03/30 - April 01, 2017
|
Percy Beard Track - Gainesville, FL
ICON KEY: CUNYAC NJCAA DIII NCAA DII Auto IC4A/ECAC NCCAA NAIA A Peach Belt NCAA DII Prov NEICAAA Northeast-10 NAIA B NJCAA DI
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. AHOURE, Murielle   NIKE 10.96   - 2.6
2. Solomon, Shalonda   Modern Sprints 11.19   - 2.6
3. Thomas, Gabrielle SO-2 Harvard 11.24 - 1.3
4. Sedney, Naomi   Tumbleweed Track Club 11.25   - 0.8
5. Sanders, Shayla SR-4 Florida 11.28   - 1.3
6. Carter , Destiny SR-4 Kentucky 11.31   - 1.3
7. Owusu-Agyapong, Flings   Unattached 11.35   - 2.6
8. Oliver, Javianne SR-4 Kentucky 11.38   - 1.3
9. Gray, Kianna SO-2 Kentucky 11.40   - 1.3
10. Love, Alexis   Unattached 11.44   - 2.6
11. Warner, Courtney SO-2 East Carolina 11.44   - 3.4
12. Knott, Kristina JR-3 Miami 11.47   - 0.8
13. Collins, Shania SO-2 Tennessee 11.49   - 1.3
14. Cunningham, Gabriele SO-2 North Carolina St. 11.50   - 3.4
15. Darius, Symone FR-1 Alabama 11.51   - 0.8
16. Clarke, Kayelle JR-3 Kentucky 11.52   - 0.8
17. Crooke, Shenel SR-4 Morgan State 11.53 - 0.8
18. Hackett, Semoy   Empire Athletics 11.55   - 2.6
19. Baldwin, Jacquelyn SO-2 Jacksonville 11.58   - 1.4
20. McCorkle, Taylor JR-3 Penn 11.58 - 1.4
21. Brown, India JR-3 N. Carolina A&T 11.59   - 0.8
22. Council, Alex SO-2 Charlotte 11.60   - 3.4
23. Davis, Shai-Anne   Athletics Canada 11.63   - 0.8
24. Whitney, Kaylin   NIKE 11.66   - 2.6
25. Soleyn, Bliss SO-2 Ohio State 11.67   - 3.5
26. Lewis, Kaila FR-1 Alabama State 11.68   - 4.6
27. McCoy, Maia SO-2 Tennessee 11.68   - 1.8
28. Ray, Shannon JR-3 Ole Miss 11.69   - 1.3
29. Fotopoulou , Olivia JR-3 Alabama 11.73   - 1.4
30. Dawson, Jasmine JR-3 East Carolina 11.75   - 3.4
31. Biney, Barbara JR-3 Penn 11.76 - 3.4
32. Beasley, Jadzia SO-2 Western Kentucky 11.80   - 1.3
33. Brown, Kiera SO-2 Florida State 11.83   - 4.6
34. Luckett, Alexis JR-3 Alabama-Huntsville 11.84 - 3.4
35. Hackney , Charminiqu FR-1 Alabama State 11.85   - 3.4
36. Elliot, Jaliyah FR-1 Youngstown St. 11.85   - 4.6
37. Jacques, Farah   Athletics Canada 11.85   - 1.4
38. Osuji, Stephanie JR-3 Albany 11.86 - 3.5
39. Julmiste, Hope SR-4 Marshall 11.86   - 1.8
40. Gilbert, Ravin SR-4 Georgia State 11.87   - 1.4
41. Saunders, Sha'Keela SR-4 Kentucky 11.88   - -0.9
42. Pressley, Dasia FR-1 Syracuse 11.89 - 4.6
43. Tate, Breanna SR-4 Ole Miss 11.89   - 1.4
44. Pate, Janel SO-2 Alabama 11.89   - 1.4
45. Freeland, Zanae SR-4 Towson 11.91 - 3.5
46. Westney, Jellisa   Athletics Canada 11.93   - -0.9
47. Henderson, Nicole JR-3 Ole Miss 11.95   - 4.6
48. White, Lauren FR-1 North Carolina St. 11.95   - 1.3
49. Barnes, Aaliyah SR-4 Ohio State 11.96   - 3.4
50. Brown, Carolyn SO-2 Miami 11.97   - 4.6
51. Byrd, Kametra SR-4 Marshall 11.97   - 1.8
52. Girardeau, Darlene SR-4 Appalachian State 11.98   - 1.8
53. kwaza, lake   Unattached 11.98   - 0.8
54. Sims, Brianna SR-4 Alabama 11.98   - 1.4
55. Kelly, Ashley   CPTC New Balance 12.00   - -0.9
56. Brinson, Jonina JR-3 Mobile 12.00 - 1.8
57. Jones, Deja SR-4 Florida Atlantic 12.01   - -0.9
58. Musa, Ngozi SO-2 Harvard 12.04 - -0.9
59. Fotopoulou , Filippa JR-3 Alabama 12.07   - -0.9
60. Brown, Jamila FR-1 Towson 12.08 - 1.8
61. Santana Rodriguez, Dayleen SO-2 Albany 12.08 - -0.9
62. Singletary, Cedrina SO-2 East Carolina 12.11   - 3.4
63. Richardson, Justice FR-1 Syracuse 12.18   - 4.6
64. Chapman, Taylor SO-2 Iowa 12.52   - -0.9
  Williams , Alissa SO-2 UCF DNF   - 1.4
100m Dash College Section 1
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. AHOURE, Murielle   NIKE 10.96  
2. Solomon, Shalonda   Modern Sprints 11.19  
3. Owusu-Agyapong, Flings   Unattached 11.35  
4. Love, Alexis   Unattached 11.44  
5. Hackett, Semoy   Empire Athletics 11.55  
6. Whitney, Kaylin   NIKE 11.66  
100m Dash College Section 2
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Thomas, Gabrielle SO-2 Harvard 11.24
2. Sanders, Shayla SR-4 Florida 11.28  
3. Carter , Destiny SR-4 Kentucky 11.31  
4. Oliver, Javianne SR-4 Kentucky 11.38  
5. Gray, Kianna SO-2 Kentucky 11.40  
6. Collins, Shania SO-2 Tennessee 11.49  
7. Ray, Shannon JR-3 Ole Miss 11.69  
8. Beasley, Jadzia SO-2 Western Kentucky 11.80  
