• ICON KEY:
  • Peach Belt
  • NCAA DII Prov
  • NCCAA
  • Date: 03/03/17
  • Location: Tampa - Tampa, FL

Women's Results    

Place Name Year Team Time Score Wind Heat(Pl)  
1. Cobbs-Marcus, Kylee FR-1 Florida Tech 11.92 10 3.4 1(1)
2. Tobin, Rachel JR-3 Florida Tech 12.04 8 3.4 1(2)
3. Nichols, Cieanna FR-1 Florida Tech 12.19 6 3.4 1(3)
4. Wright, Brianna   First stride 12.26 5 3.4 1(4)  
5. Santiago , Alexis JR-3 Florida Tech 12.47 4 1.4 2(1)
6. Toppin, Cimone FR-1 Florida Tech 12.66 3 4.0 3(1)
7. Taylor, Faith SO-2 Tampa 12.75 2 1.4 2(2)  
8. McGuire, Caylee FR-1 Tampa 12.99 1 4.0 3(2)  
9. Gregory, Cierra SO-2 Saint Leo 13.07 - 3.7 4(1)  
10. Chow, Dorothy   Unattached 13.17 - 4.0 3(3)  
11. Roberson, Ilena JR-3 Warner 13.23 - 4.0 3(4)
12. Bryant, Shyra SO-2 Saint Leo 13.89 - 3.7 4(2)  
13. Benjamin, Sheikala SR-4 Warner 13.95 - 4.0 3(5)  
14. Jones, 聲gel SO-2 Warner 14.31 - 2.3 5(1)  
100 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 3.4
1. Cobbs-Marcus, Kylee FR-1 Florida Tech 11.92
2. Tobin, Rachel JR-3 Florida Tech 12.04
3. Nichols, Cieanna FR-1 Florida Tech 12.19
4. Wright, Brianna   First stride 12.26  
100 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time Wind: 1.4
1. Santiago , Alexis JR-3 Florida Tech 12.47
2. Taylor, Faith SO-2 Tampa 12.75  
100 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time Wind: 4.0
1. Toppin, Cimone FR-1 Florida Tech 12.66
2. McGuire, Caylee FR-1 Tampa 12.99  
3. Chow, Dorothy   Unattached 13.17  
4. Roberson, Ilena JR-3 Warner 13.23
5. Benjamin, Sheikala SR-4 Warner 13.95  
100 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time Wind: 3.7
1. Gregory, Cierra SO-2 Saint Leo 13.07  
2. Bryant, Shyra SO-2 Saint Leo 13.89  
100 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time Wind: 2.3
1. Jones, 聲gel SO-2 Warner 14.31  
 
Place Name Year Team Time Score Wind Heat(Pl)  
1. Tobin, Rachel JR-3 Florida Tech 24.67 10 1.4 1(1)
2. Nichols, Cieanna FR-1 Florida Tech 25.12 8 1.4 1(2)
3. Taylor, Faith SO-2 Tampa 26.12 6 1.4 1(3)  
4. Reid, JoeMarie SR-4 Florida Tech 26.57 5 0.7 2(1)
5. Gregory, Cierra SO-2 Saint Leo 26.59 4 0.7 2(2)  
6. Morrison, Taylor SO-2 Tampa 26.65 3 0.7 2(3)  
7. Wright, Brianna   First stride 26.78 2 1.4 1(4)  
8. Toppin, Cimone FR-1 Florida Tech 26.92 1 0.7 2(4)  
9. Roberson, Ilena JR-3 Warner 28.33 - 1.4 1(5)  
10. Silver, Stephanie JR-3 Tampa 28.76 - 0.7 2(5)  
11. Apajee, Jessica FR-1 Tampa 29.43 - 0.7 2(6)  
12. Benjamin, Sheikala SR-4 Warner 29.57 - 0.7 2(7)  
13. Torres, Jade FR-1 Saint Leo 30.01 -   3(1)  
14. Jones, 聲gel SO-2 Warner 30.30 -   3(2)  
15. Bryant, Shyra SO-2 Saint Leo 31.18 - 0.7 2(8)  
16. Washington, Deirra FR-1 Saint Leo 33.18 -   3(3)  
