morgan State 10.80 3
7. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 10.85 2
100 Meters Semifinals
Place Name Year Team Time Wind Heat(Pl)  
1. Raymond, Ayodeji JR-3 George Mason 10.51 0.9 1(1)
2. Akosa, Carrington SO-2 Princeton 10.61 -0.9 2(1)
3. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 10.51 0.9 1(2)
4. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 10.63 -0.9 2(2)
5. Agendia, Fonyi SR-4 Morgan State 10.60 0.9 1(3)
6. Davis, Delano JR-3 LIU Brooklyn 10.65 -0.9 2(3)
7. Williams, Caleb FR-1 LIU Brooklyn 10.64 0.9 1(4)
8. White, Desean SO-2 Morgan State 10.66 -0.9 2(4)
9. Dukes, Tyquan SR-4 LIU Brooklyn 10.67 -0.9 2(5)
10. Sosoo, Bryan SO-2 Monmouth 10.71 0.9 1(5)
11. Dupree, Ahmier SR-4 Monmouth 10.74 0.9 1(6)
12. Paulino, Brailin SO-2 Cornell 10.81 -0.9 2(6)
13. Beck, Alex FR-1 Cornell 10.99 -0.9 2(7)
14. Agyeman, Ernest SO-2 LIU Brooklyn 11.08 0.9 1(7)  
15. Menchaca, Zach FR-1 Cornell 11.12 0.9 1(8)  
  Teemer, Jaymen SR-4 Albany FS -0.9 2  
100 Meters Semifinals Heat 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.9
1. Raymond, Ayodeji JR-3 George Mason 10.51
2. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 10.51
3. Agendia, Fonyi SR-4 Morgan State 10.60
4. Williams, Caleb FR-1 LIU Brooklyn 10.64
5. Sosoo, Bryan SO-2 Monmouth 10.71
6. Dupree, Ahmier SR-4 Monmouth 10.74
7. Agyeman, Ernest SO-2 LIU Brooklyn 11.08  
8. Menchaca, Zach FR-1 Cornell 11.12  
100 Meters Semifinals Heat 2
Pl. Name Year Team Time Wind: -0.9
1. Akosa, Carrington SO-2 Princeton 10.61
2. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 10.63
3. Davis, Delano JR-3 LIU Brooklyn 10.65
4. White, Desean SO-2 Morgan State 10.66
5. Dukes, Tyquan SR-4 LIU Brooklyn 10.67
6. Paulino, Brailin SO-2 Cornell 10.81
7. Beck, Alex FR-1 Cornell 10.99
  Teemer, Jaymen SR-4 Albany FS  
 
100 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Wind Heat(Pl)  
1. Williams, Caleb FR-1 LIU Brooklyn 10.59 -0.4 5(1)
2. Akosa, Carrington SO-2 Princeton 10.61 0.3 3(1)
3. Teemer, Jaymen SR-4 Albany 10.65 2.2 1(1)
4. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 10.67 +0.0 2(1)
5. Raymond, Ayodeji JR-3 George Mason 10.68 -0.6 4(1)
6. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 10.70 1.6 6(1)
7. White, Desean SO-2 Morgan State 10.63 -0.4 5(2)
8. Dupree, Ahmier SR-4 Monmouth 10.68 0.3 3(2)
9. Menchaca, Zach FR-1 Cornell 10.68 2.2 1(2)
10. Dukes, Tyquan SR-4 LIU Brooklyn 10.69 +0.0 2(2)
11. Davis, Delano JR-3 LIU Brooklyn 10.73 1.6 6(2)
12. Sosoo, Bryan SO-2 Monmouth 10.78 -0.6 4(2)
13. Agendia, Fonyi SR-4 Morgan State 10.67 -0.4 5(3)
14. Paulino, Brailin SO-2 Cornell 10.72 -0.4 5(4)
15. Beck, Alex FR-1 Cornell 10.75 0.3 3(3)
16. Agyeman, Ernest SO-2 LIU Brooklyn 10.80 2.2 1(3)
17. Holloway, Trey SR-4 Hampton 10.80 +0.0 2(3)
18. Kahana, Eric SR-4 Monmouth 10.81 -0.6 4(3)
18. Marcano, Mike SR-4 St. Peter's 10.81 2.2 1(4)
20. Ordille, Rocco FR-1 Bucknell 10.93 0.3 3(4)
21. Muller, Fabian JR-3 Manhattan 10.95 -0.4 5(5)
22. Davis, Darrius SR-4 Hampton 10.96 0.3 3(5)
23. Powell, Jerrick FR-1 Hampton 10.98 +0.0 2(4)
24. Walker, Kendall SR-4 Central Connecticut 10.98 1.6 6(3)
25. Alexander, Jamik FR-1 VCU 10.99 1.6 6(4)
26. Ware, Anthony SO-2 Muhlenberg 10.99 0.3 3(6)
27. Abolurin, Afees JR-3 UMBC 11.00 2.2 1(5)
28. Hall, Anthony JR-3 Manhattan 11.00 1.6 6(5)
29. Harris, Shane FR-1 Stony Brook 11.04 1.6 6(6)  
30. Green, Shane SR-4 Coppin State 11.05 -0.4 5(6)  
31. Miles, Daryian SR-4 UMBC 11.06 +0.0 2(5)  
32. Gevirtz, Daniel SR-4 Bucknell 11.07 -0.4 5(7)  
33. Nelson, Sharlanjo SO-2 Hampton 11.08 0.3 3(7)  
34. Everett, Elliott FR-1 Albany 11.09 -0.4 5(8)  
35. Vaughn, Andre FR-1 Army West Point 11.10 +0.0 2(6)  
36. Clarke, Dean FR-1 Rider 11.11 -0.6 4(4)  
37. Hutt, Davion JR-3 William and Mary 11.19 -0.6 4(5)  
38. Cotton, Eddie JR-3 Oneonta 11.22 +0.0 2(7)
39. Bennett, Kyle SR-4 LIU Brooklyn 11.31 2.2 1(6)  
  Semon, Mande SO-2 Albany FS 1.6 6  
100 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 2.2