9. White, Lauren FR-1 North Carolina St. 11.95  
100m Dash College Section 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sedney, Naomi   Tumbleweed Track Club 11.25  
2. Knott, Kristina JR-3 Miami 11.47  
3. Darius, Symone FR-1 Alabama 11.51  
4. Clarke, Kayelle JR-3 Kentucky 11.52  
5. Crooke, Shenel SR-4 Morgan State 11.53
6. Brown, India JR-3 N. Carolina A&T 11.59  
7. Davis, Shai-Anne   Athletics Canada 11.63  
8. kwaza, lake   Unattached 11.98  
100m Dash College Section 4
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Baldwin, Jacquelyn SO-2 Jacksonville 11.58  
2. McCorkle, Taylor JR-3 Penn 11.58
3. Fotopoulou , Olivia JR-3 Alabama 11.73  
4. Jacques, Farah   Athletics Canada 11.85  
5. Gilbert, Ravin SR-4 Georgia State 11.87  
6. Tate, Breanna SR-4 Ole Miss 11.89  
7. Pate, Janel SO-2 Alabama 11.89  
8. Sims, Brianna SR-4 Alabama 11.98  
  Williams , Alissa SO-2 UCF DNF  
100m Dash College Section 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Saunders, Sha'Keela SR-4 Kentucky 11.88  
2. Westney, Jellisa   Athletics Canada 11.93  
3. Kelly, Ashley   CPTC New Balance 12.00  
4. Jones, Deja SR-4 Florida Atlantic 12.01  
5. Musa, Ngozi SO-2 Harvard 12.04
6. Fotopoulou , Filippa JR-3 Alabama 12.07  
7. Santana Rodriguez, Dayleen SO-2 Albany 12.08
8. Chapman, Taylor SO-2 Iowa 12.52  
100m Dash College Section 6
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Warner, Courtney SO-2 East Carolina 11.44  
2. Cunningham, Gabriele SO-2 North Carolina St. 11.50  
3. Council, Alex SO-2 Charlotte 11.60  
4. Dawson, Jasmine JR-3 East Carolina 11.75  
5. Biney, Barbara JR-3 Penn 11.76
6. Luckett, Alexis JR-3 Alabama-Huntsville 11.84
7. Hackney , Charminiqu FR-1 Alabama State 11.85  
8. Barnes, Aaliyah SR-4 Ohio State 11.96  
9. Singletary, Cedrina SO-2 East Carolina 12.11  
100m Dash College Section 7
W: 4.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lewis, Kaila FR-1 Alabama State 11.68  
2. Brown, Kiera SO-2 Florida State 11.83  
3. Elliot, Jaliyah FR-1 Youngstown St. 11.85  
4. Pressley, Dasia FR-1 Syracuse 11.89
5. Henderson, Nicole JR-3 Ole Miss 11.95  
6. Brown, Carolyn SO-2 Miami 11.97  
7. Richardson, Justice FR-1 Syracuse 12.18  
100m Dash College Section 8
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McCoy, Maia SO-2 Tennessee 11.68  
2. Julmiste, Hope SR-4 Marshall 11.86  
3. Byrd, Kametra SR-4 Marshall 11.97  
4. Girardeau, Darlene SR-4 Appalachian State 11.98  
5. Brinson, Jonina JR-3 Mobile 12.00
6. Brown, Jamila FR-1 Towson 12.08
100m Dash College Section 9
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Soleyn, Bliss SO-2 Ohio State 11.67  
2. Osuji, Stephanie JR-3 Albany 11.86
3. Freeland, Zanae SR-4 Towson 11.91
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mason, Symone   Miami Southridge 11.30   -
2. Terry, Twanisha   Miami Northwestern 11.44   -
3. Falco, Sophia   Lakewood Ranch 11.65   -
4. williams, shaniya   Miami Southridge 11.70   -
5. Thompson, Zatoria   St. Thomas Aquinas 11.71   -
6. Rhett, Morgan   American Heritage Plantat 11.84   -
7. Hollie, Jaela   West Orange 12.03   -
8. Smith, Terriana   Rockledge 12.21   -
9. Castor, Mirlege   South Fort Myers HS 12.23   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Campbell-Brown, Veronica   Modern Sprints 22.60   - 1.6
2. Emmanuel, Crystal   Athletics Canada 22.86   - 1.6
3. Carter , Destiny SR-4 Kentucky 22.92   - 1.6
4. Sedney, Naomi   Tumbleweed Track Club 23.08   - 2.5
5. Carter, Kori   Jordan 23.20   - 0.9
6. Gray, Kianna SO-2 Kentucky 23.25   - 1.6
7. Camacho-Quinn, Jasmine SO-2 Kentucky 23.41   - 1.6
8. Oliver, Javianne SR-4 Kentucky 23.44   - 2.5
9. Ray, Shannon JR-3 Ole Miss 23.54   - 2.5
10. Beard, Jessica   Empire Athletics 23.56   - 1.6
11. Clarke, Kayelle JR-3 Kentucky 23.59   - 0.9
12. Jacques, Farah   Athletics Canada 23.69   - 0.9
13. White, Kayla SO-2 N. Carolina A&T 23.74   - -0.4
14. Tate, Breanna SR-4 Ole Miss 23.75   - 2.5
15. Saunders, Sha'Keela SR-4 Kentucky 23.80   - 1.9
16. McCoy, Maia SO-2 Tennessee 23.85   - -0.4
17. Solan, Imani SO-2 Penn 23.87 - 2.5
18. Love, Alexis   Star Athletics 23.91   - 1.6
19. Runia, Anna SO-2 Miami 24.01   - -0.4
