• ICON KEY:
  • MAC
  • CUNYAC
  • IC4A/ECAC
  • NYSCTC A
  • NCAA DII Prov
  • ODAC
  • NYSCTC B
  • NJCAA
  • Mets
  • ECAC DIII
  • Date: 01/13/17
  • Location: Armory Track & Field Center - New York, NY
60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Gray, Dar'keem FR-1 Virginia State 6.82 10
2. Harris, Lawrence SR-4 Virginia State 6.99 8  
3. Benjamin, David JR-3 Rowan 7.02 6
4. Petties - Jackson, Juwan SO-2 Misericordia 7.03 5
5. Hightower, Dior SR-4 Rowan 7.04 4
6. Lewis, Devon JR-3 Rowan 7.05 3
7. Davenport, Jordan FR-1 Wagner 7.08 2
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Lee, Winston SR-4 Syracuse 6.82 1(1)
2. Gray, Dar'keem FR-1 Virginia State 6.97 3(1)  
3. Benjamin, David JR-3 Rowan 7.01 4(1)
4. Harris, Lawrence SR-4 Virginia State 7.04 2(1)  
5. Hightower, Dior SR-4 Rowan 7.07 5(1)
6. Lewis, Devon JR-3 Rowan 7.10 6(1)
7. Petties - Jackson, Juwan SO-2 Misericordia 7.06 2(2)
8. Davenport, Jordan FR-1 Wagner 7.07 2(3)
9. Whitehurst, Melvin FR-1 Virginia State 7.10 5(2)  
10. Leung, Daniel SO-2 New Jersey Institute 7.13 6(2)
11. Genoese, Nicholas JR-3 TCNJ 7.14 2(4)  
12. Pratt, Julian FR-1 Rowan 7.17 4(2)  
13. Kirby, Kailon FR-1 Kingsborough CC 7.18 6(3)
14. Morrison, Jashane SO-2 CCNY 7.18 1(2)
15. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 7.18 6(4)  
16. Fratto, Nikolas JR-3 Farmingdale St. 7.21 4(3)  
17. Pollitt, Justyce SR-4 Rowan 7.21 4(4)  
18. Morton, Elijah FR-1 Shenandoah 7.22 1(3)
19. Su, Caleb SR-4 NYU 7.24 5(3)  
20. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 7.26 3(2)  
21. Jones, Isaiah FR-1 Rutgers-Newark 7.27 3(3)  
22. Rasin, Quincy JR-3 Wagner 7.28 6(5)  
23. Lee, Roosevelt SR-4 Ithaca 7.34 2(5)
24. Schwannecke, Thomas SR-4 Wagner 7.35 2(6)  
25. Campbell, Brandon FR-1 St. Peter's 7.36 4(5)  
26. Rodriguez, Isaiah FR-1 USMMA 7.36 3(4)  
27. Woodson, John FR-1 Shenandoah 7.37 1(4)  
28. Place, Elliott SO-2 Ithaca 7.40 3(5)
29. McGowan, Peter SO-2 Ithaca 7.40 1(5)
30. Frederick, Billy SO-2 Ramapo 7.41 5(4)  
31. Dube, Michael FR-1 Misericordia 7.42 1(6)
32. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 7.62 1(7)  
33. Takami, Robin FR-1 NYU 7.63 2(7)  
34. Lin, Timothy SO-2 CCNY 7.72 4(6)  
35. Southland, William FR-1 Shenandoah 7.73 4(7)  
36. Motis, Joshua FR-1 Farmingdale St. 7.75 3(6)  
37. Hamilton, Jamal SO-2 Medgar Evers 7.76 3(7)  
38. Parchment, Daniel JR-3 Manhattanville 7.77 1(8)  
39. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 7.81 6(6)  
39. Vasquez, Reneariel SR-4 Manhattanville 7.81 5(5)  
41. Gradescu, Vlad SO-2 Hunter 7.85 6(7)  
42. Lukachinsky, James FR-1 Misericordia 7.86 2(8)  
43. Whitehouse, Tyler JR-3 NYU 7.92 5(6)  
44. Yeboah-Sarpong, Adeodatus FR-1 CCNY 8.10 5(7)  
45. Velez, Miles FR-1 USMMA 8.15 4(8)  
46. Viola, Vince FR-1 Gwynedd-Mercy 8.55 3(8)  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Lee, Winston SR-4 Syracuse 6.82
2. Morrison, Jashane SO-2 CCNY 7.18
3. Morton, Elijah FR-1 Shenandoah 7.22
4. Woodson, John FR-1 Shenandoah 7.37  
5. McGowan, Peter SO-2 Ithaca 7.40
6. Dube, Michael FR-1 Misericordia 7.42
7. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 7.62  
8. Parchment, Daniel JR-3 Manhattanville 7.77  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Harris, Lawrence SR-4 Virginia State 7.04  
2. Petties - Jackson, Juwan SO-2 Misericordia 7.06
3. Davenport, Jordan FR-1 Wagner 7.07
4. Genoese, Nicholas JR-3 TCNJ 7.14  
5. Lee, Roosevelt SR-4 Ithaca 7.34
6. Schwannecke, Thomas SR-4 Wagner 7.35  
7. Takami, Robin FR-1 NYU 7.63  
8. Lukachinsky, James FR-1 Misericordia 7.86  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Gray, Dar'keem FR-1 Virginia State 6.97  
2. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 7.26  
3. Jones, Isaiah FR-1 Rutgers-Newark 7.27  
4. Rodriguez, Isaiah FR-1 USMMA 7.36  
5. Place, Elliott SO-2 Ithaca 7.40
6. Motis, Joshua FR-1 Farmingdale St. 7.75  
7. Hamilton, Jamal SO-2 Medgar Evers 7.76  
8. Viola, Vince FR-1 Gwynedd-Mercy 8.55  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Benjamin, David JR-3 Rowan 7.01
2. Pratt, Julian FR-1 Rowan 7.17  
3. Fratto, Nikolas JR-3 Farmingdale St. 7.21  
4. Pollitt, Justyce SR-4 Rowan 7.21  
5. Campbell, Brandon FR-1 St. Peter's 7.36  
6. Lin, Timothy SO-2 CCNY 7.72  
7. Southland, William FR-1 Shenandoah 7.73  