1. Teemer, Jaymen SR-4 Albany 10.65
2. Menchaca, Zach FR-1 Cornell 10.68
3. Agyeman, Ernest SO-2 LIU Brooklyn 10.80
4. Marcano, Mike SR-4 St. Peter's 10.81
5. Abolurin, Afees JR-3 UMBC 11.00
6. Bennett, Kyle SR-4 LIU Brooklyn 11.31  
100 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 10.67
2. Dukes, Tyquan SR-4 LIU Brooklyn 10.69
3. Holloway, Trey SR-4 Hampton 10.80
4. Powell, Jerrick FR-1 Hampton 10.98
5. Miles, Daryian SR-4 UMBC 11.06  
6. Vaughn, Andre FR-1 Army West Point 11.10  
7. Cotton, Eddie JR-3 Oneonta 11.22
100 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.3
1. Akosa, Carrington SO-2 Princeton 10.61
2. Dupree, Ahmier SR-4 Monmouth 10.68
3. Beck, Alex FR-1 Cornell 10.75
4. Ordille, Rocco FR-1 Bucknell 10.93
5. Davis, Darrius SR-4 Hampton 10.96
6. Ware, Anthony SO-2 Muhlenberg 10.99
7. Nelson, Sharlanjo SO-2 Hampton 11.08  
100 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time Wind: -0.6
1. Raymond, Ayodeji JR-3 George Mason 10.68
2. Sosoo, Bryan SO-2 Monmouth 10.78
3. Kahana, Eric SR-4 Monmouth 10.81
4. Clarke, Dean FR-1 Rider 11.11  
5. Hutt, Davion JR-3 William and Mary 11.19  
100 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time Wind: -0.4
1. Williams, Caleb FR-1 LIU Brooklyn 10.59
2. White, Desean SO-2 Morgan State 10.63
3. Agendia, Fonyi SR-4 Morgan State 10.67
4. Paulino, Brailin SO-2 Cornell 10.72
5. Muller, Fabian JR-3 Manhattan 10.95
6. Green, Shane SR-4 Coppin State 11.05  
7. Gevirtz, Daniel SR-4 Bucknell 11.07  
8. Everett, Elliott FR-1 Albany 11.09  
100 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time Wind: 1.6
1. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 10.70
2. Davis, Delano JR-3 LIU Brooklyn 10.73
3. Walker, Kendall SR-4 Central Connecticut 10.98
4. Alexander, Jamik FR-1 VCU 10.99
5. Hall, Anthony JR-3 Manhattan 11.00
6. Harris, Shane FR-1 Stony Brook 11.04  
  Semon, Mande SO-2 Albany FS  
 
Place Name Year Team Time Score Wind: -0.7
1. Maxwell, Nicky   Unattached 13.93 -  
2. Cronin, Troy   Unattached 13.97 -  
3. Doty, Eric   Unattached 14.33 -  
4. Adcock, Nick   Unattached 15.30 -  
200 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score Wind: 0.5
1. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 21.11 10
2. White, Desean SO-2 Morgan State 21.31 8
3. Sartor-Francis, Jordan SR-4 Navy 21.47 6
4. Oakley III, James SO-2 UMBC 21.81 5
5. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 23.86 4  
  Roberson, Joel JR-3 Morgan State FS -  
  Akosa, Carrington SO-2 Princeton DNF -  
200 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Wind Heat(Pl)  
1. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 21.38 +0.0 6(1)
2. Sartor-Francis, Jordan SR-4 Navy 21.46 0.1 5(1)
3. Akosa, Carrington SO-2 Princeton 21.48 -1.7 3(1)
4. White, Desean SO-2 Morgan State 21.55 0.1 5(2)
5. Oakley III, James SO-2 UMBC 21.56 0.6 7(1)
6. Agyei, Junias FR-1 George Mason 21.57 -0.5 2(1)
7. Roberson, Joel JR-3 Morgan State 21.58 0.3 8(1)
8. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 21.59 0.8 1(1)
9. Cue, Tyler SR-4 LIU Brooklyn 21.62 0.6 7(2)
10. Freeman, Bernard JR-3 George Mason 21.62 -0.5 2(2)
11. Santana, Jose JR-3 Army West Point 21.68 -0.7 4(1)
12. St. Louis, Donovan FR-1 Morgan State 21.73 0.6 7(3)
13. Davis, Tyler SO-2 Army West Point 21.74 +0.0 6(2)
14. Teemer, Jaymen SR-4 Albany 21.75 -0.7 4(2)
15. Guerre, Justin SO-2 La Salle 21.91 0.1 5(3)
16. Colin, Richard JR-3 Fairleigh Dickinson 21.93 0.6 7(4)
17. Harris, Shane FR-1 Stony Brook 22.01 0.6 7(5)
18. Stallings, William SO-2 Manhattan 22.05 -0.5 2(3)
19. Chigbue, Kenneth FR-1 Howard 22.07 0.1 5(4)
20. Borsuk, Joe SR-4 Duquesne 22.09 +0.0 6(3)
21. Miles, Daryian SR-4 UMBC 22.10 0.3 8(2)
21. Bobb, Jarrel SR-4 Lafayette 22.10 -0.7 4(3)
23. Cooper, Stanford SO-2 Cornell 22.15 0.3 8(3)
24. Kahana, Eric SR-4 Monmouth 22.16 -1.7 3(2)
25. Dupree, Ahmier SR-4 Monmouth 22.19 +0.0 6(4)
26. Marcano, Mike SR-4 St. Peter's 22.21 -0.7 4(4)  
