February 10, 2017
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: PSAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schettler, Harrison SR-4 Shippensburg 8:36.34 10
2. Taber, Benjamin SR-4 Gettysburg 8:38.46 8
3. Stupak, Jacob FR-1 Bucknell 8:41.09 6
4. Stroh, Dominic SO-2 Shippensburg 8:42.55 4
5. Paul, Henry JR-3 Lehigh 8:42.92 2
6. Grace, Ryan JR-3 Lehigh 8:43.19 1
7. Arita, Brian SO-2 Lehigh 8:46.29 -
8. Leonard, Kyle SR-4 Lehigh 8:46.53 -
9. Dengler, Brian FR-1 Bucknell 8:46.95 -
10. Taddeo, Matthew SR-4 Bucknell 8:49.98 -
11. Balla, Alexander JR-3 Shippensburg 8:51.00 -
12. Rose, Trent FR-1 Bucknell 8:55.65 -
13. Yegon, Victor FR-1 Lehigh 8:59.46 -
14. Mugavero, David JR-3 Lehigh 9:01.34 -
15. Neiswender, Daniel JR-3 Bloomsburg 9:08.70 -
16. Sussman, Chad SO-2 Bucknell 9:10.01 -
17. Mueller, Benjamin JR-3 Bucknell 9:16.34 -
18. Babyak, Brian SO-2 Bucknell 9:16.57 -
19. Inglis, Joseph JR-3 Lehigh 9:21.91 -
20. Vira, Matt FR-1 Bucknell 9:22.81 -
21. Matthews , Mark   Unattached 9:25.05 -
22. Wentz, Hans   Unattached 9:31.17 -
23. Gilar, Dylan   Unattached 10:37.13 -
  Bordash, William JR-3 Bucknell DNF -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mugavero, David JR-3 Lehigh 9:01.34 -
2. Sussman, Chad SO-2 Bucknell 9:10.01 -
3. Mueller, Benjamin JR-3 Bucknell 9:16.34 -
4. Babyak, Brian SO-2 Bucknell 9:16.57 -
5. Inglis, Joseph JR-3 Lehigh 9:21.91 -
6. Vira, Matt FR-1 Bucknell 9:22.81 -
7. Matthews , Mark   Unattached 9:25.05 -
8. Wentz, Hans   Unattached 9:31.17 -
9. Gilar, Dylan   Unattached 10:37.13 -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schettler, Harrison SR-4 Shippensburg 8:36.34 10
2. Taber, Benjamin SR-4 Gettysburg 8:38.46 8
3. Stupak, Jacob FR-1 Bucknell 8:41.09 6
4. Stroh, Dominic SO-2 Shippensburg 8:42.55 4
5. Paul, Henry JR-3 Lehigh 8:42.92 2
6. Grace, Ryan JR-3 Lehigh 8:43.19 1
7. Arita, Brian SO-2 Lehigh 8:46.29 -
8. Leonard, Kyle SR-4 Lehigh 8:46.53 -
9. Dengler, Brian FR-1 Bucknell 8:46.95 -
10. Taddeo, Matthew SR-4 Bucknell 8:49.98 -
11. Balla, Alexander JR-3 Shippensburg 8:51.00 -
12. Rose, Trent FR-1 Bucknell 8:55.65 -
13. Yegon, Victor FR-1 Lehigh 8:59.46 -
14. Neiswender, Daniel JR-3 Bloomsburg 9:08.70 -
  Bordash, William JR-3 Bucknell DNF -