April 23, 2016
|
MidAmerica Nazarene - Olathe, KS
ICON KEY: NAIA A NJCAA DI NAIA B

Men's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Thompson, Nacier SO-2 Hutchinson CC 10.49
2. Sawyerr, Devan JR-3 MidAmerica Nazarene 10.56
3. Chaney, Wesley SO-2 Hutchinson CC 10.67
4. Daniel, Nile SR-4 Bethany (Kan.) 10.69
5. Bluiett, Andre   Unattached 10.72
6. Garner, Trevontee SO-2 Cloud County CC 10.73
7. Babbidge, Aaron   Shocker Track Club 10.78
8. Conner, Stephen FR-1 MidAmerica Nazarene 10.79
9. Blackwell, Nathan   Unattached 10.80
10. Younger, Cole JR-3 Tabor 10.82
11. Alexander, Ricky FR-1 Bethany (Kan.) 10.83
12. Blue, Caleb   Unattached 10.84
13. Ozoria, Emil FR-1 Avila 10.91
14. Craig, Tyler FR-1 Avila 10.91
15. Hayes, Micah FR-1 Emporia St. 10.91
16. Evans, Kyle FR-1 Emporia St. 10.93
17. Krehbiel, Zac   Tabor 10.94
18. Martina, Jarreth SO-2 Cloud County CC 10.95
19. Thompson, Kevin FR-1 Baker 11.00
20. Miller, Kentrell   Unattached 11.00
21. Campbell, Antwaun FR-1 Avila 11.04
22. Walker, LaRhon SR-4 Emporia St. 11.06
23. Barnes, Timothy   Unattached 11.10
24. Meeker, Zach SR-4 Southwestern (Kan.) 11.14
25. Jolivet, Jr., Gary FR-1 Bethel (Kan.) 11.22
26. LaStrap, Utopia SO-2 Tabor 11.28
27. Williams, Jon'Charles FR-1 McPherson 11.28
28. Bennett, Joseph   Unattached 11.31
29. Watson, Dyjwun FR-1 Avila 11.32
30. Glover, Jace SO-2 Friends 11.33
31. LePard, Derrick SO-2 Central Christian 11.35
32. Whitfield, Tomunci SO-2 Southwestern (Kan.) 11.36
33. VanCuren, Brent SO-2 Southwestern (Kan.) 11.39
34. Gregory, David SO-2 Baker 11.45
35. Coulter, Caleb FR-1 MidAmerica Nazarene 11.47
36. Alberto, Isaac FR-1 Avila 11.58
37. Carstarphen, Tristen FR-1 Southwestern (Kan.) 11.62
38. Jenkins, Malcom FR-1 Bethany (Kan.) 11.90
39. Anguiano, Juan   Unattached 12.00
40. Clemencia, Tyron FR-1 Cloud County CC 12.03
41. Lahr, Eli   Unattached 12.46
100 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hayes, Micah FR-1 Emporia St. 10.91
2. Thompson, Kevin FR-1 Baker 11.00
3. Whitfield, Tomunci SO-2 Southwestern (Kan.) 11.36
4. Gregory, David SO-2 Baker 11.45
5. Coulter, Caleb FR-1 MidAmerica Nazarene 11.47
6. Carstarphen, Tristen FR-1 Southwestern (Kan.) 11.62
7. Clemencia, Tyron FR-1 Cloud County CC 12.03
8. Lahr, Eli   Unattached 12.46
100 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Craig, Tyler FR-1 Avila 10.91
2. Bennett, Joseph   Unattached 11.31
3. Watson, Dyjwun FR-1 Avila 11.32
4. LePard, Derrick SO-2 Central Christian 11.35
5. VanCuren, Brent SO-2 Southwestern (Kan.) 11.39
6. Alberto, Isaac FR-1 Avila 11.58
7. Jenkins, Malcom FR-1 Bethany (Kan.) 11.90
100 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miller, Kentrell   Unattached 11.00
2. Walker, LaRhon SR-4 Emporia St. 11.06
3. Meeker, Zach SR-4 Southwestern (Kan.) 11.14
4. LaStrap, Utopia SO-2 Tabor 11.28
5. Williams, Jon'Charles FR-1 McPherson 11.28
6. Glover, Jace SO-2 Friends 11.33
7. Anguiano, Juan   Unattached 12.00
100 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Daniel, Nile SR-4 Bethany (Kan.) 10.69
2. Conner, Stephen FR-1 MidAmerica Nazarene 10.79
3. Alexander, Ricky FR-1 Bethany (Kan.) 10.83
4. Blue, Caleb   Unattached 10.84
5. Ozoria, Emil FR-1 Avila 10.91
6. Krehbiel, Zac   Tabor 10.94
7. Campbell, Antwaun FR-1 Avila 11.04
8. Jolivet, Jr., Gary FR-1 Bethel (Kan.) 11.22
100 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Thompson, Nacier SO-2 Hutchinson CC 10.49
2. Sawyerr, Devan JR-3 MidAmerica Nazarene 10.56
3. Garner, Trevontee SO-2 Cloud County CC 10.73
4. Babbidge, Aaron   Shocker Track Club 10.78
5. Younger, Cole JR-3 Tabor 10.82
6. Evans, Kyle FR-1 Emporia St. 10.93
7. Martina, Jarreth SO-2 Cloud County CC 10.95
100 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Chaney, Wesley SO-2 Hutchinson CC 10.67
2. Bluiett, Andre   Unattached 10.72
3. Blackwell, Nathan   Unattached 10.80
4. Barnes, Timothy   Unattached 11.10