27. Everett, Elliott FR-1 Albany 22.23 0.6 7(6)  
28. Leach, Kevin FR-1 Morgan State 22.25 0.8 1(2)  
29. Workcuff, Darryl SO-2 Mount St. Mary's 22.37 0.1 5(5)  
30. Veltri, Justin SR-4 Rider 22.47 0.3 8(4)  
31. Hall, Anthony JR-3 Manhattan 22.51 -1.7 3(3)  
32. Walker, Kendall SR-4 Central Connecticut 22.55 -0.7 4(5)  
33. Gevirtz, Daniel SR-4 Bucknell 22.56 -0.5 2(4)  
34. Nicholson, Osiris FR-1 Albany 22.78 0.1 5(6)  
35. Alexander, Jamik FR-1 VCU 22.79 -1.7 3(4)  
  Alkins, Jon JR-3 Binghamton DQ 0.8 1  
200 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.8
1. Savoy, Jasper SR-4 Hampton 21.59
2. Leach, Kevin FR-1 Morgan State 22.25  
  Alkins, Jon JR-3 Binghamton DQ  
200 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time Wind: -0.5
1. Agyei, Junias FR-1 George Mason 21.57
2. Freeman, Bernard JR-3 George Mason 21.62
3. Stallings, William SO-2 Manhattan 22.05
4. Gevirtz, Daniel SR-4 Bucknell 22.56  
200 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time Wind: -1.7
1. Akosa, Carrington SO-2 Princeton 21.48
2. Kahana, Eric SR-4 Monmouth 22.16
3. Hall, Anthony JR-3 Manhattan 22.51  
4. Alexander, Jamik FR-1 VCU 22.79  
200 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time Wind: -0.7
1. Santana, Jose JR-3 Army West Point 21.68
2. Teemer, Jaymen SR-4 Albany 21.75
3. Bobb, Jarrel SR-4 Lafayette 22.10
4. Marcano, Mike SR-4 St. Peter's 22.21  
5. Walker, Kendall SR-4 Central Connecticut 22.55  
200 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.1
1. Sartor-Francis, Jordan SR-4 Navy 21.46
2. White, Desean SO-2 Morgan State 21.55
3. Guerre, Justin SO-2 La Salle 21.91
4. Chigbue, Kenneth FR-1 Howard 22.07
5. Workcuff, Darryl SO-2 Mount St. Mary's 22.37  
6. Nicholson, Osiris FR-1 Albany 22.78  
200 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Howell, Deyvon SO-2 Morgan State 21.38
2. Davis, Tyler SO-2 Army West Point 21.74
3. Borsuk, Joe SR-4 Duquesne 22.09
4. Dupree, Ahmier SR-4 Monmouth 22.19
200 Meters Preliminaries Heat 7
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.6
1. Oakley III, James SO-2 UMBC 21.56
2. Cue, Tyler SR-4 LIU Brooklyn 21.62
3. St. Louis, Donovan FR-1 Morgan State 21.73
4. Colin, Richard JR-3 Fairleigh Dickinson 21.93
5. Harris, Shane FR-1 Stony Brook 22.01
6. Everett, Elliott FR-1 Albany 22.23  
200 Meters Preliminaries Heat 8
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.3
1. Roberson, Joel JR-3 Morgan State 21.58
2. Miles, Daryian SR-4 UMBC 22.10
3. Cooper, Stanford SO-2 Cornell 22.15
4. Veltri, Justin SR-4 Rider 22.47  
 
400 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Rodney, Brendon SR-4 LIU Brooklyn 46.15 10
2. Roberson, Joel JR-3 Morgan State 46.66 8
3. Banfield, Myles FR-1 Albany 46.98 6
4. Attah, Tobe JR-3 Cornell 47.28 5
5. Jobe, Momodou JR-3 Albany 47.71 4
6. Peabody, Alec SR-4 St. Joseph's (Pa.) 47.88 3
7. Bunion, DeShawn FR-1 LIU Brooklyn 47.92 2
8. Kelly, Ryan SR-4 Brown 48.22 1
400 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Roberson, Joel JR-3 Morgan State 46.69 4(1)
2. Peabody, Alec SR-4 St. Joseph's (Pa.) 47.12 6(1)
3. Banfield, Myles FR-1 Albany 47.28 7(1)
4. Attah, Tobe JR-3 Cornell 47.69 3(1)
5. Bunion, DeShawn FR-1 LIU Brooklyn 47.74 4(2)
6. Rodney, Brendon SR-4 LIU Brooklyn 47.83 8(1)
7. Kelly, Ryan SR-4 Brown 47.91 6(2)
8. Jobe, Momodou JR-3 Albany 47.98 5(1)
9. Marshall, Myles FR-1 Harvard 48.00 7(2)
10. Williams, Shaquan JR-3 Fairleigh Dickinson 48.18 1(1)
11. Pierre, Evander FR-1 George Mason 48.18 2(1)
12. Doaty, Torey JR-3 St. Joseph's (Pa.) 48.22 8(2)
13. Oyewole, Oluwatosin SO-2 Brown 48.27 4(3)
14. Soetje, Erick JR-3 UMBC 48.31 2(2)
15. Brown, Budd JR-3 NYU 48.33 4(4)
16. Stallings, William SO-2 Manhattan 48.35 5(2)
17. Henderson, David SO-2 St. Joseph's (Pa.) 48.38 2(3)
18. Carr, Joe SR-4 Oneonta 48.43 3(2)
19. Tomlinson, Jason JR-3 Albany 48.60 1(2)
20. King Jr, Xavier SO-2 George Mason 48.63 8(3)
21. Lascelles, Jermaine SO-2 St. Peter's 48.72 2(4)
22. Williams, Wayne FR-1 Stony Brook 48.74 6(3)