17. Quarles, Victoria SO-2 Saint Leo 35.05 -   3(4)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 1.4
1. Tobin, Rachel JR-3 Florida Tech 24.67
2. Nichols, Cieanna FR-1 Florida Tech 25.12
3. Taylor, Faith SO-2 Tampa 26.12  
4. Wright, Brianna   First stride 26.78  
5. Roberson, Ilena JR-3 Warner 28.33  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.7
1. Reid, JoeMarie SR-4 Florida Tech 26.57
2. Gregory, Cierra SO-2 Saint Leo 26.59  
3. Morrison, Taylor SO-2 Tampa 26.65  
4. Toppin, Cimone FR-1 Florida Tech 26.92  
5. Silver, Stephanie JR-3 Tampa 28.76  
6. Apajee, Jessica FR-1 Tampa 29.43  
7. Benjamin, Sheikala SR-4 Warner 29.57  
8. Bryant, Shyra SO-2 Saint Leo 31.18  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Torres, Jade FR-1 Saint Leo 30.01  
2. Jones, 聲gel SO-2 Warner 30.30  
3. Washington, Deirra FR-1 Saint Leo 33.18  
4. Quarles, Victoria SO-2 Saint Leo 35.05  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Metcalfe, Kristen SO-2 Embry-Riddle 59.48 10 1(1)  
2. Steede, Kristin SO-2 Tampa 1:01.13 8 1(2)  
3. Blake, Laura JR-3 West Virginia Wesleyan 1:02.68 6 1(3)  
4. Wiethe, Natalie FR-1 West Virginia Wesleyan 1:03.13 5 1(4)  
5. Griffin, Ashley FR-1 West Virginia Wesleyan 1:05.12 4 2(1)  
6. Apajee, Jessica FR-1 Tampa 1:05.23 3 2(2)  
7. Silver, Stephanie JR-3 Tampa 1:06.94 2 2(3)  
8. Horn, Brianna JR-3 Warner 1:10.31 1 1(5)  
9. Torres, Jade FR-1 Saint Leo 1:12.96 - 2(4)  
10. Washington, Deirra FR-1 Saint Leo 1:23.89 - 2(5)  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Metcalfe, Kristen SO-2 Embry-Riddle 59.48  
2. Steede, Kristin SO-2 Tampa 1:01.13  
3. Blake, Laura JR-3 West Virginia Wesleyan 1:02.68  
4. Wiethe, Natalie FR-1 West Virginia Wesleyan 1:03.13  
5. Horn, Brianna JR-3 Warner 1:10.31  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Griffin, Ashley FR-1 West Virginia Wesleyan 1:05.12  
2. Apajee, Jessica FR-1 Tampa 1:05.23  
3. Silver, Stephanie JR-3 Tampa 1:06.94  
4. Torres, Jade FR-1 Saint Leo 1:12.96  
5. Washington, Deirra FR-1 Saint Leo 1:23.89  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Levine, Marina   UNAT-Embry-Riddle 2:21.91 10 1(1)  
2. Metcalfe, Kristen SO-2 Embry-Riddle 2:22.25 8 1(2)  
3. Leary, Sarah SR-4 Unattached 2:23.15 6 1(3)  
4. Csubak, Lauren JR-3 Saint Leo 2:24.63 5 1(4)  
5. Meneses, Alex JR-3 Embry-Riddle 2:26.94 4 1(5)  
6. Roussell, Haley JR-3 Saint Leo 2:27.99 3 1(6)  
7. Bible, Alexis FR-1 Tampa 2:29.51 2 1(7)  
8. Rowe, collia   Reela.smc 2:29.54 1 2(1)  
9. Irwin, Shannon FR-1 Tampa 2:29.69 - 2(2)  
10. Konstantinovic, Alicia SR-4 Unattached 2:31.61 - 1(8)  
11. Tafoya, Martina SR-4 Embry-Riddle 2:31.98 - 1(9)  
12. Sullivan, Kayla JR-3 Tampa 2:32.22 - 1(10)  
13. Whetstone, Caitlin SO-2 Tampa 2:32.45 - 1(11)  
