February 10, 2017
|
The Ford Center at The Star in Frisco - Frisco, TX
|
200m (Banked)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Flowers, Darrion SO-2 TCU 21.54
2. Hawkins, Tedrick JR-3 Stephen F. Austin 21.54
3. Nnaji, Uchenna SO-2 Incarnate Word 21.68
4. Ferguson, Emeilo JR-3 TCU 21.72
5. Adams, Antoine   Elite PerformanceTC 21.75
6. Omoera, Samuel SO-2 Prairie View 21.77
7. Wariner, Jeremy   Unattached 21.82
8. Cole, Clinton SO-2 Incarnate Word 22.01
9. Mitchell, D'Undre SO-2 UT-Arlington 22.08
10. Kemp, Jamal JR-3 Houston Baptist 22.10
11. Gray, Demarviae FR-1 UT-Arlington 22.23
12. Campbell, Keon SR-4 Prairie View 22.23
13. Parker , Juwan SR-4 Arkansas-Pine Bluff 22.25
14. Graham, D'Anthony SR-4 Houston Baptist 22.26
15. Hamlin, Dartez   Unattached 22.31
16. Tisdel, AJ FR-1 Sam Houston St. 22.32
17. Johnson, Melvin FR-1 Western Texas College 22.37
18. Haynes, Deontre SO-2 UT-Arlington 22.45
19. Wallace, Brenden   Unattached 22.47
20. Crear, Tarik SR-4 UT-Arlington 22.47
21. Thomas, Kentonie SO-2 Incarnate Word 22.61
22. Troutman, Colton FR-1 Tarleton State 22.62
23. Polley, William JR-3 Prairie View 22.64
24. Ekpo, Dekan SR-4 TCU 22.70
25. Washington, Jordan SO-2 Stephen F. Austin 22.71
26. Kirby, Brandon JR-3 Prairie View 22.74
27. Chukwuma, Raymond SO-2 Houston Baptist 22.87
28. Moses, Terrell FR-1 Prairie View 22.88
29. Leuthner, Andrew SO-2 Incarnate Word 22.91
30. Richardson, Zach SO-2 UT-Tyler 22.93
31. Greer, Rob FR-1 Southern Nazarene 22.99
31. Gilbert, Jamari JR-3 Incarnate Word 22.99
33. Blair, Cornelius SR-4 Tarleton State 23.01
34. White, Isaiah FR-1 UT-Arlington 23.02
35. Bell, Quinton JR-3 Prairie View 23.04
36. Alexander, David SR-4 Prairie View 23.15
37. Mustapha, Hasan FR-1 Tarleton State 23.17
38. Davis, Louis FR-1 Western Texas College 23.17
39. Martin, Raphael FR-1 Trinity (Tex.) 23.19
40. Huntly, Ryan JR-3 Tarleton State 23.20
41. Brown, Darnell   Track Headz 23.26
42. Eschbach, Blake   Unattached 23.33
43. Sepulveda, Collin SO-2 Incarnate Word 23.37
44. Fry, Drew   Unattached 23.42
45. Saunders, Adam SR-4 Trinity (Tex.) 23.43
46. Stout , Dalton JR-3 Southern Nazarene 23.46
47. Jackson-Reeves, D'Andre JR-3 Prairie View 23.52
48. Reyes, Javier SR-4 Texas A&M-CC 23.54
49. Gallegos, David FR-1 Incarnate Word 23.58
50. Taylor, Ethan FR-1 Southern Nazarene 23.63
51. Waters, Austen SO-2 Incarnate Word 23.81
52. Johnson, Keith   Unattached 23.96
53. Jackson, Kenneth JR-3 TAMU-Kingsville 24.11
54. Barry, Mathew JR-3 East Texas Baptist 24.39
55. Sorey, Jon FR-1 Trinity (Tex.) 24.49
56. Grubb, Jordan SO-2 UT-Tyler 24.92
57. Taylor, James   Unattached 25.63
58. Grubs, Tabari JR-3 Southwest (N.M.) 25.82
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Flowers, Darrion SO-2 TCU 21.54
2. Ferguson, Emeilo JR-3 TCU 21.72
3. Adams, Antoine   Elite PerformanceTC 21.75
4. Parker , Juwan SR-4 Arkansas-Pine Bluff 22.25
5. Jackson, Kenneth JR-3 TAMU-Kingsville 24.11
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cole, Clinton SO-2 Incarnate Word 22.01