20. Kelly, Ashley   CPTC New Balance 24.04   - 0.9
21. kwaza, lake   Unattached 24.05   - 0.9
22. Harrigan-Scott, Tahesia   Puma 24.05   - 1.6
23. Crooke, Shenel SR-4 Morgan State 24.06 - 1.9
24. Hernandez, Alexis SR-4 Iowa 24.15   - 0.5
25. King, Karene   BVI 24.16   - -0.4
26. Briscoe, Justice SR-4 Charlotte 24.18   - 0.9
27. Horsley, Ashante SR-4 Oregon 24.21   - -0.4
28. Waller, Hannah FR-1 Oregon 24.25   - 0.8
29. Tate, Deanna SR-4 Ole Miss 24.27   - 0.9
30. Harris, Tiffany   Empire Athletics 24.30   - 2.5
31. Ray, Tori FR-1 N. Carolina A&T 24.33   - 1.9
32. Coleman, Kolisha SR-4 Charleston Southern 24.39   - 0.9
33. Henderson, Nicole JR-3 Ole Miss 24.40   - 2.5
34. Sims, Justice FR-1 Miss State 24.43   - 0.6
35. Townsend, Taliyah FR-1 N. Carolina A&T 24.47   - 1.9
36. Sims, Brianna SR-4 Alabama 24.50   - 1.9
37. Pressley, Dasia FR-1 Syracuse 24.54 - 1.9
38. Parker, Victoria JR-3 Syracuse 24.58 - 0.6
39. Luckett, Alexis JR-3 Alabama-Huntsville 24.62   - 0.9
40. Garland, Desiree JR-3 Pittsburgh 24.71 - 0.5
41. Newkirk, Quadaisha JR-3 Pittsburgh 24.72 - 0.5
42. Leacock, Trishelle JR-3 Miami 24.72   - 1.9
43. Blunt, Desiree SO-2 Georgia Southern 24.76   - 0.6
44. Ballard, Joi SO-2 Alabama A&M 24.84   - 0.8
45. Leaks, Danielle FR-1 Pittsburgh 24.86   - 0.8
46. Smith, Keturah JR-3 Miss State 24.87   - 0.8
47. Howell, Jacklyn JR-3 Kentucky 24.89   - -0.4
48. Anderson, Charnice FR-1 Morgan State 24.92   - 0.8
49. Ismail, Laila JR-3 Pittsburgh 24.97   - 2.5
50. Jones, Kevena SO-2 Morgan State 24.99   - 1.6
51. Martin, Whitney JR-3 Pittsburgh 24.99   - 0.6
52. Pilgrim, Jasmine JR-3 Charleston Southern 24.99   - 0.9
53. Wright, Sydney JR-3 Troy 25.00   - 0.9
54. Rice, Lysaih FR-1 Pittsburgh 25.12   - 1.6
55. Henderson, Gabrielle JR-3 Troy 25.18   - 2.4
56. Saunders, Amina JR-3 West Georgia 25.21   - 0.6
57. Gonzalez, Samantha SO-2 Miami 25.25   - 0.8
58. Knight, Morgan JR-3 N. Carolina A&T 25.25   - 0.6
59. Johnson, Genaya FR-1 Pittsburgh 25.36   - 2.5
60. Daniels, Nyasia SO-2 Charlotte 25.44   - 0.5
61. Sassaman, Nicole SR-4 Alabama 25.49   - 0.5
62. Simmons, Natajah SO-2 Loyola (Ill.) 25.63   - 1.6
63. King, Sierra SR-4 Troy 25.73   - 2.5
64. Lawrence, Denee' FR-1 Loyola (Ill.) 25.80   - 2.5
65. Fields, Summer FR-1 Maryland-Eastern Shore 25.81   - 2.5
66. Davis, Aluntrea SR-4 Charleston Southern 25.89   - 0.6
67. mccaskill, Dawn SO-2 West Georgia 26.02   - 2.5
68. Collins, Emani JR-3 West Georgia 26.27   - 2.4
69. Lane, Jayla SO-2 Maryland-Eastern Shore 26.42   - 1.6
70. Goode, Aviana FR-1 Syracuse 26.71   - 2.4
71. Hunter, Regine SR-4 Syracuse 26.83   - 1.6
200m Dash Open Section 1
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Campbell-Brown, Veronica   Modern Sprints 22.60  
2. Emmanuel, Crystal   Athletics Canada 22.86  
3. Carter , Destiny SR-4 Kentucky 22.92  
4. Gray, Kianna SO-2 Kentucky 23.25  
5. Camacho-Quinn, Jasmine SO-2 Kentucky 23.41  
6. Beard, Jessica   Empire Athletics 23.56  
7. Love, Alexis   Star Athletics 23.91  
8. Harrigan-Scott, Tahesia   Puma 24.05  
200m Dash Open Section 2
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carter, Kori   Jordan 23.20  
2. Clarke, Kayelle JR-3 Kentucky 23.59  
3. Jacques, Farah   Athletics Canada 23.69  
4. Kelly, Ashley   CPTC New Balance 24.04  
5. kwaza, lake   Unattached 24.05  
200m Dash Open Section 3
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sedney, Naomi   Tumbleweed Track Club 23.08  
2. Oliver, Javianne SR-4 Kentucky 23.44  
3. Ray, Shannon JR-3 Ole Miss 23.54  
4. Tate, Breanna SR-4 Ole Miss 23.75  
5. Solan, Imani SO-2 Penn 23.87
6. Harris, Tiffany   Empire Athletics 24.30  
7. Henderson, Nicole JR-3 Ole Miss 24.40  
200m Dash Open Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. White, Kayla SO-2 N. Carolina A&T 23.74  
2. McCoy, Maia SO-2 Tennessee 23.85  
3. Runia, Anna SO-2 Miami 24.01  
4. King, Karene   BVI 24.16  
5. Horsley, Ashante SR-4 Oregon 24.21  
6. Howell, Jacklyn JR-3 Kentucky 24.89  
200m Dash Open Section 5
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Saunders, Sha'Keela SR-4 Kentucky 23.80  
2. Crooke, Shenel SR-4 Morgan State 24.06
3. Ray, Tori FR-1 N. Carolina A&T 24.33  