23. St. Louis, Donovan FR-1 Morgan State 48.79 7(3)
24. Rasin, Quincy SO-2 Wagner 48.83 7(4)
25. Freeman, Joshua SO-2 Princeton 48.84 1(3)
26. Banks, Robert SR-4 St. Joseph's (Pa.) 48.87 6(4)
27. Spees, Stevyn SR-4 Army West Point 48.88 3(3)
28. Moe, Oliver FR-1 Colgate 49.16 8(4)
29. Gainey, Nathan JR-3 Navy 49.19 1(4)
30. Beatty, Justin SO-2 Hampton 49.22 5(3)  
31. Shepard, Kahlil SO-2 VCU 49.27 5(4)  
32. LeLiever, Matthew FR-1 Albany 49.40 4(5)  
33. Bransford, Cole FR-1 Princeton 49.58 8(5)  
34. Poole, Joshua JR-3 Mount St. Mary's 49.76 3(4)  
35. Stickle, Greg FR-1 Monmouth 49.79 3(5)  
36. Robertson, Griffin SR-4 Bucknell 49.82 3(6)  
37. Abraham, Alvin FR-1 Rider 50.05 4(6)  
38. Gomez, Rico FR-1 George Mason 50.18 2(5)  
39. Benn, Jared FR-1 Fordham 50.22 2(6)  
40. Whitfield, Simon FR-1 Navy 50.30 5(5)  
41. Evely, Kenny SO-2 St. Joseph's (Pa.) 50.32 1(5)  
42. Gil, Ruben FR-1 Oneonta 50.41 1(6)
43. Teagle, Devin SO-2 Coppin State 50.68 7(5)  
44. Liechty, Justin FR-1 Vermont 50.86 6(5)  
45. Heidel, Wade FR-1 Bucknell 54.47 8(6)  
  Chigbue, Kenneth FR-1 Howard FS 4  
400 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Williams, Shaquan JR-3 Fairleigh Dickinson 48.18
2. Tomlinson, Jason JR-3 Albany 48.60
3. Freeman, Joshua SO-2 Princeton 48.84
4. Gainey, Nathan JR-3 Navy 49.19
5. Evely, Kenny SO-2 St. Joseph's (Pa.) 50.32  
6. Gil, Ruben FR-1 Oneonta 50.41
400 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Pierre, Evander FR-1 George Mason 48.18
2. Soetje, Erick JR-3 UMBC 48.31
3. Henderson, David SO-2 St. Joseph's (Pa.) 48.38
4. Lascelles, Jermaine SO-2 St. Peter's 48.72
5. Gomez, Rico FR-1 George Mason 50.18  
6. Benn, Jared FR-1 Fordham 50.22  
400 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Attah, Tobe JR-3 Cornell 47.69
2. Carr, Joe SR-4 Oneonta 48.43
3. Spees, Stevyn SR-4 Army West Point 48.88
4. Poole, Joshua JR-3 Mount St. Mary's 49.76  
5. Stickle, Greg FR-1 Monmouth 49.79  
6. Robertson, Griffin SR-4 Bucknell 49.82  
400 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Roberson, Joel JR-3 Morgan State 46.69
2. Bunion, DeShawn FR-1 LIU Brooklyn 47.74
3. Oyewole, Oluwatosin SO-2 Brown 48.27
4. Brown, Budd JR-3 NYU 48.33
5. LeLiever, Matthew FR-1 Albany 49.40  
6. Abraham, Alvin FR-1 Rider 50.05  
  Chigbue, Kenneth FR-1 Howard FS  
400 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Jobe, Momodou JR-3 Albany 47.98
2. Stallings, William SO-2 Manhattan 48.35
3. Beatty, Justin SO-2 Hampton 49.22  
4. Shepard, Kahlil SO-2 VCU 49.27  
5. Whitfield, Simon FR-1 Navy 50.30  
400 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Peabody, Alec SR-4 St. Joseph's (Pa.) 47.12
2. Kelly, Ryan SR-4 Brown 47.91
3. Williams, Wayne FR-1 Stony Brook 48.74
4. Banks, Robert SR-4 St. Joseph's (Pa.) 48.87
5. Liechty, Justin FR-1 Vermont 50.86  
400 Meters Preliminaries Heat 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Banfield, Myles FR-1 Albany 47.28
2. Marshall, Myles FR-1 Harvard 48.00
3. St. Louis, Donovan FR-1 Morgan State 48.79
4. Rasin, Quincy SO-2 Wagner 48.83
5. Teagle, Devin SO-2 Coppin State 50.68  
400 Meters Preliminaries Heat 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Rodney, Brendon SR-4 LIU Brooklyn 47.83
2. Doaty, Torey JR-3 St. Joseph's (Pa.) 48.22
3. King Jr, Xavier SO-2 George Mason 48.63
4. Moe, Oliver FR-1 Colgate 49.16
5. Bransford, Cole FR-1 Princeton 49.58  
6. Heidel, Wade FR-1 Bucknell 54.47  
 
800 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Blackmon, Mark SO-2 Maryland-Eastern Shore 1:49.84 10
2. Jackson, Johnathan JR-3 Rider 1:51.64 8
3. Seal, Alexander FR-1 Boston U. 1:51.83 6
4. Connor, Malcolm SR-4 Central Connecticut 1:52.02 5
5. Touchton, Trevor JR-3 Army West Point 1:52.67 4
  Wiseman, Jeff SO-2 Penn DNF -  
800 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Piazza, Drew JR-3 New Hampshire 1:48.46 1(1)
2. Touchton, Trevor JR-3 Army West Point 1:50.35 5(1)
3. Jackson, Johnathan JR-3 Rider 1:50.88 2(1)
