February 10, 2017
|
The Ford Center at The Star in Frisco - Frisco, TX
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NJCAA NAIA B

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McClanahan, Kevin JR-3 TCU 47.47
2. Mokaleng, Derrick SO-2 TCU 47.67
3. Champlin, Ryan FR-1 TCU 48.47
4. Andrews, Jostyn FR-1 TCU 48.52
5. Bailey, Sean FR-1 Western Texas College 48.68
6. Turner, Demetrius FR-1 Wayland Baptist 48.76
7. Wallace, Brenden   Unattached 49.36
8. Gleason, Kerry JR-3 Stephen F. Austin 49.46
9. Coleman, Lawrence FR-1 Sam Houston St. 49.55
10. Emilien, Orwin SO-2 Western Texas College 49.75
11. McAlpin, Rasheed SO-2 Arkansas-Pine Bluff 49.76
12. Gonzales, Brian FR-1 Wayland Baptist 50.08
13. Fentress, Charles JR-3 Stephen F. Austin 50.28
14. Black, Robin SO-2 Western Texas College 50.30
15. Griffin, Rodney FR-1 Arkansas-Pine Bluff 50.36
16. Reyes, Javier SR-4 Texas A&M-CC 50.37
17. Jordan, Carl FR-1 Prairie View 50.70
17. Mack, Joshua SO-2 Sam Houston St. 50.70
19. Jackson, Darrin FR-1 Texas A&M-CC 50.72
20. Landez, Sean SO-2 TAMU-Kingsville 50.86
21. Deboskie, Julien SO-2 UT-Arlington 50.89
22. Sepulveda, Collin SO-2 Incarnate Word 50.94
23. White, Isaiah FR-1 UT-Arlington 51.17
24. Lyons , Tryan FR-1 Arkansas-Pine Bluff 51.27
25. Thompson, Demetrius JR-3 Arkansas-Pine Bluff 51.40
26. Houser, Logan SO-2 UT-Tyler 51.47
27. Eschbach, Blake   Unattached 51.50
28. Johnson, K'Den FR-1 Arkansas State 51.69
29. Macrini, Joseph   Unattached 51.69
30. Bloomquist, Blake FR-1 UT-Rio Grande Valley 51.87
31. Williams, Trevion SR-4 UT-Rio Grande Valley 51.88
32. Hanze, Miguel JR-3 TAMU-Kingsville 51.89
33. Levantinos, Dimitris SO-2 UT-Rio Grande Valley 51.90
34. DeLeon, Oscar FR-1 TAMU-Kingsville 51.98
35. Patino, File JR-3 UT-Rio Grande Valley 52.32
36. Gray, Malik FR-1 Western Texas College 52.38
37. Swierc, Joseph FR-1 TAMU-Kingsville 52.56
38. Eakers, Korey SR-4 Southern Nazarene 52.68
39. Stout , Dalton JR-3 Southern Nazarene 52.81
40. Brown, Desmond FR-1 Wayland Baptist 53.34
41. Hawkins, Colton FR-1 Trinity (Tex.) 53.41
42. Samory, Nadir FR-1 UT-Arlington 53.43
43. Blanchett, Kellen FR-1 Arkansas State 53.53
44. Waters, Austen SO-2 Incarnate Word 53.77
45. Dickey, Christian FR-1 Houston Baptist 54.36
46. Anderson, Barrett   Unattached 54.54
47. Baker, Ty'Ron SO-2 Prairie View 54.56
48. Billings, Beau SO-2 East Texas Baptist 54.70
49. Jackson, Johnny   Unattached 55.73
50. Suarez, Samuel FR-1 Southwest (N.M.) 56.09
51. Nourani, Mohammad   Unattached 56.92
52. Kent, Klayton SO-2 UT-Tyler 57.48
53. Woods, Ethan FR-1 Sam Houston St. 59.08
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bailey, Sean FR-1 Western Texas College 48.68
2. Emilien, Orwin SO-2 Western Texas College 49.75
3. McAlpin, Rasheed SO-2 Arkansas-Pine Bluff 49.76
4. Black, Robin SO-2 Western Texas College 50.30
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McClanahan, Kevin JR-3 TCU 47.47
2. Mokaleng, Derrick SO-2 TCU 47.67
3. Gonzales, Brian FR-1 Wayland Baptist 50.08
4. Eschbach, Blake   Unattached 51.50
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Champlin, Ryan FR-1 TCU 48.47
2. Andrews, Jostyn FR-1 TCU 48.52
3. Turner, Demetrius FR-1 Wayland Baptist 48.76
4. Griffin, Rodney FR-1 Arkansas-Pine Bluff 50.36
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gleason, Kerry JR-3 Stephen F. Austin 49.46
2. Coleman, Lawrence FR-1 Sam Houston St. 49.55
3. Mack, Joshua SO-2 Sam Houston St. 50.70
4. Woods, Ethan FR-1 Sam Houston St. 59.08
400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wallace, Brenden   Unattached 49.36
2. Landez, Sean SO-2 TAMU-Kingsville 50.86
3. Sepulveda, Collin SO-2 Incarnate Word 50.94
4. Lyons , Tryan FR-1 Arkansas-Pine Bluff 51.27
5. Williams, Trevion SR-4 UT-Rio Grande Valley 51.88
400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, K'Den FR-1 Arkansas State 51.69
2. Bloomquist, Blake FR-1 UT-Rio Grande Valley 51.87
3. Brown, Desmond FR-1 Wayland Baptist 53.34
400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fentress, Charles JR-3 Stephen F. Austin 50.28
2. Reyes, Javier SR-4 Texas A&M-CC 50.37
3. Jordan, Carl FR-1 Prairie View 50.70
4. Gray, Malik FR-1 Western Texas College 52.38
5. Waters, Austen SO-2 Incarnate Word 53.77
400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. White, Isaiah FR-1 UT-Arlington 51.17
2. Thompson, Demetrius JR-3 Arkansas-Pine Bluff 51.40
3. Houser, Logan SO-2 UT-Tyler 51.47
4. Macrini, Joseph   Unattached 51.69
400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Darrin FR-1 Texas A&M-CC 50.72
2. Deboskie, Julien SO-2 UT-Arlington 50.89
3. Hanze, Miguel JR-3 TAMU-Kingsville 51.89
4. Levantinos, Dimitris SO-2 UT-Rio Grande Valley 51.90
5. DeLeon, Oscar FR-1 TAMU-Kingsville 51.98
6. Patino, File JR-3 UT-Rio Grande Valley 52.32
400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Swierc, Joseph FR-1 TAMU-Kingsville 52.56
2. Eakers, Korey SR-4 Southern Nazarene 52.68
3. Stout , Dalton JR-3 Southern Nazarene 52.81
4. Hawkins, Colton FR-1 Trinity (Tex.) 53.41
5. Samory, Nadir FR-1 UT-Arlington 53.43
6. Blanchett, Kellen FR-1 Arkansas State 53.53
400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dickey, Christian FR-1 Houston Baptist 54.36
2. Billings, Beau SO-2 East Texas Baptist 54.70
3. Suarez, Samuel FR-1 Southwest (N.M.) 56.09
400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Anderson, Barrett   Unattached 54.54
2. Baker, Ty'Ron SO-2 Prairie View 54.56
3. Jackson, Johnny   Unattached 55.73
4. Nourani, Mohammad   Unattached 56.92
5. Kent, Klayton SO-2 UT-Tyler 57.48