4. Townsend, Taliyah FR-1 N. Carolina A&T 24.47  
5. Sims, Brianna SR-4 Alabama 24.50  
6. Pressley, Dasia FR-1 Syracuse 24.54
7. Leacock, Trishelle JR-3 Miami 24.72  
200m Dash Open Section 6
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Briscoe, Justice SR-4 Charlotte 24.18  
2. Tate, Deanna SR-4 Ole Miss 24.27  
3. Coleman, Kolisha SR-4 Charleston Southern 24.39  
4. Luckett, Alexis JR-3 Alabama-Huntsville 24.62  
5. Pilgrim, Jasmine JR-3 Charleston Southern 24.99  
6. Wright, Sydney JR-3 Troy 25.00  
200m Dash Open Section 7
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Waller, Hannah FR-1 Oregon 24.25  
2. Ballard, Joi SO-2 Alabama A&M 24.84  
3. Leaks, Danielle FR-1 Pittsburgh 24.86  
4. Smith, Keturah JR-3 Miss State 24.87  
5. Anderson, Charnice FR-1 Morgan State 24.92  
6. Gonzalez, Samantha SO-2 Miami 25.25  
200m Dash Open Section 8
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sims, Justice FR-1 Miss State 24.43  
2. Parker, Victoria JR-3 Syracuse 24.58
3. Blunt, Desiree SO-2 Georgia Southern 24.76  
4. Martin, Whitney JR-3 Pittsburgh 24.99  
5. Saunders, Amina JR-3 West Georgia 25.21  
6. Knight, Morgan JR-3 N. Carolina A&T 25.25  
7. Davis, Aluntrea SR-4 Charleston Southern 25.89  
200m Dash Open Section 9
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hernandez, Alexis SR-4 Iowa 24.15  
2. Garland, Desiree JR-3 Pittsburgh 24.71
3. Newkirk, Quadaisha JR-3 Pittsburgh 24.72
4. Daniels, Nyasia SO-2 Charlotte 25.44  
5. Sassaman, Nicole SR-4 Alabama 25.49  
200m Dash Open Section 10
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jones, Kevena SO-2 Morgan State 24.99  
2. Rice, Lysaih FR-1 Pittsburgh 25.12  
3. Simmons, Natajah SO-2 Loyola (Ill.) 25.63  
4. Lane, Jayla SO-2 Maryland-Eastern Shore 26.42  
5. Hunter, Regine SR-4 Syracuse 26.83  
200m Dash Open Section 11
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ismail, Laila JR-3 Pittsburgh 24.97  
2. Johnson, Genaya FR-1 Pittsburgh 25.36  
3. King, Sierra SR-4 Troy 25.73  
4. Lawrence, Denee' FR-1 Loyola (Ill.) 25.80  
5. Fields, Summer FR-1 Maryland-Eastern Shore 25.81  
6. mccaskill, Dawn SO-2 West Georgia 26.02  
200m Dash Open Section 12
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Henderson, Gabrielle JR-3 Troy 25.18  
2. Collins, Emani JR-3 West Georgia 26.27  
3. Goode, Aviana FR-1 Syracuse 26.71  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Thomas, Gabrielle SO-2 Harvard 22.60 -
2. Sanders, Shayla SR-4 Florida 22.95   -
3. Helps, Shauna SO-2 Florida State 23.06   -
4. Brown, India JR-3 N. Carolina A&T 23.11   -
5. Collins, Shania SO-2 Tennessee 23.12   -
6. Dyer, Lenysse SO-2 Tennessee 23.42   -
7. Barnes, Aaliyah SR-4 Ohio State 24.01   -
8. Gilbert, Ravin SR-4 Georgia State 24.21   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wimbley, Shakima SR-4 Miami 52.05   -
2. Barnett, Sharrika SO-2 Florida 52.25   -
3. Sharpe, Taylor JR-3 Florida 52.78   -
4. Gholston, Alex SR-4 Alabama 52.79   -
5. Barrie, Maggie JR-3 Ohio State 52.82   -
6. Jefferson, Kyra SR-4 Florida 52.88   -
7. Edobi, Jennifer JR-3 Vanderbilt 53.16   -
8. Newkirk, Quadaisha JR-3 Pittsburgh 53.30 -
9. Hannan, Beatrice JR-3 Ohio State 53.32   -
10. Obeng-Akrofi, Akua JR-3 Columbia 53.36 -
11. Carbo, Jolie JR-3 Ole Miss 53.44   -
12. Williams, Domonique SR-4 Alabama 53.82   -
13. Sellers, Kadejhia SO-2 Syracuse 53.89 -
14. Ellis, Brittny SO-2 Miami 53.91   -
15. Gause, Destinee SR-4 Florida 54.06   -
16. Mills, Tatyana SO-2 Kingsborough CC 54.09 -
17. Winters, Karrington SO-2 Ohio State 54.11   -
18. Wilson, Tamani FR-1 Ohio State 54.27   -
19. Garland, Desiree JR-3 Pittsburgh 54.31 -
20. White, Layla SO-2 Tennessee 54.39   -
21. Bellamy, Marisa JR-3 South Carolina 54.77   -
22. Ray, Tori FR-1 N. Carolina A&T 54.81   -
23. Jocelyn, Ashley SR-4 UCF 54.99   -
24. Burnett, Danielle SR-4 Charleston Southern 54.99   -
25. Sanders , Aalayah JR-3 South Carolina 55.06   -
26. Hitchcock, Precious SR-4 Kentucky 55.08   -
27. Alexander, Niata JR-3 Troy 55.46   -
28. Lee, Kiana SO-2 Charlotte 55.48   -
29. Meads, Brittany JR-3 Morgan State 55.49 -
30. Townsend, Taliyah FR-1 N. Carolina A&T 55.55   -
31. Reid, Liz SO-2 Towson 55.64 -