4. Blackmon, Mark SO-2 Maryland-Eastern Shore 1:50.90 3(1)
5. Seal, Alexander FR-1 Boston U. 1:51.67 3(2)
6. Connor, Malcolm SR-4 Central Connecticut 1:51.76 1(2)
7. Roach, Cooper SR-4 Canisius 1:51.89 3(3)
8. Wiseman, Jeff SO-2 Penn 1:52.01 6(1)
9. James, Michael JR-3 Coppin State 1:52.15 4(1)
10. Ferraiolo, Dan SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:52.28 1(3)
11. Munnelly, Sean FR-1 UMass Lowell 1:52.32 2(2)
12. Ball, Ronaldo JR-3 Coppin State 1:52.36 5(2)
13. DeVenezia, Ben FR-1 La Salle 1:52.37 2(3)
14. Gulizio, Scott FR-1 Bucknell 1:52.50 6(2)
15. Graca, Elias FR-1 Penn 1:52.61 4(2)
16. Edwards, Darien SR-4 Rider 1:52.64 6(3)
17. Mangini, Clark JR-3 Penn 1:52.68 1(4)
18. Coppinger, Patrick JR-3 Vermont 1:52.74 2(4)
19. Santelli, Louis SO-2 Fordham 1:52.79 5(3)
20. Mundy, Donovan SO-2 Maryland-Eastern Shore 1:52.90 5(4)
21. London, Mark JR-3 Coppin State 1:52.99 6(4)
22. Dutton, Mitchell SR-4 Army West Point 1:53.16 6(5)
23. Monday, John JR-3 Army West Point 1:53.34 2(5)
24. Boswell, Anthony FR-1 Army West Point 1:53.48 1(5)
25. Burris, Tayvon FR-1 Hampton 1:53.50 4(3)
26. Grudzwick, Richard FR-1 Central Connecticut 1:53.93 4(4)
27. Rodriguez, Alexshanrdo JR-3 Fairleigh Dickinson 1:53.94 3(4)
28. Tejidor, Francisco SR-4 Holy Cross 1:53.94 5(5)
29. Otun, Kazeem JR-3 Fairleigh Dickinson 1:53.97 3(5)
30. McDonald, Alexander SR-4 Yale 1:53.99 6(6)
31. Schulte, Nathan SO-2 George Mason 1:54.27 1(6)  
32. Avila, Max SR-4 NYU 1:54.42 6(7)
33. Ulrich, William FR-1 New Hampshire 1:54.47 5(6)  
34. Thompson, Steve SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:54.60 4(5)  
35. Sowah, Johanan JR-3 Columbia 1:54.83 3(6)  
36. Wood, Calvin JR-3 VCU 1:54.93 6(8)  
37. Bonaro, Tom SR-4 Manhattan 1:54.95 4(6)  
38. Magee, Jack JR-3 St. Joseph's (Pa.) 1:55.05 4(7)  
39. Kracher, Taylor FR-1 Vermont 1:55.20 1(7)  
40. Moulton, Darius SR-4 Wagner 1:55.22 2(6)  
41. McLaughlin, Tom SR-4 Rider 1:55.39 5(7)  
42. Click, Taylor SR-4 Columbia 1:55.74 3(7)  
43. Lacey, Blaine FR-1 George Mason 1:56.11 4(8)  
44. Calantoni, Anthony SO-2 Muhlenberg 1:56.36 3(8)  
45. Lee, Jared SO-2 Princeton 1:57.15 6(9)  
46. Leon, Jordan FR-1 Maryland-Eastern Shore 1:57.33 5(8)  
47. Seara, Anthony JR-3 Adelphi 1:57.79 3(9)
48. Marois, William JR-3 Adelphi 1:57.84 2(7)
49. Causey, Nickolas SO-2 Army West Point 1:58.46 4(9)  
50. McIe, Adam JR-3 Binghamton 1:58.88 1(8)  
51. Schulz, Eric SO-2 Princeton 2:00.15 4(10)  
52. Smart, Nicholas SO-2 La Salle 2:00.16 2(8)  
53. Crawford, Matt SR-4 Cornell 2:03.12 3(10)  
54. Magaha, Drew SR-4 Penn 2:03.16 6(10)  
55. Grady, Sean JR-3 Adelphi 2:09.45 5(9)  
  Keefer, Lucas SR-4 Holy Cross DNF 1  
  Sanders, Chris JR-3 La Salle DNF 2  
800 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Piazza, Drew JR-3 New Hampshire 1:48.46
2. Connor, Malcolm SR-4 Central Connecticut 1:51.76
3. Ferraiolo, Dan SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:52.28
4. Mangini, Clark JR-3 Penn 1:52.68
5. Boswell, Anthony FR-1 Army West Point 1:53.48
6. Schulte, Nathan SO-2 George Mason 1:54.27  
7. Kracher, Taylor FR-1 Vermont 1:55.20  
8. McIe, Adam JR-3 Binghamton 1:58.88  
  Keefer, Lucas SR-4 Holy Cross DNF  
800 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Jackson, Johnathan JR-3 Rider 1:50.88
2. Munnelly, Sean FR-1 UMass Lowell 1:52.32
3. DeVenezia, Ben FR-1 La Salle 1:52.37
4. Coppinger, Patrick JR-3 Vermont 1:52.74
5. Monday, John JR-3 Army West Point 1:53.34
6. Moulton, Darius SR-4 Wagner 1:55.22  
7. Marois, William JR-3 Adelphi 1:57.84
8. Smart, Nicholas SO-2 La Salle 2:00.16  
  Sanders, Chris JR-3 La Salle DNF  
800 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Blackmon, Mark SO-2 Maryland-Eastern Shore 1:50.90
2. Seal, Alexander FR-1 Boston U. 1:51.67
3. Roach, Cooper SR-4 Canisius 1:51.89
4. Rodriguez, Alexshanrdo JR-3 Fairleigh Dickinson 1:53.94
5. Otun, Kazeem JR-3 Fairleigh Dickinson 1:53.97
6. Sowah, Johanan JR-3 Columbia 1:54.83  