8. Velez, Miles FR-1 USMMA 8.15  
60 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Hightower, Dior SR-4 Rowan 7.07
2. Whitehurst, Melvin FR-1 Virginia State 7.10  
3. Su, Caleb SR-4 NYU 7.24  
4. Frederick, Billy SO-2 Ramapo 7.41  
5. Vasquez, Reneariel SR-4 Manhattanville 7.81  
6. Whitehouse, Tyler JR-3 NYU 7.92  
7. Yeboah-Sarpong, Adeodatus FR-1 CCNY 8.10  
60 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Lewis, Devon JR-3 Rowan 7.10
2. Leung, Daniel SO-2 New Jersey Institute 7.13
3. Kirby, Kailon FR-1 Kingsborough CC 7.18
4. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 7.18  
5. Rasin, Quincy JR-3 Wagner 7.28  
6. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 7.81  
7. Gradescu, Vlad SO-2 Hunter 7.85  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Miller, Kashif JR-3 Syracuse 22.22 10 1(1)
2. Petties - Jackson, Juwan SO-2 Misericordia 22.22 8 5(1)
3. Carty, Mauriel FR-1 Kingsborough CC 22.28 6 1(2)
4. Osterhus, Nathan SO-2 TCNJ 22.56 5 4(1)  
5. Fratto, Nikolas JR-3 Farmingdale St. 22.68 4 3(1)  
6. Jones, Steven JR-3 Rowan 22.81 3 6(1)  
7. Ramirez, Jonathan JR-3 Rowan 22.92 2 2(1)  
8. Henderson, Travis JR-3 Virginia State 22.98 1 1(3)  
9. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 23.00 - 5(2)  
10. Morrison, Jashane SO-2 CCNY 23.04 - 2(2)
10. Ferguson, Avontae SO-2 Virginia State 23.04 - 1(4)  
12. Beard, Dylan FR-1 Wagner 23.08 - 4(2)  
13. Sellitto, Phil SO-2 Farmingdale St. 23.10 - 4(3)  
14. Harth, Michael JR-3 Misericordia 23.19 - 4(4)
15. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 23.19 - 3(2)  
16. Anderson, Dexter SR-4 Rowan 23.21 - 2(3)  
17. Borhauer, Ansel SR-4 Shenandoah 23.24 - 2(4)
18. Williams, Doug SO-2 SUNY Delhi 23.28 - 1(5)  
19. Leung, Daniel SO-2 New Jersey Institute 23.29 - 6(2)  
19. Gibson, Tristan JR-3 TCNJ 23.29 - 4(5)  
21. Su, Caleb SR-4 NYU 23.32 - 3(3)  
22. Rodriguez, Isaiah FR-1 USMMA 23.49 - 6(3)  
23. Jones, Isaiah FR-1 Rutgers-Newark 23.56 - 8(1)  
24. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 23.69 - 6(4)  
25. Dube, Michael FR-1 Misericordia 23.77 - 7(1)  
26. Lee, Roosevelt SR-4 Ithaca 23.93 - 7(2)  
27. McGowan, Peter SO-2 Ithaca 23.96 - 6(5)  
28. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 24.07 - 9(1)  
29. Delle, Prosper SO-2 Rutgers-Newark 24.07 - 5(3)  
30. Aromando, Nick FR-1 TCNJ 24.09 - 6(6)  
31. Presley, Jamel SR-4 St. Peter's 24.11 - 8(2)  
32. Adkins, Connor FR-1 Ramapo 24.23 - 8(3)  
33. Place, Elliott SO-2 Ithaca 24.31 - 9(2)  
34. Motis, Joshua FR-1 Farmingdale St. 24.32 - 11(1)  
35. Escada, Acacio FR-1 New Jersey Institute 24.34 - 11(2)  
36. Ellsworth, John Xavier SR-4 Manhattanville 24.35 - 7(3)  
37. Afful, Andy FR-1 St. Peter's 24.41 - 9(3)  
38. Hagerman, Blake JR-3 Manhattanville 24.56 - 8(4)  
39. Steele, Everton FR-1 Ithaca 24.77 - 7(4)  
40. Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers 25.07 - 8(5)  
41. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 25.20 - 7(5)  
42. Wilson-King, Emilio FR-1 SUNY Delhi 25.29 - 10(1)  
43. Shubrooks, Donald SR-4 Shenandoah 25.30 - 9(4)  
44. Lin, Timothy SO-2 CCNY 25.42 - 7(6)  
45. Parchment, Daniel JR-3 Manhattanville 25.50 - 8(6)  
46. Cruz, Matthew FR-1 Manhattanville 25.52 - 5(4)  
47. Roosa, Ryan SO-2 SUNY Delhi 25.55 - 10(2)  
48. Lopez, Juan JR-3 Hunter 26.04 - 11(3)  
49. Yeboah-Sarpong, Adeodatus FR-1 CCNY 26.06 - 11(4)  
50. Velez, Miles FR-1 USMMA 26.68 - 10(3)  
51. Walker, Darius JR-3 Wagner 27.37 - 10(4)  
  Lewis, Devon JR-3 Rowan FS - 3  
  Peoples, Brandon SR-4 Wagner FS - 9  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Miller, Kashif JR-3 Syracuse 22.22
2. Carty, Mauriel FR-1 Kingsborough CC 22.28
3. Henderson, Travis JR-3 Virginia State 22.98  
4. Ferguson, Avontae SO-2 Virginia State 23.04  
5. Williams, Doug SO-2 SUNY Delhi 23.28  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Ramirez, Jonathan JR-3 Rowan 22.92  
2. Morrison, Jashane SO-2 CCNY 23.04
3. Anderson, Dexter SR-4 Rowan 23.21  
4. Borhauer, Ansel SR-4 Shenandoah 23.24
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Fratto, Nikolas JR-3 Farmingdale St. 22.68  
2. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 23.19  
3. Su, Caleb SR-4 NYU 23.32  
  Lewis, Devon JR-3 Rowan FS  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Osterhus, Nathan SO-2 TCNJ 22.56  