32. Holmes, Precious JR-3 South Carolina 55.75   -
33. Snyder, Halie SO-2 Albany 55.75 -
34. Barham, Annastacia SO-2 Morgan State 55.76 -
35. Tate, Deanna SR-4 Ole Miss 56.03   -
36. Luckett, Alexis JR-3 Alabama-Huntsville 56.07   -
37. Oliver, Diaja SR-4 Kennesaw State 56.11   -
38. Sule, Iman FR-1 Columbia 56.22   -
39. Quarterman, Tyneshia SO-2 Savannah State 56.23   -
40. Patillo, Tiana SR-4 North Carolina St. 56.23   -
41. Hunter, Ade JR-3 St. Augustine's 56.27   -
42. Ene, Cecil FR-1 Penn 56.29   -
43. Robinson, Iris JR-3 St. Augustine's 56.29   -
44. Cole, Michelle SR-4 Howard 56.44   -
45. Williams, Kristen JR-3 Charlotte 56.48   -
46. Davis, Sydney SO-2 Georgia State 56.50   -
47. Crawford, Amanda FR-1 Alabama 56.58   -
48. Hall, Domonique JR-3 Georgia Tech 56.74   -
49. Henderson, Angelica JR-3 Georgia Tech 56.79   -
50. Valentin, Sherline JR-3 Florida Atlantic 57.05   -
51. Valentine, Khadijah JR-3 Western Kentucky 57.22   -
52. Staton, Chyna-Joi FR-1 Alabama State 57.34   -
53. Crump, Jasmine JR-3 Shorter 57.67   -
54. Reeves, Jahmee SO-2 Georgia State 57.89   -
55. Grimes, Hallie JR-3 North Florida 58.00   -
56. Petersen, Sydney JR-3 Columbia 58.15   -
57. Barker, Leah JR-3 St. Augustine's 58.18   -
58. Freeman, D'nia FR-1 East Carolina 58.20   -
59. Littlejohn , Amber SO-2 Shorter 58.37   -
60. Sassaman, Nicole SR-4 Alabama 58.67   -
61. Macon, Asya FR-1 N. Carolina A&T 59.82   -
  Torres, Kleo FR-1 Alabama State DQ   -
  Dorsett, Shaquania SO-2 Florida State DQ   -
400m Dash College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wimbley, Shakima SR-4 Miami 52.05  
2. Barnett, Sharrika SO-2 Florida 52.25  
3. Gholston, Alex SR-4 Alabama 52.79  
4. Jefferson, Kyra SR-4 Florida 52.88  
5. Williams, Domonique SR-4 Alabama 53.82  
6. Ellis, Brittny SO-2 Miami 53.91  
  Dorsett, Shaquania SO-2 Florida State DQ  
400m Dash College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Barrie, Maggie JR-3 Ohio State 52.82  
2. Edobi, Jennifer JR-3 Vanderbilt 53.16  
3. Obeng-Akrofi, Akua JR-3 Columbia 53.36
4. Sellers, Kadejhia SO-2 Syracuse 53.89
5. Gause, Destinee SR-4 Florida 54.06  
6. Winters, Karrington SO-2 Ohio State 54.11  
7. White, Layla SO-2 Tennessee 54.39  
8. Jocelyn, Ashley SR-4 UCF 54.99  
400m Dash College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sharpe, Taylor JR-3 Florida 52.78  
2. Newkirk, Quadaisha JR-3 Pittsburgh 53.30
3. Wilson, Tamani FR-1 Ohio State 54.27  
4. Ray, Tori FR-1 N. Carolina A&T 54.81  
5. Holmes, Precious JR-3 South Carolina 55.75  
6. Cole, Michelle SR-4 Howard 56.44  
400m Dash College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hannan, Beatrice JR-3 Ohio State 53.32  
2. Bellamy, Marisa JR-3 South Carolina 54.77  
3. Hitchcock, Precious SR-4 Kentucky 55.08  
4. Alexander, Niata JR-3 Troy 55.46  
5. Luckett, Alexis JR-3 Alabama-Huntsville 56.07  
6. Crawford, Amanda FR-1 Alabama 56.58  
7. Petersen, Sydney JR-3 Columbia 58.15  
400m Dash College Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carbo, Jolie JR-3 Ole Miss 53.44  
2. Mills, Tatyana SO-2 Kingsborough CC 54.09
3. Sanders , Aalayah JR-3 South Carolina 55.06  
4. Meads, Brittany JR-3 Morgan State 55.49
5. Tate, Deanna SR-4 Ole Miss 56.03  
6. Sule, Iman FR-1 Columbia 56.22  
7. Hunter, Ade JR-3 St. Augustine's 56.27  
8. Williams, Kristen JR-3 Charlotte 56.48  
9. Freeman, D'nia FR-1 East Carolina 58.20  
400m Dash College Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Garland, Desiree JR-3 Pittsburgh 54.31
2. Burnett, Danielle SR-4 Charleston Southern 54.99  
3. Lee, Kiana SO-2 Charlotte 55.48  
4. Townsend, Taliyah FR-1 N. Carolina A&T 55.55  
5. Reid, Liz SO-2 Towson 55.64
6. Snyder, Halie SO-2 Albany 55.75
7. Quarterman, Tyneshia SO-2 Savannah State 56.23  
8. Robinson, Iris JR-3 St. Augustine's 56.29  
9. Valentine, Khadijah JR-3 Western Kentucky 57.22  
400m Dash College Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Barham, Annastacia SO-2 Morgan State 55.76
2. Patillo, Tiana SR-4 North Carolina St. 56.23  
3. Davis, Sydney SO-2 Georgia State 56.50  
4. Henderson, Angelica JR-3 Georgia Tech 56.79  
5. Valentin, Sherline JR-3 Florida Atlantic 57.05  
