March 31 - April 1, 2017
|
San Francisco St. - San Francisco, CA

Men's 2 Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wolf-Root, Alex   Horsecow 9:36.36   -
2. White, Daniel   Unattached 9:43.63   -
3. Wehrli, Christian   Unattached 9:45.74   -
4. Siqueiros, Rene JR-3 San Francisco St. 9:58.58   -
5. Pierce, Ryan SO-2 Oregon Tech 9:59.26   -
6. Negus, Mitch   Strawberry Canyon Track Club 10:00.34   -
7. Lewis, Andrew   UC Davis XC & Track Club 10:03.63   -
8. McPherson, Tim SO-2 Oregon Tech 10:06.09   -
9. Carranza, Manuel FR-1 Fresno Pacific 10:06.31   -
10. Yamaya, Takehiro JR-3 UC Santa Cruz 10:10.78   -
11. Gudino, Alex SR-4 Notre Dame de Namur 10:14.49   -
12. Southwood, Tyler FR-1 William Jessup 10:14.57   -
13. Laehy, Luke FR-1 Cal St. East Bay 10:15.96   -
14. Mettler, Zachary JR-3 William Jessup 10:16.50   -
15. DeVries, Alan SO-2 William Jessup 10:18.58   -
16. Williams, Ethan FR-1 UC Santa Cruz 10:20.36   -
17. Aries, Jacob   Unattached 10:25.83   -
18. Airiau, Gatien JR-3 Academy of Art 10:26.32   -
19. Garcia, Haziel   Marin 10:26.71   -
20. Alvarado, Tristan SO-2 Notre Dame de Namur 10:33.01   -
21. DiGiallonardo, Falco SR-4 Chico State 10:33.97   -
22. Merle, Leo FR-1 UC Santa Cruz 10:35.80   -
23. Palmgren, Joshua   Santa Rosa 10:36.46   -
24. Vargas, Rodrigo   Unattached 10:39.72   -
25. Siegel, Noah SR-4 Cal St. East Bay 10:42.73   -
26. Maravilla, Kevin JR-3 Notre Dame de Namur 10:48.70   -
27. Trinh, Jonathan FR-1 UC Santa Cruz 10:49.41   -
28. Kang, Harmen FR-1 UC Santa Cruz 10:50.82   -
29. Ruiz, Joseph   Santa Rosa 10:51.86   -
30. Wang, Mark   Marin 11:06.54   -
31. Rahman, Samir   UC Davis XC & Track Club 11:07.52   -
32. Bermudez, Brett SO-2 Academy of Art 11:18.08   -
33. Everett, Kris SR-4 Academy of Art 11:18.79   -
34. Mondragon, Daniel   Santa Rosa 11:26.43   -
2 Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wolf-Root, Alex   Horsecow 9:36.36  
2. White, Daniel   Unattached 9:43.63  
3. Wehrli, Christian   Unattached 9:45.74  
4. Siqueiros, Rene JR-3 San Francisco St. 9:58.58  
5. Pierce, Ryan SO-2 Oregon Tech 9:59.26  
6. Negus, Mitch   Strawberry Canyon Track Club 10:00.34  
7. Lewis, Andrew   UC Davis XC & Track Club 10:03.63  
8. McPherson, Tim SO-2 Oregon Tech 10:06.09  
9. Carranza, Manuel FR-1 Fresno Pacific 10:06.31  
10. Yamaya, Takehiro JR-3 UC Santa Cruz 10:10.78  
11. Southwood, Tyler FR-1 William Jessup 10:14.57  
12. Laehy, Luke FR-1 Cal St. East Bay 10:15.96  
13. Williams, Ethan FR-1 UC Santa Cruz 10:20.36  
14. Aries, Jacob   Unattached 10:25.83  
15. DiGiallonardo, Falco SR-4 Chico State 10:33.97  
16. Vargas, Rodrigo   Unattached 10:39.72  
17. Kang, Harmen FR-1 UC Santa Cruz 10:50.82  
2 Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gudino, Alex SR-4 Notre Dame de Namur 10:14.49  
2. Mettler, Zachary JR-3 William Jessup 10:16.50  
3. DeVries, Alan SO-2 William Jessup 10:18.58  
4. Airiau, Gatien JR-3 Academy of Art 10:26.32  
5. Garcia, Haziel   Marin 10:26.71  
6. Alvarado, Tristan SO-2 Notre Dame de Namur 10:33.01  
7. Merle, Leo FR-1 UC Santa Cruz 10:35.80  
8. Palmgren, Joshua   Santa Rosa 10:36.46  
9. Siegel, Noah SR-4 Cal St. East Bay 10:42.73  
10. Maravilla, Kevin JR-3 Notre Dame de Namur 10:48.70  
11. Trinh, Jonathan FR-1 UC Santa Cruz 10:49.41  
12. Ruiz, Joseph   Santa Rosa 10:51.86  
13. Wang, Mark   Marin 11:06.54  
14. Rahman, Samir   UC Davis XC & Track Club 11:07.52  
15. Bermudez, Brett SO-2 Academy of Art 11:18.08  
16. Everett, Kris SR-4 Academy of Art 11:18.79  
17. Mondragon, Daniel   Santa Rosa 11:26.43