April 13-14, 2017
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women 5000m Run Friday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Prestifilippo, Sydney FR-1 Wis.-Whitewater 19:23.83
2. Carlino, Katie SO-2 Wis.-Eau Claire 19:34.71
3. Boudreau, Bailey SO-2 Wis.-Stevens Point 19:40.04
4. Bemke, Samantha SO-2 Wis.-Stevens Point 19:40.71
5. Hoier, Kara JR-3 Wis.-Stevens Point 19:44.35
6. Manders, Mekendra FR-1 Wis.-Eau Claire 19:45.11
7. Kelchen, Kylie FR-1 Wartburg 19:49.58
8. Conant, AJ SR-4 Edgewood 19:53.19
9. Kemp, Maddie JR-3 Wartburg 19:55.08
10. Gutierrez, Kimberly JR-3 Wis.-Platteville 20:03.78
11. Harms, Haley SO-2 Wartburg 20:11.60
12. Rusch, Alison SO-2 Wartburg 20:12.27
13. Mair, Taylor FR-1 Edgewood 20:14.25
14. Peters, Alyse JR-3 Edgewood 20:20.58
15. Wiebke, Mara JR-3 Wis.-Whitewater 20:21.87
16. Lang, Tara SO-2 Edgewood 20:24.69
17. Stamn, Jessi JR-3 Wis.-Oshkosh 20:28.17
18. Holterman, Mary FR-1 Wis.-Eau Claire 20:30.66
19. Ely, Megan FR-1 Dubuque 20:39.23
20. Steig, Lindsay JR-3 Wis.-Stevens Point 20:55.73
21. Paulick, Ashley JR-3 Wis.-Whitewater 21:06.73
22. Cieslinski, Amanda FR-1 Wis.-Stevens Point 21:14.64
23. Considine, Elizabeth SO-2 Wis.-Whitewater 21:21.23
24. Cox, Allison SO-2 Wis.-Stout 21:27.57
25. Jaenke, Kendra FR-1 Wis.-Stevens Point 21:29.15
26. Brown, Mariah SO-2 Wis.-Platteville 21:49.21
27. Ducharme, Alyssa FR-1 Wis.-Stevens Point 21:50.25
28. Lindblad, Taylor SR-4 Wis.-Oshkosh 22:35.99
29. McGill, Annika SO-2 Wis.-Stevens Point 22:41.30
30. Kosmatka, Grace SO-2 Edgewood 23:42.37
  Lucas, Caity FR-1 Wis.-Stevens Point DNF
5000m Run Friday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harms, Haley SO-2 Wartburg 20:11.60
2. Rusch, Alison SO-2 Wartburg 20:12.27
3. Ely, Megan FR-1 Dubuque 20:39.23
4. Steig, Lindsay JR-3 Wis.-Stevens Point 20:55.73
5. Paulick, Ashley JR-3 Wis.-Whitewater 21:06.73
6. Cieslinski, Amanda FR-1 Wis.-Stevens Point 21:14.64
7. Considine, Elizabeth SO-2 Wis.-Whitewater 21:21.23
8. Cox, Allison SO-2 Wis.-Stout 21:27.57
9. Jaenke, Kendra FR-1 Wis.-Stevens Point 21:29.15
10. Brown, Mariah SO-2 Wis.-Platteville 21:49.21
11. Ducharme, Alyssa FR-1 Wis.-Stevens Point 21:50.25
12. Lindblad, Taylor SR-4 Wis.-Oshkosh 22:35.99
13. McGill, Annika SO-2 Wis.-Stevens Point 22:41.30
14. Kosmatka, Grace SO-2 Edgewood 23:42.37
  Lucas, Caity FR-1 Wis.-Stevens Point DNF
5000m Run Friday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Prestifilippo, Sydney FR-1 Wis.-Whitewater 19:23.83
2. Carlino, Katie SO-2 Wis.-Eau Claire 19:34.71
3. Boudreau, Bailey SO-2 Wis.-Stevens Point 19:40.04
4. Bemke, Samantha SO-2 Wis.-Stevens Point 19:40.71
5. Hoier, Kara JR-3 Wis.-Stevens Point 19:44.35
6. Manders, Mekendra FR-1 Wis.-Eau Claire 19:45.11
7. Kelchen, Kylie FR-1 Wartburg 19:49.58
8. Conant, AJ SR-4 Edgewood 19:53.19
9. Kemp, Maddie JR-3 Wartburg 19:55.08
10. Gutierrez, Kimberly JR-3 Wis.-Platteville 20:03.78
11. Mair, Taylor FR-1 Edgewood 20:14.25
12. Peters, Alyse JR-3 Edgewood 20:20.58
13. Wiebke, Mara JR-3 Wis.-Whitewater 20:21.87
14. Lang, Tara SO-2 Edgewood 20:24.69
15. Stamn, Jessi JR-3 Wis.-Oshkosh 20:28.17
16. Holterman, Mary FR-1 Wis.-Eau Claire 20:30.66