6. Staton, Chyna-Joi FR-1 Alabama State 57.34  
7. Barker, Leah JR-3 St. Augustine's 58.18  
8. Sassaman, Nicole SR-4 Alabama 58.67  
9. Macon, Asya FR-1 N. Carolina A&T 59.82  
400m Dash College Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Oliver, Diaja SR-4 Kennesaw State 56.11  
2. Ene, Cecil FR-1 Penn 56.29  
3. Hall, Domonique JR-3 Georgia Tech 56.74  
4. Crump, Jasmine JR-3 Shorter 57.67  
5. Reeves, Jahmee SO-2 Georgia State 57.89  
6. Grimes, Hallie JR-3 North Florida 58.00  
7. Littlejohn , Amber SO-2 Shorter 58.37  
  Torres, Kleo FR-1 Alabama State DQ  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Francis, Claudia   Unattached 52.00   -
2. Reynolds, Robin   Unattached 52.41   -
3. Goule, Natoya   adidas 52.65   -
4. Ghafoor, Madiea   Tumbleweed Track Club 53.00   -
5. Henry, Desiree   Tumbleweed Track Club 53.33   -
6. Williams, Sada   AllStarz Mgmt 53.65   -
7. Walker, Sonikqua   Unattached 54.13   -
8. Balkwill, Kelsey   Athletics Canada 54.30   -
9. Hitchcock, Precious SR-4 Kentucky 54.89   -
10. Newsome, Aisha JR-3 Ole Miss 55.38   -
11. Allen, Jasmin JR-3 Ole Miss 55.51   -
12. Mattix, Mercedes JR-3 Ole Miss 55.52   -
13. Moodie, Christina JR-3 Florida A&M 55.79   -
14. Trigg, Cheyenne FR-1 Syracuse 56.07   -
15. Green, Karri FR-1 UAB 56.62   -
16. Mosley, Monica FR-1 Miss State 56.72   -
17. McDowell, Valencia FR-1 Morgan State 56.73   -
18. Ford, Erin SO-2 Miami 56.74   -
19. Blackwood, Ebhani FR-1 Syracuse 56.79   -
20. Smith, Chantai SO-2 Morgan State 57.14   -
21. Crawford, Nina FR-1 Pittsburgh 57.31   -
22. King, Mallory FR-1 Iowa 57.37   -
23. Carter, Tayla   Unattached 57.43   -
24. Briggs, Kandiss JR-3 UAB 58.10   -
25. Barnes, Kristoni FR-1 N. Carolina A&T 58.13   -
26. Arco, Taylor FR-1 Iowa 58.46   -
27. Gabriel, Luan JR-3 Maryland-Eastern Shore 58.77   -
28. Williams, Jocelyn   Unattached 1:01.13   -
400m Dash Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Francis, Claudia   Unattached 52.00  
2. Reynolds, Robin   Unattached 52.41  
3. Goule, Natoya   adidas 52.65  
4. Henry, Desiree   Tumbleweed Track Club 53.33  
5. Williams, Sada   AllStarz Mgmt 53.65  
6. Walker, Sonikqua   Unattached 54.13  
400m Dash Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ghafoor, Madiea   Tumbleweed Track Club 53.00  
2. Balkwill, Kelsey   Athletics Canada 54.30  
3. Hitchcock, Precious SR-4 Kentucky 54.89  
4. Mattix, Mercedes JR-3 Ole Miss 55.52  
5. Moodie, Christina JR-3 Florida A&M 55.79  
6. Green, Karri FR-1 UAB 56.62  
7. Ford, Erin SO-2 Miami 56.74  
8. Carter, Tayla   Unattached 57.43  
400m Dash Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Newsome, Aisha JR-3 Ole Miss 55.38  
2. Arco, Taylor FR-1 Iowa 58.46  
3. Gabriel, Luan JR-3 Maryland-Eastern Shore 58.77  
400m Dash Open Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Allen, Jasmin JR-3 Ole Miss 55.51  
2. Mosley, Monica FR-1 Miss State 56.72  
3. King, Mallory FR-1 Iowa 57.37  
4. Barnes, Kristoni FR-1 N. Carolina A&T 58.13  
5. Williams, Jocelyn   Unattached 1:01.13  
400m Dash Open Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Trigg, Cheyenne FR-1 Syracuse 56.07  
2. McDowell, Valencia FR-1 Morgan State 56.73  
3. Blackwood, Ebhani FR-1 Syracuse 56.79  
4. Smith, Chantai SO-2 Morgan State 57.14  
5. Crawford, Nina FR-1 Pittsburgh 57.31  
6. Briggs, Kandiss JR-3 UAB 58.10  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Okoro, Marilyn   Unattached 2:02.50   -
2. McGee, Cory   New Balance 2:02.55   -
3. Cleirigh Buttner, Siofra JR-3 Villanova 2:03.07 -
4. Freitas, Marta   Unattached 2:03.60   -
5. Segrave, Hannah SR-4 Milligan 2:04.49 -
6. Chamberlain, Rosie JR-3 UCF 2:04.76   -
7. Nelson, Karisa JR-3 Samford 2:07.14   -
8. McHugh, Maddie SO-2 Ole Miss 2:07.99   -
9. Akins, Nia FR-1 Penn 2:08.88 -
10. Bustamante, Reagan FR-1 Vanderbilt 2:09.16   -
11. Howell, Michelle   Unattached 2:09.54   -
12. Charles, Ericka   G.W. Express/Nike 2:09.74   -
13. Ciluffo, Kaley FR-1 Villanova 2:09.83 -
14. Wurth, Ella SR-4 Penn 2:09.86 -
15. Wade, Brittney SR-4 Columbia 2:09.97 -
16. Williams, Kristyn SO-2 Alabama 2:10.00   -
17. Schneider, Mikayla FR-1 Penn 2:10.16 -