2. Beard, Dylan FR-1 Wagner 23.08  
3. Sellitto, Phil SO-2 Farmingdale St. 23.10  
4. Harth, Michael JR-3 Misericordia 23.19
5. Gibson, Tristan JR-3 TCNJ 23.29  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Petties - Jackson, Juwan SO-2 Misericordia 22.22
2. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 23.00  
3. Delle, Prosper SO-2 Rutgers-Newark 24.07  
4. Cruz, Matthew FR-1 Manhattanville 25.52  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Jones, Steven JR-3 Rowan 22.81  
2. Leung, Daniel SO-2 New Jersey Institute 23.29  
3. Rodriguez, Isaiah FR-1 USMMA 23.49  
4. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 23.69  
5. McGowan, Peter SO-2 Ithaca 23.96  
6. Aromando, Nick FR-1 TCNJ 24.09  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Dube, Michael FR-1 Misericordia 23.77  
2. Lee, Roosevelt SR-4 Ithaca 23.93  
3. Ellsworth, John Xavier SR-4 Manhattanville 24.35  
4. Steele, Everton FR-1 Ithaca 24.77  
5. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 25.20  
6. Lin, Timothy SO-2 CCNY 25.42  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Jones, Isaiah FR-1 Rutgers-Newark 23.56  
2. Presley, Jamel SR-4 St. Peter's 24.11  
3. Adkins, Connor FR-1 Ramapo 24.23  
4. Hagerman, Blake JR-3 Manhattanville 24.56  
5. Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers 25.07  
6. Parchment, Daniel JR-3 Manhattanville 25.50  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 24.07  
2. Place, Elliott SO-2 Ithaca 24.31  
3. Afful, Andy FR-1 St. Peter's 24.41  
4. Shubrooks, Donald SR-4 Shenandoah 25.30  
  Peoples, Brandon SR-4 Wagner FS  
200 Meters Section 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilson-King, Emilio FR-1 SUNY Delhi 25.29  
2. Roosa, Ryan SO-2 SUNY Delhi 25.55  
3. Velez, Miles FR-1 USMMA 26.68  
4. Walker, Darius JR-3 Wagner 27.37  
200 Meters Section 11
Pl. Name Year Team Time  
1. Motis, Joshua FR-1 Farmingdale St. 24.32  
2. Escada, Acacio FR-1 New Jersey Institute 24.34  
3. Lopez, Juan JR-3 Hunter 26.04  
4. Yeboah-Sarpong, Adeodatus FR-1 CCNY 26.06  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Valley, Dexter SR-4 St. Peter's 50.01 10 1(1)
2. Victor, Walter SO-2 Rowan 50.23 8 1(2)  
3. Davenport, Jordan FR-1 Wagner 50.86 6 1(3)  
4. Osterhus, Nathan SO-2 TCNJ 51.33 5 2(1)  
5. Howes, Derek SO-2 Ithaca 51.46 4 3(1)
6. Harth, Michael JR-3 Misericordia 51.52 3 2(2)
7. Bastien, Pascal JR-3 Syracuse 51.60 2 2(3)  
8. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 51.76 1 2(4)  
9. Sellitto, Phil SO-2 Farmingdale St. 51.80 - 3(2)  
10. Rochdi, Zakaria SR-4 TCNJ 52.01 - 2(5)  
11. Wilson-King, Francisco SR-4 SUNY Delhi 52.48 - 4(1)  
12. Smith, Aaron SO-2 Ithaca 52.54 - 4(2)  
13. Paterson, Kimone FR-1 Kingsborough CC 52.92 - 1(4)  
14. John, Malik SO-2 Kingsborough CC 53.02 - 1(5)  
15. Lam, Fred SO-2 NYU 53.15 - 3(3)  
16. Aromando, Nick FR-1 TCNJ 53.15 - 3(4)  
17. Torsitano, Nick SR-4 NYU 53.24 - 5(1)  
18. Boateng, Atta JR-3 Hunter 54.35 - 4(3)  
19. Graap, Alex SO-2 Ithaca 54.53 - 3(5)  
20. Berry, Kyle FR-1 Ramapo 54.54 - 5(2)  
21. Cruz, Matthew FR-1 Manhattanville 54.75 - 5(3)  
22. Jones, Justin FR-1 Rutgers-Newark 54.86 - 4(4)  
23. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 55.02 - 5(4)  
24. Hagerman, Blake JR-3 Manhattanville 55.06 - 4(5)  
25. Miller, David SO-2 St. Peter's 55.21 - 7(1)  
26. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 55.40 - 5(5)  
27. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 55.88 - 6(1)  
28. Espinoza, Joseph SO-2 CCNY 56.43 - 7(2)  
29. Thorpe, Rogike FR-1 Kingsborough CC 56.57 - 2(6)  
30. Coghlan, Benjamin FR-1 New Jersey Institute 56.77 - 6(2)  
31. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 56.82 - 6(3)  
32. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 56.91 - 6(4)  
33. Lopez, Juan JR-3 Hunter 57.15 - 7(3)  
34. Lin, Timothy SO-2 CCNY 57.45 - 5(6)  
35. Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers 57.72 - 7(4)  
36. Peralta, Michael SO-2 Rutgers-Newark 1:02.68 - 7(5)  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Valley, Dexter SR-4 St. Peter's 50.01
2. Victor, Walter SO-2 Rowan 50.23  
3. Davenport, Jordan FR-1 Wagner 50.86  
4. Paterson, Kimone FR-1 Kingsborough CC 52.92  
