• ICON KEY:
  • NAIA A
  • NAIA B
  • WIAC
  • Date: 01/28/17
  • Location: Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI

Women's Results    

60 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. McIntyre, Inga   A Running Start Track Clu 7.94 -  
2. Mitchell, Shatara FR-1 Lakeland 7.98 -  
3. Harlos, Elizabeth SO-2 Wis.-La Crosse 8.07 -  
4. Jaeger, Brittany FR-1 Wis.-La Crosse 8.14 -  
5. Hildebrandt, Tierra FR-1 Dubuque 8.22 -  
6. Slatter, Maggie SR-4 Wis.-La Crosse 8.24 -  
7. Nolting, Anne SO-2 St. Ambrose 8.26 -  
60 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Mitchell, Shatara FR-1 Lakeland 8.00 4(1)  
2. Harlos, Elizabeth SO-2 Wis.-La Crosse 8.05 3(1)  
3. McIntyre, Inga   A Running Start Track Clu 8.06 3(2)  
4. Jaeger, Brittany FR-1 Wis.-La Crosse 8.09 2(1)  
5. Carradine, Erica JR-3 Clarke 8.12 2(2)  
6. Slatter, Maggie SR-4 Wis.-La Crosse 8.18 4(2)  
7. Nolting, Anne SO-2 St. Ambrose 8.22 1(1)  
8. Hildebrandt, Tierra FR-1 Dubuque 8.28 1(2)  
9. Williams, Amber SR-4 Wis.-Platteville 8.30 1(3)  
10. Enis, Candace SO-2 Dubuque 8.33 4(3)  
11. Perez, Mary JR-3 St. Ambrose 8.34 4(4)  
12. Lewis, Monet FR-1 Dubuque 8.38 2(3)  
13. Emmerich, Sydney FR-1 Wis.-La Crosse 8.41 3(3)  
14. Zwiers, Maddy SR-4 Edgewood 8.51 4(5)  
15. Stuhr, Chenoa SO-2 Wis.-Platteville 8.54 1(4)  
16. Buechner, Jamie JR-3 Rockford 8.56 2(4)  
17. Roberson, Aurora JR-3 Wis.-Platteville 8.60 2(5)  
18. Bean, Antgetina SO-2 Wis.-Platteville 8.60 3(4)  
19. Robins, Fanita FR-1 Lawrence 8.69 2(6)  
20. Kobayashi, Miki FR-1 Wis.-La Crosse 8.88 3(5)  
21. Cihak, Sydney JR-3 Marian (Wis.) 8.89 4(6)  
22. Wichert, Claire FR-1 Edgewood 8.91 4(7)  
23. Schwendinger, Emily FR-1 Dubuque 9.13 3(6)  
60 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Nolting, Anne SO-2 St. Ambrose 8.22  
2. Hildebrandt, Tierra FR-1 Dubuque 8.28  
3. Williams, Amber SR-4 Wis.-Platteville 8.30  
4. Stuhr, Chenoa SO-2 Wis.-Platteville 8.54  
60 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Jaeger, Brittany FR-1 Wis.-La Crosse 8.09  
2. Carradine, Erica JR-3 Clarke 8.12  
3. Lewis, Monet FR-1 Dubuque 8.38  
4. Buechner, Jamie JR-3 Rockford 8.56  
5. Roberson, Aurora JR-3 Wis.-Platteville 8.60  
6. Robins, Fanita FR-1 Lawrence 8.69  
60 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Harlos, Elizabeth SO-2 Wis.-La Crosse 8.05  
2. McIntyre, Inga   A Running Start Track Clu 8.06  
3. Emmerich, Sydney FR-1 Wis.-La Crosse 8.41  
4. Bean, Antgetina SO-2 Wis.-Platteville 8.60  
5. Kobayashi, Miki FR-1 Wis.-La Crosse 8.88  
6. Schwendinger, Emily FR-1 Dubuque 9.13  
60 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Mitchell, Shatara FR-1 Lakeland 8.00  
2. Slatter, Maggie SR-4 Wis.-La Crosse 8.18  
3. Enis, Candace SO-2 Dubuque 8.33  
4. Perez, Mary JR-3 St. Ambrose 8.34  
5. Zwiers, Maddy SR-4 Edgewood 8.51  
6. Cihak, Sydney JR-3 Marian (Wis.) 8.89  
7. Wichert, Claire FR-1 Edgewood 8.91  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Heitman, Hope SO-2 Central College 26.30 - 1(1)  
2. McIntyre, Inga   A Running Start Track Clu 26.64 - 2(1)  
3. May, Elizabeth SR-4 Wis.-La Crosse 26.80 - 2(2)  
4. Skrove, Alyssa FR-1 Dubuque 26.95 - 3(1)  
5. Lampe, Sarah SR-4 St. Ambrose 27.00 - 1(2)  
6. Brummet, Amanda SR-4 Coe 27.06 - 2(3)  
7. Emmerich, Sydney FR-1 Wis.-La Crosse 27.20 - 3(2)  
8. Mitchell, Shatara FR-1 Lakeland 27.23 - 12(1)  
9. Zbilski, Amanda SR-4 Dubuque 27.29 - 3(3)  
10. Patton, Kate JR-3 Central College 27.30 - 1(3)  
11. Hildebrandt, Tierra FR-1 Dubuque 27.36 - 6(1)  
12. Stiefvater, Emily FR-1 Wis.-La Crosse 27.45 - 5(1)  
13. Jaeger, Brittany FR-1 Wis.-La Crosse 27.47 - 4(1)  
14. Iwans, Briana JR-3 Wis.-Platteville 27.53 - 3(4)  
15. Perez, Mary JR-3 St. Ambrose 27.56 - 5(2)  
16. Slatter, Maggie SR-4 Wis.-La Crosse 27.56 - 2(4)  
17. Enis, Candace SO-2 Dubuque 27.75 - 7(1)  
18. Slatter, Aleyha SO-2 Dubuque 27.76 - 7(2)  
19. Lewis, Monet FR-1 Dubuque 28.02 - 8(1)  
20. Breyer, Rebecca FR-1 Wis.-La Crosse 28.02 - 4(2)  
21. Stuhr, Chenoa SO-2 Wis.-Platteville 28.03 - 4(3)  
22. Nolting, Anne SO-2 St. Ambrose 28.22 - 4(4)  
23. Lamourt, Lauren FR-1 St. Ambrose 28.57 - 11(1)  
24. Meyer, Cassandra FR-1 Wis.-Platteville 28.64 - 6(2)  
25. Zajc, Erin FR-1 Wis.-La Crosse 28.66 - 10(1)  
26. Kick, Isabelle FR-1 Wis.-La Crosse 28.66 - 9(1)  
27. Reeder, Brianna FR-1 Wis.-La Crosse 28.76 - 8(2)  
28. Fuller, Abbie FR-1 St. Ambrose 28.81 - 9(2)  
29. Carlson, Brianna FR-1 Central College 28.81 - 5(3)  
30. Sulek, Bridget FR-1 St. Ambrose 28.84 - 7(3)  
31. Miller, Lynzie SO-2 Central College 28.91 - 5(4)  
32. Buechner, Jamie JR-3 Rockford 29.00 - 10(2)  
33. Kobayashi, Miki FR-1 Wis.-La Crosse 29.12 - 8(3)  
34. Phillips, Ashley FR-1 Wis.-La Crosse 29.23 - 8(4)  
35. Kelly, Rachel SO-2 Coe 29.34 - 9(3)  
36. Voss, Amber FR-1 St. Ambrose 29.35 - 7(4)  
37. Meyers, Mallory FR-1 St. Ambrose 29.45 - 12(2)  
38. Shafer, Madison SO-2 Wis.-Platteville 29.52 - 9(4)  
39. Coates, Kelsie SO-2 Coe 30.19 - 6(3)  
40. Cihak, Sydney JR-3 Marian (Wis.) 30.28 - 10(3)  
41. Robins, Fanita FR-1 Lawrence 30.56 - 6(4)  
42. Cotton, Olivia SO-2 Central College 31.07 - 11(2)  
43. Wulffen, Jessica SO-2 St. Ambrose 31.36 - 11(3)  
44. Pelzer, Alaena FR-1 Central College 31.43 - 12(3)  
45. Ori, Brenna SR-4 Lawrence 31.70 - 12(4)  
46. Lamb, Autumn FR-1 Clarke 32.21 - 10(4)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Heitman, Hope SO-2 Central College 26.30  
2. Lampe, Sarah SR-4 St. Ambrose 27.00  
3. Patton, Kate JR-3 Central College 27.30  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. McIntyre, Inga   A Running Start Track Clu 26.64  
2. May, Elizabeth SR-4 Wis.-La Crosse 26.80  
3. Brummet, Amanda SR-4 Coe 27.06  
4. Slatter, Maggie SR-4 Wis.-La Crosse 27.56  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Skrove, Alyssa FR-1 Dubuque 26.95  
2. Emmerich, Sydney FR-1 Wis.-La Crosse 27.20  
3. Zbilski, Amanda SR-4 Dubuque 27.29  
4. Iwans, Briana JR-3 Wis.-Platteville 27.53  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Jaeger, Brittany FR-1 Wis.-La Crosse 27.47  
2. Breyer, Rebecca FR-1 Wis.-La Crosse 28.02  
3. Stuhr, Chenoa SO-2 Wis.-Platteville 28.03  
4. Nolting, Anne SO-2 St. Ambrose 28.22  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Stiefvater, Emily FR-1 Wis.-La Crosse 27.45  
2. Perez, Mary JR-3 St. Ambrose 27.56  
3. Carlson, Brianna FR-1 Central College 28.81  
4. Miller, Lynzie SO-2 Central College 28.91  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Hildebrandt, Tierra FR-1 Dubuque 27.36  
2. Meyer, Cassandra FR-1 Wis.-Platteville 28.64  
3. Coates, Kelsie SO-2 Coe 30.19  
4. Robins, Fanita FR-1 Lawrence 30.56  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Enis, Candace SO-2 Dubuque 27.75  
2. Slatter, Aleyha SO-2 Dubuque 27.76  
3. Sulek, Bridget FR-1 St. Ambrose 28.84  
4. Voss, Amber FR-1 St. Ambrose 29.35  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Lewis, Monet FR-1 Dubuque 28.02  
2. Reeder, Brianna FR-1 Wis.-La Crosse 28.76  
3. Kobayashi, Miki FR-1 Wis.-La Crosse 29.12  
4. Phillips, Ashley FR-1 Wis.-La Crosse 29.23  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Kick, Isabelle FR-1 Wis.-La Crosse 28.66  
2. Fuller, Abbie FR-1 St. Ambrose 28.81  
3. Kelly, Rachel SO-2 Coe 29.34  
4. Shafer, Madison SO-2 Wis.-Platteville 29.52  
200 Meters Section 10
