April 23, 2016
|
Carleton College - Northfield, MN

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1. Kordah, Barinedum JR-3 Augsburg 22.25 -0.3
2. Egbujor, Manni FR-1 Augsburg 22.39 -3.2
3. Ekholm, Anthony FR-1 St. Thomas (Minn.) 22.54 -3.2
4. Olsen, Karl FR-1 Bethel (Minn.) 22.86 -3.2
5. Schultenover, Jack SO-2 Macalester 23.09 -2.1
6. Klamm, Patrick JR-3 Bethel (Minn.) 23.12 -2.1
7. Gifford, Ben FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.15 -1.6
8. Queenan, Ryan JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.16 -0.3
9. Hicks, Maurice SO-2 Carleton 23.21 -3.2
10. Sauro, Daniel JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.21 -3.2
11. Marrin, Matthew FR-1 Concordia-St. Paul 23.34 -3.2
12. Pytlak, Jon FR-1 Bethel (Minn.) 23.37 -2.1
13. Widmer, Thane SO-2 Hamline 23.47 -2.1
14. Huss, Nathan JR-3 Hamline 23.52 -1.6
15. Arnold, Charles JR-3 Concordia-St. Paul 23.61 -1.6
16. Pugh, Joey SO-2 St. Olaf 23.65 -1.6
17. Henderson Jr., Donald FR-1 Bethany Lutheran 23.69 -1.6
18. Larsen, Aidan SR-4 Carleton 23.69 -1.6
19. Witschen, Michael JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.72 -1.6
20. Mischke, Jacob FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.72 -0.3
21. Davis, Logan FR-1 St. John's (Minn.) 23.78 -1.6
22. Bednarek, Connor JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.80 -1.4
23. ReMine, Sam JR-3 Gustavus Adolphus 23.82 -2.1
24. Hausken, Adam JR-3 Concordia-St. Paul 23.92 -2.2
25. Murphy, Sean SR-4 St. Thomas (Minn.) 23.93 -1.6
26. Blaney, Jack FR-1 Gustavus Adolphus 23.94 -2.2
27. Baeza, Joel FR-1 St. John's (Minn.) 23.98 -2.1
28. Kelvington, Luke FR-1 St. John's (Minn.) 24.04 -0.3
29. Arndt, Joshua FR-1 Martin Luther 23.80H -1.4
30. Rasmussen, Bryce   Minnesota Running Clu 24.13 -1.6
31. Yankey, Sam JR-3 Hamline 24.17 -2.2
32. Barnes, Chi-Cori FR-1 Concordia-St. Paul 24.25 -0.3
33. Eickhoff, Isaac JR-3 Bethel (Minn.) 24.28 -2.2
34. Larson, Noah FR-1 Bethany Lutheran 24.29 -1.6
35. Frederickson, Ben SO-2 St. John's (Minn.) 24.31 -2.2
35. Reece, Jack SR-4 Macalester 24.31 -1.4
37. Cin-Walker, Andrew FR-1 Hamline 24.33 -1.6
38. Keil, Evan JR-3 St. Thomas (Minn.) 24.37 -3.1
39. Chantara, Alex JR-3 Bethel (Minn.) 24.70 -1.6
40. Liew, Shanbin   Minnesota Running Clu 24.71 -3.1
41. Haglund, Tory FR-1 Hamline 24.73 -1.4
42. Spier, Griffin SR-4 Gustavus Adolphus 24.75 -1.4
43. Lortie, Marshal SR-4 Bethel (Minn.) 24.79 -1.6
44. Ektnitphong, Troy FR-1 Gustavus Adolphus 24.84 -1.4
45. Entinger, Wyatt FR-1 Minnesota-Morris 24.84 -1.4
46. Maxwell, Trevor SO-2 Gustavus Adolphus 25.02 -3.1
47. Nuese, Brendon FR-1 Bethel (Minn.) 25.09 -1.4
48. Koy, Kiry   Minnesota Running Clu 25.17 -3.9
49. Gaubert, Andre FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.26 -1.4
50. Johnson, Tyler FR-1 Gustavus Adolphus 25.30 -3.1