5. John, Malik SO-2 Kingsborough CC 53.02  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Osterhus, Nathan SO-2 TCNJ 51.33  
2. Harth, Michael JR-3 Misericordia 51.52
3. Bastien, Pascal JR-3 Syracuse 51.60  
4. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 51.76  
5. Rochdi, Zakaria SR-4 TCNJ 52.01  
6. Thorpe, Rogike FR-1 Kingsborough CC 56.57  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Howes, Derek SO-2 Ithaca 51.46
2. Sellitto, Phil SO-2 Farmingdale St. 51.80  
3. Lam, Fred SO-2 NYU 53.15  
4. Aromando, Nick FR-1 TCNJ 53.15  
5. Graap, Alex SO-2 Ithaca 54.53  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilson-King, Francisco SR-4 SUNY Delhi 52.48  
2. Smith, Aaron SO-2 Ithaca 52.54  
3. Boateng, Atta JR-3 Hunter 54.35  
4. Jones, Justin FR-1 Rutgers-Newark 54.86  
5. Hagerman, Blake JR-3 Manhattanville 55.06  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Torsitano, Nick SR-4 NYU 53.24  
2. Berry, Kyle FR-1 Ramapo 54.54  
3. Cruz, Matthew FR-1 Manhattanville 54.75  
4. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 55.02  
5. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 55.40  
6. Lin, Timothy SO-2 CCNY 57.45  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 55.88  
2. Coghlan, Benjamin FR-1 New Jersey Institute 56.77  
3. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 56.82  
4. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 56.91  
400 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Miller, David SO-2 St. Peter's 55.21  
2. Espinoza, Joseph SO-2 CCNY 56.43  
3. Lopez, Juan JR-3 Hunter 57.15  
4. Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers 57.72  
5. Peralta, Michael SO-2 Rutgers-Newark 1:02.68  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Osterhus, Noah SO-2 TCNJ 1:05.36 10 1(1)  
2. Rasin, Quincy JR-3 Wagner 1:05.63 8 1(2)
3. Schwannecke, Thomas SR-4 Wagner 1:06.23 6 1(3)
4. Livecchi, Thomas SO-2 TCNJ 1:06.41 5 1(4)  
5. Budhu, Ryan FR-1 New Jersey Institute 1:07.14 4 2(1)  
6. Borhauer, Ansel SR-4 Shenandoah 1:07.46 3 2(2)  
7. Dorielan, Gadimi JR-3 St. Peter's 1:07.61 2 2(3)  
8. Castello, Ricardo SO-2 SUNY Delhi 1:07.81 1 1(5)  
9. Winningham, Logan FR-1 Ithaca 1:08.69 - 3(1)
10. Kamat, Soham SO-2 NYU 1:08.94 - 2(4)  
11. Conca, John JR-3 Rutgers-Newark 1:10.01 - 3(2)  
12. Fisher, Dillon SO-2 Ramapo 1:10.43 - 2(5)  
13. Bannister, Calvin SO-2 St. Peter's 1:11.06 - 4(1)  
14. Jordan, Rehtul SR-4 Rutgers-Newark 1:11.39 - 3(3)  
15. Spenser, Kadeem FR-1 New Jersey Institute 1:11.48 - 3(4)  
16. Sovich, Daniel SO-2 NYU 1:12.02 - 3(5)  
17. Toal, Kevin SO-2 Ithaca 1:12.13 - 3(6)  
18. Beardsley, Robert FR-1 USMMA 1:12.62 - 4(2)  
19. Klopf, Kenneth SO-2 TCNJ 1:12.88 - 2(6)  
20. Forsythe, Matt SR-4 Gwynedd-Mercy 1:14.28 - 4(3)  
21. Zartman, Bradley SO-2 Shenandoah 1:14.83 - 4(4)  
22. Pari, Matthew JR-3 USMMA 1:15.23 - 4(5)  
500 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Osterhus, Noah SO-2 TCNJ 1:05.36  
2. Rasin, Quincy JR-3 Wagner 1:05.63
3. Schwannecke, Thomas SR-4 Wagner 1:06.23
4. Livecchi, Thomas SO-2 TCNJ 1:06.41  
5. Castello, Ricardo SO-2 SUNY Delhi 1:07.81  
500 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Budhu, Ryan FR-1 New Jersey Institute 1:07.14  
2. Borhauer, Ansel SR-4 Shenandoah 1:07.46  
3. Dorielan, Gadimi JR-3 St. Peter's 1:07.61  
4. Kamat, Soham SO-2 NYU 1:08.94  
5. Fisher, Dillon SO-2 Ramapo 1:10.43  
6. Klopf, Kenneth SO-2 TCNJ 1:12.88  
500 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Winningham, Logan FR-1 Ithaca 1:08.69
2. Conca, John JR-3 Rutgers-Newark 1:10.01  
3. Jordan, Rehtul SR-4 Rutgers-Newark 1:11.39  
4. Spenser, Kadeem FR-1 New Jersey Institute 1:11.48  
5. Sovich, Daniel SO-2 NYU 1:12.02  
6. Toal, Kevin SO-2 Ithaca 1:12.13  
500 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Bannister, Calvin SO-2 St. Peter's 1:11.06  
2. Beardsley, Robert FR-1 USMMA 1:12.62  
3. Forsythe, Matt SR-4 Gwynedd-Mercy 1:14.28  
4. Zartman, Bradley SO-2 Shenandoah 1:14.83  
5. Pari, Matthew JR-3 USMMA 1:15.23  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Ortega, Alex JR-3 New Jersey Institute 1:56.46 10 1(1)
2. Velez, Nick FR-1 Wagner 1:56.74 8 1(2)
3. Eldershaw, Brandon JR-3 Rowan 1:58.44 6 1(3)  
4. D'Augusta, Crispin JR-3 Rowan 1:59.43 5 1(4)  
5. Evans, Tyron FR-1 Virginia State 2:00.11 4 1(5)  
