April 8, 2017
|
College of NJ - Ewing, NJ
ICON KEY: CUNYAC NJCAA DIII SUNYAC IC4A/ECAC

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Adams, Stefan SR-4 LIU Post 48.80
2. Dwight , Jermaine   Moore Elite Track Club 49.27
3. Cadogan, Stephen SO-2 Kingsborough CC 49.57
4. Livecchi, Thomas SO-2 TCNJ 50.17
5. Estrada, Kyle JR-3 Vassar 50.32
6. Cuevas, Onasi SO-2 Essex CC 50.52
7. Amilcar, Rasheed SR-4 Montclair State 50.53
8. Jemmott, Enoch FR-1 Cortland St. 50.64
9. Osterhus, Nathan SO-2 TCNJ 50.99
10. Torres , Rudy SO-2 Essex CC 51.52
11. Gillespie, Lamar SR-4 St. Francis (N.Y.) 51.60
12. Colley, Gavin   Moore Elite Track Club 51.62
13. Bogle , Dikembe   Unattached 51.79
13. Ward, Kyle JR-3 LIU Post 51.79
15. Castello, Ricardo SO-2 SUNY Delhi 51.98
16. Brown, Jordan FR-1 Nassau CC 52.13
17. O'Shaughnessy, Keith SO-2 Ramapo 52.19
18. Rochdi, Zakaria SR-4 TCNJ 52.23
19. DURKIN, FRANK FR-1 Caldwell 52.24
20. Livingston, Darian SR-4 Lehman 52.55
21. Charles, Terry FR-1 Essex CC 52.56
22. Rosen, Jack FR-1 Montclair State 52.66
23. Olaniyi, Matthew SR-4 Lehman 52.71
24. Aromando, Nick FR-1 TCNJ 53.28
25. Philip, Akil FR-1 Pratt Institute 53.29
26. Reamon Jr., Charles FR-1 Bloomfield 53.30
27. Jean, Joshua FR-1 Nassau CC 53.39
28. Hines, Timothy SO-2 Queensborough CC 53.43
29. Estriplet, Sebastian   Unattached 53.46
30. Delle, Prosper SO-2 Rutgers-Newark 53.50
31. Bevans, Isaiah SO-2 Mount Saint Mary 53.60
32. Crawford, Daivon FR-1 Union CC 53.64
33. Lewis, Connor FR-1 Cortland St. 53.77
34. Ruspantini, Rob FR-1 Wagner 53.83
34. Lam, Fred SR-4 NYU 53.83
36. King III, Robert FR-1 Rutgers-Newark 53.97
37. Williams, Keshawn SO-2 Caldwell 54.03
38. Duncan, Aaron FR-1 Nassau CC 54.15
38. Haywood, Hassan SO-2 Rutgers-Newark 54.15
40. Comilang, James SO-2 Queensborough CC 54.18
41. Aidala-Brody, Felix JR-3 TCNJ 54.50
42. Jordan, Rehtul SR-4 Rutgers-Newark 54.70
43. Turcios, Franklin JR-3 Farmingdale St. 54.92
44. Zephir, Fendly FR-1 Sullivan County CC 54.95
45. Hagerman, Blake JR-3 Manhattanville 54.98
46. Edwards, Kevin SO-2 Ramapo 55.00
47. Ongwenyi, Ted FR-1 Bloomfield 55.16
48. Tse, Benjamin SO-2 Nyack 55.42
49. Capistrano, Josh SO-2 Union CC 55.47
50. Villalta, Kevin JR-3 Caldwell 55.84
51. Campbell, Matthew   qqcctigerstc 55.93
52. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 56.06
53. Stith, Maxwell FR-1 Caldwell 56.13
54. Akinde, Omolade SR-4 Medgar Evers 56.45
55. Hussey, Damario FR-1 LIU Post 56.59
56. Iodice, Donte FR-1 Mount Saint Mary 56.72
57. Magnan, Tyler FR-1 SUNY Delhi 56.95
58. Davenport, William FR-1 Montclair State 57.05
59. Coelho, William FR-1 LIU Post 57.16
60. Johnson, Joel JR-3 Vassar 57.25
61. LaRegina, Joe FR-1 SUNY Delhi 57.56
62. Hunter, David FR-1 Bergen CC 57.72
63. Hayden, Tomiichi FR-1 LIU Post 57.89
64. Raymond, Godson FR-1 Union CC 58.55
65. Kennelty, Stephen JR-3 Mount Saint Mary 58.66
66. Wallack, Matthew   Shore AC 1:00.18
67. Leon, Tomas   Rutherford Elite 1:00.38
68. Fyffe, Joshua FR-1 Kingsborough CC 1:00.50
69. Jenkins, Dontae FR-1 Pratt Institute 1:00.80
70. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 1:01.37
71. Baskin, Justice SO-2 Caldwell 1:01.72
72. Savoury, Michael   Hostos CC 1:02.43
73. McDay, Jordan SO-2 Valley Forge Military 1:02.63
74. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 1:06.12
75. Bankuti, Eric FR-1 Bergen CC 1:07.13
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Adams, Stefan SR-4 LIU Post 48.80
2. Dwight , Jermaine   Moore Elite Track Club 49.27
3. Cadogan, Stephen SO-2 Kingsborough CC 49.57
4. Livecchi, Thomas SO-2 TCNJ 50.17