Pl. Name Year Team Time  
1. Zajc, Erin FR-1 Wis.-La Crosse 28.66  
2. Buechner, Jamie JR-3 Rockford 29.00  
3. Cihak, Sydney JR-3 Marian (Wis.) 30.28  
4. Lamb, Autumn FR-1 Clarke 32.21  
200 Meters Section 11
Pl. Name Year Team Time  
1. Lamourt, Lauren FR-1 St. Ambrose 28.57  
2. Cotton, Olivia SO-2 Central College 31.07  
3. Wulffen, Jessica SO-2 St. Ambrose 31.36  
200 Meters Section 12
Pl. Name Year Team Time  
1. Mitchell, Shatara FR-1 Lakeland 27.23  
2. Meyers, Mallory FR-1 St. Ambrose 29.45  
3. Pelzer, Alaena FR-1 Central College 31.43  
4. Ori, Brenna SR-4 Lawrence 31.70  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Hall, Mallory SR-4 Wis.-La Crosse 1:00.33 - 2(1)
2. Lampe, Sarah SR-4 St. Ambrose 1:00.35 - 1(1)  
3. Smith, Molly Jo SR-4 St. Ambrose 1:00.41 - 1(2)  
4. Brummet, Amanda SR-4 Coe 1:00.54 - 2(2)  
5. Mitchell, Shatara FR-1 Lakeland 1:00.98 - 9(1)  
6. Platzbecker, Emma FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.49 - 3(1)  
7. Judkins, Breanna FR-1 Clarke 1:01.82 - 2(3)  
8. Cole, Carlyn FR-1 Coe 1:02.00 - 2(4)  
9. Docter, Hanna   Wisconsin Track Club 1:02.04 - 1(3)  
10. Miller, Tess SO-2 Wis.-La Crosse 1:02.15 - 3(2)  
11. Walbrun, Amanda SO-2 Wis.-La Crosse 1:02.21 - 3(3)  
12. Hampton, Allison SO-2 Wis.-La Crosse 1:02.46 - 4(1)  
13. Rumble, Kylie JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.36 - 5(1)  
14. Holubets, Ashley SO-2 Wis.-La Crosse 1:03.63 - 4(2)  
15. Hammer, Abby JR-3 St. Ambrose 1:03.64 - 1(4)  
16. Zehner, Candice SO-2 Wis.-La Crosse 1:03.96 - 5(2)  
17. Flanders, Charlette JR-3 St. Ambrose 1:04.20 - 5(3)  
18. Koenigs, Morgan SR-4 Central College 1:04.60 - 4(3)  
19. Sulek, Bridget FR-1 St. Ambrose 1:05.13 - 6(1)  
20. Frederick, Kristi FR-1 Wis.-La Crosse 1:05.27 - 5(4)  
21. Roth, Sam JR-3 St. Ambrose 1:05.88 - 7(1)  
22. Kelly, Rachel SO-2 Coe 1:06.23 - 6(2)  
23. Meyers, Mallory FR-1 St. Ambrose 1:06.56 - 7(2)  
24. Coates, Kelsie SO-2 Coe 1:06.91 - 7(3)  
25. Hutchings, Amy SR-4 Lawrence 1:08.00 - 6(3)  
26. Smithson, Abigail SO-2 Wis.-Platteville 1:08.18 - 8(1)  
27. Zwiers, Maddy SR-4 Edgewood 1:09.53 - 6(4)  
28. Cooper, Taelor JR-3 St. Ambrose 1:11.61 - 8(2)  
29. Hanseder, Madi FR-1 Edgewood 1:13.51 - 9(2)  
30. Lukes, Sydney FR-1 Marian (Wis.) 1:14.24 - 9(3)  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Lampe, Sarah SR-4 St. Ambrose 1:00.35  
2. Smith, Molly Jo SR-4 St. Ambrose 1:00.41  
3. Docter, Hanna   Wisconsin Track Club 1:02.04  
4. Hammer, Abby JR-3 St. Ambrose 1:03.64  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Hall, Mallory SR-4 Wis.-La Crosse 1:00.33
2. Brummet, Amanda SR-4 Coe 1:00.54  
3. Judkins, Breanna FR-1 Clarke 1:01.82  
4. Cole, Carlyn FR-1 Coe 1:02.00  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Platzbecker, Emma FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.49  
2. Miller, Tess SO-2 Wis.-La Crosse 1:02.15  
3. Walbrun, Amanda SO-2 Wis.-La Crosse 1:02.21  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Hampton, Allison SO-2 Wis.-La Crosse 1:02.46  
2. Holubets, Ashley SO-2 Wis.-La Crosse 1:03.63  
3. Koenigs, Morgan SR-4 Central College 1:04.60  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Rumble, Kylie JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.36  
2. Zehner, Candice SO-2 Wis.-La Crosse 1:03.96  
3. Flanders, Charlette JR-3 St. Ambrose 1:04.20  
4. Frederick, Kristi FR-1 Wis.-La Crosse 1:05.27  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Sulek, Bridget FR-1 St. Ambrose 1:05.13  
2. Kelly, Rachel SO-2 Coe 1:06.23  
3. Hutchings, Amy SR-4 Lawrence 1:08.00  
4. Zwiers, Maddy SR-4 Edgewood 1:09.53  
400 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time  
1. Roth, Sam JR-3 St. Ambrose 1:05.88  
2. Meyers, Mallory FR-1 St. Ambrose 1:06.56  
3. Coates, Kelsie SO-2 Coe 1:06.91  
400 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time  
1. Smithson, Abigail SO-2 Wis.-Platteville 1:08.18  
2. Cooper, Taelor JR-3 St. Ambrose 1:11.61  
400 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time  
1. Mitchell, Shatara FR-1 Lakeland 1:00.98  
2. Hanseder, Madi FR-1 Edgewood 1:13.51  
3. Lukes, Sydney FR-1 Marian (Wis.) 1:14.24  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Ortiz, Fabiola SR-4 Dubuque 2:17.81 - 1(1)  
2. Montgomery, Devan JR-3 Wis.-Platteville 2:22.45 - 1(2)  
3. Pape, Madeleine   Wisconsin Track Club 2:22.84 - 1(3)  
4. Bauer, Taylor SR-4 Wis.-La Crosse 2:22.96 - 1(4)  
5. Woodall, Nicole SR-4 St. Ambrose 2:22.97 - 1(5)  
6. Plumb, Ashley SO-2 St. Ambrose 2:23.27 - 1(6)  
7. Recob, Gabriella   Wisconsin Track Club 2:23.75 - 1(7)  
8. Brugger, Libby FR-1 Wis.-La Crosse 2:24.59 - 1(8)  
9. Larson, Jenny SR-4 Edgewood 2:25.23 - 1(9)  
10. Kilgus, Kate JR-3 Lawrence 2:28.22 - 1(10)  
11. Romagna, Jade FR-1 Dubuque 2:28.51 - 2(1)  
12. Schneider, Kayla FR-1 Wis.-Platteville 2:28.77 - 3(1)  
13. Kaiser, Sara   Wisconsin Track Club 2:29.05 - 3(2)  
14. Adams, Sarah FR-1 St. Ambrose 2:29.47 - 2(2)  
15. Bautch, Josephine FR-1 Coe 2:30.45 - 2(3)  
16. Salm, Abby FR-1 Wis.-La Crosse 2:32.86 - 2(4)  
17. Mazzanti, Isabella FR-1 Dubuque 2:33.99 - 2(5)  
18. Cole, Anna JR-3 Clarke 2:34.63 - 2(6)  
19. Wiedmaier, Kasey SR-4 Central College 2:36.35 - 2(7)  
20. Gilles, Sarah JR-3 Wis.-La Crosse 2:37.96 - 3(3)  
21. Panos, Zoe   Wisconsin Track Club 2:38.37 - 3(4)  
22. Ray, Abigail SO-2 Dubuque 2:38.77 - 3(5)  
23. Nelson, Danielle SO-2 Wis.-Platteville 2:39.99 - 3(6)  
24. Ross, Joie   Wisconsin Track Club 2:41.17 - 4(1)  
25. Matos, Belle SO-2 Wis.-La Crosse 2:42.19 - 3(7)  
26. Todman, Melissa JR-3 Dubuque 2:45.16 - 3(8)  
27. Carlson, Shelby SR-4 St. Ambrose 2:45.80 - 4(2)  
28. Arndt, Sarah   Wisconsin Track Club 2:47.28 - 2(8)  
29. Linzmeier, Kara JR-3 Wis.-Platteville 2:48.77 - 3(9)  
30. Day, Paige FR-1 Clarke 2:50.13 - 4(3)  
31. Branham, Alex FR-1 Clarke 2:50.43 - 4(4)  
32. O'Hern, Anna JR-3 Wis.-Platteville 3:16.07 - 4(5)  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Ortiz, Fabiola SR-4 Dubuque 2:17.81  
2. Montgomery, Devan JR-3 Wis.-Platteville 2:22.45  
3. Pape, Madeleine   Wisconsin Track Club 2:22.84  
4. Bauer, Taylor SR-4 Wis.-La Crosse 2:22.96  
5. Woodall, Nicole SR-4 St. Ambrose 2:22.97  
6. Plumb, Ashley SO-2 St. Ambrose 2:23.27  
7. Recob, Gabriella   Wisconsin Track Club 2:23.75  
8. Brugger, Libby FR-1 Wis.-La Crosse 2:24.59  
9. Larson, Jenny SR-4 Edgewood 2:25.23  
10. Kilgus, Kate JR-3 Lawrence 2:28.22  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Romagna, Jade FR-1 Dubuque 2:28.51  
2. Adams, Sarah FR-1 St. Ambrose 2:29.47  
3. Bautch, Josephine FR-1 Coe 2:30.45  
4. Salm, Abby FR-1 Wis.-La Crosse 2:32.86  
5. Mazzanti, Isabella FR-1 Dubuque 2:33.99  
6. Cole, Anna JR-3 Clarke 2:34.63  
7. Wiedmaier, Kasey SR-4 Central College 2:36.35  
8. Arndt, Sarah   Wisconsin Track Club 2:47.28  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Schneider, Kayla FR-1 Wis.-Platteville 2:28.77  
2. Kaiser, Sara   Wisconsin Track Club 2:29.05  
3. Gilles, Sarah JR-3 Wis.-La Crosse 2:37.96  
4. Panos, Zoe   Wisconsin Track Club 2:38.37  
5. Ray, Abigail SO-2 Dubuque 2:38.77  
6. Nelson, Danielle SO-2 Wis.-Platteville 2:39.99  
7. Matos, Belle SO-2 Wis.-La Crosse 2:42.19  
8. Todman, Melissa JR-3 Dubuque 2:45.16  
9. Linzmeier, Kara JR-3 Wis.-Platteville 2:48.77  
