• ICON KEY:
  • MAC
  • CUNYAC
  • PSAC
  • Mets
  • ECAC DIII
  • Date: 01/21/17
  • Location: Ursinus College-Bakes FH - Collegeville, PA
60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 7.04 10  
2. Dacon, Jamell JR-3 Medgar Evers 7.09 8
3. Genoese, Nicholas JR-3 TCNJ 7.14 6  
4. Mitchell, Jequan JR-3 Ursinus 7.17 5  
5. Ford, Sean SO-2 Stockton 7.21 4  
  Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy FS -  
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 7.07 6(1)  
2. Dacon, Jamell JR-3 Medgar Evers 7.08 5(1)
3. Genoese, Nicholas JR-3 TCNJ 7.21 8(1)  
4. Ford, Sean SO-2 Stockton 7.21 2(1)  
5. Mitchell, Jequan JR-3 Ursinus 7.24 9(1)  
6. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 7.26 7(1)  
7. Thomas, Kasim JR-3 LIU Post 7.27 4(1)  
8. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 7.30 9(2)  
9. Clement, Derrick FR-1 West Chester 7.32 1(1)  
10. Jones, John JR-3 Delaware Valley 7.33 6(2)
11. Joseph, Ramel JR-3 LIU Post 7.35 10(1)  
12. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 7.37 4(2)  
13. Ellis, Jahmir FR-1 Stockton 7.38 8(2)  
14. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 7.39 9(3)  
15. Latimore, Martin (Brendan) FR-1 West Chester 7.40 3(1)  
16. DaSaro, Chris FR-1 Muhlenberg 7.42 6(3)  
17. Ward, Kyle JR-3 LIU Post 7.43 1(2)  
17. DiPietro, Nicholas FR-1 Albright 7.43 4(3)
19. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 7.45 3(2)
20. Montina, Nely SO-2 Muhlenberg 7.45 7(2)  
21. Yhap, Codi FR-1 Ursinus 7.47 5(2)  
22. McCoy, Joe FR-1 Gwynedd-Mercy 7.48 2(2)  
23. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 7.49 7(3)  
24. Frost, Alex SR-4 Haverford 7.55 9(4)  
25. Thomas, Jabari FR-1 Lincoln (Pa.) 7.55 5(3)  
26. Timlin, Patrick SO-2 Gwynedd-Mercy 7.55 4(4)  
27. Rainone, Michael FR-1 Muhlenberg 7.61 10(2)  
28. McNear, Donta FR-1 CC of Philadelphia 7.64 3(3)  
29. Bittenbender, Austin FR-1 Ursinus 7.66 3(4)  
30. Johnson, Brody FR-1 Ursinus 7.70 1(3)  
31. Gallagher, Matthew FR-1 Ursinus 7.73 1(4)  
32. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 7.78 10(3)  
33. Tate, Davon FR-1 Lincoln (Pa.) 7.79 8(3)  
34. Hamilton, Jamal SO-2 Medgar Evers 7.85 7(4)  
35. Frazier, Ke'non SO-2 Albright 7.88 3(5)  
36. Pascarella, Matthew JR-3 Immaculata 7.91 8(4)  
37. Aughenbaugh, Jordan JR-3 Stockton 7.94 5(4)  
38. Ross, Quentin FR-1 Albright 7.97 10(4)  
39. Santiago, Carlos FR-1 Immaculata 8.14 9(5)  
  Andrews, Brandon FR-1 Stockton DNF 7  
  Foulke, Wayne   Greater Philadelphia TC 7.96 6(4)  
  Colley, Gavin   Moore Elite Track Club 7.08 3(6)  
  O'Neill, Ross   Greater Philadelphia TC 8.06 7(6)  
  Brisbane, Thomas   Unattached 7.43 2(3)  
  Carter, Brian   Moore Elite Track Club 7.27 8(5)  
  Echols, Antoine   Finish1stPerformance 7.04 1(5)  
  Otuonye, Chukwumereije   ISAA 6.94 4(5)  
  edwards, antoine   Unattached 7.49 4(6)  
  Jackson, Jordan   Unattached 7.20 10(5)  
  Callender, Raymond   ISAA 7.22 5(5)  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Clement, Derrick FR-1 West Chester 7.32  
2. Ward, Kyle JR-3 LIU Post 7.43  
3. Johnson, Brody FR-1 Ursinus 7.70  
4. Gallagher, Matthew FR-1 Ursinus 7.73  
5. Echols, Antoine   Finish1stPerformance 7.04  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Ford, Sean SO-2 Stockton 7.21  
2. McCoy, Joe FR-1 Gwynedd-Mercy 7.48  
3. Brisbane, Thomas   Unattached 7.43  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Latimore, Martin (Brendan) FR-1 West Chester 7.40  
2. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 7.45
3. McNear, Donta FR-1 CC of Philadelphia 7.64  
4. Bittenbender, Austin FR-1 Ursinus 7.66  
5. Frazier, Ke'non SO-2 Albright 7.88  
6. Colley, Gavin   Moore Elite Track Club 7.08  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Thomas, Kasim JR-3 LIU Post 7.27  
2. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 7.37  
3. DiPietro, Nicholas FR-1 Albright 7.43
4. Timlin, Patrick SO-2 Gwynedd-Mercy 7.55  
5. Otuonye, Chukwumereije   ISAA 6.94  
6. edwards, antoine   Unattached 7.49  
60 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Dacon, Jamell JR-3 Medgar Evers 7.08
2. Yhap, Codi FR-1 Ursinus 7.47  
3. Thomas, Jabari FR-1 Lincoln (Pa.) 7.55  
4. Aughenbaugh, Jordan JR-3 Stockton 7.94  
5. Callender, Raymond   ISAA 7.22  
60 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 7.07  
2. Jones, John JR-3 Delaware Valley 7.33
3. DaSaro, Chris FR-1 Muhlenberg 7.42  
4. Foulke, Wayne   Greater Philadelphia TC 7.96  
60 Meters Preliminaries Heat 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 7.26  
2. Montina, Nely SO-2 Muhlenberg 7.45  
3. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 7.49  
4. Hamilton, Jamal SO-2 Medgar Evers 7.85  
  Andrews, Brandon FR-1 Stockton DNF  
6. O'Neill, Ross   Greater Philadelphia TC 8.06  
60 Meters Preliminaries Heat 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Genoese, Nicholas JR-3 TCNJ 7.21  
2. Ellis, Jahmir FR-1 Stockton 7.38  
3. Tate, Davon FR-1 Lincoln (Pa.) 7.79  
4. Pascarella, Matthew JR-3 Immaculata 7.91  
5. Carter, Brian   Moore Elite Track Club 7.27  
60 Meters Preliminaries Heat 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Mitchell, Jequan JR-3 Ursinus 7.24  
2. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 7.30  
3. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 7.39  
4. Frost, Alex SR-4 Haverford 7.55  
5. Santiago, Carlos FR-1 Immaculata 8.14  
60 Meters Preliminaries Heat 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Joseph, Ramel JR-3 LIU Post 7.35  
2. Rainone, Michael FR-1 Muhlenberg 7.61  
3. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 7.78  
4. Ross, Quentin FR-1 Albright 7.97  
5. Jackson, Jordan   Unattached 7.20  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 22.75 10 1(1)  
2. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 23.39 8 11(1)  
3. Johnson, Amir JR-3 Delaware Valley 23.45 6 2(1)
4. Terry, Francis FR-1 Neumann 23.48 5 1(2)  
5. Joseph, Ramel JR-3 LIU Post 23.48 4 1(3)  
6. Clement, Derrick FR-1 West Chester 23.58 3 3(1)  
7. Thomas, Kasim JR-3 LIU Post 23.60 2 2(2)  
8. Boateng, Atta JR-3 Hunter 23.61 1 1(4)
9. Ford, Sean SO-2 Stockton 23.66 - 2(3)  
10. Ward, Kyle JR-3 LIU Post 23.67 - 11(2)  
11. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 23.71 - 3(2)  
12. Lynch, Liam SO-2 Haverford 23.79 - 2(4)  
13. Yhap, Codi FR-1 Ursinus 23.84 - 4(1)  
14. Mitchell, Jequan JR-3 Ursinus 23.85 - 4(2)  
15. Watkins, Anthony SR-4 Lincoln (Pa.) 23.92 - 3(3)  
16. Latimore, Martin (Brendan) FR-1 West Chester 23.95 - 2(5)  
17. Wilson, David SO-2 Albright 24.11 - 6(1)  
18. McCoy, Joe FR-1 Gwynedd-Mercy 24.14 - 3(4)  
19. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 24.21 - 7(1)  
20. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 24.27 - 7(2)  
21. Dacon, Jamell JR-3 Medgar Evers 24.31 - 4(3)  
22. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 24.37 - 5(1)  
23. Ringgold, Sean FR-1 CC of Philadelphia 24.60 - 6(2)  
24. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 24.74 - 5(2)  
25. Montina, Nely SO-2 Muhlenberg 24.83 - 7(3)  
26. Thomas, Ta'riq JR-3 Delaware Valley 25.00 - 3(5)  
27. Grant, Nathaniel FR-1 Albright 25.04 - 11(3)  
28. Johnson, Brody FR-1 Ursinus 25.17 - 9(1)  
29. Thomas, Jabari FR-1 Lincoln (Pa.) 25.19 - 7(4)  
30. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 25.26 - 8(1)  
31. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 25.35 - 8(2)  
32. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 25.38 - 9(2)  
33. Clark, David FR-1 Neumann 25.47 - 4(4)  
34. Frazier, Ke'non SO-2 Albright 25.48 - 9(3)  
35. Baylo, Michael FR-1 DeSales 25.53 - 8(3)  
36. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 25.88 - 5(3)  
37. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 25.89 - 9(4)  
38. Ross, Quentin FR-1 Albright 26.67 - 10(1)  
39. Hamilton, Jamal SO-2 Medgar Evers 26.78 - 5(4)  
40. Lehn, Jonathan FR-1 Hunter 26.85 - 6(3)  
41. Santiago, Carlos FR-1 Immaculata 27.52 - 10(2)  
42. Sequirq, Daekwon FR-1 Neumann 30.07 - 10(3)  
43. Davila, Hector SO-2 Eastern 32.15 - 10(4)  
  Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers FS - 5  
  Gradescu, Vlad SO-2 Hunter DNF - 6  
  Brisbane, Thomas   Unattached 24.42 - 11(4)  
  Outland, Romeo   Unattached 24.74 - 11(5)  
  Knight, Jelani   ISAA 23.85 - 3(6)  
  Best, Alex   Unattached 26.37 - 7(5)  
  Denkins, Delvin   Greater Philadelphia TC 25.45 - 9(5)  
  Carter, Brian   Moore Elite Track Club 24.50 - 2(6)  
  Marquez, Angel   Unattached 26.16 - 8(4)  
  Dwight, Jermaine   Moore Elite Track Club 23.24 - 1(5)  
  Kruelle, Chuck   Greater Philadelphia TC 27.37 - 10(5)  
  Koppenheffer, Ryan   Unattached 24.10 - 5(6)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 22.75  
2. Terry, Francis FR-1 Neumann 23.48  
3. Joseph, Ramel JR-3 LIU Post 23.48  
4. Boateng, Atta JR-3 Hunter 23.61
5. Dwight, Jermaine   Moore Elite Track Club 23.24  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Johnson, Amir JR-3 Delaware Valley 23.45
2. Thomas, Kasim JR-3 LIU Post 23.60  
3. Ford, Sean SO-2 Stockton 23.66  
4. Lynch, Liam SO-2 Haverford 23.79  
5. Latimore, Martin (Brendan) FR-1 West Chester 23.95  
6. Carter, Brian   Moore Elite Track Club 24.50  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Clement, Derrick FR-1 West Chester 23.58  
2. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 23.71  
3. Watkins, Anthony SR-4 Lincoln (Pa.) 23.92  
4. McCoy, Joe FR-1 Gwynedd-Mercy 24.14  
5. Thomas, Ta'riq JR-3 Delaware Valley 25.00  
6. Knight, Jelani   ISAA 23.85  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Yhap, Codi FR-1 Ursinus 23.84  
2. Mitchell, Jequan JR-3 Ursinus 23.85  
3. Dacon, Jamell JR-3 Medgar Evers 24.31  
4. Clark, David FR-1 Neumann 25.47  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 24.37  
2. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 24.74  
3. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 25.88  
4. Hamilton, Jamal SO-2 Medgar Evers 26.78  
  Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers FS  
6. Koppenheffer, Ryan   Unattached 24.10  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Wilson, David SO-2 Albright 24.11  
2. Ringgold, Sean FR-1 CC of Philadelphia 24.60  
3. Lehn, Jonathan FR-1 Hunter 26.85  
  Gradescu, Vlad SO-2 Hunter DNF  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 24.21  
2. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 24.27  
3. Montina, Nely SO-2 Muhlenberg 24.83  