7. Click, Taylor SR-4 Columbia 1:55.74  
8. Calantoni, Anthony SO-2 Muhlenberg 1:56.36  
9. Seara, Anthony JR-3 Adelphi 1:57.79
10. Crawford, Matt SR-4 Cornell 2:03.12  
800 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. James, Michael JR-3 Coppin State 1:52.15
2. Graca, Elias FR-1 Penn 1:52.61
3. Burris, Tayvon FR-1 Hampton 1:53.50
4. Grudzwick, Richard FR-1 Central Connecticut 1:53.93
5. Thompson, Steve SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1:54.60  
6. Bonaro, Tom SR-4 Manhattan 1:54.95  
7. Magee, Jack JR-3 St. Joseph's (Pa.) 1:55.05  
8. Lacey, Blaine FR-1 George Mason 1:56.11  
9. Causey, Nickolas SO-2 Army West Point 1:58.46  
10. Schulz, Eric SO-2 Princeton 2:00.15  
800 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Touchton, Trevor JR-3 Army West Point 1:50.35
2. Ball, Ronaldo JR-3 Coppin State 1:52.36
3. Santelli, Louis SO-2 Fordham 1:52.79
4. Mundy, Donovan SO-2 Maryland-Eastern Shore 1:52.90
5. Tejidor, Francisco SR-4 Holy Cross 1:53.94
6. Ulrich, William FR-1 New Hampshire 1:54.47  
7. McLaughlin, Tom SR-4 Rider 1:55.39  
8. Leon, Jordan FR-1 Maryland-Eastern Shore 1:57.33  
9. Grady, Sean JR-3 Adelphi 2:09.45  
800 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Wiseman, Jeff SO-2 Penn 1:52.01
2. Gulizio, Scott FR-1 Bucknell 1:52.50
3. Edwards, Darien SR-4 Rider 1:52.64
4. London, Mark JR-3 Coppin State 1:52.99
5. Dutton, Mitchell SR-4 Army West Point 1:53.16
6. McDonald, Alexander SR-4 Yale 1:53.99
7. Avila, Max SR-4 NYU 1:54.42
8. Wood, Calvin JR-3 VCU 1:54.93  
9. Lee, Jared SO-2 Princeton 1:57.15  
10. Magaha, Drew SR-4 Penn 2:03.16  
 
1500 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Schroeder, Stephen SR-4 Navy 3:48.87 10
2. Baxter, Sam SR-4 Cornell 3:49.61 8
3. Lewandowski, Stephen JR-3 La Salle 3:51.03 6
4. Reinhart, Trevor FR-1 Yale 3:51.31 5
5. Groll, Matti JR-3 Boston U. 3:51.38 4
6. Silverman, Chase SO-2 Cornell 3:51.48 3
7. Rmidi Kinini , Khalil JR-3 Maryland-Eastern Shore 3:52.84 2
8. Flynn, Steven JR-3 George Mason 3:56.31 1
9. Spiezio, Jeremy FR-1 Princeton 3:57.85 -  
10. Homan, Ethan JR-3 Boston U. 4:00.53 -  
11. Miller, Logan SO-2 George Mason 4:06.23 -  
12. Dove, John SO-2 Manhattan 4:08.05 -  
1500 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Schroeder, Stephen SR-4 Navy 3:46.58 1(1)
2. Groll, Matti JR-3 Boston U. 3:48.30 4(1)
3. Flynn, Steven JR-3 George Mason 3:48.50 3(1)
4. Homan, Ethan JR-3 Boston U. 3:49.51 2(1)
5. Rmidi Kinini , Khalil JR-3 Maryland-Eastern Shore 3:49.58 5(1)
6. Baxter, Sam SR-4 Cornell 3:48.18 1(2)
7. Silverman, Chase SO-2 Cornell 3:48.90 3(2)
8. Miller, Logan SO-2 George Mason 3:50.47 1(3)
9. Reinhart, Trevor FR-1 Yale 3:50.52 1(4)
10. Spiezio, Jeremy FR-1 Princeton 3:50.85 1(5)
11. Lewandowski, Stephen JR-3 La Salle 3:51.12 2(2)
12. Dove, John SO-2 Manhattan 3:51.24 1(6)
13. Coulter, Brent JR-3 George Mason 3:51.83 5(2)
14. McGorty, Ryan FR-1 William and Mary 3:51.86 3(3)
15. Venne, Jeremie FR-1 Saint Francis (Pa.) 3:51.97 2(3)
16. McCoy, Ryan JR-3 Navy 3:52.03 3(4)
17. Crowell, Stuart SR-4 George Mason 3:52.05 2(4)
18. Schmith, Daniel SO-2 UMass Lowell 3:52.54 5(3)
19. Naff, Keaton SR-4 Penn 3:52.74 4(2)
20. Ivankovic, Andre JR-3 Yale 3:52.75 3(5)
21. O'Leary, Thomas SR-4 Vermont 3:52.82 1(7)
22. Brahm, Luke SR-4 Princeton 3:52.90 5(4)
23. Groleau, Benjamin SR-4 UMass Amherst 3:54.36 3(6)
24. Gmür, Thomas SO-2 Yale 3:54.51 1(8)
25. Donley, Cory SO-2 Navy 3:55.00 4(3)
26. Van Kooten, Jeff FR-1 Duquesne 3:55.21 5(5)
27. Duka, Milan JR-3 Bryant 3:55.44 3(7)
28. Singer, Mikey FR-1 Army West Point 3:57.46 2(5)  
29. Macpherson, Sean FR-1 St. Joseph's (Pa.) 3:57.71 5(6)  
30. Smathers, Ryan SO-2 Army West Point 3:58.11 3(8)  
31. Karam, Nick JR-3 NYU 3:58.17 5(7)
32. Novak, Joseph FR-1 Penn 3:58.75 2(6)  
33. Morton, Stefan JR-3 Marist 3:59.49 2(7)  
34. Brehm, Zach FR-1 Army West Point 3:59.67 4(4)  
35. Ounadjela, Johain FR-1 Columbia 4:00.37 4(5)  
36. Violone, Marc SR-4 Columbia 4:00.43 3(9)  