51. Summer, Damon FR-1 Augsburg 25.71 -3.9
52. Appel, Bennet FR-1 Minnesota-Morris 25.95 -3.9
53. NELSON, dWIGHT   26.13 -4.1
54. Kes, Sam JR-3 Crown 26.73 -3.9
55. LaBore, Brett SO-2 Bethany Lutheran 26.80 -3.9
56. Tensaie, Baeza JR-3 Bethel (Minn.) 26.99 -4.1
57. Wessel, Daniel FR-1 Martin Luther 27.33 -4.1
58. Willsey, Ian JR-3 Crown 28.73 -4.1
59. Sipe, Caleb FR-1 Bethany Lutheran 28.76 -4.1
  Smith-Brewer, Undre JR-3 Augsburg NT -3.2
  Schoenbauer, Drew FR-1 St. John's (Minn.) NT -3.2
  Musabyimana, Wilson SO-2 Augsburg NT -3.1
  Sharif, Mohamed FR-1 Augsburg NT -2.2
  Curtis, Joshua FR-1 Gustavus Adolphus NT -2.2
  Howard, Evan JR-3 Carleton NT -2.2
  Lyons, Eric JR-3 Hamline NT -3.9
  Zurn, Nick SR-4 St. John's (Minn.) NT -0.3
  Grieves, Zach JR-3 St. John's (Minn.) NT -0.3
  Trentacoste, Daniel SO-2 Gustavus Adolphus NT -0.3
  Shah, Syed FR-1 Gustavus Adolphus NT -4.1
  Kuester, Ryan JR-3 St. John's (Minn.) NT -2.1
  Gifford, Ben FR-1 St. Thomas (Minn.) NT -2.1
  Chapple, Elijah SR-4 Minnesota-Morris NT -1.4
  Gordon, Shamund FR-1 Minnesota-Morris NT -1.4
  Bestul, Cody JR-3 St. Thomas (Minn.) NT -1.4
  Danielson, Albert SO-2 Hamline NT -1.4
  Edu, Oluwadurotimi SO-2 Gustavus Adolphus NT -1.4
  Huntley, Derek JR-3 Gustavus Adolphus NT -1.4
  Govan, Brandon SO-2 Gustavus Adolphus NT -1.4
200 Meters Section 1
W: -4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. NELSON, dWIGHT   26.13
2. Tensaie, Baeza JR-3 Bethel (Minn.) 26.99
3. Wessel, Daniel FR-1 Martin Luther 27.33
4. Willsey, Ian JR-3 Crown 28.73
5. Sipe, Caleb FR-1 Bethany Lutheran 28.76
  Shah, Syed FR-1 Gustavus Adolphus NT
200 Meters Section 2
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Koy, Kiry   Minnesota Running Clu 25.17
2. Summer, Damon FR-1 Augsburg 25.71
3. Appel, Bennet FR-1 Minnesota-Morris 25.95
4. Kes, Sam JR-3 Crown 26.73
5. LaBore, Brett SO-2 Bethany Lutheran 26.80
  Lyons, Eric JR-3 Hamline NT
200 Meters Section 3
W: -3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Keil, Evan JR-3 St. Thomas (Minn.) 24.37
2. Liew, Shanbin   Minnesota Running Clu 24.71
3. Maxwell, Trevor SO-2 Gustavus Adolphus 25.02
4. Johnson, Tyler FR-1 Gustavus Adolphus 25.30
  Musabyimana, Wilson SO-2 Augsburg NT
200 Meters Section 4
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bednarek, Connor JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.80
2. Reece, Jack SR-4 Macalester 24.31
3. Haglund, Tory FR-1 Hamline 24.73
4. Spier, Griffin SR-4 Gustavus Adolphus 24.75
5. Ektnitphong, Troy FR-1 Gustavus Adolphus 24.84
6. Entinger, Wyatt FR-1 Minnesota-Morris 24.84
7. Nuese, Brendon FR-1 Bethel (Minn.) 25.09
8. Gaubert, Andre FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.26
200 Meters Section 5
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Arndt, Joshua FR-1 Martin Luther 23.80H