800 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Ross, Joie   Wisconsin Track Club 2:41.17  
2. Carlson, Shelby SR-4 St. Ambrose 2:45.80  
3. Day, Paige FR-1 Clarke 2:50.13  
4. Branham, Alex FR-1 Clarke 2:50.43  
5. O'Hern, Anna JR-3 Wis.-Platteville 3:16.07  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Kroll, Sadie JR-3 Wis.-La Crosse 5:10.30 - 1(1)  
2. Atnip , Piper SO-2 Edgewood 5:13.42 - 1(2)  
3. Ziolkowski, Sarah FR-1 Wis.-La Crosse 5:23.38 - 1(3)  
4. Pape, Madeleine   Wisconsin Track Club 5:28.86 - 1(4)  
5. Ferguson, Janelle SO-2 Wis.-Platteville 5:33.66 - 1(5)  
6. Panos, Zoe   Wisconsin Track Club 5:40.83 - 1(6)  
7. Ifft, Caitlyn FR-1 Wis.-Platteville 5:43.86 - 1(7)  
8. Ely, Megan FR-1 Dubuque 5:49.73 - 1(8)  
9. Harnack, Ashley JR-3 Edgewood 5:59.59 - 2(1)  
10. Mair, Taylor FR-1 Edgewood 6:04.38 - 2(2)  
11. Lopez, Jenny JR-3 St. Ambrose 6:07.59 - 1(9)  
12. Brown, Mariah SO-2 Wis.-Platteville 6:14.91 - 2(3)  
13. Branham, Alex FR-1 Clarke 6:14.99 - 2(4)  
14. Miller, Aubre   Wisconsin Track Club 6:15.44 - 1(10)  
15. VanCamp, Jordan FR-1 Edgewood 6:19.58 - 2(5)  
16. Ulatowski, Rachel FR-1 Lakeland 7:22.29 - 2(6)  
Mile Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Kroll, Sadie JR-3 Wis.-La Crosse 5:10.30  
2. Atnip , Piper SO-2 Edgewood 5:13.42  
3. Ziolkowski, Sarah FR-1 Wis.-La Crosse 5:23.38  
4. Pape, Madeleine   Wisconsin Track Club 5:28.86  
5. Ferguson, Janelle SO-2 Wis.-Platteville 5:33.66  
6. Panos, Zoe   Wisconsin Track Club 5:40.83  
7. Ifft, Caitlyn FR-1 Wis.-Platteville 5:43.86  
8. Ely, Megan FR-1 Dubuque 5:49.73  
9. Lopez, Jenny JR-3 St. Ambrose 6:07.59  
10. Miller, Aubre   Wisconsin Track Club 6:15.44  
Mile Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Harnack, Ashley JR-3 Edgewood 5:59.59  
2. Mair, Taylor FR-1 Edgewood 6:04.38  
3. Brown, Mariah SO-2 Wis.-Platteville 6:14.91  
4. Branham, Alex FR-1 Clarke 6:14.99  
5. VanCamp, Jordan FR-1 Edgewood 6:19.58  
6. Ulatowski, Rachel FR-1 Lakeland 7:22.29  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Peter, Rachel SO-2 Central College 10:54.22 - 1(1)  
2. Kinateder, Kayla JR-3 Dubuque 11:10.13 - 1(2)  
3. Gunn, Chloe SO-2 St. Ambrose 11:19.80 - 1(3)  
4. Franke, Mareena SO-2 Coe 11:20.92 - 1(4)  
5. Rulis, Ashlyn JR-3 St. Ambrose 11:35.77 - 1(5)  
6. Stai, Katalina FR-1 Coe 11:37.01 - 1(6)  
7. Reisenburg, Emily SO-2 Clarke 11:38.75 - 1(7)  
8. Peters, Alyse JR-3 Edgewood 11:41.97 - 1(8)  
9. Dickes, Jenny FR-1 St. Ambrose 11:43.35 - 2(1)  
10. Morris, McKayla SO-2 Coe 11:57.43 - 1(9)  
11. Conant, AJ SR-4 Edgewood 12:02.08 - 1(10)  
12. Zuhlke, Alyssa SO-2 Marian (Wis.) 12:10.76 - 2(2)  
13. Wisnousky, Holly SR-4 Coe 12:19.58 - 2(3)  
14. Miller, Aubre   Wisconsin Track Club 12:20.40 - 2(4)  
15. Lang, Tara SO-2 Edgewood 12:21.20 - 2(5)  
16. Hendricks, Sydnee JR-3 Clarke 12:36.57 - 2(6)  
17. Fine, Courtney FR-1 Lawrence 12:49.60 - 2(7)  
18. Risley, Ashley FR-1 Edgewood 13:11.57 - 2(8)  
19. Kroth, Heidi FR-1 Lawrence 13:18.24 - 2(9)  
20. Gibbons, Ella SO-2 Coe 13:26.24 - 2(10)  
21. Springsteen, Jean SO-2 Coe 13:29.24 - 2(11)  
22. Ulatowski, Rachel FR-1 Lakeland 14:39.33 - 2(12)  
3000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Peter, Rachel SO-2 Central College 10:54.22  
2. Kinateder, Kayla JR-3 Dubuque 11:10.13  
3. Gunn, Chloe SO-2 St. Ambrose 11:19.80  
4. Franke, Mareena SO-2 Coe 11:20.92  
5. Rulis, Ashlyn JR-3 St. Ambrose 11:35.77  
6. Stai, Katalina FR-1 Coe 11:37.01  
7. Reisenburg, Emily SO-2 Clarke 11:38.75  
8. Peters, Alyse JR-3 Edgewood 11:41.97  
9. Morris, McKayla SO-2 Coe 11:57.43  
10. Conant, AJ SR-4 Edgewood 12:02.08  
3000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Dickes, Jenny FR-1 St. Ambrose 11:43.35  
2. Zuhlke, Alyssa SO-2 Marian (Wis.) 12:10.76  
3. Wisnousky, Holly SR-4 Coe 12:19.58  
4. Miller, Aubre   Wisconsin Track Club 12:20.40  
5. Lang, Tara SO-2 Edgewood 12:21.20  
6. Hendricks, Sydnee JR-3 Clarke 12:36.57  
7. Fine, Courtney FR-1 Lawrence 12:49.60  
8. Risley, Ashley FR-1 Edgewood 13:11.57  
9. Kroth, Heidi FR-1 Lawrence 13:18.24  
10. Gibbons, Ella SO-2 Coe 13:26.24  
11. Springsteen, Jean SO-2 Coe 13:29.24  
12. Ulatowski, Rachel FR-1 Lakeland 14:39.33  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Paisley, Karyn JR-3 St. Ambrose 19:01.33 -  
2. Kinzer, Hannah JR-3 Lawrence 19:32.02 -  
3. Ihlenfeldt, Hannah SO-2 Wis.-Platteville 19:39.73 -  
4. Felton, Camille SO-2 Wis.-Platteville 19:47.57 -  
5. Nelson, Katie SR-4 St. Ambrose 19:58.56 -  
6. Knobloch, Keeley SO-2 St. Ambrose 20:04.91 -  
7. Gutierrez, Kimberly JR-3 Wis.-Platteville 20:48.39 -  
8. Drazkowski, Anna FR-1 Wis.-Platteville 21:08.31 -  
9. Doruska, Molly SO-2 Lawrence 21:31.79 -  
10. Block, Lauren SO-2 Clarke 23:01.96 -  
  Heiden, Chelsey SR-4 Wis.-Platteville DNF -  
60 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score  
1. Bushkofsky, Krista SR-4 Clarke 9.11 -
2. Zajc, Erin FR-1 Wis.-La Crosse 9.26 -  
3. Stiefvater, Emily FR-1 Wis.-La Crosse 9.37 -  
4. Marotz, Megan SR-4 Wis.-Platteville 9.62 -  
5. Kick, Isabelle FR-1 Wis.-La Crosse 9.68 -  
6. Parson, Krysta SR-4 Wis.-Platteville 9.70 -  
7. Breyer, Rebecca FR-1 Wis.-La Crosse 9.75 -  
8. Matos, Belle SO-2 Wis.-La Crosse 9.98 -  
60 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Heat(Pl)  
1. Bushkofsky, Krista SR-4 Clarke 9.25 1(1)  
2. Zajc, Erin FR-1 Wis.-La Crosse 9.41 3(1)  
3. Stiefvater, Emily FR-1 Wis.-La Crosse 9.50 3(2)  
4. Kick, Isabelle FR-1 Wis.-La Crosse 9.58 1(2)  
5. Marotz, Megan SR-4 Wis.-Platteville 9.59 2(1)  
6. Matos, Belle SO-2 Wis.-La Crosse 9.71 2(2)  
7. Parson, Krysta SR-4 Wis.-Platteville 9.72 2(3)  
8. Breyer, Rebecca FR-1 Wis.-La Crosse 9.75 3(3)  
9. Koenigs, Morgan SR-4 Central College 9.95 1(3)  
10. Gilles, Sarah JR-3 Wis.-La Crosse 9.99 3(4)  
11. Flanders, Renee JR-3 St. Ambrose 10.09 1(4)  
12. Wade, Karlie SO-2 St. Ambrose 10.10 1(5)  
13. Burgardt, Whitney SO-2 Central College 10.13 2(4)  
14. Sanchez, MichelleAnn JR-3 Dubuque 10.37 2(5)  
15. Landuyt, Caitlyn SO-2 Central College 10.83 3(5)  
16. Lamb, Autumn FR-1 Clarke 11.06 3(6)  
17. Sogin, Hallie FR-1 Lawrence 11.23 1(6)  
18. Nelson, Haley FR-1 Wis.-Platteville 11.24 2(6)  
19. Pelzer, Alaena FR-1 Central College 11.25 3(7)  
20. Dujardin, Lindsay JR-3 Wis.-Platteville 11.46 1(7)  
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Bushkofsky, Krista SR-4 Clarke 9.25  
2. Kick, Isabelle FR-1 Wis.-La Crosse 9.58  
3. Koenigs, Morgan SR-4 Central College 9.95  
4. Flanders, Renee JR-3 St. Ambrose 10.09  
5. Wade, Karlie SO-2 St. Ambrose 10.10  
6. Sogin, Hallie FR-1 Lawrence 11.23  
7. Dujardin, Lindsay JR-3 Wis.-Platteville 11.46  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Marotz, Megan SR-4 Wis.-Platteville 9.59  
2. Matos, Belle SO-2 Wis.-La Crosse 9.71  
3. Parson, Krysta SR-4 Wis.-Platteville 9.72  
4. Burgardt, Whitney SO-2 Central College 10.13  
5. Sanchez, MichelleAnn JR-3 Dubuque 10.37  
6. Nelson, Haley FR-1 Wis.-Platteville 11.24  
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Zajc, Erin FR-1 Wis.-La Crosse 9.41  
2. Stiefvater, Emily FR-1 Wis.-La Crosse 9.50  
3. Breyer, Rebecca FR-1 Wis.-La Crosse 9.75  
4. Gilles, Sarah JR-3 Wis.-La Crosse 9.99  
5. Landuyt, Caitlyn SO-2 Central College 10.83  
6. Lamb, Autumn FR-1 Clarke 11.06  
7. Pelzer, Alaena FR-1 Central College 11.25  
 