18. Jurew, Anna SO-2 Princeton 2:10.48 -
19. Hardie, Sarah JR-3 Columbia 2:10.49 -
20. Foley, Katie JR-3 Connecticut 2:10.82 -
21. Tejeda , Chystal FR-1 UCF 2:11.82   -
22. Hutton, Ginger SO-2 Vanderbilt 2:11.96   -
23. Assinzo, Mary Jeanne FR-1 Jacksonville 2:12.39   -
24. Willett, Bailey JR-3 Georgia Southern 2:12.42   -
25. Benson, Sydney FR-1 Howard 2:12.56   -
26. Sims, Zoe SR-4 Princeton 2:12.57   -
27. Bull, Frances FR-1 Penn State 2:12.59   -
28. Span, Arion FR-1 Alabama State 2:12.74   -
29. Beaubien, Maddie FR-1 South Carolina 2:12.76   -
30. Greeley, Phylissa JR-3 Appalachian State 2:12.78   -
31. Anderson, Haley JR-3 Georgia Tech 2:12.86   -
32. Over, Sydnee SR-4 Connecticut 2:12.92 -
33. Voelpel, Catherine SR-4 Maryland 2:12.94   -
34. Johnson, Destiny JR-3 Florida A&M 2:13.31   -
35. Demone, Ginelle FR-1 Florida State 2:13.44   -
36. Hodnett, Tatyana JR-3 Bethune-Cookman 2:13.56   -
37. Jonsson, Mikaela FR-1 Florida Atlantic 2:13.74   -
38. Smith, Olivia JR-3 Ohio State 2:13.75   -
39. Edwards, Emily JR-3 Florida State 2:14.12   -
40. Saunders, Tia FR-1 Iowa 2:14.28   -
41. Harris, Madison JR-3 Florida State 2:14.36   -
42. Barnes, Kristoni FR-1 N. Carolina A&T 2:14.49   -
43. Coleman, Imani JR-3 N. Carolina A&T 2:14.64   -
44. Mohan, Sarah SO-2 Alabama 2:15.00   -
45. Sindt, Jordyn SR-4 Iowa 2:16.48   -
46. Thorss, Frida JR-3 Florida Atlantic 2:16.72   -
47. Witty, Lydia SO-2 Vanderbilt 2:17.25   -
48. Leufroy, Ena   Unattached 2:19.45   -
  Etienne, Tatiana SR-4 Alabama State DNF   -
800m Run College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Okoro, Marilyn   Unattached 2:02.50  
2. McGee, Cory   New Balance 2:02.55  
3. Cleirigh Buttner, Siofra JR-3 Villanova 2:03.07
4. Freitas, Marta   Unattached 2:03.60  
5. Segrave, Hannah SR-4 Milligan 2:04.49
6. Chamberlain, Rosie JR-3 UCF 2:04.76  
7. Nelson, Karisa JR-3 Samford 2:07.14  
8. Howell, Michelle   Unattached 2:09.54  
9. Leufroy, Ena   Unattached 2:19.45  
800m Run College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McHugh, Maddie SO-2 Ole Miss 2:07.99  
2. Ciluffo, Kaley FR-1 Villanova 2:09.83
3. Wade, Brittney SR-4 Columbia 2:09.97
4. Williams, Kristyn SO-2 Alabama 2:10.00  
5. Jurew, Anna SO-2 Princeton 2:10.48
6. Hardie, Sarah JR-3 Columbia 2:10.49
7. Foley, Katie JR-3 Connecticut 2:10.82
8. Over, Sydnee SR-4 Connecticut 2:12.92
  Etienne, Tatiana SR-4 Alabama State DNF  
800m Run College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Akins, Nia FR-1 Penn 2:08.88
2. Bustamante, Reagan FR-1 Vanderbilt 2:09.16  
3. Charles, Ericka   G.W. Express/Nike 2:09.74  
4. Wurth, Ella SR-4 Penn 2:09.86
5. Schneider, Mikayla FR-1 Penn 2:10.16
6. Sims, Zoe SR-4 Princeton 2:12.57  
7. Johnson, Destiny JR-3 Florida A&M 2:13.31  
8. Demone, Ginelle FR-1 Florida State 2:13.44  
9. Saunders, Tia FR-1 Iowa 2:14.28  
10. Witty, Lydia SO-2 Vanderbilt 2:17.25  
800m Run College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Assinzo, Mary Jeanne FR-1 Jacksonville 2:12.39  
2. Bull, Frances FR-1 Penn State 2:12.59  
3. Span, Arion FR-1 Alabama State 2:12.74  
4. Beaubien, Maddie FR-1 South Carolina 2:12.76  
5. Voelpel, Catherine SR-4 Maryland 2:12.94  
6. Hodnett, Tatyana JR-3 Bethune-Cookman 2:13.56  
7. Jonsson, Mikaela FR-1 Florida Atlantic 2:13.74  
8. Smith, Olivia JR-3 Ohio State 2:13.75  
9. Edwards, Emily JR-3 Florida State 2:14.12  
10. Harris, Madison JR-3 Florida State 2:14.36  
11. Mohan, Sarah SO-2 Alabama 2:15.00  
800m Run College Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tejeda , Chystal FR-1 UCF 2:11.82  
2. Hutton, Ginger SO-2 Vanderbilt 2:11.96  
3. Willett, Bailey JR-3 Georgia Southern 2:12.42  
4. Benson, Sydney FR-1 Howard 2:12.56  
5. Greeley, Phylissa JR-3 Appalachian State 2:12.78  
6. Anderson, Haley JR-3 Georgia Tech 2:12.86  
7. Barnes, Kristoni FR-1 N. Carolina A&T 2:14.49  
8. Coleman, Imani JR-3 N. Carolina A&T 2:14.64  
9. Sindt, Jordyn SR-4 Iowa 2:16.48  
10. Thorss, Frida JR-3 Florida Atlantic 2:16.72  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Kayla   Miami Southridge 2:07.19   -
2. Mickens-malik, Jinah   Mater Academy 2:08.05   -
3. Rivers, Bryanna   Wharton 2:11.64   -