4. Thomas, Jabari FR-1 Lincoln (Pa.) 25.19  
5. Best, Alex   Unattached 26.37  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 25.26  
2. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 25.35  
3. Baylo, Michael FR-1 DeSales 25.53  
4. Marquez, Angel   Unattached 26.16  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Johnson, Brody FR-1 Ursinus 25.17  
2. Ioannidis, Aristofanis SR-4 Hunter 25.38  
3. Frazier, Ke'non SO-2 Albright 25.48  
4. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 25.89  
5. Denkins, Delvin   Greater Philadelphia TC 25.45  
200 Meters Section 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Ross, Quentin FR-1 Albright 26.67  
2. Santiago, Carlos FR-1 Immaculata 27.52  
3. Sequirq, Daekwon FR-1 Neumann 30.07  
4. Davila, Hector SO-2 Eastern 32.15  
5. Kruelle, Chuck   Greater Philadelphia TC 27.37  
200 Meters Section 11
Pl. Name Year Team Time  
1. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 23.39  
2. Ward, Kyle JR-3 LIU Post 23.67  
3. Grant, Nathaniel FR-1 Albright 25.04  
4. Brisbane, Thomas   Unattached 24.42  
5. Outland, Romeo   Unattached 24.74  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Adams, Stefan SR-4 LIU Post 51.05 10 1(1)
2. Anderson, Larry SO-2 Stockton 51.55 8 1(2)  
3. Terry, Francis FR-1 Neumann 51.86 6 1(3)  
4. Watkins, Anthony SR-4 Lincoln (Pa.) 52.25 5 1(4)  
5. Dix, Ghassan SR-4 West Chester 52.42 4 1(5)  
6. Young, Shawn SR-4 West Chester 52.48 3 2(1)  
7. Kinard, Marcus SR-4 Lincoln (Pa.) 52.79 2 2(2)  
8. Brown, Marc FR-1 DeSales 53.29 1 3(1)
9. Nee, Andrew FR-1 TCNJ 53.32 - 2(3)  
10. Harris, Ray JR-3 West Chester 53.40 - 2(4)  
11. Dogbey, Omar JR-3 Stockton 54.44 - 4(1)  
12. Bessette, Mike SO-2 Muhlenberg 54.44 - 5(1)  
13. Waleski, Jake SR-4 Muhlenberg 54.44 - 6(1)  
14. Weiss, Sean SR-4 Widener 54.45 - 5(2)  
15. Ringgold, Sean FR-1 CC of Philadelphia 54.48 - 2(5)  
16. Pollara, Scott SO-2 Haverford 54.57 - 5(3)  
17. Frost, Alex SR-4 Haverford 54.72 - 3(2)  
18. Montina, Kem FR-1 Muhlenberg 54.82 - 4(2)  
19. Andryshak, Jake SO-2 Stockton 54.91 - 4(3)  
20. Mulatre, Ricardo SO-2 DeSales 54.99 - 5(4)  
21. Wamsher, Michael SO-2 Immaculata 55.31 - 3(3)  
22. Nichols, Pares SO-2 Neumann 55.41 - 2(6)  
23. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 55.86 - 6(2)  
24. Brass, Dominic JR-3 DeSales 56.21 - 5(5)  
25. Forsythe, Matt SR-4 Gwynedd-Mercy 56.68 - 6(3)  
26. Motsney, Ethan SR-4 DeSales 56.73 - 4(4)  
27. Darden, Kasib SO-2 Neumann 57.29 - 3(4)  
28. Wilsowaty, Robert FR-1 TCNJ 57.31 - 4(5)  
29. Dwyer, Gabe SO-2 Immaculata 57.93 - 7(1)  
30. Lent, Connor SO-2 Ursinus 57.94 - 7(2)  
31. Kerley, RJ   Delaware TC 58.37 - 7(3)  
32. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 58.74 - 7(4)  
33. Joseph, Lance SO-2 Gwynedd-Mercy 59.01 - 7(5)  
34. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 59.17 - 6(4)  
35. Johnson, Amir JR-3 Delaware Valley 59.93 - 10(1)  
36. Harper, O'Daiyah FR-1 Lincoln (Pa.) 1:00.38 - 10(2)  
37. Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers 1:00.87 - 6(5)  
38. Chris, Quigley FR-1 Immaculata 1:01.33 - 9(1)  
39. Boothman, Brenden JR-3 Immaculata 1:06.40 - 9(2)  
40. Sequirq, Daekwon FR-1 Neumann 1:11.26 - 10(3)  
  Ackins, Shea   Moore Elite Track Club DQ - 6  
  Knight, Jelani   ISAA 53.78 - 3(5)  
  Denkins, Delvin   Greater Philadelphia TC 56.49 - 7(6)  
  Albright, Andrew   Greater Philadelphia TC 1:01.84 - 9(3)  
  Luccarelli, Philip   Greater Philadelphia TC 1:02.57 - 9(4)  
  Parker, Ray   Greater Philadelphia TC 59.90 - 8(1)  
  Landis, Scott   Greater Philadelphia TC 1:00.19 - 8(2)  
  Richard, David   Greater Philadelphia TC 1:00.65 - 8(3)  
  Kruelle, Chuck   Greater Philadelphia TC 1:04.44 - 8(4)  
  Fraction, Xavier   Breakneck 54.80 - 4(6)  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Adams, Stefan SR-4 LIU Post 51.05
2. Anderson, Larry SO-2 Stockton 51.55  
3. Terry, Francis FR-1 Neumann 51.86  
4. Watkins, Anthony SR-4 Lincoln (Pa.) 52.25  
5. Dix, Ghassan SR-4 West Chester 52.42  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Young, Shawn SR-4 West Chester 52.48  
2. Kinard, Marcus SR-4 Lincoln (Pa.) 52.79  
3. Nee, Andrew FR-1 TCNJ 53.32  
4. Harris, Ray JR-3 West Chester 53.40  
5. Ringgold, Sean FR-1 CC of Philadelphia 54.48  
6. Nichols, Pares SO-2 Neumann 55.41  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Brown, Marc FR-1 DeSales 53.29
2. Frost, Alex SR-4 Haverford 54.72  
3. Wamsher, Michael SO-2 Immaculata 55.31  
4. Darden, Kasib SO-2 Neumann 57.29  
5. Knight, Jelani   ISAA 53.78  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Dogbey, Omar JR-3 Stockton 54.44  
2. Montina, Kem FR-1 Muhlenberg 54.82  
3. Andryshak, Jake SO-2 Stockton 54.91  
4. Motsney, Ethan SR-4 DeSales 56.73  
5. Wilsowaty, Robert FR-1 TCNJ 57.31  
6. Fraction, Xavier   Breakneck 54.80  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Bessette, Mike SO-2 Muhlenberg 54.44  
2. Weiss, Sean SR-4 Widener 54.45  
3. Pollara, Scott SO-2 Haverford 54.57  
4. Mulatre, Ricardo SO-2 DeSales 54.99  
5. Brass, Dominic JR-3 DeSales 56.21  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Waleski, Jake SR-4 Muhlenberg 54.44  
2. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 55.86  
3. Forsythe, Matt SR-4 Gwynedd-Mercy 56.68  
4. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 59.17  
5. Miller, Shaquille SR-4 Medgar Evers 1:00.87  
  Ackins, Shea   Moore Elite Track Club DQ  
400 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Dwyer, Gabe SO-2 Immaculata 57.93  
2. Lent, Connor SO-2 Ursinus 57.94  
3. Kerley, RJ   Delaware TC 58.37  
4. Akinde, Omolade JR-3 Medgar Evers 58.74  
5. Joseph, Lance SO-2 Gwynedd-Mercy 59.01  
6. Denkins, Delvin   Greater Philadelphia TC 56.49  
400 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Parker, Ray   Greater Philadelphia TC 59.90  
2. Landis, Scott   Greater Philadelphia TC 1:00.19  
3. Richard, David   Greater Philadelphia TC 1:00.65  
4. Kruelle, Chuck   Greater Philadelphia TC 1:04.44  
400 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Chris, Quigley FR-1 Immaculata 1:01.33  
2. Boothman, Brenden JR-3 Immaculata 1:06.40  
3. Albright, Andrew   Greater Philadelphia TC 1:01.84  
4. Luccarelli, Philip   Greater Philadelphia TC 1:02.57  
400 Meters Section 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Johnson, Amir JR-3 Delaware Valley 59.93  
2. Harper, O'Daiyah FR-1 Lincoln (Pa.) 1:00.38  
3. Sequirq, Daekwon FR-1 Neumann 1:11.26  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Tupper, Josh JR-3 Widener 2:00.69 10 1(1)
2. Calantoni, Anthony JR-3 Muhlenberg 2:01.41 8 1(2)  
3. Ludlow, Patrick SO-2 DeSales 2:01.41 6 1(3)
4. Coakley, Josh SO-2 West Chester 2:02.15 5 2(1)  
5. Curtin, Tim SR-4 Stockton 2:02.25 4 2(2)  
6. McClusick, Colin JR-3 West Chester 2:02.44 3 1(4)  
7. McDaid, Jim JR-3 West Chester 2:02.56 2 1(5)  
8. Stovall, Sean SO-2 Widener 2:03.28 1 2(3)
9. Kelly, Andre FR-1 Ursinus 2:03.28 - 1(6)  
10. Feiertag, Jacob FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:04.20 - 2(4)  
11. Haase, John FR-1 Ursinus 2:05.14 - 3(1)  
12. Bell, Andrew SR-4 Muhlenberg 2:05.63 - 3(2)  
13. Dengel, Robert SR-4 Stockton 2:05.64 - 1(7)  
14. Bell, Patrick SR-4 Muhlenberg 2:06.16 - 3(3)  
15. Hannan, Riley FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:07.01 - 2(5)  
16. Woodhouse, Ian SO-2 Haverford 2:07.54 - 2(6)  
17. Shoemaker, Tristen FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:08.38 - 2(7)  
18. Severin, Alain FR-1 DeSales 2:08.38 - 4(1)  
19. Wilson, Malik SO-2 Widener 2:08.64 - 3(4)  
20. McDaid, James FR-1 Ursinus 2:08.66 - 3(5)  
21. Esposito, William SO-2 Hunter 2:09.24 - 4(2)  
22. Funge, Chris SO-2 Muhlenberg 2:09.86 - 3(6)  
23. Drumgoole, Liam FR-1 Immaculata 2:10.95 - 4(3)  
24. Kinard, Marcus SR-4 Lincoln (Pa.) 2:11.14 - 2(8)  
25. Cauley, Nick FR-1 DeSales 2:11.88 - 3(7)  
26. Goodwin, Sean   Delaware TC 2:12.17 - 4(4)  
27. Fox, Colton   Williamson College 2:12.51 - 4(5)  
28. Boston, Kishon SO-2 Medgar Evers 2:13.01 - 5(1)  
29. Sanders, John SR-4 Eastern 2:13.58 - 3(8)  
30. Gritzer, Robert FR-1 Eastern 2:13.73 - 4(6)  
31. Campolungo, Richard JR-3 Rutgers-Camden 2:13.83 - 3(9)  
32. Chapman, Zachary SO-2 Stockton 2:14.49 - 3(10)  
33. Beard, Matt FR-1 DeSales 2:16.16 - 5(2)  
34. Thomas, Jon SO-2 Eastern 2:16.38 - 4(7)  
35. Brown, Deoindre JR-3 Lincoln (Pa.) 2:17.67 - 4(8)  
36. Rojas, Jesus JR-3 Hunter 2:19.37 - 4(9)  
37. Freedman, Kaisean JR-3 Delaware Valley 2:22.69 - 5(3)  
38. Harper, O'Daiyah FR-1 Lincoln (Pa.) 2:24.01 - 3(11)  
39. Lopez, Juan JR-3 Hunter 2:24.64 - 5(4)  
40. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 2:29.68 - 5(5)  
41. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 2:30.96 - 5(6)  
42. Fgueroa, Kevin FR-1 Medgar Evers 2:36.30 - 5(7)  
43. Titus, Colton FR-1 Delaware Valley 2:38.05 - 5(8)  
44. Bernier, Chase FR-1 Immaculata 2:42.13 - 4(10)  
  Hannon, Larry   Unattached 2:12.73 - 4(11)  
  Simpson, Chris   Unattached 2:15.60 - 4(12)  
  Carroll, Ronnie   ISAA 2:08.69 - 1(8)  
  Erwin, Robert   Unattached 2:06.08 - 3(12)  
  Smith, Zach   Unattached 2:07.14 - 3(13)  
  Best, Alex   Unattached 2:07.87 - 2(9)  
  Clark, Neil   Greater Philadelphia TC 2:24.48 - 5(9)  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Tupper, Josh JR-3 Widener 2:00.69
2. Calantoni, Anthony JR-3 Muhlenberg 2:01.41  
3. Ludlow, Patrick SO-2 DeSales 2:01.41
4. McClusick, Colin JR-3 West Chester 2:02.44  
5. McDaid, Jim JR-3 West Chester 2:02.56  
6. Kelly, Andre FR-1 Ursinus 2:03.28  
7. Dengel, Robert SR-4 Stockton 2:05.64  
8. Carroll, Ronnie   ISAA 2:08.69  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Coakley, Josh SO-2 West Chester 2:02.15  
2. Curtin, Tim SR-4 Stockton 2:02.25  
3. Stovall, Sean SO-2 Widener 2:03.28
4. Feiertag, Jacob FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:04.20  
5. Hannan, Riley FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:07.01  
6. Woodhouse, Ian SO-2 Haverford 2:07.54  
7. Shoemaker, Tristen FR-1 St. Joseph's (Pa.) 2:08.38  
8. Kinard, Marcus SR-4 Lincoln (Pa.) 2:11.14  
9. Best, Alex   Unattached 2:07.87  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Haase, John FR-1 Ursinus 2:05.14  
2. Bell, Andrew SR-4 Muhlenberg 2:05.63  
3. Bell, Patrick SR-4 Muhlenberg 2:06.16  
4. Wilson, Malik SO-2 Widener 2:08.64  
5. McDaid, James FR-1 Ursinus 2:08.66  
6. Funge, Chris SO-2 Muhlenberg 2:09.86  