37. Fiore, Paolo SO-2 Siena 4:02.50 2(8)  
38. Eado, Ifa SO-2 UMBC 4:03.18 1(9)  
39. Robertson, Brendan JR-3 La Salle 4:05.24 5(8)  
40. Heuer, Bradley SO-2 La Salle 4:05.89 4(6)  
41. McGowen, Matt FR-1 Cornell 4:06.05 3(10)  
42. Moshier, Thomas SO-2 Binghamton 4:13.36 1(10)  
  Girardot, Thomas SR-4 Army West Point DNF 4  
  Herr, Connor SR-4 Cornell DNF 1  
  Grady, Michael FR-1 Adelphi DNF 5  
  O'Toole, Garrett SO-2 Princeton DNF 5  
1500 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Schroeder, Stephen SR-4 Navy 3:46.58
2. Baxter, Sam SR-4 Cornell 3:48.18
3. Miller, Logan SO-2 George Mason 3:50.47
4. Reinhart, Trevor FR-1 Yale 3:50.52
5. Spiezio, Jeremy FR-1 Princeton 3:50.85
6. Dove, John SO-2 Manhattan 3:51.24
7. O'Leary, Thomas SR-4 Vermont 3:52.82
8. Gmür, Thomas SO-2 Yale 3:54.51
9. Eado, Ifa SO-2 UMBC 4:03.18  
10. Moshier, Thomas SO-2 Binghamton 4:13.36  
  Herr, Connor SR-4 Cornell DNF  
1500 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Homan, Ethan JR-3 Boston U. 3:49.51
2. Lewandowski, Stephen JR-3 La Salle 3:51.12
3. Venne, Jeremie FR-1 Saint Francis (Pa.) 3:51.97
4. Crowell, Stuart SR-4 George Mason 3:52.05
5. Singer, Mikey FR-1 Army West Point 3:57.46  
6. Novak, Joseph FR-1 Penn 3:58.75  
7. Morton, Stefan JR-3 Marist 3:59.49  
8. Fiore, Paolo SO-2 Siena 4:02.50  
1500 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Flynn, Steven JR-3 George Mason 3:48.50
2. Silverman, Chase SO-2 Cornell 3:48.90
3. McGorty, Ryan FR-1 William and Mary 3:51.86
4. McCoy, Ryan JR-3 Navy 3:52.03
5. Ivankovic, Andre JR-3 Yale 3:52.75
6. Groleau, Benjamin SR-4 UMass Amherst 3:54.36
7. Duka, Milan JR-3 Bryant 3:55.44
8. Smathers, Ryan SO-2 Army West Point 3:58.11  
9. Violone, Marc SR-4 Columbia 4:00.43  
10. McGowen, Matt FR-1 Cornell 4:06.05  
1500 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Groll, Matti JR-3 Boston U. 3:48.30
2. Naff, Keaton SR-4 Penn 3:52.74
3. Donley, Cory SO-2 Navy 3:55.00
4. Brehm, Zach FR-1 Army West Point 3:59.67  
5. Ounadjela, Johain FR-1 Columbia 4:00.37  
6. Heuer, Bradley SO-2 La Salle 4:05.89  
  Girardot, Thomas SR-4 Army West Point DNF  
1500 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Rmidi Kinini , Khalil JR-3 Maryland-Eastern Shore 3:49.58
2. Coulter, Brent JR-3 George Mason 3:51.83
3. Schmith, Daniel SO-2 UMass Lowell 3:52.54
4. Brahm, Luke SR-4 Princeton 3:52.90
5. Van Kooten, Jeff FR-1 Duquesne 3:55.21
6. Macpherson, Sean FR-1 St. Joseph's (Pa.) 3:57.71  
7. Karam, Nick JR-3 NYU 3:58.17
8. Robertson, Brendan JR-3 La Salle 4:05.24  
  Grady, Michael FR-1 Adelphi DNF  
  O'Toole, Garrett SO-2 Princeton DNF  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Zabilski, Brian FR-1 Columbia 14:11.60 10 2(1)
2. Fazio, Benjamin SO-2 RPI 14:16.43 8 2(2)
3. Maloy, Chad SR-4 Canisius 14:17.59 6 2(3)
4. Spiezio, Jeremy FR-1 Princeton 14:18.06 5 2(4)
5. Watts, Michael SO-2 Stony Brook 14:18.38 4 2(5)
6. Wilson, Dustin SR-4 Columbia 14:23.45 3 2(6)
7. Huffman, Ben SO-2 Harvard 14:28.41 2 2(7)
8. Violone, Marc SR-4 Columbia 14:31.18 1 2(8)
9. Reilly, Patrick SO-2 Lehigh 14:32.70 - 2(9)
10. Braude, Tal SO-2 Columbia 14:33.49 - 1(1)
11. Slattery, Thomas SO-2 Fordham 14:38.03 - 1(2)
12. Covert, Riley FR-1 William and Mary 14:38.73 - 1(3)
13. Tarpey, Dylan SO-2 Columbia 14:38.95 - 1(4)
14. Layding, Sam FR-1 Lehigh 14:39.35 - 1(5)
15. Giugliano, Luke JR-3 Bucknell 14:40.88 - 2(10)
16. Goltra, Aidan SO-2 Columbia 14:42.69 - 1(6)
17. Moroney, Dan SR-4 Vermont 14:42.95 - 2(11)
18. Wistar, Lyle JR-3 Penn 14:43.43 - 1(7)
19. Hausamann, Ethan SR-4 Binghamton 14:46.10 - 1(8)  
20. Sum, Steven FR-1 Princeton 14:46.78 - 1(9)  
21. Antolos, Jeffrey JR-3 Canisius 14:47.01 - 1(10)  
22. Berry, Chris SO-2 La Salle 14:49.92 - 1(11)  
23. Galassi, Rico SO-2 Duquesne 14:50.69 - 2(12)  
24. Hardy, Evan SR-4 Lehigh 14:52.15 - 1(12)  
25. Spear, Tyler SO-2 Harvard 14:56.88 - 1(13)
26. Collison, Gabriel SO-2 Navy 14:57.22 - 1(14)  