2. Hamlin, Dartez   Unattached 22.31
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hawkins, Tedrick JR-3 Stephen F. Austin 21.54
2. Omoera, Samuel SO-2 Prairie View 21.77
3. Thomas, Kentonie SO-2 Incarnate Word 22.61
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wariner, Jeremy   Unattached 21.82
2. Kemp, Jamal JR-3 Houston Baptist 22.10
3. Crear, Tarik SR-4 UT-Arlington 22.47
4. Blair, Cornelius SR-4 Tarleton State 23.01
5. Davis, Louis FR-1 Western Texas College 23.17
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Nnaji, Uchenna SO-2 Incarnate Word 21.68
2. Mitchell, D'Undre SO-2 UT-Arlington 22.08
3. Ekpo, Dekan SR-4 TCU 22.70
4. Gilbert, Jamari JR-3 Incarnate Word 22.99
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gray, Demarviae FR-1 UT-Arlington 22.23
2. Johnson, Melvin FR-1 Western Texas College 22.37
3. Haynes, Deontre SO-2 UT-Arlington 22.45
4. Washington, Jordan SO-2 Stephen F. Austin 22.71
5. Eschbach, Blake   Unattached 23.33
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tisdel, AJ FR-1 Sam Houston St. 22.32
2. Brown, Darnell   Track Headz 23.26
3. Reyes, Javier SR-4 Texas A&M-CC 23.54
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Graham, D'Anthony SR-4 Houston Baptist 22.26
2. Leuthner, Andrew SO-2 Incarnate Word 22.91
3. Richardson, Zach SO-2 UT-Tyler 22.93
4. Huntly, Ryan JR-3 Tarleton State 23.20
200 Meters Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wallace, Brenden   Unattached 22.47
2. Fry, Drew   Unattached 23.42
3. Waters, Austen SO-2 Incarnate Word 23.81
200 Meters Section 10
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Troutman, Colton FR-1 Tarleton State 22.62
2. Polley, William JR-3 Prairie View 22.64
3. Greer, Rob FR-1 Southern Nazarene 22.99
4. White, Isaiah FR-1 UT-Arlington 23.02
200 Meters Section 11
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Alexander, David SR-4 Prairie View 23.15
2. Martin, Raphael FR-1 Trinity (Tex.) 23.19
3. Sepulveda, Collin SO-2 Incarnate Word 23.37
4. Johnson, Keith   Unattached 23.96
5. Barry, Mathew JR-3 East Texas Baptist 24.39
200 Meters Section 12
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Chukwuma, Raymond SO-2 Houston Baptist 22.87
2. Mustapha, Hasan FR-1 Tarleton State 23.17
3. Saunders, Adam SR-4 Trinity (Tex.) 23.43
4. Gallegos, David FR-1 Incarnate Word 23.58
200 Meters Section 13
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Moses, Terrell FR-1 Prairie View 22.88
2. Stout , Dalton JR-3 Southern Nazarene 23.46
3. Sorey, Jon FR-1 Trinity (Tex.) 24.49
200 Meters Section 14
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson-Reeves, D'Andre JR-3 Prairie View 23.52
2. Taylor, Ethan FR-1 Southern Nazarene 23.63
3. Taylor, James   Unattached 25.63
4. Grubs, Tabari JR-3 Southwest (N.M.) 25.82
200 Meters Section 15
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Campbell, Keon SR-4 Prairie View 22.23
2. Kirby, Brandon JR-3 Prairie View 22.74
3. Bell, Quinton JR-3 Prairie View 23.04
4. Grubb, Jordan SO-2 UT-Tyler 24.92