4 x 400 Relay Section 1
Pl. Team Athletes Time  
1. Wis.-Platteville (A) Williams, Schneider, Marotz, Montgomery 4:04.10  
2. Central College (A) Patton, Doehrmann, Miller, Heitman 4:06.51  
3. Wis.-La Crosse (A) Platzbecker, Hampton, Walbrun, Hall 4:08.43  
4. Wis.-La Crosse (B) Brugger, Miller, Rumble, Bauer 4:08.86  
5. St. Ambrose (A) Nolting, Plumb, Adams, Woodall 4:23.88  
4 x 400 Relay Section 2
Pl. Team Athletes Time  
1. Wis.-La Crosse (C) Holubets, Frederick, Phillips, Zehner 4:17.39  
2. Dubuque (A) Skrove, Zbilski, Lewis, Mazzanti 4:18.64  
3. Clarke (A) Judkins, Cole, Kyler, Day 4:21.54  
4. Central College (B) Carlson, Wiedmaier, Arthofer, Koenigs 4:21.95  
5. Lawrence (A) Hintz, Kilgus, Degnan, Hutchings 4:32.74  
4 x 400 Relay Section 3
Pl. Team Athletes Time  
1. Dubuque (B) Sanchez, Ray, Romagna, Todman 4:32.97  
2. Wis.-Platteville (B) Ifft, Dujardin, Parson, Nelson 4:33.87  
 
