April 13-14, 2017
|
UW-Platteville - Platteville, WI
ICON KEY: WIAC

Women 5000m Run Thursday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miller, Audrey SO-2 Loras 17:00.52
2. Bagge, Ashlyn SR-4 Wartburg 17:06.40
3. Ortiz, Fabiola SR-4 Dubuque 17:17.71
4. Masterson, Abrah JR-3 Cornell College 17:19.14
5. Tell, Dakota SR-4 Wartburg 17:26.58
6. Slattery, Sam FR-1 Wis.-Eau Claire 17:32.23
7. Frick, Elizabeth JR-3 Wis.-La Crosse 17:39.49
8. Moline, Rachel SR-4 Cornell College 17:40.09
9. Kroll, Sadie JR-3 Wis.-La Crosse 17:41.99
10. Smith, Ellen   Unattached 17:42.57
11. Atnip , Piper SO-2 Edgewood 17:44.57
12. Rittgers, Jaclyn SR-4 Wartburg 17:48.22
13. Fouts, Abigail JR-3 Wis.-River Falls 17:50.21
14. Fischer, Callie JR-3 Wis.-Eau Claire 17:52.21
15. Day, Emily SR-4 Loras 17:54.22
16. Zanoya, Natasha SR-4 Edgewood 17:54.46
17. Heiden, Chelsey SR-4 Wis.-Platteville 17:56.97
18. Vigil, Emily SO-2 Michigan Tech 17:57.69
19. Hamilton, Emily SO-2 Hope 17:57.72
20. Gaines, Jessica SR-4 Hope 17:58.20
21. Moore, Cheyenne JR-3 Wis.-Oshkosh 17:59.97
22. Tolkkinen, Linsey SO-2 Wis.-River Falls 18:00.20
23. Kirtz, McKenzie SO-2 Wis.-La Crosse 18:01.98
24. Voss, Rebecca SR-4 Wis.-La Crosse 18:02.67
25. Lowe, Avery SO-2 Hope 18:03.06
26. Munyan, Erica JR-3 Wis.-Oshkosh 18:03.93
27. Farquhar, Sophia JR-3 Michigan Tech 18:06.89
28. Keller-Miller, Mackenzie JR-3 Wis.-La Crosse 18:08.08
29. Rogers, Lindsay SR-4 Wis.-Parkside 18:10.46
30. Dunaway, Maeve FR-1 Loras 18:13.52
31. Byrd, Emily FR-1 Michigan Tech 18:14.29
32. Miller, Ellie SO-2 Wis.-La Crosse 18:15.29
33. Ziolkowski, Sarah FR-1 Wis.-La Crosse 18:16.39
34. Brekken, Annie SO-2 Wis.-La Crosse 18:22.79
35. Staab, Brittany FR-1 Wis.-Stout 18:22.99
36. Keene, Ashton FR-1 Wis.-Oshkosh 18:23.74
37. McDaniel, Kaitlyn JR-3 Wis.-La Crosse 18:23.88
38. McGuine, Eileen   Unattached 18:24.14
39. Murphy, MariKate JR-3 Cornell College 18:25.84
40. Tremble, Lexie SO-2 Wis.-Eau Claire 18:27.70
41. Jurik, Nikki SO-2 Wis.-River Falls 18:29.85
42. Petruzates, Jessica SO-2 Wis.-Stout 18:30.89
43. Gomez-Ruiz, Karen SO-2 Wis.-Eau Claire 18:32.16
44. Reiners, Joanne JR-3 Wis.-Eau Claire 18:32.97
45. Breitbach, Nicole SO-2 Wartburg 18:33.95
46. Repka, Katie JR-3 Wis.-Stout 18:34.61
47. Joosse, Emily SR-4 Hope 18:36.90
48. Zimmerman, Jill SO-2 Wis.-Parkside 18:37.87
49. Beilke, Hannah SO-2 Wis.-La Crosse 18:40.45
50. Slaback, Miranda FR-1 Wis.-Whitewater 18:43.36
51. Kinzer, Hannah JR-3 Lawrence 18:44.53
52. Wolf, Bailey FR-1 Wis.-Stevens Point 18:45.01
53. Wenthold, Kiersten SR-4 Dubuque 18:51.54
54. Kammerer, Maddy FR-1 Wis.-Parkside 18:52.32
55. Maxwell, Becca SO-2 Wis.-Stout 18:55.32
56. Court, Samantha JR-3 Wis.-La Crosse 19:00.63
57. Berg, Gretchen SR-4 Wis.-Eau Claire 19:01.40
58. Lechnir, Sylvia SO-2 Wis.-Stout 19:03.04
59. Feller, Gillian SR-4 Wartburg 19:08.71
60. Koster, Kate FR-1 Wis.-Stout 19:09.67
61. Poehler, Hollie FR-1 Wis.-Parkside 19:12.85
62. Jaeger, Emily SO-2 Wis.-Eau Claire 19:19.19
63. Mielke, Liz SO-2 Wis.-Whitewater 19:23.25
64. Owens, Erika SR-4 Wis.-Eau Claire 19:34.67
  Mallon, Beth JR-3 Wartburg DNF
  Ihlenfeldt, Hannah SO-2 Wis.-Platteville DNF