5. Estrada, Kyle JR-3 Vassar 50.32
6. Amilcar, Rasheed SR-4 Montclair State 50.53
7. Osterhus, Nathan SO-2 TCNJ 50.99
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cuevas, Onasi SO-2 Essex CC 50.52
2. Jemmott, Enoch FR-1 Cortland St. 50.64
3. Torres , Rudy SO-2 Essex CC 51.52
4. Gillespie, Lamar SR-4 St. Francis (N.Y.) 51.60
5. DURKIN, FRANK FR-1 Caldwell 52.24
6. King III, Robert FR-1 Rutgers-Newark 53.97
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ward, Kyle JR-3 LIU Post 51.79
2. Castello, Ricardo SO-2 SUNY Delhi 51.98
3. Rochdi, Zakaria SR-4 TCNJ 52.23
4. Livingston, Darian SR-4 Lehman 52.55
5. Charles, Terry FR-1 Essex CC 52.56
6. Rosen, Jack FR-1 Montclair State 52.66
7. Aromando, Nick FR-1 TCNJ 53.28
8. Edwards, Kevin SO-2 Ramapo 55.00
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Colley, Gavin   Moore Elite Track Club 51.62
2. O'Shaughnessy, Keith SO-2 Ramapo 52.19
3. Delle, Prosper SO-2 Rutgers-Newark 53.50
4. Bevans, Isaiah SO-2 Mount Saint Mary 53.60
5. Lewis, Connor FR-1 Cortland St. 53.77
6. Lam, Fred SR-4 NYU 53.83
7. Capistrano, Josh SO-2 Union CC 55.47
8. Fyffe, Joshua FR-1 Kingsborough CC 1:00.50
400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brown, Jordan FR-1 Nassau CC 52.13
2. Olaniyi, Matthew SR-4 Lehman 52.71
3. Jean, Joshua FR-1 Nassau CC 53.39
4. Haywood, Hassan SO-2 Rutgers-Newark 54.15
5. Villalta, Kevin JR-3 Caldwell 55.84
6. Coelho, William FR-1 LIU Post 57.16
400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bogle , Dikembe   Unattached 51.79
2. Reamon Jr., Charles FR-1 Bloomfield 53.30
3. Crawford, Daivon FR-1 Union CC 53.64
4. Duncan, Aaron FR-1 Nassau CC 54.15
5. Jordan, Rehtul SR-4 Rutgers-Newark 54.70
6. Turcios, Franklin JR-3 Farmingdale St. 54.92
7. Hagerman, Blake JR-3 Manhattanville 54.98
8. Ongwenyi, Ted FR-1 Bloomfield 55.16
400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hines, Timothy SO-2 Queensborough CC 53.43
2. Ruspantini, Rob FR-1 Wagner 53.83
3. Williams, Keshawn SO-2 Caldwell 54.03
4. Comilang, James SO-2 Queensborough CC 54.18
5. Aidala-Brody, Felix JR-3 TCNJ 54.50
6. Campbell, Matthew   qqcctigerstc 55.93
400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Philip, Akil FR-1 Pratt Institute 53.29
2. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 56.06
3. Magnan, Tyler FR-1 SUNY Delhi 56.95
4. Davenport, William FR-1 Montclair State 57.05
5. Leon, Tomas   Rutherford Elite 1:00.38
400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Estriplet, Sebastian   Unattached 53.46
2. Tse, Benjamin SO-2 Nyack 55.42
3. Stith, Maxwell FR-1 Caldwell 56.13
4. Akinde, Omolade SR-4 Medgar Evers 56.45
5. Iodice, Donte FR-1 Mount Saint Mary 56.72
6. LaRegina, Joe FR-1 SUNY Delhi 57.56
7. Kennelty, Stephen JR-3 Mount Saint Mary 58.66
400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zephir, Fendly FR-1 Sullivan County CC 54.95
2. Hussey, Damario FR-1 LIU Post 56.59
3. Johnson, Joel JR-3 Vassar 57.25
4. Raymond, Godson FR-1 Union CC 58.55
5. Wallack, Matthew   Shore AC 1:00.18
6. Savoury, Michael   Hostos CC 1:02.43
400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hunter, David FR-1 Bergen CC 57.72
2. Hayden, Tomiichi FR-1 LIU Post 57.89
3. Jenkins, Dontae FR-1 Pratt Institute 1:00.80
4. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 1:01.37
5. McDay, Jordan SO-2 Valley Forge Military 1:02.63
400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Baskin, Justice SO-2 Caldwell 1:01.72
2. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 1:06.12
3. Bankuti, Eric FR-1 Bergen CC 1:07.13