  Chapple, Elijah SR-4 Minnesota-Morris NT
  Gordon, Shamund FR-1 Minnesota-Morris NT
  Bestul, Cody JR-3 St. Thomas (Minn.) NT
  Danielson, Albert SO-2 Hamline NT
  Edu, Oluwadurotimi SO-2 Gustavus Adolphus NT
  Huntley, Derek JR-3 Gustavus Adolphus NT
  Govan, Brandon SO-2 Gustavus Adolphus NT
200 Meters Section 6
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Henderson Jr., Donald FR-1 Bethany Lutheran 23.69
2. Murphy, Sean SR-4 St. Thomas (Minn.) 23.93
3. Larson, Noah FR-1 Bethany Lutheran 24.29
4. Cin-Walker, Andrew FR-1 Hamline 24.33
5. Chantara, Alex JR-3 Bethel (Minn.) 24.70
6. Lortie, Marshal SR-4 Bethel (Minn.) 24.79
200 Meters Section 7
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hausken, Adam JR-3 Concordia-St. Paul 23.92
2. Blaney, Jack FR-1 Gustavus Adolphus 23.94
3. Yankey, Sam JR-3 Hamline 24.17
4. Eickhoff, Isaac JR-3 Bethel (Minn.) 24.28
5. Frederickson, Ben SO-2 St. John's (Minn.) 24.31
  Sharif, Mohamed FR-1 Augsburg NT
  Curtis, Joshua FR-1 Gustavus Adolphus NT
  Howard, Evan JR-3 Carleton NT
200 Meters Section 8
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kordah, Barinedum JR-3 Augsburg 22.25
2. Queenan, Ryan JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.16
3. Mischke, Jacob FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.72
4. Kelvington, Luke FR-1 St. John's (Minn.) 24.04
5. Barnes, Chi-Cori FR-1 Concordia-St. Paul 24.25
  Zurn, Nick SR-4 St. John's (Minn.) NT
  Grieves, Zach JR-3 St. John's (Minn.) NT
  Trentacoste, Daniel SO-2 Gustavus Adolphus NT
200 Meters Section 9
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gifford, Ben FR-1 St. Thomas (Minn.) 23.15
2. Huss, Nathan JR-3 Hamline 23.52
3. Arnold, Charles JR-3 Concordia-St. Paul 23.61
4. Pugh, Joey SO-2 St. Olaf 23.65
5. Larsen, Aidan SR-4 Carleton 23.69
6. Witschen, Michael JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.72
7. Davis, Logan FR-1 St. John's (Minn.) 23.78
8. Rasmussen, Bryce   Minnesota Running Clu 24.13
200 Meters Section 10
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Schultenover, Jack SO-2 Macalester 23.09
2. Klamm, Patrick JR-3 Bethel (Minn.) 23.12
3. Pytlak, Jon FR-1 Bethel (Minn.) 23.37
4. Widmer, Thane SO-2 Hamline 23.47
5. ReMine, Sam JR-3 Gustavus Adolphus 23.82
6. Baeza, Joel FR-1 St. John's (Minn.) 23.98
  Kuester, Ryan JR-3 St. John's (Minn.) NT
  Gifford, Ben FR-1 St. Thomas (Minn.) NT
200 Meters Section 11
W: -3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Egbujor, Manni FR-1 Augsburg 22.39
2. Ekholm, Anthony FR-1 St. Thomas (Minn.) 22.54
3. Olsen, Karl FR-1 Bethel (Minn.) 22.86
4. Hicks, Maurice SO-2 Carleton 23.21
5. Sauro, Daniel JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.21
6. Marrin, Matthew FR-1 Concordia-St. Paul 23.34
  Smith-Brewer, Undre JR-3 Augsburg NT
  Schoenbauer, Drew FR-1 St. John's (Minn.) NT