27. Farmer, Kenan SO-2 Princeton 14:57.43 - 1(15)  
28. Stone, Robert SO-2 Princeton 14:58.11 - 1(16)  
29. Fitzgerald, Alex JR-3 Lehigh 14:59.13 - 2(13)  
30. Murray, Peter SR-4 Bucknell 15:01.93 - 2(14)  
31. Adamovics, Andy JR-3 Iona 15:04.28 - 1(17)  
32. Cooney, Ryan JR-3 Lehigh 15:05.95 - 2(15)  
33. Burke, Sean SR-4 Lehigh 15:11.59 - 1(18)  
34. Bordash, William SO-2 Bucknell 15:13.56 - 2(16)  
35. Frost, Collin SR-4 Binghamton 15:31.20 - 1(19)  
36. Barnhill, Ian SR-4 La Salle 15:39.44 - 2(17)  
37. Scott, Michael SR-4 LIU Post 15:49.71 - 2(18)  
  Connelly, Daniel SO-2 Stony Brook DNF - 1  
  Boyle, Jack JR-3 Columbia DNF - 2  
5000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Braude, Tal SO-2 Columbia 14:33.49
2. Slattery, Thomas SO-2 Fordham 14:38.03
3. Covert, Riley FR-1 William and Mary 14:38.73
4. Tarpey, Dylan SO-2 Columbia 14:38.95
5. Layding, Sam FR-1 Lehigh 14:39.35
6. Goltra, Aidan SO-2 Columbia 14:42.69
7. Wistar, Lyle JR-3 Penn 14:43.43
8. Hausamann, Ethan SR-4 Binghamton 14:46.10  
9. Sum, Steven FR-1 Princeton 14:46.78  
10. Antolos, Jeffrey JR-3 Canisius 14:47.01  
11. Berry, Chris SO-2 La Salle 14:49.92  
12. Hardy, Evan SR-4 Lehigh 14:52.15  
13. Spear, Tyler SO-2 Harvard 14:56.88
14. Collison, Gabriel SO-2 Navy 14:57.22  
15. Farmer, Kenan SO-2 Princeton 14:57.43  
16. Stone, Robert SO-2 Princeton 14:58.11  
17. Adamovics, Andy JR-3 Iona 15:04.28  
18. Burke, Sean SR-4 Lehigh 15:11.59  
19. Frost, Collin SR-4 Binghamton 15:31.20  
  Connelly, Daniel SO-2 Stony Brook DNF  
5000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Zabilski, Brian FR-1 Columbia 14:11.60
2. Fazio, Benjamin SO-2 RPI 14:16.43
3. Maloy, Chad SR-4 Canisius 14:17.59
4. Spiezio, Jeremy FR-1 Princeton 14:18.06
5. Watts, Michael SO-2 Stony Brook 14:18.38
6. Wilson, Dustin SR-4 Columbia 14:23.45
7. Huffman, Ben SO-2 Harvard 14:28.41
8. Violone, Marc SR-4 Columbia 14:31.18
9. Reilly, Patrick SO-2 Lehigh 14:32.70
10. Giugliano, Luke JR-3 Bucknell 14:40.88
11. Moroney, Dan SR-4 Vermont 14:42.95
12. Galassi, Rico SO-2 Duquesne 14:50.69  
13. Fitzgerald, Alex JR-3 Lehigh 14:59.13  
14. Murray, Peter SR-4 Bucknell 15:01.93  
15. Cooney, Ryan JR-3 Lehigh 15:05.95  
16. Bordash, William SO-2 Bucknell 15:13.56  
17. Barnhill, Ian SR-4 La Salle 15:39.44  
18. Scott, Michael SR-4 LIU Post 15:49.71  
  Boyle, Jack JR-3 Columbia DNF  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Byrne, Jake SR-4 Iona 29:51.61 10
2. Kowalsky, Andrew SR-4 Iona 30:10.64 8
3. Allen, Chris SR-4 Harvard 30:14.27 6
4. Ubriaco, Otis SR-4 Iona 30:29.26 5
5. Walker, Matt SR-4 Central Connecticut 30:30.33 4
6. Sumrall, Allen SR-4 Bates 30:38.90 3
7. Anvelt, Michael SR-4 Canisius 30:43.25 2
8. Chauvin, Samuel SO-2 Cornell 30:44.30 1
9. Hermsmeier, Nathaniel SR-4 William and Mary 30:49.17 -
10. Morgan, Grayson FR-1 George Mason 30:53.41 -
11. Bearden, Matthew JR-3 Army West Point 30:55.76 -
12. Norstrom, Alex SO-2 Central Connecticut 30:57.74 -
13. Israel, Zack SR-4 Cornell 30:58.33 -
14. LaFemina, Adam JR-3 George Mason 30:59.03 -
15. Croteau, Blake JR-3 UMass Amherst 31:00.86 -
16. Johnson, Spencer JR-3 Marist 31:02.84 -
17. O'Connor, Grant FR-1 RPI 31:11.30 -
18. Wilkinson, Aaron JR-3 Duquesne 31:17.92 -
19. Kirna, Andrew SR-4 Bucknell 31:26.15 -
20. Beck, Andrew SR-4 Army West Point 31:32.18 -  
21. Sakallah, Faris JR-3 William and Mary 31:45.09 -  
22. Oliver, George SR-4 Cornell 31:47.62 -  
23. O'Dowd, Mike SR-4 Iona 31:52.00 -  
24. Wharrey, Hunter FR-1 Duquesne 31:54.67 -  
25. Curley, Michael SR-4 Tufts 31:57.87 -
26. Grudev, Nick SR-4 Vermont 32:02.40 -
27. Kelly, Brett SR-4 Princeton 32:12.39 -  
28. Horowicz, Michael JR-3 Bates 32:20.88 -
29. Mosel, Dietrich SO-2 Marist 32:33.53 -  
  Tario, Andrew SO-2 Iona DNF -  
  Maldonado, Jorge JR-3 NYU DNF -  
  Kawalec, Tyler SR-4 Cornell DNF -  
  Sheldon, Daniel SR-4 UMass Amherst DNF -  
110 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score Wind: -0.1
1. Holloway, Trey