5000m Run Thursday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Staab, Brittany FR-1 Wis.-Stout 18:22.99
2. Keene, Ashton FR-1 Wis.-Oshkosh 18:23.74
3. McGuine, Eileen   Unattached 18:24.14
4. Petruzates, Jessica SO-2 Wis.-Stout 18:30.89
5. Gomez-Ruiz, Karen SO-2 Wis.-Eau Claire 18:32.16
6. Reiners, Joanne JR-3 Wis.-Eau Claire 18:32.97
7. Repka, Katie JR-3 Wis.-Stout 18:34.61
8. Zimmerman, Jill SO-2 Wis.-Parkside 18:37.87
9. Slaback, Miranda FR-1 Wis.-Whitewater 18:43.36
10. Kinzer, Hannah JR-3 Lawrence 18:44.53
11. Wolf, Bailey FR-1 Wis.-Stevens Point 18:45.01
12. Wenthold, Kiersten SR-4 Dubuque 18:51.54
13. Kammerer, Maddy FR-1 Wis.-Parkside 18:52.32
14. Maxwell, Becca SO-2 Wis.-Stout 18:55.32
15. Court, Samantha JR-3 Wis.-La Crosse 19:00.63
16. Berg, Gretchen SR-4 Wis.-Eau Claire 19:01.40
17. Lechnir, Sylvia SO-2 Wis.-Stout 19:03.04
18. Feller, Gillian SR-4 Wartburg 19:08.71
19. Koster, Kate FR-1 Wis.-Stout 19:09.67
20. Poehler, Hollie FR-1 Wis.-Parkside 19:12.85
21. Jaeger, Emily SO-2 Wis.-Eau Claire 19:19.19
22. Mielke, Liz SO-2 Wis.-Whitewater 19:23.25
23. Owens, Erika SR-4 Wis.-Eau Claire 19:34.67
  Mallon, Beth JR-3 Wartburg DNF
  Ihlenfeldt, Hannah SO-2 Wis.-Platteville DNF
5000m Run Thursday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rittgers, Jaclyn SR-4 Wartburg 17:48.22
2. Fouts, Abigail JR-3 Wis.-River Falls 17:50.21
3. Day, Emily SR-4 Loras 17:54.22
4. Vigil, Emily SO-2 Michigan Tech 17:57.69
5. Hamilton, Emily SO-2 Hope 17:57.72
6. Gaines, Jessica SR-4 Hope 17:58.20
7. Tolkkinen, Linsey SO-2 Wis.-River Falls 18:00.20
8. Lowe, Avery SO-2 Hope 18:03.06
9. Farquhar, Sophia JR-3 Michigan Tech 18:06.89
10. Keller-Miller, Mackenzie JR-3 Wis.-La Crosse 18:08.08
11. Dunaway, Maeve FR-1 Loras 18:13.52
12. Byrd, Emily FR-1 Michigan Tech 18:14.29
13. Miller, Ellie SO-2 Wis.-La Crosse 18:15.29
14. Brekken, Annie SO-2 Wis.-La Crosse 18:22.79
15. Murphy, MariKate JR-3 Cornell College 18:25.84
16. Tremble, Lexie SO-2 Wis.-Eau Claire 18:27.70
17. Jurik, Nikki SO-2 Wis.-River Falls 18:29.85
18. Breitbach, Nicole SO-2 Wartburg 18:33.95
19. Joosse, Emily SR-4 Hope 18:36.90
20. Beilke, Hannah SO-2 Wis.-La Crosse 18:40.45
5000m Run Thursday Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miller, Audrey SO-2 Loras 17:00.52
2. Bagge, Ashlyn SR-4 Wartburg 17:06.40
3. Ortiz, Fabiola SR-4 Dubuque 17:17.71
4. Masterson, Abrah JR-3 Cornell College 17:19.14
5. Tell, Dakota SR-4 Wartburg 17:26.58
6. Slattery, Sam FR-1 Wis.-Eau Claire 17:32.23
7. Frick, Elizabeth JR-3 Wis.-La Crosse 17:39.49
8. Moline, Rachel SR-4 Cornell College 17:40.09
9. Kroll, Sadie JR-3 Wis.-La Crosse 17:41.99
10. Smith, Ellen   Unattached 17:42.57
11. Atnip , Piper SO-2 Edgewood 17:44.57
12. Fischer, Callie JR-3 Wis.-Eau Claire 17:52.21
13. Zanoya, Natasha SR-4 Edgewood 17:54.46
14. Heiden, Chelsey SR-4 Wis.-Platteville 17:56.97
15. Moore, Cheyenne JR-3 Wis.-Oshkosh 17:59.97
16. Kirtz, McKenzie SO-2 Wis.-La Crosse 18:01.98
17. Voss, Rebecca SR-4 Wis.-La Crosse 18:02.67
18. Munyan, Erica JR-3 Wis.-Oshkosh 18:03.93
19. Rogers, Lindsay SR-4 Wis.-Parkside 18:10.46
20. Ziolkowski, Sarah FR-1 Wis.-La Crosse 18:16.39
21. McDaniel, Kaitlyn JR-3 Wis.-La Crosse 18:23.88