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Kyler, Chantel SO-2 Clarke 1.60m 5' 3" -  
 
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P P O O O XXX
2. Merriam, Abigail SR-4 Wis.-Platteville 1.55m 5' 1" -  
 
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P P P O O XO XXX
3. Matos, Belle SO-2 Wis.-La Crosse 1.50m 4' 11" -
 
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P O O XXO XXX
4. Auten, Anna FR-1 Wis.-La Crosse 1.45m 4' 9" -  
 
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P O O O XXX
5. Marotz, Megan SR-4 Wis.-Platteville 1.40m 4' 7" -  
 
1.30 1.35 1.40 1.45
P XO XO XXX
6. Parson, Krysta SR-4 Wis.-Platteville 1.35m 4' 5" -  
 
1.30 1.35 1.40
O O XXX
7. Bushkofsky, Krista SR-4 Clarke 1.35m 4' 5" -  
 
1.30 1.35 1.40
O O XXX
8. Chambers, Cassidy SR-4 St. Ambrose 1.35m 4' 5" -  
 
1.30 1.35 1.40
O O XXX
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Schuessler, Sophia SO-2 Wis.-La Crosse 3.61m 11' 10" -
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16 3.31 3.46 3.61 3.66
P P P P XO O O XO XXX
2. Zastrow, Rachel SO-2 Wis.-La Crosse 3.46m 11' 4.25" -  
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16 3.31 3.46 3.61
P P P P O O O XXX
3. Ehlen, Brittany SO-2 Wis.-Platteville 3.31m 10' 10.25" -  
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16 3.31 3.46
P P P P O O XXX
4. Posick, Hannah SO-2 Wis.-La Crosse 3.31m 10' 10.25" -  
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16 3.31 3.46
P P P P XO O XXX
5. Ganrude, Kaitlyn SO-2 Wis.-La Crosse 3.31m 10' 10.25" -  
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16 3.31 3.46
P P P P O XXO XXX
6. Zbilski, Amanda SR-4 Dubuque 3.16m 10' 4.25" -  
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16 3.31
P P P O O XXX
7. Munday, Chelsea JR-3 St. Ambrose 3.01m 9' 10.5" -  
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16
P O O XXO XXX
8. Brown, Christina JR-3 Coe 3.01m 9' 10.5" -  
 