14. Ellis, Leanne SO-2 Embry-Riddle 2:33.26 - 2(3)  
15. Lavellee, Sarah FR-1 Tampa 2:33.33 - 1(12)  
16. Curran, Sara FR-1 Tampa 2:34.91 - 1(13)  
17. Edens, Sarah SO-2 Embry-Riddle 2:36.08 - 2(4)  
18. Gargiulo, Tiffany SR-4 Saint Leo 2:36.46 - 2(5)  
19. Pierson, Mollie FR-1 Tampa 2:37.24 - 1(14)  
20. Clarke, Samantha SR-4 Florida Southern 2:37.50 - 2(6)  
21. Kuras, Catherine JR-3 Valdosta State 2:38.98 - 2(7)  
22. Miller, Jacinda JR-3 Valdosta State 2:39.85 - 2(8)  
23. Ford, Jamie FR-1 Valdosta State 2:44.69 - 2(9)  
24. Fiorentine, Madalynn FR-1 Tampa 2:45.00 - 1(15)  
25. Tomberlin, Sydney FR-1 Valdosta State 2:45.80 - 2(10)  
26. Horn, Brianna JR-3 Warner 2:54.11 - 2(11)  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Levine, Marina   UNAT-Embry-Riddle 2:21.91  
2. Metcalfe, Kristen SO-2 Embry-Riddle 2:22.25  
3. Leary, Sarah SR-4 Unattached 2:23.15  
4. Csubak, Lauren JR-3 Saint Leo 2:24.63  
5. Meneses, Alex JR-3 Embry-Riddle 2:26.94  
6. Roussell, Haley JR-3 Saint Leo 2:27.99  
7. Bible, Alexis FR-1 Tampa 2:29.51  
8. Konstantinovic, Alicia SR-4 Unattached 2:31.61  
9. Tafoya, Martina SR-4 Embry-Riddle 2:31.98  
10. Sullivan, Kayla JR-3 Tampa 2:32.22  
11. Whetstone, Caitlin SO-2 Tampa 2:32.45  
12. Lavellee, Sarah FR-1 Tampa 2:33.33  
13. Curran, Sara FR-1 Tampa 2:34.91  
14. Pierson, Mollie FR-1 Tampa 2:37.24  
15. Fiorentine, Madalynn FR-1 Tampa 2:45.00  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Rowe, collia   Reela.smc 2:29.54  
2. Irwin, Shannon FR-1 Tampa 2:29.69  
3. Ellis, Leanne SO-2 Embry-Riddle 2:33.26  
4. Edens, Sarah SO-2 Embry-Riddle 2:36.08  
5. Gargiulo, Tiffany SR-4 Saint Leo 2:36.46  
6. Clarke, Samantha SR-4 Florida Southern 2:37.50  
7. Kuras, Catherine JR-3 Valdosta State 2:38.98  
8. Miller, Jacinda JR-3 Valdosta State 2:39.85  
9. Ford, Jamie FR-1 Valdosta State 2:44.69  
10. Tomberlin, Sydney FR-1 Valdosta State 2:45.80  
11. Horn, Brianna JR-3 Warner 2:54.11  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Levine, Marina   UNAT-Embry-Riddle 4:52.28 10  
2. Bible, Alexis FR-1 Tampa 4:57.62 8  
3. Vilasuso, Zoey JR-3 West Virginia Wesleyan 4:59.75 6  
4. Edens, Sarah SO-2 Embry-Riddle 4:59.82 5  
5. Pierson, Mollie FR-1 Tampa 5:01.46 4  
6. Farnsworth, Claire FR-1 Unattached 5:01.57 3  
7. McCormick, Natalie SR-4 Saint Leo 5:04.57 2  
8. Watkins, Kassidy SO-2 Florida Southern 5:06.34 1  
9. Sullivan, Kayla JR-3 Tampa 5:06.58 -  
10. Konstantinovic, Alicia SR-4 Unattached 5:09.17 -  
11. Whetstone, Caitlin SO-2 Tampa 5:10.34 -  
12. Anaya, Noemi SO-2 Saint Leo 5:12.77 -  
13. Lavellee, Sarah FR-1 Tampa 5:12.96 -  
14. Curran, Sara FR-1 Tampa 5:15.62 -  
15. Beach, Lexi SO-2 West Virginia Wesleyan 5:16.36 -  
16. Meneses, Alex JR-3 Embry-Riddle 5:23.64 -  
