March 30 - April 1, 2017
|
Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: NEICAAA IC4A/ECAC NJCAA DI

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rosa, Jim   Atlanta Track Club 14:18.47 -
2. Rmidi Kinini , Khalil SR-4 Maryland-Eastern Shore 14:20.42 -
3. Miranda, Carlos JR-3 Florida 14:25.42 -
4. Jones, Stephen FR-1 Miss State 14:27.18 -
5. Hort, Brad JR-3 North Florida 14:30.38 -
6. Udvadia, Ryan JR-3 Albany 14:30.75 -
7. Gronostaj, Kyle SO-2 Albany 14:32.48 -
8. Caldwell, Taylor JR-3 Ole Miss 14:33.89 -
9. Limoh, Stanley SO-2 UL-Lafayette 14:37.39 -
10. Grossman, Sean JR-3 Miami 14:37.56 -
11. Banuelos, Ricardo SO-2 Allen County CC 14:37.99 -
12. Galvin, Matt   Atlanta Track Club 14:45.28 -
13. Bull, Andrew JR-3 Alabama 14:45.49 -
14. Eaton, Kaden JR-3 Belmont 14:45.87 -
15. Ormsby, Bobby JR-3 Florida Southern 14:46.02 -
16. Snider, Robinson FR-1 Ole Miss 14:46.65 -
17. Van Der Els, Eric FR-1 Connecticut 14:47.51 -
18. Sanders, Mitchell SO-2 Georgia Tech 14:47.81 -
19. Smith, Andrew JR-3 Flagler 14:48.90 -
20. Robinson, Beau JR-3 UL-Lafayette 14:48.92 -
21. Greenup , Ronny JR-3 Florida Gulf Coast 14:51.23 -
22. Didion, Anthony JR-3 Belmont 14:51.37 -
23. Bull, Garrett JR-3 Alabama 14:51.41 -
24. Perkins, Noah FR-1 North Florida 14:52.69 -
25. Schaefer, Colin FR-1 Florida 14:52.99 -
26. Edwards, Matthew JR-3 Belmont 14:53.53 -
27. Berryhill , Carlin FR-1 Florida Gulf Coast 14:54.08 -
28. Estrada, Joshua   Unattached 14:54.23 -
29. Hulzebos, Jonathan SO-2 Florida 14:58.89 -
30. Farrand, Joseph   Raytona Beach Track Club 15:04.58 -
31. Aman, Christian FR-1 Florida State 15:04.72 -
32. Damato, Michael SR-4 North Florida 15:06.29 -
33. Groves-Scott, Brydon SO-2 Alabama-Huntsville 15:07.13 -
34. Leon, Jordan SO-2 Maryland-Eastern Shore 15:08.36 -
35. Delacruz, Leonel   Unattached 15:09.16 -
36. Knox, Benjamin FR-1 Alabama-Huntsville 15:10.65 -
37. Keller, Jonathan JR-3 Miami 15:11.23 -
38. Strom, Carson SO-2 South Carolina 15:11.59 -
39. Mackay, JT SO-2 Miss State 15:19.61 -
40. Kemboi, Festus FR-1 Florida Southern 15:20.96 -
41. Deleva, Anthony JR-3 Saint Leo 15:23.15 -
42. Hagert, Sean FR-1 Miami 15:25.95 -
43. Diaz, Nick SO-2 Florida 15:26.51 -
44. Benner, Lars JR-3 Tampa 15:27.03 -
45. Clark , Troy JR-3 Florida Gulf Coast 15:32.98 -
46. McGregor, Dean SO-2 Florida Southern 15:33.65 -
47. Sprung, Sawyer SO-2 Troy 15:36.13 -
48. Kahler, Theo FR-1 Winthrop 15:40.38 -
49. Cabret, Chris FR-1 Saint Leo 15:45.94 -
50. Meli, Stanley JR-3 Maryland-Eastern Shore 15:51.09 -
51. Keller, Jonathan FR-1 North Greenville 16:00.03 -
52. Weber, Joe SO-2 Tampa 16:28.94 -
  Taylor, Antony   Unattached DNF -