6. Nee, Andrew FR-1 TCNJ 2:00.46 3 1(6)  
7. Booth, Vincent JR-3 NYU 2:00.66 2 1(7)  
8. Nocco, Nick JR-3 Rowan 2:01.25 1 1(8)  
9. Guerrero, Johannes JR-3 St. Peter's 2:03.26 - 2(1)  
10. Lamberson, Tyler SR-4 Misericordia 2:03.32 - 1(9)
11. Salley, Charles FR-1 Virginia State 2:03.46 - 1(10)  
12. Ruspantini, Rob FR-1 Wagner 2:04.70 - 2(2)  
13. Dobkowski, Michael FR-1 USMMA 2:05.57 - 3(1)  
14. Yalong, Kelan FR-1 Ramapo 2:06.80 - 2(3)  
15. Horton, Matthew JR-3 Shenandoah 2:07.35 - 3(2)  
16. Mehrer, Justin SO-2 Shenandoah 2:07.53 - 3(3)  
17. O'Shea, Stephen JR-3 Hunter 2:07.65 - 3(4)  
18. Meenan, Conner SR-4 NYU 2:08.11 - 2(4)  
19. Dellaporta, Lucas FR-1 Manhattanville 2:08.39 - 2(5)  
20. Jones, Ji-Aire FR-1 Kingsborough CC 2:08.70 - 2(6)  
21. Lawry, Phillip SO-2 CCNY 2:08.94 - 3(5)  
22. Jones, Allen FR-1 New Jersey Institute 2:09.68 - 3(6)  
23. Okeke, Edward SO-2 Misericordia 2:10.66 - 2(7)  
24. Duval, Carlens FR-1 Kingsborough CC 2:10.88 - 2(8)  
25. Pruitt, Trey FR-1 Misericordia 2:11.26 - 2(9)  
26. Vermuri, Sidharth FR-1 New Jersey Institute 2:11.58 - 4(1)  
27. Costabel, Andrew FR-1 Ramapo 2:11.78 - 3(7)  
28. Boston, Kishon SO-2 Medgar Evers 2:12.35 - 4(2)  
29. Veliz, Alex FR-1 CCNY 2:14.06 - 4(3)  
30. LaRegina, Joe FR-1 SUNY Delhi 2:14.83 - 3(8)  
31. Francis, Bryan FR-1 Ramapo 2:14.87 - 2(10)  
32. Cepeda, Wagner SR-4 Farmingdale St. 2:16.28 - 4(4)  
33. Jimenez, Julio SR-4 Farmingdale St. 2:16.56 - 4(5)  
34. Manjaro, Mosha FR-1 Rutgers-Newark 2:17.82 - 4(6)  
35. Gleissner, Adam SO-2 Shenandoah 2:17.88 - 4(7)  
36. Hopkins, Thomas FR-1 Manhattanville 2:21.42 - 3(9)  
37. Joseph, Lance SO-2 Gwynedd-Mercy 2:21.61 - 4(8)  
38. Hossein, Rauful FR-1 Hunter 2:23.26 - 3(10)  
39. Fyffe, Joshua FR-1 Kingsborough CC 2:28.89 - 2(11)  
40. Baker, Ryan FR-1 Manhattanville 2:29.25 - 4(9)  
41. Fgueroa, Kevin FR-1 Medgar Evers 2:37.41 - 4(10)  
  Amarasinghe, Kavindu SO-2 CCNY DNF - 3  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Ortega, Alex JR-3 New Jersey Institute 1:56.46
2. Velez, Nick FR-1 Wagner 1:56.74
3. Eldershaw, Brandon JR-3 Rowan 1:58.44  
4. D'Augusta, Crispin JR-3 Rowan 1:59.43  
5. Evans, Tyron FR-1 Virginia State 2:00.11  
6. Nee, Andrew FR-1 TCNJ 2:00.46  
7. Booth, Vincent JR-3 NYU 2:00.66  
8. Nocco, Nick JR-3 Rowan 2:01.25  
9. Lamberson, Tyler SR-4 Misericordia 2:03.32
10. Salley, Charles FR-1 Virginia State 2:03.46  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Guerrero, Johannes JR-3 St. Peter's 2:03.26  
2. Ruspantini, Rob FR-1 Wagner 2:04.70  
3. Yalong, Kelan FR-1 Ramapo 2:06.80  
4. Meenan, Conner SR-4 NYU 2:08.11  
5. Dellaporta, Lucas FR-1 Manhattanville 2:08.39  
6. Jones, Ji-Aire FR-1 Kingsborough CC 2:08.70  
7. Okeke, Edward SO-2 Misericordia 2:10.66  
8. Duval, Carlens FR-1 Kingsborough CC 2:10.88  
9. Pruitt, Trey FR-1 Misericordia 2:11.26  
10. Francis, Bryan FR-1 Ramapo 2:14.87  
11. Fyffe, Joshua FR-1 Kingsborough CC 2:28.89  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Dobkowski, Michael FR-1 USMMA 2:05.57  
2. Horton, Matthew JR-3 Shenandoah 2:07.35  
3. Mehrer, Justin SO-2 Shenandoah 2:07.53  
4. O'Shea, Stephen JR-3 Hunter 2:07.65  
5. Lawry, Phillip SO-2 CCNY 2:08.94  
6. Jones, Allen FR-1 New Jersey Institute 2:09.68  
7. Costabel, Andrew FR-1 Ramapo 2:11.78  
8. LaRegina, Joe FR-1 SUNY Delhi 2:14.83  
9. Hopkins, Thomas FR-1 Manhattanville 2:21.42  
10. Hossein, Rauful FR-1 Hunter 2:23.26  
  Amarasinghe, Kavindu SO-2 CCNY DNF  
800 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Vermuri, Sidharth FR-1 New Jersey Institute 2:11.58  
2. Boston, Kishon SO-2 Medgar Evers 2:12.35  
3. Veliz, Alex FR-1 CCNY 2:14.06  
4. Cepeda, Wagner SR-4 Farmingdale St. 2:16.28  
5. Jimenez, Julio SR-4 Farmingdale St. 2:16.56  
6. Manjaro, Mosha FR-1 Rutgers-Newark 2:17.82  
7. Gleissner, Adam SO-2 Shenandoah 2:17.88  
8. Joseph, Lance SO-2 Gwynedd-Mercy 2:21.61  
9. Baker, Ryan FR-1 Manhattanville 2:29.25  
10. Fgueroa, Kevin FR-1 Medgar Evers 2:37.41  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Abbatiello, Joseph JR-3 Wagner 2:30.21 10 1(1)
2. Hart, Daniel SO-2 Ithaca 2:32.45 8 1(2)
3. Ali, Khayre FR-1 NYU 2:34.81 6 1(3)
4. Torres, Daniel JR-3 Ramapo 2:36.19 5 1(4)  
5. Addison, Anija SO-2 Kingsborough CC 2:40.36 4 1(5)  
6. Esposito, William SO-2 Hunter 2:42.35 3 1(6)  