7. Cauley, Nick FR-1 DeSales 2:11.88  
8. Sanders, John SR-4 Eastern 2:13.58  
9. Campolungo, Richard JR-3 Rutgers-Camden 2:13.83  
10. Chapman, Zachary SO-2 Stockton 2:14.49  
11. Harper, O'Daiyah FR-1 Lincoln (Pa.) 2:24.01  
12. Erwin, Robert   Unattached 2:06.08  
13. Smith, Zach   Unattached 2:07.14  
800 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Severin, Alain FR-1 DeSales 2:08.38  
2. Esposito, William SO-2 Hunter 2:09.24  
3. Drumgoole, Liam FR-1 Immaculata 2:10.95  
4. Goodwin, Sean   Delaware TC 2:12.17  
5. Fox, Colton   Williamson College 2:12.51  
6. Gritzer, Robert FR-1 Eastern 2:13.73  
7. Thomas, Jon SO-2 Eastern 2:16.38  
8. Brown, Deoindre JR-3 Lincoln (Pa.) 2:17.67  
9. Rojas, Jesus JR-3 Hunter 2:19.37  
10. Bernier, Chase FR-1 Immaculata 2:42.13  
11. Hannon, Larry   Unattached 2:12.73  
12. Simpson, Chris   Unattached 2:15.60  
800 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Boston, Kishon SO-2 Medgar Evers 2:13.01  
2. Beard, Matt FR-1 DeSales 2:16.16  
3. Freedman, Kaisean JR-3 Delaware Valley 2:22.69  
4. Lopez, Juan JR-3 Hunter 2:24.64  
5. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 2:29.68  
6. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 2:30.96  
7. Fgueroa, Kevin FR-1 Medgar Evers 2:36.30  
8. Titus, Colton FR-1 Delaware Valley 2:38.05  
9. Clark, Neil   Greater Philadelphia TC 2:24.48  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Flank, Jaryd SR-4 Muhlenberg 4:22.62 10 1(1)
2. Mullins, Corey SO-2 Muhlenberg 4:25.50 8 1(2)
3. Perales, Simon FR-1 Haverford 4:34.09 6 1(3)  
4. Saxon, Jacob SO-2 Muhlenberg 4:37.63 5 2(1)  
5. Hellmig, Tyler JR-3 Widener 4:37.80 4 2(2)
6. Bibeau, Stuart SO-2 Muhlenberg 4:39.12 3 2(3)  
7. Angelina, Nick SR-4 West Chester 4:40.19 2 1(4)  
8. Iuliucci, Joseph JR-3 Ursinus 4:41.05 1 2(4)  
9. Fox, Colton   Williamson College 4:43.44 - 1(5)  
10. Cohen, Mathew SO-2 Stockton 4:43.68 - 2(5)  
11. Slack, John SO-2 Stockton 4:45.41 - 2(6)  
12. Willig, Matt JR-3 Haverford 4:45.44 - 1(6)  
13. Lamm, Gabe SO-2 DeSales 4:45.91 - 3(1)  
14. Gandolfo-Lucia, Chris SO-2 Haverford 4:45.96 - 3(2)  
15. Esposito, William SO-2 Hunter 4:47.18 - 3(3)
16. Simmons, Brian SR-4 Stockton 4:47.99 - 3(4)  
17. Rozinski, Thomas SO-2 Widener 4:48.84 - 2(7)  
18. Reyes, Jeffrey FR-1 LIU Post 4:50.25 - 1(7)  
19. Heerema, Carter FR-1 Eastern 4:50.61 - 2(8)  
20. McGarvey, Tyler SR-4 LIU Post 4:51.27 - 3(5)  
21. Jones, Brendan   Delaware TC 4:52.28 - 3(6)  
22. DiGiaimo, Blake JR-3 Stockton 4:54.85 - 2(9)  
23. Oates, Tyler FR-1 Widener 4:55.43 - 2(10)  
24. Hart, Jacob SO-2 Delaware Valley 4:56.95 - 4(1)  
25. Campolungo, Richard JR-3 Rutgers-Camden 4:58.62 - 3(7)  
26. Leonard, Ed SO-2 St. Joseph's (Pa.) 5:03.50 - 2(11)  
27. Stefanski, Joe JR-3 Widener 5:03.82 - 3(8)  
28. Thorp, Brendan SO-2 St. Joseph's (Pa.) 5:07.05 - 4(2)  
29. Gan, Steve FR-1 Haverford 5:09.66 - 4(3)  
30. Cicchitti, Conor FR-1 DeSales 5:10.29 - 4(4)  
31. Nguyen, Tim FR-1 Eastern 5:13.08 - 3(9)  
32. Collins, Patrick SR-4 DeSales 5:13.09 - 3(10)  
33. Forino, Brandon SO-2 Eastern 5:13.45 - 2(12)  
34. Quow, Xerox FR-1 Medgar Evers 5:15.73 - 3(11)  
35. Hossein, Rauful FR-1 Hunter 5:21.07 - 4(5)  
36. Martinsen, Matt FR-1 DeSales 5:22.62 - 4(6)  
37. Bly, Graham JR-3 St. Joseph's (Pa.) 5:32.71 - 4(7)  
38. Hawk, Nathan SO-2 Neumann 5:43.26 - 4(8)  
  Stewart, Chris   Unattached 6:14.96 - 4(9)  
  Melius, Tyler   Unattached 4:25.38 - 1(8)  
  Jasper, Jihad   Unattached 4:33.79 - 1(9)  
  Tuntivate, Chanon   Unattached 4:44.02 - 1(10)  
  Geary, Dan   Unattached 4:48.23 - 3(12)  
Mile Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Flank, Jaryd SR-4 Muhlenberg 4:22.62
2. Mullins, Corey SO-2 Muhlenberg 4:25.50
3. Perales, Simon FR-1 Haverford 4:34.09  
4. Angelina, Nick SR-4 West Chester 4:40.19  
5. Fox, Colton   Williamson College 4:43.44  
6. Willig, Matt JR-3 Haverford 4:45.44  
7. Reyes, Jeffrey FR-1 LIU Post 4:50.25  
8. Melius, Tyler   Unattached 4:25.38  
9. Jasper, Jihad   Unattached 4:33.79  
10. Tuntivate, Chanon   Unattached 4:44.02  
Mile Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Saxon, Jacob SO-2 Muhlenberg 4:37.63  
2. Hellmig, Tyler JR-3 Widener 4:37.80
3. Bibeau, Stuart SO-2 Muhlenberg 4:39.12  
4. Iuliucci, Joseph JR-3 Ursinus 4:41.05  
5. Cohen, Mathew SO-2 Stockton 4:43.68  
6. Slack, John SO-2 Stockton 4:45.41  
7. Rozinski, Thomas SO-2 Widener 4:48.84  
8. Heerema, Carter FR-1 Eastern 4:50.61  
9. DiGiaimo, Blake JR-3 Stockton 4:54.85  
10. Oates, Tyler FR-1 Widener 4:55.43  
11. Leonard, Ed SO-2 St. Joseph's (Pa.) 5:03.50  
12. Forino, Brandon SO-2 Eastern 5:13.45  
Mile Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Lamm, Gabe SO-2 DeSales 4:45.91  
2. Gandolfo-Lucia, Chris SO-2 Haverford 4:45.96  
3. Esposito, William SO-2 Hunter 4:47.18
4. Simmons, Brian SR-4 Stockton 4:47.99  
5. McGarvey, Tyler SR-4 LIU Post 4:51.27  
6. Jones, Brendan   Delaware TC 4:52.28  
7. Campolungo, Richard JR-3 Rutgers-Camden 4:58.62  
8. Stefanski, Joe JR-3 Widener 5:03.82  
9. Nguyen, Tim FR-1 Eastern 5:13.08  
10. Collins, Patrick SR-4 DeSales 5:13.09  
11. Quow, Xerox FR-1 Medgar Evers 5:15.73  
12. Geary, Dan   Unattached 4:48.23  
Mile Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Hart, Jacob SO-2 Delaware Valley 4:56.95  