17. Fiorentine, Madalynn FR-1 Tampa 5:26.67 -  
18. Ford, Maggie SO-2 Unattached 5:29.61 -  
19. Ford, Jamie FR-1 Valdosta State 5:30.31 -  
20. Miller, Jacinda JR-3 Valdosta State 5:30.42 -  
21. Buck, Alicia SR-4 Unattached 5:32.12 -  
22. Jackson, Joy FR-1 Unattached 5:33.27 -  
23. Cortes, Natalie JR-3 Tampa 5:33.28 -  
24. Romanik, Rhian SO-2 Palm Beach Atlantic 5:47.53 -  
25. Williams, Emily SO-2 Florida Southern 5:52.95 -  
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Rampf, Colett JR-3 Saint Leo 17:03.67 10 1(1)
2. Orr, Alex SO-2 Embry-Riddle 18:12.11 8 1(2)  
3. Tobin, Laura SO-2 Saint Leo 18:19.54 6 1(3)  
4. Cancello, Claudia SR-4 Tampa 18:36.68 5 1(4)  
5. Ramsey, Thea SO-2 Tampa 18:43.81 4 1(5)  
6. Sjogren, Ingrid FR-1 Stetson 18:44.71 3 1(6)  
7. Consol, Clarissa   Unattached 18:45.78 2 1(7)  
8. Boldrin, Brianne SR-4 Stetson 18:49.21 1 1(8)  
9. Mandelburg, Sara-Caitrin SR-4 Palm Beach Atlantic 18:50.13 - 1(9)  
10. DeBiasi, Marina JR-3 Florida Tech 18:53.46 - 1(10)
11. McMahon, Clare JR-3 Tampa 18:53.88 - 1(11)  
12. Frauenfelder, Simone   Unattached 18:54.21 - 1(12)  
13. Pinto, Rachel JR-3 West Virginia Wesleyan 18:56.57 - 1(13)  
14. Nelson, Hannah SO-2 Florida Southern 18:57.32 - 2(1)  
15. Iseley, Emily JR-3 Florida Tech 18:59.60 - 1(14)
16. Sroczynski, Aislinn JR-3 Tampa 19:01.89 - 1(15)  
17. Trimlett, Gabrielle JR-3 Florida Tech 19:02.88 - 1(16)
18. Donegan, Ryleigh JR-3 Tampa 19:05.62 - 1(17)  
19. Johnston, Joanna SO-2 West Virginia Wesleyan 19:06.69 - 1(18)  
20. McShea, Meghan JR-3 Valdosta State 19:08.36 - 1(19)  
21. Cancello, Elaina SR-4 Tampa 19:16.06 - 1(20)  
22. Lucas, Genevieve FR-1 Florida Tech 19:22.70 - 1(21)
23. Rischar, Brianna SO-2 Unattached 19:26.16 - 1(22)  
24. Abu-Rumman, Fatima FR-1 Saint Leo 19:27.12 - 2(2)  
25. Gazda, Eliza JR-3 Embry-Riddle 19:28.20 - 1(23)  
26. Price, Molly SR-4 Florida Southern 19:30.73 - 1(24)  
27. Pineault, Sydney JR-3 West Virginia Wesleyan 19:33.86 - 1(25)  
28. Ochoa, Eliana FR-1 Tampa 19:34.47 - 2(3)  
29. Fernandez, Maria FR-1 Saint Leo 19:40.58 - 1(26)  
30. Swardstorm, Vera Rae FR-1 Tampa 19:43.66 - 2(4)  
31. Guerra, Aleksa SO-2 Florida Southern 19:46.61 - 2(5)  
32. Slattery, Amanda SO-2 Florida Southern 19:49.15 - 2(6)  
33. Englund, Rachael FR-1 West Virginia Wesleyan 19:50.85 - 2(7)  
34. Miller, Sophia SO-2 Palm Beach Atlantic 19:52.70 - 2(8)  
35. Vergauwen, Jolene SO-2 Florida Southern 19:57.11 - 1(27)  
36. Bowden, Sara   Unattached 20:08.24 - 1(28)  
37. Sava, Amanda SR-4 Florida Tech 20:18.67 - 2(9)  
38. Wilson, Rebecka FR-1 Unattached 20:40.46 - 2(10)  
39. Orlando, Casey SO-2 Florida Tech 20:40.51 - 2(11)  
40. Jackson, Veronica FR-1 Florida Southern 20:43.62 - 2(12)  