7. Santa, David FR-1 Farmingdale St. 2:43.51 2 2(1)  
8. Cusick, Yuji FR-1 NYU 2:45.54 1 1(7)  
9. Espinoza, Joseph SO-2 CCNY 2:46.19 - 1(8)  
10. Buck, Jonathan SO-2 Misericordia 2:46.86 - 1(9)  
11. Sullivan, Thomas JR-3 CCNY 2:49.71 - 2(2)  
12. Garrido, Christian JR-3 St. Peter's 2:50.60 - 2(3)  
13. Newkirk, Justin JR-3 New Jersey Institute 2:50.85 - 2(4)  
14. Bober, Jay SO-2 New Jersey Institute 2:52.98 - 2(5)  
15. Haywood, Hassan SO-2 Rutgers-Newark 2:58.22 - 2(6)  
16. Gussiaas, Matthew SR-4 Shenandoah 2:59.33 - 2(7)  
17. Shubrooks, Donald SR-4 Shenandoah 3:03.28 - 2(8)  
18. Cho, Richard JR-3 Rutgers-Newark 3:14.90 - 2(9)  
1000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Abbatiello, Joseph JR-3 Wagner 2:30.21
2. Hart, Daniel SO-2 Ithaca 2:32.45
3. Ali, Khayre FR-1 NYU 2:34.81
4. Torres, Daniel JR-3 Ramapo 2:36.19  
5. Addison, Anija SO-2 Kingsborough CC 2:40.36  
6. Esposito, William SO-2 Hunter 2:42.35  
7. Cusick, Yuji FR-1 NYU 2:45.54  
8. Espinoza, Joseph SO-2 CCNY 2:46.19  
9. Buck, Jonathan SO-2 Misericordia 2:46.86  
1000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Santa, David FR-1 Farmingdale St. 2:43.51  
2. Sullivan, Thomas JR-3 CCNY 2:49.71  
3. Garrido, Christian JR-3 St. Peter's 2:50.60  
4. Newkirk, Justin JR-3 New Jersey Institute 2:50.85  
5. Bober, Jay SO-2 New Jersey Institute 2:52.98  
6. Haywood, Hassan SO-2 Rutgers-Newark 2:58.22  
7. Gussiaas, Matthew SR-4 Shenandoah 2:59.33  
8. Shubrooks, Donald SR-4 Shenandoah 3:03.28  
9. Cho, Richard JR-3 Rutgers-Newark 3:14.90  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Dubois, Eric   Unattached 4:20.35 10 1(1)  
2. Phillips, Sean SR-4 Ithaca 4:20.37 8 1(2)
3. Harris, Liam FR-1 Wagner 4:21.64 6 1(3)  
4. Lane, Kobie SO-2 SUNY Delhi 4:22.19 5 1(4)  
5. Besselink, Jonathan FR-1 Wagner 4:22.96 4 1(5)  
6. Meyer, John SR-4 Rowan 4:23.73 3 1(6)  
7. Dugan, Christopher JR-3 Ramapo 4:24.14 2 1(7)  
8. Henry, Dan SO-2 Rowan 4:25.19 1 1(8)  
9. Riley, Connor FR-1 NYU 4:28.35 - 1(9)  
10. Karam, Benjamin FR-1 NYU 4:29.96 - 1(10)  
11. Veltre, Kevin JR-3 Rowan 4:33.09 - 1(11)  
12. Stewart, Forest FR-1 Ithaca 4:33.22 - 2(1)  
13. Messler, Jon FR-1 SUNY Delhi 4:33.76 - 2(2)  
14. Zurzolo, Mike FR-1 TCNJ 4:34.72 - 2(3)  
15. Onubogu, Joseph FR-1 New Jersey Institute 4:34.89 - 2(4)  
16. Prothero, Luke SO-2 TCNJ 4:37.04 - 1(12)  
17. Chappell, Tim JR-3 Ithaca 4:37.47 - 2(5)  
18. Horton, Matthew JR-3 Shenandoah 4:38.87 - 2(6)
19. Moore, Tom SR-4 Ramapo 4:39.29 - 2(7)  
20. Heintz, Benjamin FR-1 NYU 4:42.68 - 1(13)  
21. McWeeney, Conor SR-4 USMMA 4:43.54 - 2(8)  
22. Reilly, Lucas FR-1 SUNY Delhi 4:44.03 - 2(9)  
23. Davis, Zachary FR-1 Misericordia 4:44.26 - 2(10)  
24. DeLaCruz, Jose FR-1 Ramapo 4:44.49 - 1(14)  
25. Nager, Nicholas FR-1 New Jersey Institute 4:45.19 - 2(11)  
26. O'Shea, Stephen JR-3 Hunter 4:47.03 - 3(1)  
27. Dellaporta, Lucas FR-1 Manhattanville 4:49.35 - 2(12)  
28. Veliz, Alex FR-1 CCNY 4:49.49 - 3(2)  
29. Moody, Zachary JR-3 Misericordia 4:56.28 - 2(13)  
30. DeLuzio, Justin SR-4 Gwynedd-Mercy 4:56.35 - 3(3)  
31. Yuksel, Hakan JR-3 Rutgers-Newark 4:57.89 - 2(14)  
32. Gonzalez, Tomas FR-1 New Jersey Institute 4:57.96 - 3(4)  
33. Leonardo, Albert SO-2 CCNY 5:01.61 - 3(5)  
34. Rojas, Jesus JR-3 Hunter 5:06.84 - 3(6)  
35. Hopkins, Thomas FR-1 Manhattanville 5:07.44 - 2(15)  
36. Attardi, Jeffery FR-1 USMMA 5:08.93 - 3(7)  
37. Rivera, Armani FR-1 Gwynedd-Mercy 5:11.83 - 3(8)  
38. Guerrero, Jeffry FR-1 Hunter 5:12.75 - 3(9)  
39. Fiedtkou, Caleb SR-4 Farmingdale St. 5:20.52 - 3(10)  
40. Senn, Kyle SO-2 Farmingdale St. 5:25.19 - 3(11)  
41. Baker, Ryan FR-1 Manhattanville 5:27.41 - 3(12)  
42. Texidor, Jon FR-1 Farmingdale St. 5:41.34 - 3(13)  
Mile Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Dubois, Eric   Unattached 4:20.35  
2. Phillips, Sean SR-4 Ithaca 4:20.37
3. Harris, Liam FR-1 Wagner 4:21.64  
4. Lane, Kobie SO-2 SUNY Delhi 4:22.19  
5. Besselink, Jonathan FR-1 Wagner 4:22.96  
6. Meyer, John SR-4 Rowan 4:23.73  
7. Dugan, Christopher JR-3 Ramapo 4:24.14  
8. Henry, Dan SO-2 Rowan 4:25.19  
9. Riley, Connor FR-1 NYU 4:28.35  
10. Karam, Benjamin FR-1 NYU 4:29.96  
11. Veltre, Kevin JR-3 Rowan 4:33.09  
12. Prothero, Luke SO-2 TCNJ 4:37.04  
13. Heintz, Benjamin FR-1 NYU 4:42.68  