  Allen, Mark   Unattached DNF -
  Matson, Andrew FR-1 Georgia Tech DNF -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rosa, Jim   Atlanta Track Club 14:18.47
2. Rmidi Kinini , Khalil SR-4 Maryland-Eastern Shore 14:20.42
3. Miranda, Carlos JR-3 Florida 14:25.42
4. Jones, Stephen FR-1 Miss State 14:27.18
5. Hort, Brad JR-3 North Florida 14:30.38
6. Udvadia, Ryan JR-3 Albany 14:30.75
7. Gronostaj, Kyle SO-2 Albany 14:32.48
8. Caldwell, Taylor JR-3 Ole Miss 14:33.89
9. Limoh, Stanley SO-2 UL-Lafayette 14:37.39
10. Grossman, Sean JR-3 Miami 14:37.56
11. Banuelos, Ricardo SO-2 Allen County CC 14:37.99
12. Galvin, Matt   Atlanta Track Club 14:45.28
13. Bull, Andrew JR-3 Alabama 14:45.49
14. Eaton, Kaden JR-3 Belmont 14:45.87
15. Ormsby, Bobby JR-3 Florida Southern 14:46.02
16. Van Der Els, Eric FR-1 Connecticut 14:47.51
17. Robinson, Beau JR-3 UL-Lafayette 14:48.92
18. Greenup , Ronny JR-3 Florida Gulf Coast 14:51.23
19. Didion, Anthony JR-3 Belmont 14:51.37
20. Bull, Garrett JR-3 Alabama 14:51.41
21. Schaefer, Colin FR-1 Florida 14:52.99
22. Edwards, Matthew JR-3 Belmont 14:53.53
23. Berryhill , Carlin FR-1 Florida Gulf Coast 14:54.08
24. Farrand, Joseph   Raytona Beach Track Club 15:04.58
25. Damato, Michael SR-4 North Florida 15:06.29
26. Kemboi, Festus FR-1 Florida Southern 15:20.96
27. Diaz, Nick SO-2 Florida 15:26.51
  Taylor, Antony   Unattached DNF
  Allen, Mark   Unattached DNF
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Snider, Robinson FR-1 Ole Miss 14:46.65
2. Sanders, Mitchell SO-2 Georgia Tech 14:47.81
3. Smith, Andrew JR-3 Flagler 14:48.90
4. Perkins, Noah FR-1 North Florida 14:52.69
5. Estrada, Joshua   Unattached 14:54.23
6. Hulzebos, Jonathan SO-2 Florida 14:58.89
7. Aman, Christian FR-1 Florida State 15:04.72
8. Groves-Scott, Brydon SO-2 Alabama-Huntsville 15:07.13
9. Leon, Jordan SO-2 Maryland-Eastern Shore 15:08.36
10. Delacruz, Leonel   Unattached 15:09.16
11. Knox, Benjamin FR-1 Alabama-Huntsville 15:10.65
12. Keller, Jonathan JR-3 Miami 15:11.23
13. Strom, Carson SO-2 South Carolina 15:11.59
14. Mackay, JT SO-2 Miss State 15:19.61
15. Deleva, Anthony JR-3 Saint Leo 15:23.15
16. Hagert, Sean FR-1 Miami 15:25.95
17. Benner, Lars JR-3 Tampa 15:27.03
18. Clark , Troy JR-3 Florida Gulf Coast 15:32.98
19. McGregor, Dean SO-2 Florida Southern 15:33.65
20. Sprung, Sawyer SO-2 Troy 15:36.13
21. Kahler, Theo FR-1 Winthrop 15:40.38
22. Cabret, Chris FR-1 Saint Leo 15:45.94
23. Meli, Stanley JR-3 Maryland-Eastern Shore 15:51.09
24. Keller, Jonathan FR-1 North Greenville 16:00.03
25. Weber, Joe SO-2 Tampa 16:28.94
  Matson, Andrew FR-1 Georgia Tech DNF