2. Thorp, Brendan SO-2 St. Joseph's (Pa.) 5:07.05  
3. Gan, Steve FR-1 Haverford 5:09.66  
4. Cicchitti, Conor FR-1 DeSales 5:10.29  
5. Hossein, Rauful FR-1 Hunter 5:21.07  
6. Martinsen, Matt FR-1 DeSales 5:22.62  
7. Bly, Graham JR-3 St. Joseph's (Pa.) 5:32.71  
8. Hawk, Nathan SO-2 Neumann 5:43.26  
9. Stewart, Chris   Unattached 6:14.96  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Kilheeney, Bradley SR-4 DeSales 9:06.87 10 1(1)
2. McCalpin, Sam FR-1 Haverford 9:12.60 8 1(2)  
3. Richwall, Jason FR-1 Muhlenberg 9:16.00 6 1(3)  
4. D'Amico, Joe SO-2 Stockton 9:18.76 5 1(4)  
5. McCann, Kyle SO-2 DeSales 9:27.93 4 1(5)
6. Iuliucci, Joseph JR-3 Ursinus 9:30.68 3 2(1)  
7. Lynch, Sean SR-4 Stockton 9:30.99 2 1(6)  
8. Durante-Koller, Jake JR-3 St. Joseph's (Pa.) 9:34.92 1 1(7)  
9. Stevens, Brendan FR-1 Widener 9:40.87 - 2(2)  
10. Watt, David FR-1 Haverford 9:41.12 - 2(3)  
11. Bush, Evan FR-1 TCNJ 9:42.60 - 1(8)  
12. Flowers, Cameron SO-2 St. Joseph's (Pa.) 10:00.21 - 2(4)  
13. Mitchell, Andrew SO-2 Muhlenberg 10:01.15 - 2(5)  
14. Bassett, Liam JR-3 Haverford 10:08.03 - 2(6)  
15. Forino, Brandon SO-2 Eastern 10:09.91 - 2(7)  
16. Bencivengo, Chris SR-4 St. Joseph's (Pa.) 10:26.22 - 2(8)  
17. Hart, Jacob SO-2 Delaware Valley 10:31.28 - 2(9)  
18. McCarthy, Henry JR-3 Muhlenberg 10:40.33 - 2(10)  
19. Loomis, Zachary FR-1 Delaware Valley 10:54.22 - 2(11)  
20. Hawk, Nathan SO-2 Neumann 11:30.80 - 2(12)  
  Melius, Tyler   Unattached 9:11.55 - 1(9)  
  Naimoli, Chris   Unattached 9:12.36 - 1(10)  
  Hannon, Larry   Unattached 10:12.68 - 2(13)  
3000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Kilheeney, Bradley SR-4 DeSales 9:06.87
2. McCalpin, Sam FR-1 Haverford 9:12.60  
3. Richwall, Jason FR-1 Muhlenberg 9:16.00  
4. D'Amico, Joe SO-2 Stockton 9:18.76  
5. McCann, Kyle SO-2 DeSales 9:27.93
6. Lynch, Sean SR-4 Stockton 9:30.99  
7. Durante-Koller, Jake JR-3 St. Joseph's (Pa.) 9:34.92  
8. Bush, Evan FR-1 TCNJ 9:42.60  
9. Melius, Tyler   Unattached 9:11.55  
10. Naimoli, Chris   Unattached 9:12.36  
3000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Iuliucci, Joseph JR-3 Ursinus 9:30.68  
2. Stevens, Brendan FR-1 Widener 9:40.87  
3. Watt, David FR-1 Haverford 9:41.12  
4. Flowers, Cameron SO-2 St. Joseph's (Pa.) 10:00.21  
5. Mitchell, Andrew SO-2 Muhlenberg 10:01.15  
6. Bassett, Liam JR-3 Haverford 10:08.03  
7. Forino, Brandon SO-2 Eastern 10:09.91  
8. Bencivengo, Chris SR-4 St. Joseph's (Pa.) 10:26.22  
9. Hart, Jacob SO-2 Delaware Valley 10:31.28  
10. McCarthy, Henry JR-3 Muhlenberg 10:40.33  
11. Loomis, Zachary FR-1 Delaware Valley 10:54.22  
12. Hawk, Nathan SO-2 Neumann 11:30.80  
13. Hannon, Larry   Unattached 10:12.68  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Princivalle, Sean SO-2 St. Joseph's (Pa.) 15:52.97 10  
2. Livolsi, Franklin FR-1 Widener 16:05.50 8
3. Pitone, Ernie SR-4 Widener 16:05.51 6
4. Dombrowiecki, Andrew SR-4 West Chester 16:16.73 5  
5. Rastatter, Ryan SO-2 Widener 16:23.98 4
6. Marraro, Nick SR-4 Stockton 16:40.99 3  
7. Steiner, Sam SR-4 Stockton 16:52.54 2  
8. Guerrero, Jeffry FR-1 Hunter 18:37.02 1  
9. Rojas, Jesus JR-3 Hunter 18:50.12 -  
10. Brown, Deoindre JR-3 Lincoln (Pa.) 20:25.85 -  
11. Mullen, Chris   Unattached 15:34.06 -  
12. Cox, Marquis   Unattached 16:33.18 -  
13. Chupa, Zach   Unattached 16:38.96 -  
60 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 8.40 10  
2. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 8.79 8  
3. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 8.92 6
4. Qadiri, Qudratullah FR-1 Stockton 8.98 5  
5. Klopf, Kenneth SO-2 TCNJ 9.15 4  
6. Pflueger, Daniel FR-1 TCNJ 9.17 3  
60 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 8.58 2(1)  
2. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 8.96 3(1)  
3. Qadiri, Qudratullah FR-1 Stockton 9.07 2(2)  
4. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 9.09 3(2)
5. Pflueger, Daniel FR-1 TCNJ 9.26 2(3)  
6. Klopf, Kenneth SO-2 TCNJ 9.26 1(1)  
7. Anderson, Larry SO-2 Stockton 9.31 2(4)  
8. Wilsowaty, Robert FR-1 TCNJ 9.40 3(3)  
9. Ortega, Justin FR-1 LIU Post 9.41 1(2)  
10. Metzger, Connor JR-3 DeSales 9.47 2(5)
11. Thayer, Brady FR-1 West Chester 9.48 1(3)  
12. Thorne, Trent SR-4 Albright 9.57 3(4)
13. Polanco, Matt FR-1 Muhlenberg 9.67 2(6)  
14. Oji, Zach SO-2 Haverford 9.94 1(4)  
  edwards, antoine   Unattached 9.13 1(5)  
  Outland, Romeo   Unattached 9.40 3(5)  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Klopf, Kenneth SO-2 TCNJ 9.26  
2. Ortega, Justin FR-1 LIU Post 9.41  
3. Thayer, Brady FR-1 West Chester 9.48  
4. Oji, Zach SO-2 Haverford 9.94  
5. edwards, antoine   Unattached 9.13  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Lindacher, Jake SR-4 TCNJ 8.58  
2. Qadiri, Qudratullah FR-1 Stockton 9.07  
3. Pflueger, Daniel FR-1 TCNJ 9.26  
4. Anderson, Larry SO-2 Stockton 9.31  
5. Metzger, Connor JR-3 DeSales 9.47
6. Polanco, Matt FR-1 Muhlenberg 9.67  
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 8.96  
2. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 9.09
3. Wilsowaty, Robert FR-1 TCNJ 9.40  
4. Thorne, Trent SR-4 Albright 9.57
5. Outland, Romeo   Unattached 9.40  
 