2.56 2.71 2.86 3.01 3.16
P P XO XXO XXX
9. Buelow, Cassie FR-1 Wis.-La Crosse 2.71m 8' 10.75" -  
 
2.56 2.71 2.86
O XXO XXX
  Chambers, Cassidy SR-4 St. Ambrose NH NH -  
 
2.56
XXX
  Maier, Jojo FR-1 Lawrence NH NH -  
 
2.56
XXX
  Degnan, Janey JR-3 Lawrence NH NH -  
 
2.56
XXX
  Wiggand, Kayla JR-3 Wis.-Platteville NH NH -  
 
3.01
XXX
  Heimark, Jenna FR-1 Dubuque NH NH -  
 
2.71
XXX
Place Name Year Team Metric English Score Heat(Pl)  
1. Scharbarth, Abby JR-3 Wis.-La Crosse 5.34m 17' 6.25" - 2(1)
 
  • 5.29m (+0.0)
  • 5.34m (+0.0)
  • 5.31m (+0.0)
  • 5.24m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
2. Harlos, Elizabeth SO-2 Wis.-La Crosse 5.17m 16' 11.5" - 1(1)
 
  • FOUL (+0.0)
  • 5.17m (+0.0)
  • 4.77m (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
3. Judkins, Breanna FR-1 Clarke 5.12m 16' 9.75" - 2(2)  
 
  • 4.93m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.64m (+0.0)
  • 5.12m (+0.0)
4. Wickman, Kaylee SO-2 Wis.-La Crosse 5.11m 16' 9.25" - 2(3)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 4.92m (+0.0)
  • 5.11m (+0.0)
  • 4.99m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.93m (+0.0)
5. Lamourt, Lauren FR-1 St. Ambrose 5.06m 16' 7.25" - 2(4)  
 
  • 4.87m (+0.0)
  • 4.87m (+0.0)
  • 5.05m (+0.0)
  • 4.90m (+0.0)
  • 5.06m (+0.0)
  • 4.97m (+0.0)
6. Koenigs, Morgan SR-4 Central College 5.02m 16' 5.75" - 2(5)  
 
  • 4.81m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 5.02m (+0.0)
  • 4.98m (+0.0)
  • 4.78m (+0.0)
  • 4.90m (+0.0)
7. Parson, Krysta SR-4 Wis.-Platteville 4.91m 16' 1.5" - 1(2)  
 
  • 4.89m (+0.0)
  • 4.74m (+0.0)
  • 4.91m (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
8. Hosford, Brandi JR-3 St. Ambrose 4.81m 15' 9.5" - 2(6)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 4.65m (+0.0)
  • 4.78m (+0.0)
  • 4.77m (+0.0)
  • 4.81m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
9. Roth, Sam JR-3 St. Ambrose 4.75m 15' 7" - 2(7)  
 
  • 4.63m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.72m (+0.0)
  • 4.75m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
10. Fuller, Abbie FR-1 St. Ambrose 4.57m 15' 0" - 2(8)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 4.46m (+0.0)
  • 4.57m (+0.0)
11. Schwendinger, Emily FR-1 Dubuque 4.53m 14' 10.5" - 1(3)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.53m (+0.0)
12. Dujardin, Lindsay JR-3 Wis.-Platteville 4.42m 14' 6" - 1(4)  
 
  • 4.42m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.28m (+0.0)
13. Palmer, Maddie SO-2 Wis.-La Crosse 4.38m 14' 4.5" - 2(9)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.38m (+0.0)
14. Ori, Brenna SR-4 Lawrence 4.28m 14' 0.5" - 1(5)  
 
  • 4.28m (+0.0)
  • 4.04m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
15. Bean, Antgetina SO-2 Wis.-Platteville 3.95m 12' 11.5" - 1(6)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 3.95m (+0.0)
  • 3.75m (+0.0)
  Nelson, Haley FR-1 Wis.-Platteville FOUL FOUL - 1  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  Wade, Karlie SO-2 St. Ambrose FOUL FOUL - 2  
 
  • FOUL (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
Long Jump Flight 1
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Harlos, Elizabeth SO-2 Wis.-La Crosse 5.17m 16' 11.5"
 
  • FOUL (+0.0)
  • 5.17m (+0.0)
  • 4.77m (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
2. Parson, Krysta SR-4 Wis.-Platteville 4.91m 16' 1.5"  
 
  • 4.89m (+0.0)
  • 4.74m (+0.0)
  • 4.91m (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
3. Schwendinger, Emily FR-1 Dubuque 4.53m 14' 10.5"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.53m (+0.0)
4. Dujardin, Lindsay JR-3 Wis.-Platteville 4.42m 14' 6"  
 
  • 4.42m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.28m (+0.0)
5. Ori, Brenna SR-4 Lawrence 4.28m 14' 0.5"  
 
  • 4.28m (+0.0)
  • 4.04m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
6. Bean, Antgetina SO-2 Wis.-Platteville 3.95m 12' 11.5"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 3.95m (+0.0)
  • 3.75m (+0.0)
  Nelson, Haley FR-1 Wis.-Platteville FOUL FOUL  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
Long Jump Flight 2
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Scharbarth, Abby JR-3 Wis.-La Crosse 5.34m 17' 6.25"
 
  • 5.29m (+0.0)
  • 5.34m (+0.0)
  • 5.31m (+0.0)
  • 5.24m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
2. Judkins, Breanna FR-1 Clarke 5.12m 16' 9.75"  
 
  • 4.93m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.64m (+0.0)
  • 5.12m (+0.0)
3. Wickman, Kaylee SO-2 Wis.-La Crosse 5.11m 16' 9.25"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 4.92m (+0.0)
  • 5.11m (+0.0)
  • 4.99m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.93m (+0.0)
4. Lamourt, Lauren FR-1 St. Ambrose 5.06m 16' 7.25"  
 
  • 4.87m (+0.0)
  • 4.87m (+0.0)
  • 5.05m (+0.0)
  • 4.90m (+0.0)
  • 5.06m (+0.0)
  • 4.97m (+0.0)
5. Koenigs, Morgan SR-4 Central College 5.02m 16' 5.75"  
 
  • 4.81m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 5.02m (+0.0)
  • 4.98m (+0.0)
  • 4.78m (+0.0)
  • 4.90m (+0.0)
6. Hosford, Brandi JR-3 St. Ambrose 4.81m 15' 9.5"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 4.65m (+0.0)
  • 4.78m (+0.0)
  • 4.77m (+0.0)
  • 4.81m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
7. Roth, Sam JR-3 St. Ambrose 4.75m 15' 7"  
 
  • 4.63m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.72m (+0.0)
  • 4.75m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
8. Fuller, Abbie FR-1 St. Ambrose 4.57m 15' 0"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 4.46m (+0.0)
  • 4.57m (+0.0)
9. Palmer, Maddie SO-2 Wis.-La Crosse 4.38m 14' 4.5"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 4.38m (+0.0)
  Wade, Karlie SO-2 St. Ambrose FOUL FOUL  
 
