January 21, 2017
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miranda, Sergio SR-4 Lewis 1:58.27
2. Meixelsperger, Alec JR-3 Wis.-Whitewater 2:00.33
3. Partee, John FR-1 Lewis 2:00.91
4. Harms, Brett JR-3 Wis.-Whitewater 2:01.22
5. Mccormick, Ross FR-1 Lewis 2:02.55
6. Milhauser, Shawn SR-4 Lewis 2:02.88
7. Barrios, Anthony JR-3 Aurora 2:03.08
8. Mindham, Ryan SO-2 Wis.-Whitewater 2:03.15
9. Healey, Bricyn FR-1 Olivet Nazarene 2:04.18
10. Ritzi, Connor JR-3 Lewis 2:04.34
11. Kaht, James JR-3 Lewis 2:04.61
12. Lewis, Michael SO-2 Olivet Nazarene 2:05.09
13. Sauer, Jack SO-2 Wis.-Whitewater 2:05.67
14. Marin, Miroljub SR-4 Aurora 2:06.02
15. Waters, Jackson SO-2 Lewis 2:07.02
16. Galvan, Mauricio FR-1 Lewis 2:08.43
17. Zajac, Scott FR-1 Benedictine (Ill.) 2:08.98
18. Costello, Nathan JR-3 St. Francis (Ill.) 2:09.14
19. Ayekumi, Kwesi FR-1 Roosevelt 2:10.02
20. Richardson, John SO-2 Olivet Nazarene 2:10.13
21. Renteria, Edwin FR-1 Roosevelt 2:10.22
22. Heiss, Dietrich JR-3 Judson 2:10.59
23. Rue, Jordan FR-1 Olivet Nazarene 2:10.69
24. Totsch, Ryan   Unattached 2:10.74
25. Urzua, Fabiel SR-4 Lewis 2:11.29
26. Cooper, Christopher FR-1 Lewis 2:11.53
27. Brown, Thomas JR-3 St. Francis (Ill.) 2:11.95
28. Timmons, Jacob JR-3 Lewis 2:12.23
29. Irvin, Kyle SR-4 Lewis 2:12.89
30. Evans , Ross FR-1 Benedictine (Ill.) 2:12.91
31. Worley, Daryle JR-3 Judson 2:15.04
32. Laskero, Daniel FR-1 Lewis 2:15.10
33. Schellenberg, Caleb FR-1 Olivet Nazarene 2:15.30
34. Estrada, Christian JR-3 Benedictine (Ill.) 2:16.77
35. Meyers, Matt SR-4 Aurora 2:17.66
36. Lule, Manuel JR-3 Lewis 2:17.74
37. Cate , Drew JR-3 Benedictine (Ill.) 2:20.39
38. Schmillen, Levi SO-2 Lewis 2:21.37
39. Lade, Jonathon SO-2 Bethel (Ind.) 2:27.06
  Drey, Chris FR-1 St. Francis (Ill.) DNF
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zajac, Scott FR-1 Benedictine (Ill.) 2:08.98
2. Ayekumi, Kwesi FR-1 Roosevelt 2:10.02
3. Richardson, John SO-2 Olivet Nazarene 2:10.13
4. Renteria, Edwin FR-1 Roosevelt 2:10.22
5. Heiss, Dietrich JR-3 Judson 2:10.59
6. Rue, Jordan FR-1 Olivet Nazarene 2:10.69
7. Cooper, Christopher FR-1 Lewis 2:11.53
8. Worley, Daryle JR-3 Judson 2:15.04
9. Cate , Drew JR-3 Benedictine (Ill.) 2:20.39
10. Schmillen, Levi SO-2 Lewis 2:21.37
11. Lade, Jonathon SO-2 Bethel (Ind.) 2:27.06
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lewis, Michael SO-2 Olivet Nazarene 2:05.09
2. Totsch, Ryan   Unattached 2:10.74
3. Urzua, Fabiel SR-4 Lewis 2:11.29
4. Brown, Thomas JR-3 St. Francis (Ill.) 2:11.95
5. Timmons, Jacob JR-3 Lewis 2:12.23
6. Evans , Ross FR-1 Benedictine (Ill.) 2:12.91
7. Laskero, Daniel FR-1 Lewis 2:15.10
8. Schellenberg, Caleb FR-1 Olivet Nazarene 2:15.30
9. Estrada, Christian JR-3 Benedictine (Ill.) 2:16.77
10. Lule, Manuel JR-3 Lewis 2:17.74
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harms, Brett JR-3 Wis.-Whitewater 2:01.22
2. Mccormick, Ross FR-1 Lewis 2:02.55
3. Healey, Bricyn FR-1 Olivet Nazarene 2:04.18
4. Ritzi, Connor JR-3 Lewis 2:04.34
5. Kaht, James JR-3 Lewis 2:04.61
6. Waters, Jackson SO-2 Lewis 2:07.02
7. Galvan, Mauricio FR-1 Lewis 2:08.43
8. Costello, Nathan JR-3 St. Francis (Ill.) 2:09.14
9. Irvin, Kyle SR-4 Lewis 2:12.89
10. Meyers, Matt SR-4 Aurora 2:17.66
  Drey, Chris FR-1 St. Francis (Ill.) DNF
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miranda, Sergio SR-4 Lewis 1:58.27
2. Meixelsperger, Alec JR-3 Wis.-Whitewater 2:00.33
3. Partee, John FR-1 Lewis 2:00.91
4. Milhauser, Shawn SR-4 Lewis 2:02.88
5. Barrios, Anthony JR-3 Aurora 2:03.08
6. Mindham, Ryan SO-2 Wis.-Whitewater 2:03.15
7. Sauer, Jack SO-2 Wis.-Whitewater 2:05.67
8. Marin, Miroljub SR-4 Aurora 2:06.02