March 30 - April 1, 2017
|
Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: Peach Belt NCAA DII Prov NEICAAA IC4A/ECAC NJCAA DI

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. seddon, zak   Unattached 8:30.17 -
2. Parrish, Mark   Unattached 8:42.40 -
3. Abreu, Alvaro   JLR TRACK CLUB 8:49.39 -
4. Grady, Alex JR-3 Georgia Tech 8:57.83 -
5. Mills, Kevin JR-3 Winthrop 8:58.62 -
6. Ortiz Rivera, Victor FR-1 P.R.-Rio Piedras 8:59.11 -
7. Babinec, Michael SR-4 South Florida 9:01.87 -
8. Timm, Fynn SO-2 North Florida 9:05.68 -
9. Corgliano, Louis JR-3 Maryland 9:10.55 -
10. Harm, Gabe SR-4 Kentucky 9:11.89 -
11. White, Darren SR-4 N. Carolina A&T 9:12.18 -
12. Sears, Jacob SR-4 Appalachian State 9:17.40 -
13. Burns, Alan JR-3 Youngstown St. 9:18.41 -
14. Ciaccia, Nicholas SO-2 East Carolina 9:18.51 -
15. Dillon, Marshall FR-1 Florida 9:21.20 -
16. Glick, Daniel FR-1 Troy 9:24.52 -
17. Million, Wyatt JR-3 Connecticut 9:28.83 -
18. Chicola, Jacob SR-4 UL-Lafayette 9:29.36 -
19. Salter, Josh JR-3 Samford 9:32.45 -
20. Statham, Bryce SO-2 Florida 9:35.28 -
21. Heck, Dylan JR-3 UL-Lafayette 9:35.64 -
22. Barber, Kyle SO-2 Connecticut 9:35.87 -
23. Purvis, Zach FR-1 Florida 9:36.21 -
24. White, Wade SR-4 Nova Southeastern 9:40.26 -
25. Dayoub, Miles JR-3 Georgia Tech 9:41.39 -
26. Millson, Jesse FR-1 Florida 9:42.43 -
27. Ruppe, Cameron JR-3 Winthrop 9:46.35 -
28. Costa, Sam FR-1 Georgia Tech 9:48.86 -
29. Miano, Michael FR-1 Miami 9:53.76 -
30. Dunn, Chris SO-2 Allen County CC 9:54.96 -
  Estremera, Ricardo   Puerto Rico DNF -
  Dyoyi, Katleho SR-4 South Alabama DNF -
3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. seddon, zak   Unattached 8:30.17
2. Parrish, Mark   Unattached 8:42.40
3. Abreu, Alvaro   JLR TRACK CLUB 8:49.39
4. Grady, Alex JR-3 Georgia Tech 8:57.83
5. Mills, Kevin JR-3 Winthrop 8:58.62
6. Ortiz Rivera, Victor FR-1 P.R.-Rio Piedras 8:59.11
7. Babinec, Michael SR-4 South Florida 9:01.87
8. Timm, Fynn SO-2 North Florida 9:05.68
9. Sears, Jacob SR-4 Appalachian State 9:17.40
10. Ciaccia, Nicholas SO-2 East Carolina 9:18.51
11. Dillon, Marshall FR-1 Florida 9:21.20
12. Million, Wyatt JR-3 Connecticut 9:28.83
13. Barber, Kyle SO-2 Connecticut 9:35.87
14. White, Wade SR-4 Nova Southeastern 9:40.26
  Estremera, Ricardo   Puerto Rico DNF
  Dyoyi, Katleho SR-4 South Alabama DNF
3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Corgliano, Louis JR-3 Maryland 9:10.55
2. Harm, Gabe SR-4 Kentucky 9:11.89
3. White, Darren SR-4 N. Carolina A&T 9:12.18
4. Burns, Alan JR-3 Youngstown St. 9:18.41
5. Glick, Daniel FR-1 Troy 9:24.52
6. Chicola, Jacob SR-4 UL-Lafayette 9:29.36
7. Salter, Josh JR-3 Samford 9:32.45
8. Statham, Bryce SO-2 Florida 9:35.28
9. Heck, Dylan JR-3 UL-Lafayette 9:35.64
10. Purvis, Zach FR-1 Florida 9:36.21
11. Dayoub, Miles JR-3 Georgia Tech 9:41.39
12. Millson, Jesse FR-1 Florida 9:42.43
13. Ruppe, Cameron JR-3 Winthrop 9:46.35
14. Costa, Sam FR-1 Georgia Tech 9:48.86
15. Miano, Michael FR-1 Miami 9:53.76
16. Dunn, Chris SO-2 Allen County CC 9:54.96