February 10-11, 2017
|
Iowa State-Leid Rec Center - Ames, IA
|
300m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tsumba, Tatenda JR-3 BYU 21.02
2. Quinn, Devin SO-2 Illinois 21.08
3. Eiker, Josh FR-1 Illinois 21.30
4. Woodard, Antonio FR-1 Iowa 21.35
5. Haight, Joe SO-2 Illinois 21.41
6. Rodgers, Derrius FR-1 Illinois State 21.50
7. Neumann, Brad JR-3 Minnesota 21.57
8. Teague, Alex SO-2 Wisconsin 21.64
9. Kelley, Ben JR-3 Iowa State 21.67
10. Hartley, Jaron JR-3 Kansas 21.71
11. Larry, Lorenzo SR-4 Wisconsin 21.78
12. Ryen, Trever SR-4 Iowa State 21.81
13. Brown, Clark FR-1 BYU 21.88
14. Jochim, Landon JR-3 North Dakota State 21.88
15. Hertz, Corey SO-2 Northern Iowa 21.92
16. Graves, Caulin FR-1 Drake 21.92
17. Webb, Jonathan FR-1 Minnesota 22.01
18. Shelton, Demetrius SR-4 Drake 22.14
18. Hicks, Eli FR-1 Northern Iowa 22.14
20. Newcomb, Bryce SO-2 Northern Iowa 22.19
21. Tingey, Drew SR-4 BYU 22.29
22. Ananaba, Otugo SR-4 Tulsa 22.30
23. Serrano, Jesus FR-1 BYU 22.35
24. Dancer, Quentin FR-1 Kansas 22.43
25. Eldridge, Davis SO-2 Iowa State 22.44
26. Bentz, Kallen JR-3 Wisconsin 22.47
27. Scheible, Max JR-3 BYU 22.47
28. Lincoln, Sam FR-1 Northern Iowa 22.51
29. Hoesley, James FR-1 Iowa State 22.53
30. Wilson, Doug FR-1 Illinois 22.54
31. Black, Raheem SR-4 Northern Iowa 22.63
32. Mecham, Scott FR-1 BYU 22.74
33. White, Malcolm JR-3 Nebraska 22.90
34. Stecker, James SR-4 Wisconsin 22.94
35. Ejubovic, Nihad JR-3 Drake 23.27
36. Metivier, Malik FR-1 Drake 23.27
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tsumba, Tatenda JR-3 BYU 21.02
2. Quinn, Devin SO-2 Illinois 21.08
3. Jochim, Landon JR-3 North Dakota State 21.88
4. White, Malcolm JR-3 Nebraska 22.90
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Eiker, Josh FR-1 Illinois 21.30
2. Woodard, Antonio FR-1 Iowa 21.35
3. Larry, Lorenzo SR-4 Wisconsin 21.78
4. Tingey, Drew SR-4 BYU 22.29
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Haight, Joe SO-2 Illinois 21.41
2. Hartley, Jaron JR-3 Kansas 21.71
3. Brown, Clark FR-1 BYU 21.88
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Neumann, Brad JR-3 Minnesota 21.57
2. Kelley, Ben JR-3 Iowa State 21.67
3. Graves, Caulin FR-1 Drake 21.92
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ryen, Trever SR-4 Iowa State 21.81
2. Newcomb, Bryce SO-2 Northern Iowa 22.19
3. Serrano, Jesus FR-1 BYU 22.35
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rodgers, Derrius FR-1 Illinois State 21.50
2. Teague, Alex SO-2 Wisconsin 21.64
3. Webb, Jonathan FR-1 Minnesota 22.01
4. Metivier, Malik FR-1 Drake 23.27
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hertz, Corey SO-2 Northern Iowa 21.92
2. Eldridge, Davis SO-2 Iowa State 22.44
3. Bentz, Kallen JR-3 Wisconsin 22.47
4. Wilson, Doug FR-1 Illinois 22.54
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hicks, Eli FR-1 Northern Iowa 22.14
2. Ananaba, Otugo SR-4 Tulsa 22.30
3. Scheible, Max JR-3 BYU 22.47
4. Stecker, James SR-4 Wisconsin 22.94
200 Meters Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Shelton, Demetrius SR-4 Drake 22.14
2. Lincoln, Sam FR-1 Northern Iowa 22.51
3. Mecham, Scott FR-1 BYU 22.74
200 Meters Section 10
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dancer, Quentin FR-1 Kansas 22.43
2. Hoesley, James FR-1 Iowa State 22.53
3. Black, Raheem SR-4 Northern Iowa 22.63
4. Ejubovic, Nihad JR-3 Drake 23.27