  • FOUL (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
 
Place Name Year Team Metric English Score Heat(Pl)  
1. Williams, Amber SR-4 Wis.-Platteville 11.74m 38' 6.25" - 2(1)  
 
  • 11.74m (+0.0)
  • 11.73m (+0.0)
  • 11.45m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 11.45m (+0.0)
  • 11.59m (+0.0)
2. Hosford, Brandi JR-3 St. Ambrose 11.14m 36' 6.75" - 2(2)
 
  • 10.83m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.41m (+0.0)
  • 10.97m (+0.0)
  • 11.14m (+0.0)
3. Wustrack, Marissa JR-3 Wis.-La Crosse 10.91m 35' 9.5" - 2(3)  
 
  • 10.62m (+0.0)
  • 10.91m (+0.0)
  • 10.72m (+0.0)
  • 10.52m (+0.0)
  • 10.64m (+0.0)
  • 10.68m (+0.0)
4. Schreier, Betsy SO-2 Wis.-La Crosse 10.89m 35' 8.75" - 2(4)  
 
  • 10.16m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.89m (+0.0)
  • 10.31m (+0.0)
  • 10.47m (+0.0)
  • 10.70m (+0.0)
5. Skrove, Alyssa FR-1 Dubuque 10.64m 34' 11" - 2(5)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 10.34m (+0.0)
  • 10.64m (+0.0)
  • 10.08m (+0.0)
  • 10.36m (+0.0)
  • 10.40m (+0.0)
6. Kyler, Chantel SO-2 Clarke 10.59m 34' 9" - 2(6)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 10.31m (+0.0)
  • 9.96m (+0.0)
  • 10.32m (+0.0)
  • 10.59m (+0.0)
  • 10.45m (+0.0)
7. Judkins, Breanna FR-1 Clarke 10.54m 34' 7" - 2(7)  
 
  • 10.54m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.05m (+0.0)
  • 9.79m (+0.0)
  • 9.89m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
8. Roth, Sam JR-3 St. Ambrose 10.31m 33' 10" - 1(1)  
 
  • 9.09m (+0.0)
  • 9.70m (+0.0)
  • 10.31m (+0.0)
  • 9.26m (+0.0)
  • 9.73m (+0.0)
  • 9.70m (+0.0)
9. Slatter, Aleyha SO-2 Dubuque 10.21m 33' 6" - 2(8)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 10.04m (+0.0)
  • 10.21m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
10. Heimark, Jenna FR-1 Dubuque 10.14m 33' 3.25" - 1(2)  
 
  • 9.96m (+0.0)
  • 9.73m (+0.0)
  • 10.14m (+0.0)
11. Herman, Sarah JR-3 Wis.-Platteville 10.04m 32' 11.25" - 1(3)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.04m (+0.0)
12. Reeder, Brianna FR-1 Wis.-La Crosse 9.96m 32' 8.25" - 1(4)  
 
  • 9.91m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 9.96m (+0.0)
13. Palmer, Maddie SO-2 Wis.-La Crosse 9.46m 31' 0.5" - 1(5)  
 
  • 9.45m (+0.0)
  • 9.46m (+0.0)
  • 9.39m (+0.0)
14. Anderson, Jessica SO-2 Clarke 8.97m 29' 5.25" - 1(6)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 8.97m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
15. Ori, Brenna SR-4 Lawrence 8.39m 27' 6.5" - 1(7)  
 
  • 8.32m (+0.0)
  • 8.24m (+0.0)
  • 8.39m (+0.0)
Triple Jump Flight 1
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Roth, Sam JR-3 St. Ambrose 10.31m 33' 10"  
 
  • 9.09m (+0.0)
  • 9.70m (+0.0)
  • 10.31m (+0.0)
  • 9.26m (+0.0)
  • 9.73m (+0.0)
  • 9.70m (+0.0)
2. Heimark, Jenna FR-1 Dubuque 10.14m 33' 3.25"  
 
  • 9.96m (+0.0)
  • 9.73m (+0.0)
  • 10.14m (+0.0)
3. Herman, Sarah JR-3 Wis.-Platteville 10.04m 32' 11.25"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.04m (+0.0)
4. Reeder, Brianna FR-1 Wis.-La Crosse 9.96m 32' 8.25"  
 
  • 9.91m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 9.96m (+0.0)
5. Palmer, Maddie SO-2 Wis.-La Crosse 9.46m 31' 0.5"  
 
  • 9.45m (+0.0)
  • 9.46m (+0.0)
  • 9.39m (+0.0)
6. Anderson, Jessica SO-2 Clarke 8.97m 29' 5.25"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 8.97m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
7. Ori, Brenna SR-4 Lawrence 8.39m 27' 6.5"  
 
  • 8.32m (+0.0)
  • 8.24m (+0.0)
  • 8.39m (+0.0)
Triple Jump Flight 2
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Williams, Amber SR-4 Wis.-Platteville 11.74m 38' 6.25"  
 
  • 11.74m (+0.0)
  • 11.73m (+0.0)
  • 11.45m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 11.45m (+0.0)
  • 11.59m (+0.0)
2. Hosford, Brandi JR-3 St. Ambrose 11.14m 36' 6.75"
 
  • 10.83m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.41m (+0.0)
  • 10.97m (+0.0)
  • 11.14m (+0.0)
3. Wustrack, Marissa JR-3 Wis.-La Crosse 10.91m 35' 9.5"  
 
  • 10.62m (+0.0)
  • 10.91m (+0.0)
  • 10.72m (+0.0)
  • 10.52m (+0.0)
  • 10.64m (+0.0)
  • 10.68m (+0.0)
4. Schreier, Betsy SO-2 Wis.-La Crosse 10.89m 35' 8.75"  
 
  • 10.16m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.89m (+0.0)
  • 10.31m (+0.0)
  • 10.47m (+0.0)
  • 10.70m (+0.0)
5. Skrove, Alyssa FR-1 Dubuque 10.64m 34' 11"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 10.34m (+0.0)
  • 10.64m (+0.0)
  • 10.08m (+0.0)
  • 10.36m (+0.0)
  • 10.40m (+0.0)
6. Kyler, Chantel SO-2 Clarke 10.59m 34' 9"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 10.31m (+0.0)
  • 9.96m (+0.0)
  • 10.32m (+0.0)
  • 10.59m (+0.0)
  • 10.45m (+0.0)
7. Judkins, Breanna FR-1 Clarke 10.54m 34' 7"  
 
  • 10.54m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 10.05m (+0.0)
  • 9.79m (+0.0)
  • 9.89m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
8. Slatter, Aleyha SO-2 Dubuque 10.21m 33' 6"  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 10.04m (+0.0)
  • 10.21m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
 
Place Name Year Team Metric English Score Heat(Pl)  
1. Atwater, Tanasha JR-3 Dubuque 13.54m 44' 5.25" - 3(1)  
 
  • 11.07m
  • 13.52m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • 13.54m
2. Beuthin, Rachel FR-1 Wis.-Platteville 13.24m 43' 5.25" - 3(2)  
 
  • FOUL
  • 13.24m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
3. Miller, Autumn SR-4 Wis.-La Crosse 13.20m 43' 3.75" - 3(3)  
 