14. DeLaCruz, Jose FR-1 Ramapo 4:44.49  
Mile Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Stewart, Forest FR-1 Ithaca 4:33.22  
2. Messler, Jon FR-1 SUNY Delhi 4:33.76  
3. Zurzolo, Mike FR-1 TCNJ 4:34.72  
4. Onubogu, Joseph FR-1 New Jersey Institute 4:34.89  
5. Chappell, Tim JR-3 Ithaca 4:37.47  
6. Horton, Matthew JR-3 Shenandoah 4:38.87
7. Moore, Tom SR-4 Ramapo 4:39.29  
8. McWeeney, Conor SR-4 USMMA 4:43.54  
9. Reilly, Lucas FR-1 SUNY Delhi 4:44.03  
10. Davis, Zachary FR-1 Misericordia 4:44.26  
11. Nager, Nicholas FR-1 New Jersey Institute 4:45.19  
12. Dellaporta, Lucas FR-1 Manhattanville 4:49.35  
13. Moody, Zachary JR-3 Misericordia 4:56.28  
14. Yuksel, Hakan JR-3 Rutgers-Newark 4:57.89  
15. Hopkins, Thomas FR-1 Manhattanville 5:07.44  
Mile Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. O'Shea, Stephen JR-3 Hunter 4:47.03  
2. Veliz, Alex FR-1 CCNY 4:49.49  
3. DeLuzio, Justin SR-4 Gwynedd-Mercy 4:56.35  
4. Gonzalez, Tomas FR-1 New Jersey Institute 4:57.96  
5. Leonardo, Albert SO-2 CCNY 5:01.61  
6. Rojas, Jesus JR-3 Hunter 5:06.84  
7. Attardi, Jeffery FR-1 USMMA 5:08.93  
8. Rivera, Armani FR-1 Gwynedd-Mercy 5:11.83  
9. Guerrero, Jeffry FR-1 Hunter 5:12.75  
10. Fiedtkou, Caleb SR-4 Farmingdale St. 5:20.52  
11. Senn, Kyle SO-2 Farmingdale St. 5:25.19  
12. Baker, Ryan FR-1 Manhattanville 5:27.41  
13. Texidor, Jon FR-1 Farmingdale St. 5:41.34  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Saponara, Matthew SO-2 TCNJ 8:50.25 10 1(1)  
2. Fitch, Alexander SO-2 Misericordia 8:54.41 8 1(2)
3. Arnecke, Nicholas SO-2 SUNY Delhi 8:55.79 6 1(3)  
4. Russo, Matt FR-1 Rowan 9:02.87 5 1(4)  
5. Wasko, Quinn SO-2 TCNJ 9:03.21 4 1(5)  
6. Picard-Buskey, Nathaniel SR-4 NYU 9:06.76 3 1(6)  
7. Davis, Andrew SO-2 SUNY Delhi 9:07.59 2 1(7)  
8. Reed, Trever SR-4 Misericordia 9:07.79 1 1(8)
9. Freeman, Benjamin FR-1 CCNY 9:11.82 - 1(9)  
10. Geraghty, Quinn SO-2 Ramapo 9:12.37 - 1(10)  
11. Desisto, Robert JR-3 NYU 9:19.37 - 2(1)  
12. Praveen, Sam JR-3 NYU 9:23.81 - 2(2)  
13. Wolfer, Daniel SR-4 USMMA 9:26.82 - 2(3)  
14. Russell, Michael SO-2 New Jersey Institute 9:32.84 - 2(4)  
15. Beit, Robert SR-4 NYU 9:37.25 - 2(5)  
16. Dobkowski, Michael FR-1 USMMA 9:43.84 - 2(6)  
17. Melcer, Eric JR-3 Ithaca 9:44.87 - 2(7)  
18. Malen, Kevin FR-1 SUNY Delhi 9:47.97 - 2(8)  
19. Tinti, Chris FR-1 Ithaca 9:50.42 - 2(9)  
20. McKenzie, Leamon JR-3 Rutgers-Newark 9:52.89 - 1(11)  
21. Ramirez, Nicholas SO-2 New Jersey Institute 9:53.59 - 2(10)  
22. Figueroa, Jose FR-1 Rowan 10:09.92 - 1(12)  
23. Skerrett, Carlos SO-2 New Jersey Institute 10:11.98 - 2(11)  
24. Davis, Winston JR-3 Shenandoah 10:15.76 - 2(12)  
25. Guerrero, Jeffry FR-1 Hunter 10:37.51 - 2(13)  
26. Barton, Zachary SO-2 Shenandoah 10:57.02 - 2(14)  
27. Bayisa, Naol FR-1 Shenandoah 11:28.34 - 2(15)  
  Helm, Zachary SR-4 Rowan DNF - 1  
  Carcich, Christopher SO-2 Ramapo DNF - 1  
  Dubois, Eric   Unattached DNF - 1  
3000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Saponara, Matthew SO-2 TCNJ 8:50.25  
2. Fitch, Alexander SO-2 Misericordia 8:54.41
3. Arnecke, Nicholas SO-2 SUNY Delhi 8:55.79  
4. Russo, Matt FR-1 Rowan 9:02.87  
5. Wasko, Quinn SO-2 TCNJ 9:03.21  
6. Picard-Buskey, Nathaniel SR-4 NYU 9:06.76  
7. Davis, Andrew SO-2 SUNY Delhi 9:07.59  
8. Reed, Trever SR-4 Misericordia 9:07.79
9. Freeman, Benjamin FR-1 CCNY 9:11.82  
10. Geraghty, Quinn SO-2 Ramapo 9:12.37  
11. McKenzie, Leamon JR-3 Rutgers-Newark 9:52.89  
12. Figueroa, Jose FR-1 Rowan 10:09.92  
  Helm, Zachary SR-4 Rowan DNF  
  Carcich, Christopher SO-2 Ramapo DNF  
  Dubois, Eric   Unattached DNF  
3000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Desisto, Robert JR-3 NYU 9:19.37  
2. Praveen, Sam JR-3 NYU 9:23.81  
3. Wolfer, Daniel SR-4 USMMA 9:26.82  
4. Russell, Michael SO-2 New Jersey Institute 9:32.84  
5. Beit, Robert SR-4 NYU 9:37.25  
6. Dobkowski, Michael FR-1 USMMA 9:43.84  
7. Melcer, Eric JR-3 Ithaca 9:44.87  
8. Malen, Kevin FR-1 SUNY Delhi 9:47.97  
9. Tinti, Chris FR-1 Ithaca 9:50.42  
10. Ramirez, Nicholas SO-2 New Jersey Institute 9:53.59  
11. Skerrett, Carlos SO-2 New Jersey Institute 10:11.98  
12. Davis, Winston JR-3 Shenandoah 10:15.76  
13. Guerrero, Jeffry FR-1 Hunter 10:37.51  
14. Barton, Zachary SO-2 Shenandoah 10:57.02  