41. Fulks, Rachel JR-3 West Virginia Wesleyan 20:44.53 - 2(13)  
42. Stahler, Madison SO-2 Unattached 20:48.96 - 2(14)  
43. Opalinski, Anna Brook FR-1 Florida Southern 20:53.69 - 2(15)  
44. Murray, Ashley SR-4 Florida Southern 21:02.74 - 2(16)  
45. Lykins, Jessica FR-1 Palm Beach Atlantic 21:05.44 - 2(17)  
46. Jepleting, Dorcas FR-1 Tampa 21:16.84 - 2(18)  
47. Hearing, Alyssa SR-4 Palm Beach Atlantic 21:19.40 - 2(19)  
48. Buteyn, Kalyn SO-2 Warner 21:26.92 - 2(20)  
49. Churchill, Heidi SO-2 Saint Leo 21:31.42 - 2(21)  
50. Hepp, Summer SO-2 Florida Southern 21:32.38 - 2(22)  
51. Flament, Emilie SR-4 Florida Southern 21:45.74 - 2(23)  
52. Kanagy, Hope FR-1 Palm Beach Atlantic 21:46.82 - 2(24)  
53. Campbell, Kirsten SO-2 West Virginia Wesleyan 22:35.78 - 2(25)  
54. Paczynski, Brianna JR-3 Embry-Riddle 23:21.19 - 2(26)  
55. Denny, Kiersten SO-2 Unattached 23:41.58 - 2(27)  
56. Cordero, Nasatassja (Lilly) JR-3 Unattached 23:42.61 - 2(28)  
  Johnson, Stephanie FR-1 West Virginia Wesleyan DNF - 2  
5000 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Rampf, Colett JR-3 Saint Leo 17:03.67
2. Orr, Alex SO-2 Embry-Riddle 18:12.11  
3. Tobin, Laura SO-2 Saint Leo 18:19.54  
4. Cancello, Claudia SR-4 Tampa 18:36.68  
5. Ramsey, Thea SO-2 Tampa 18:43.81  
6. Sjogren, Ingrid FR-1 Stetson 18:44.71  
7. Consol, Clarissa   Unattached 18:45.78  
8. Boldrin, Brianne SR-4 Stetson 18:49.21  
9. Mandelburg, Sara-Caitrin SR-4 Palm Beach Atlantic 18:50.13  
10. DeBiasi, Marina JR-3 Florida Tech 18:53.46
11. McMahon, Clare JR-3 Tampa 18:53.88  
12. Frauenfelder, Simone   Unattached 18:54.21  
13. Pinto, Rachel JR-3 West Virginia Wesleyan 18:56.57  
14. Iseley, Emily JR-3 Florida Tech 18:59.60
15. Sroczynski, Aislinn JR-3 Tampa 19:01.89  
16. Trimlett, Gabrielle JR-3 Florida Tech 19:02.88
17. Donegan, Ryleigh JR-3 Tampa 19:05.62  
18. Johnston, Joanna SO-2 West Virginia Wesleyan 19:06.69  
19. McShea, Meghan JR-3 Valdosta State 19:08.36  
20. Cancello, Elaina SR-4 Tampa 19:16.06  
21. Lucas, Genevieve FR-1 Florida Tech 19:22.70
22. Rischar, Brianna SO-2 Unattached 19:26.16  
23. Gazda, Eliza JR-3 Embry-Riddle 19:28.20  
24. Price, Molly SR-4 Florida Southern 19:30.73  
25. Pineault, Sydney JR-3 West Virginia Wesleyan 19:33.86  
26. Fernandez, Maria FR-1 Saint Leo 19:40.58  
27. Vergauwen, Jolene SO-2 Florida Southern 19:57.11  
28. Bowden, Sara   Unattached 20:08.24  
5000 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Nelson, Hannah SO-2 Florida Southern 18:57.32  
2. Abu-Rumman, Fatima FR-1 Saint Leo 19:27.12  
3. Ochoa, Eliana FR-1 Tampa 19:34.47  
4. Swardstorm, Vera Rae FR-1 Tampa 19:43.66  
5. Guerra, Aleksa SO-2 Florida Southern 19:46.61  
6. Slattery, Amanda SO-2 Florida Southern 19:49.15  