  • 12.09m
  • 12.65m
  • 12.50m
  • 12.52m
  • 13.20m
  • 13.08m
4. Rheingans, Katelynn SO-2 Clarke 12.80m 42' 0" - 1(1)  
 
  • 12.80m
  • 12.25m
  • 11.88m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
5. Keach, Brittney JR-3 Wis.-La Crosse 12.59m 41' 3.75" - 3(4)  
 
  • FOUL
  • 12.32m
  • 12.59m
  • 12.46m
  • 12.41m
  • 12.46m
6. Soat, Erin SO-2 Clarke 12.03m 39' 5.75" - 3(5)  
 
  • 12.03m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
7. Schyvinck, Brianna FR-1 Wis.-La Crosse 11.65m 38' 2.75" - 3(6)  
 
  • 10.86m
  • 11.58m
  • 10.57m
  • 10.90m
  • 11.10m
  • 11.65m
8. Keahna, Tieranny FR-1 Coe 11.40m 37' 5" - 2(1)  
 
  • 11.23m
  • 11.40m
  • 11.20m
  • 11.29m
  • 10.92m
  • 11.10m
9. Neisius, Aspen FR-1 Wis.-Platteville 11.40m 37' 5" - 3(7)  
 
  • 11.40m
  • 10.62m
  • 11.20m
  • FOUL
  • 10.95m
  • FOUL
10. Houston, Mikayla SO-2 Clarke 11.30m 37' 1" - 3(8)  
 
  • 11.20m
  • 10.81m
  • 11.30m
11. Gramer, Pamela FR-1 Wis.-La Crosse 11.24m 36' 10.5" - 3(9)  
 
  • 11.18m
  • 10.88m
  • 11.24m
12. Weathers, Adahja FR-1 Dubuque 11.22m 36' 9.75" - 3(10)  
 
  • 11.02m
  • FOUL
  • 11.22m
13. Schlichting, Kayla FR-1 Dubuque 11.21m 36' 9.5" - 3(11)  
 
  • 11.21m
  • 10.74m
  • 10.41m
14. Willson, Brooke JR-3 St. Ambrose 11.21m 36' 9.5" - 3(12)  
 
  • 11.21m
  • FOUL
  • 0.25m
15. Guse, Mara SO-2 St. Ambrose 11.19m 36' 8.5" - 2(2)  
 
  • 10.24m
  • 11.19m
  • 9.71m
16. Kind, Danielle FR-1 Wis.-La Crosse 11.13m 36' 6.25" - 2(3)  
 
  • 11.13m
  • FOUL
  • FOUL
17. Hall, Brianna FR-1 Wis.-Platteville 10.89m 35' 8.75" - 2(4)  
 
  • 10.02m
  • 10.35m
  • 10.89m
18. Gilmeister, Kara FR-1 Wis.-La Crosse 10.87m 35' 8" - 2(5)  
 
  • 10.87m
  • 10.39m
  • 10.27m
19. Burt, Emily FR-1 Central College 10.55m 34' 7.5" - 2(6)  
 
  • 9.82m
  • 9.98m
  • 10.55m
20. Bonilla, Nicole SO-2 Lakeland 10.16m 33' 4" - 1(2)  
 
  • 9.61m
  • 9.08m
  • 10.16m
21. Dicus, Delaney FR-1 Clarke 10.10m 33' 1.75" - 2(7)  
 
  • FOUL
  • 10.10m
  • FOUL
22. Burt, Jessica SO-2 Wis.-Platteville 9.86m 32' 4.25" - 2(8)  
 
  • 9.21m
  • 9.59m
  • 9.86m
23. Arechiga, Madison FR-1 Coe 9.80m 32' 2" - 2(9)  
 
  • 9.69m
  • 9.61m
  • 9.80m
24. Bushkofsky, Krista SR-4 Clarke 9.40m 30' 10.25" - 2(10)  
 
  • FOUL
  • 8.68m
  • 9.40m
25. Marotz, Megan SR-4 Wis.-Platteville 9.37m 30' 9" - 1(3)  
 
  • FOUL
  • 9.37m
  • 9.25m
26. Harvey, Macin SO-2 Central College 9.35m 30' 8.25" - 2(11)  
 
  • 9.19m
  • 9.10m
  • 9.35m
27. Jenson, Madeline FR-1 Clarke 9.09m 29' 10" - 1(4)  
 
  • 8.84m
  • 9.03m
  • 9.09m
28. Clay, Cierra JR-3 Wis.-Platteville 8.90m 29' 2.5" - 2(12)  
 
  • 8.77m
  • 8.34m
  • 8.90m
29. Carlson, Tobin FR-1 Lawrence 8.81m 28' 11" - 1(5)  
 
  • 8.67m
  • 8.69m
  • 8.81m
30. Gilles, Sarah JR-3 Wis.-La Crosse 8.19m 26' 10.5" - 1(6)  
 
  • 7.80m
  • 8.19m
  • FOUL
31. Nelson, Haley FR-1 Wis.-Platteville 8.00m 26' 3" - 1(7)  
 
  • 8.00m
  • 7.50m
  • 7.49m
32. Eilbes, Missy FR-1 Lawrence 7.98m 26' 2.25" - 1(8)  
 
  • 7.98m
  • FOUL
  • 7.66m
33. Kopfhamer, Katrina FR-1 Rockford 7.94m 26' 0.75" - 1(9)  
 
  • 7.94m
  • 7.40m
  • 7.38m
34. Petit, Brielle FR-1 Lawrence 7.86m 25' 9.5" - 1(10)  
 
  • 7.86m
  • 7.84m
  • 7.71m
35. Dujardin, Lindsay JR-3 Wis.-Platteville 6.66m 21' 10.25" - 1(11)  
 
  • 6.66m
  • 6.10m
  • 6.45m
Shot Put Flight 1
Pl. Name Year Team Metric English  
1. Rheingans, Katelynn SO-2 Clarke 12.80m 42' 0"  
 
  • 12.80m
  • 12.25m
  • 11.88m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
2. Bonilla, Nicole SO-2 Lakeland 10.16m 33' 4"  
 
  • 9.61m
  • 9.08m
  • 10.16m
3. Marotz, Megan SR-4 Wis.-Platteville 9.37m 30' 9"  
 
  • FOUL
  • 9.37m
  • 9.25m
4. Jenson, Madeline FR-1 Clarke 9.09m 29' 10"  
 
  • 8.84m
  • 9.03m
  • 9.09m
5. Carlson, Tobin FR-1 Lawrence 8.81m 28' 11"  
 
  • 8.67m
  • 8.69m
  • 8.81m
6. Gilles, Sarah JR-3 Wis.-La Crosse 8.19m 26' 10.5"  
 
  • 7.80m
  • 8.19m
  • FOUL
7. Nelson, Haley FR-1 Wis.-Platteville 8.00m 26' 3"  
 
  • 8.00m
  • 7.50m
  • 7.49m
8. Eilbes, Missy FR-1 Lawrence 7.98m 26' 2.25"  
 
  • 7.98m
  • FOUL
  • 7.66m
9. Kopfhamer, Katrina FR-1 Rockford 7.94m 26' 0.75"  
 
  • 7.94m
  • 7.40m
  • 7.38m
10. Petit, Brielle FR-1