4 x 400 Relay Section 1
Pl. Team Athletes Time  
1. Ursinus (A) Mitchell, Yhap, Pope, Kelly 3:28.45  
2. West Chester (A) Dix, Young, McDaid, McClusick 3:31.29  
3. Stockton (A) Foley, Ford, Lewis, Anderson 3:31.29  
4. Neumann (A) Norris, Nichols, Darden, Terry 3:37.98  
5. Gwynedd-Mercy (A) Forsythe, Irwin, Marrow, Shaffer 3:39.69  
6. Stockton (B) Ellis, Andryshak, Dogbey, Tracey 3:42.19  
4 x 400 Relay Section 2
Pl. Team Athletes Time  
1. DeSales (A) Motsney, Mulatre, Ludlow, Brown 3:41.06  
2. Ursinus (B) Johnson, Lent, Haase, McDaid 3:43.79  
3. DeSales (B) Ryan, Beard, Severin, Lewis 3:50.62  
4. Eastern (A) Gritzer, Heerema, Thomas, Sanders 3:52.68  
5. Delaware Valley (A) Ryan, Thomas, Jones, Johnson 4:01.71  
 
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Jimenez, Johan JR-3 Medgar Evers 1.90m 6' 2.75" 10
 
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95
P P P P P O XO XXX
2. Jenkins-Powell, Rhashawn FR-1 Lincoln (Pa.) 1.90m 6' 2.75" 8  
 