7. Englund, Rachael FR-1 West Virginia Wesleyan 19:50.85  
8. Miller, Sophia SO-2 Palm Beach Atlantic 19:52.70  
9. Sava, Amanda SR-4 Florida Tech 20:18.67  
10. Wilson, Rebecka FR-1 Unattached 20:40.46  
11. Orlando, Casey SO-2 Florida Tech 20:40.51  
12. Jackson, Veronica FR-1 Florida Southern 20:43.62  
13. Fulks, Rachel JR-3 West Virginia Wesleyan 20:44.53  
14. Stahler, Madison SO-2 Unattached 20:48.96  
15. Opalinski, Anna Brook FR-1 Florida Southern 20:53.69  
16. Murray, Ashley SR-4 Florida Southern 21:02.74  
17. Lykins, Jessica FR-1 Palm Beach Atlantic 21:05.44  
18. Jepleting, Dorcas FR-1 Tampa 21:16.84  
19. Hearing, Alyssa SR-4 Palm Beach Atlantic 21:19.40  
20. Buteyn, Kalyn SO-2 Warner 21:26.92  
21. Churchill, Heidi SO-2 Saint Leo 21:31.42  
22. Hepp, Summer SO-2 Florida Southern 21:32.38  
23. Flament, Emilie SR-4 Florida Southern 21:45.74  
24. Kanagy, Hope FR-1 Palm Beach Atlantic 21:46.82  
25. Campbell, Kirsten SO-2 West Virginia Wesleyan 22:35.78  
26. Paczynski, Brianna JR-3 Embry-Riddle 23:21.19  
27. Denny, Kiersten SO-2 Unattached 23:41.58  
28. Cordero, Nasatassja (Lilly) JR-3 Unattached 23:42.61  
  Johnson, Stephanie FR-1 West Virginia Wesleyan DNF  
 
Place Name Year Team Time Score Wind Heat(Pl)  
1. Santiago , Alexis JR-3 Florida Tech 14.26 10 2.2 1(1)
2. Carter , Maia JR-3 Florida Tech 14.60 8 2.2 1(2)
3. Lynn, Jordan SO-2 West Virginia Wesleyan 15.78 6 1.4 2(1)  
4. Leaman, Lauren FR-1 West Virginia Wesleyan 15.84 5 2.1 3(1)  
5. Barber, Audrey SO-2 West Virginia Wesleyan 16.16 4 2.1 3(2)  
6. Jack, Erica JR-3 West Virginia Wesleyan 16.74 3 2.2 1(3)  
7. Isabelle, Kristen JR-3 Warner 16.93 2 1.4 2(2)
8. Winston, Paxton JR-3 West Virginia Wesleyan 17.18 1 1.4 2(3)  
9. Stonecipher, Mim JR-3 West Virginia Wesleyan 18.18 - 2.1 3(3)  
10. Czerwinski, Maria FR-1 Tampa 18.29 - 1.4 2(4)  
100 Hurdles Section 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 2.2
1. Santiago , Alexis JR-3 Florida Tech 14.26
2. Carter , Maia JR-3 Florida Tech 14.60
3. Jack, Erica JR-3 West Virginia Wesleyan 16.74  
100 Hurdles Section 2
Pl. Name Year Team Time Wind: 1.4
1. Lynn, Jordan SO-2 West Virginia Wesleyan 15.78  
2. Isabelle, Kristen JR-3 Warner 16.93
3. Winston, Paxton JR-3 West Virginia Wesleyan 17.18  
4. Czerwinski, Maria FR-1 Tampa 18.29  
100 Hurdles Section 3
Pl. Name Year Team Time Wind: 2.1
1. Leaman, Lauren FR-1 West Virginia Wesleyan 15.84  
2. Barber, Audrey SO-2 West Virginia Wesleyan 16.16  
3. Stonecipher, Mim JR-3 West Virginia Wesleyan 18.18  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Tafoya, Martina SR-4 Embry-Riddle 1:04.29 10  
2. Carter , Maia JR-3 Florida Tech 1:04.41 8
3. Isabelle, Kristen JR-3 Warner 1:11.11 6  
4. Wong, Lauren FR-1 Tampa 1:11.72 5