April 21-22, 2017
|
Princeton - Princeton, NJ
ICON KEY: DIII NE NEICAAA IC4A/ECAC Northeast-10

Men 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Decker, John JR-3 Babson 1:52.90
2. Buser, James JR-3 Penn 1:53.50
3. Combs, Alex JR-3 Army West Point 1:53.52
4. Wilson, Brook SO-2 Rider 1:53.77
5. Clarke, Ross JR-3 Cornell 1:53.99
6. Kirsty, Robert JR-3 Iona 1:54.07
7. Novak, Joseph SO-2 Penn 1:54.20
8. Smith, Miles FR-1 UMBC 1:54.48
9. Monday, John SR-4 Army West Point 1:54.54
10. Stabolepszy, Clay SO-2 Lehigh 1:54.83
11. Smith, Keagan FR-1 Army West Point 1:54.84
12. Magee, Jack SR-4 St. Joseph's (Pa.) 1:54.99
13. Ferraiolo, Dan JR-3 St. Joseph's (Pa.) 1:55.10
14. Schweizer, Jason FR-1 Rutgers 1:55.35
15. Yuan, Michael JR-3 Yale 1:55.44
16. Arrivo, Lucas SO-2 Villanova 1:55.57
17. Ardino, Anthony SO-2 Rider 1:55.62
18. Martinek, Sean FR-1 Rutgers 1:55.83
19. Taminger, Benjamin SO-2 Coast Guard 1:56.36
20. Gaines, Isaiah FR-1 Penn 1:56.36
21. Holmes, Jon SR-4 Franklin Pierce 1:56.42
22. Wood, Scott SR-4 Rider 1:56.53
23. Theiss, Charlie SO-2 Columbia 1:56.82
24. Lee, Jared JR-3 Princeton 1:57.52
25. Ayala, Ramon   Princeton 1:57.82
26. Otterstedt, Tyler JR-3 Columbia 1:58.42
27. Swift, Kohl FR-1 Yale 1:58.47
28. Ehmann, Paul SO-2 Penn 1:59.05
29. Trimble, Chris SR-4 La Salle 2:00.04
30. Thompson, Steve JR-3 St. Joseph's (Pa.) 2:01.59
800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Clarke, Ross JR-3 Cornell 1:53.99
2. Novak, Joseph SO-2 Penn 1:54.20
3. Smith, Miles FR-1 UMBC 1:54.48
4. Ferraiolo, Dan JR-3 St. Joseph's (Pa.) 1:55.10
5. Ardino, Anthony SO-2 Rider 1:55.62
800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Decker, John JR-3 Babson 1:52.90
2. Buser, James JR-3 Penn 1:53.50
3. Wilson, Brook SO-2 Rider 1:53.77
4. Monday, John SR-4 Army West Point 1:54.54
5. Magee, Jack SR-4 St. Joseph's (Pa.) 1:54.99
6. Arrivo, Lucas SO-2 Villanova 1:55.57
7. Thompson, Steve JR-3 St. Joseph's (Pa.) 2:01.59
800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Keagan FR-1 Army West Point 1:54.84
2. Schweizer, Jason FR-1 Rutgers 1:55.35
3. Martinek, Sean FR-1 Rutgers 1:55.83
4. Taminger, Benjamin SO-2 Coast Guard 1:56.36
5. Lee, Jared JR-3 Princeton 1:57.52
6. Ayala, Ramon   Princeton 1:57.82
800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Combs, Alex JR-3 Army West Point 1:53.52
2. Kirsty, Robert JR-3 Iona 1:54.07
3. Stabolepszy, Clay SO-2 Lehigh 1:54.83
4. Yuan, Michael JR-3 Yale 1:55.44
5. Wood, Scott SR-4 Rider 1:56.53
6. Swift, Kohl FR-1 Yale 1:58.47
7. Trimble, Chris SR-4 La Salle 2:00.04
800m Run Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gaines, Isaiah FR-1 Penn 1:56.36
2. Holmes, Jon SR-4 Franklin Pierce 1:56.42
3. Theiss, Charlie SO-2 Columbia 1:56.82
4. Otterstedt, Tyler JR-3 Columbia 1:58.42
5. Ehmann, Paul SO-2 Penn 1:59.05