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95
P P P P P XO XO XXX
3. Arena, Alec SO-2 St. Joseph's (Pa.) 1.80m 5' 10.75" 6  
 
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
P P P O XXO XXX
4. Szenczy, Aron SO-2 Eastern 1.75m 5' 8.75" 5
 
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80
O O O O XXX
5. Calhoun, Bryce FR-1 DeSales 1.75m 5' 8.75" 4
 
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80
O O XO XO XXX
6. Paul, Isaiah SO-2 Eastern 1.70m 5' 7" 3  
 
1.60 1.65 1.70 1.75
O XXO O XXX
7. Thayer, Brady FR-1 West Chester 1.70m 5' 7" 2  
 
1.60 1.65 1.70 1.75
P P XO XXX
8. Cooper, Colin FR-1 Stockton 1.65m 5' 5" 1  
 
1.60 1.65 1.70
O O XXX
9. Schnovel, Tanner FR-1 Albright 1.65m 5' 5" -  
 
1.60 1.65 1.70
XXO XO XXX
10. Aughenbaugh, Jordan JR-3 Stockton 1.60m 5' 3" -  
 
1.60 1.65
O XXX
11. Albrecht, Cameron FR-1 Haverford 1.60m 5' 3" -  
 
1.60 1.65
XO XXX
  Luck, Trevor SR-4 Muhlenberg NH NH -  
 
1.75
XXX
  Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley NH NH -  
 
1.60
XXX
  Hudak, Chris SO-2 DeSales NH NH -  
 
1.60
XXX
  Forsythe, Matt SR-4 Gwynedd-Mercy NH NH -  
 
1.60
XXX
  Brewster, Ryan JR-3 Stockton NH NH -  
 
1.60
XXX
  Lehn, Jonathan FR-1 Hunter NH NH -  
 
1.60
XXX
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Guglielmo, Chris SR-4 TCNJ 4.55m 14' 11" 10  
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70
P P P P P P P P O O O XXX
2. Qadiri, Qudratullah FR-1 Stockton 4.40m 14' 5.25" 8
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55
P P P P P P O XXO XO XO XXX
3. Mullikin, Kale   Unattached 1 4.25m 13' 11.25" 6  
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40
P P P P P P O O O XXX
4. Yorker, Ivory JR-3 Stockton 4.10m 13' 5.25" 5  
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25
P P P P O P XXO O XXX
5. Otters, John FR-1 TCNJ 3.95m 12' 11.5" 3.5  
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10
P P P P O XXO XO XXX
6. Genoese, Nicholas JR-3 TCNJ 3.95m 12' 11.5" 3.5  
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10
P P P P P XO O XXX
7. Van Aken, Greg SO-2 Haverford 3.80m 12' 5.5" 2  
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P P P O O XXX
8. Darlington, Josh FR-1 Widener 3.65m 11' 11.75" 1  
 
3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80
P P P O XO XXX
9. Hodousek, Evan FR-1