15. Bayisa, Naol FR-1 Shenandoah 11:28.34  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Hillenbrand, Jack JR-3 SUNY Delhi 15:19.40 10  
2. Brancato, William JR-3 New Jersey Institute 15:22.29 8
3. Luzzi, Sean JR-3 Misericordia 15:33.33 6
4. Freeman, Benjamin FR-1 CCNY 15:39.32 5
5. Mitchell, Brian SO-2 TCNJ 15:57.15 4  
6. McCoy, WIlliam SO-2 Ramapo 15:59.57 3  
7. VanDerWilt, Erik JR-3 Ramapo 16:11.38 2  
8. Marrufo, Julian SO-2 NYU 16:16.24 1  
9. Mighty, Dandre FR-1 Kingsborough CC 16:23.39 -
10. Coronado, Carlos SR-4 Rowan 16:24.32 -  
11. Coombs, Chris FR-1 TCNJ 16:27.97 -  
12. O'Brien, James FR-1 Farmingdale St. 16:35.00 -  
13. Smith, Arthur SR-4 New Jersey Institute 16:35.52 -  
14. Tyrrell, Dylan FR-1 Rowan 16:44.54 -  
15. Mehrer, Justin SO-2 Shenandoah 16:51.64 -  
16. Sabol, Christopher FR-1 Misericordia 17:33.37 -  
17. Parsons, Ray JR-3 Shenandoah 17:44.19 -  
  Cheety, William SO-2 Rowan DNF -  
  Allington, Grant JR-3 NYU DNF -  
60 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Gilstrap, David JR-3 Syracuse 7.87 10
2. Sosa, Ramon   Unattached 7.95 8  
3. Benjamin, David JR-3 Rowan 8.07 6
4. Floyd, Richard SO-2 Syracuse 8.12 5
5. Presley, Jamel SR-4 St. Peter's 8.30 4
6. Armstead , Chevis II SO-2 Syracuse 8.35 3  
7. Toliver, Chase SR-4 Rowan 8.43 2
60 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Gilstrap, David JR-3 Syracuse 8.01 1(1)
2. Sosa, Ramon   Unattached 8.02 3(1)  
3. Benjamin, David JR-3 Rowan 8.05 2(1)
4. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 8.31 4(1)  
5. Armstead , Chevis II SO-2 Syracuse 8.09 1(2)
6. Floyd, Richard SO-2 Syracuse 8.32 4(2)  
7. Presley, Jamel SR-4 St. Peter's 8.43 2(2)
8. Toliver, Chase SR-4 Rowan 8.45 3(2)
9. Todd, Micah SR-4 Virginia State 8.46 3(3)  
10. Marcelle, Jahvante FR-1 Virginia State 8.59 4(3)  
11. Ortega, Alex JR-3 New Jersey Institute 8.65 2(3)
12. Grillo, Matt FR-1 Rowan 8.71 2(4)  
13. Stefanski, Jason FR-1 Rowan 8.73 1(3)  
14. Afful, Andy FR-1 St. Peter's 8.76 3(4)  
15. Bamisile, Idowu SR-4 Farmingdale St. 8.79 2(5)  
16. Okara, Joshua FR-1 St. Peter's 8.80 4(4)  
17. Vermuri, Sidharth FR-1 New Jersey Institute 8.82 4(5)  
18. Wilson-King, Francisco SR-4 SUNY Delhi 8.84 4(6)  
19. Pflueger, Daniel FR-1 TCNJ 8.86 1(4)  
20. Ward, Andrew SR-4 Ithaca 9.03 4(7)
21. Roosa, Ryan SO-2 SUNY Delhi 9.04 1(5)  
22. Wilson-King, Emilio FR-1 SUNY Delhi 9.21 2(6)  
23. Klopf, Kenneth SO-2 TCNJ 9.25 2(7)  
24. Brown, Bradley SO-2 CCNY 9.28 2(8)
25. Lehn, Jonathan FR-1 Hunter 9.30 1(6)
26. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 9.31 1(7)
27. Abbott, Seth JR-3 Ithaca 9.35 4(8)
28. Theriault, Luke JR-3 USMMA 9.75 3(5)  
29. Cohen, Noah JR-3 Ithaca 10.09 3(6)  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Gilstrap, David JR-3 Syracuse 8.01
2. Armstead , Chevis II SO-2 Syracuse 8.09
3. Stefanski, Jason FR-1 Rowan 8.73  
4. Pflueger, Daniel FR-1 TCNJ 8.86  
5. Roosa, Ryan SO-2 SUNY Delhi 9.04  
6. Lehn, Jonathan FR-1 Hunter 9.30
7. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 9.31
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Benjamin, David JR-3 Rowan 8.05
2. Presley, Jamel SR-4 St. Peter's 8.43
3. Ortega, Alex JR-3 New Jersey Institute 8.65
4. Grillo, Matt FR-1 Rowan 8.71  
5. Bamisile, Idowu SR-4 Farmingdale St. 8.79  
6. Wilson-King, Emilio FR-1 SUNY Delhi 9.21  
7. Klopf, Kenneth SO-2 TCNJ 9.25  
8. Brown, Bradley SO-2 CCNY 9.28
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Sosa, Ramon   Unattached 8.02  
2. Toliver, Chase SR-4 Rowan 8.45
3. Todd, Micah SR-4 Virginia State 8.46  
4. Afful, Andy FR-1 St. Peter's 8.76  
5. Theriault, Luke JR-3 USMMA 9.75  
6. Cohen, Noah JR-3 Ithaca 10.09  
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 8.31  
2. Floyd, Richard SO-2 Syracuse 8.32  
3. Marcelle, Jahvante FR-1 Virginia State 8.59  
4. Okara, Joshua FR-1 St. Peter's 8.80  
5. Vermuri, Sidharth FR-1 New Jersey Institute 8.82  
6. Wilson-King, Francisco SR-4 SUNY Delhi 8.84  
7. Ward, Andrew SR-4 Ithaca 9.03
8. Abbott, Seth JR-3 Ithaca 9.35
 
Place Team Squad Athletes Time Score Heat(Pl)  
1. TCNJ A Nathan Osterhus Thomas Livecchi Zakaria Rochdi Noah Osterhus 3:21.98 10 1(1)  
2. Virginia State A David Zaryczny Steven Murdock Dacarai Clark DaMarco Walker 3:23.60 8 1(2)  
3. NYU A Budd Brown Fred Lam Nick Torsitano