4. Klingenberg, Ashley   Lake Brantley 2:11.75   -
5. Gbolade, Ayoola   Miami Northwestern 2:14.36   -
6. Ellison, Mackenzie   Brookwood 2:14.54   -
7. Spann, Daishon   Boyd Anderson 2:15.28   -
8. Tyndall, Jordynn   Eastside 2:16.55   -
9. Edwards, Jessica   Canterbury (FM) 2:17.09   -
10. Lima, Jennifer   East Lake 2:17.48   -
11. Quijano, Sabrina   Lourdes 2:17.56   -
12. Nicol, Sarah   IMG Academy 2:18.23   -
13. Tovkach, Anna   Eastside 2:18.36   -
14. Woods, Searra   Wharton 2:18.90   -
15. Soltis, Kaitlyn   University (Orlando) 2:19.05   -
16. Rodriguez, Marjury   Mater Academy 2:19.72   -
17. Jackson, Zaria   Miami Northwestern 2:20.30   -
18. Rowe, Cadi   Lake Minneola 2:20.43   -
19. Schwartz, Amanda   Pine Crest 2:20.56   -
20. Williams, Pashen   Colonial 2:21.03   -
21. Chartier , Caitlyn   Spruce Creek 2:21.05   -
21. Rankin, Alexandria   Island Coast 2:21.05   -
23. Groff, Karina   Winter Park 2:21.37   -
24. Darrah, Reagan   Ponte Vedra 2:22.19   -
25. Brown, Mackenzie   Sarasota 2:22.44   -
26. Stoneback, Sydney   Hagerty 2:22.51   -
27. Davidson, Sadae   Osceola (Kissimmee) 2:22.90   -
28. Williams, Kiah   Hallandale 2:23.29   -
29. Barrett, Jadae   Hallandale 2:23.35   -
30. Pinnell, Katie   North Broward Prep 2:23.89   -
31. Gimenez, Valeria   IMG Academy 2:23.99   -
32. Stevens, Jordan   Lake Brantley 2:24.35   -
33. Alfaro, Kaylee   Ferguson 2:24.72   -
34. Morris, Cheyanne   Miramar 2:24.73   -
35. Santiesteban, Brooke   Citrus Park Christian 2:25.26   -
36. Phillips, Grace   Mitchell 2:25.39   -
37. Faustin, Merlica   Naples 2:25.46   -
38. Gales, Courtney   Flagler Palm Coast 2:25.47   -
39. Evans, Hannah   Vanguard (Ocala) 2:25.61   -
40. Johnson, Riniya   Auburndale 2:25.78   -
41. Schwab, Savannah   Tavares 2:26.04   -
42. Perez, Dianna   Olympia 2:26.32   -
43. Faulhaber, Emily   Pine Crest 2:26.34   -
44. Dorval, Veroneeka   American Heritage Plantat 2:26.57   -
45. Saddler, Reese   Brookwood 2:27.06   -
46. Wilkinson, Brittany   Bolles 2:27.19   -
47. Whiffen, Katie   Lake Minneola 2:27.39   -
48. Mitchell, Skye   Bolles 2:27.86   -
49. Ochoa, Jaziah   St. Thomas Aquinas 2:28.20   -
50. Lyons, Sage   Sarasota 2:28.92   -
51. Snyder, Isibella   Island Coast 2:29.02   -
52. Chadderton, Lauren   Bloomingdale 2:29.32   -
53. Martin, Jessica   St. Cloud 2:29.40   -
54. Fundora, Minnell   Ferguson 2:29.80   -
55. Strump, Natasha   Westminster Christian Sch 2:30.36   -
56. Badami, Samantha   University (Orlando) 2:30.69   -
57. Holiday, Sophia   Buchholz 2:30.96   -
58. Aumer, Brooke   Milton 2:30.99   -
59. Richards, Ava   Spanish River 2:31.44   -
60. Gumpel, Grace   Vero Beach 2:31.87   -
61. Plescha, Julia   Hagerty 2:31.97   -
62. Simpson, Namiah   Flagler Palm Coast 2:32.17   -
63. House, Valentina   St. Thomas Aquinas 2:32.22   -
64. Chute, Lyndsey   Sickles HS 2:32.38   -
65. Gray, Lea   Seabreeze 2:32.85   -
66. Deisseroth, Roxanne   Dr. Phillips 2:32.98   -
67. Schilling, Mason   Venice 2:33.01   -
68. Robinson, Kara   St. Petersburg 2:33.02   -
69. Sandborn, Stephanie   Alonso 2:33.13   -
70. Hernandez, Dana   North Broward Prep 2:33.29   -
71. Flowers, Mackenzie   Charlotte 2:33.71   -
72. Gulley, Gillian   Cardinal Gibbons 2:33.86   -
73. Lake, Maggie   Rockledge 2:34.44   -
74. Ault, Jaden   Circle Christian 2:34.58   -
75. Heitzskill, Gina   American Heritage Plantat 2:34.85   -
76. Van Cleef, Kaitie   Lecanto 2:34.88   -
77. Lontoc, Lara   Holy Names 2:34.98   -
78. Buddendorf , Lauren   Montverde 2:35.07   -
79. Siqueira, Victoria   Spanish River 2:35.48   -
80. James, Aniyah   Rockledge 2:35.49   -
81. Gilmore, Jailyn   Atlantic Coast H.S. 2:35.68   -
82. Corrales, Sophia   Lourdes 2:35.77   -
83. Friske, Callie   Calvary Christian (Clr) 2:35.97   -
84. Holston, Julia   Fort Myers 2:36.81   -
85. Dieck, Greta   Holy Names 2:37.04   -
86. Alford, Kamiya   Buchholz 2:37.38   -
87. Mizzoni, Isabella   Vanguard (Ocala) 2:37.69   -
88. Lewis, Nesrene   Atlantic Coast H.S. 2:38.98   -
89. Harris, Niyah   Osceola (Kissimmee) 2:39.14   -
90. Robertson, Hannah   Venice 2:39.18   -
91. Hodges, Cheyenne   Fort White 2:39.52   -
92. Plasencia, Sheridan   Fort White 2:40.43   -
93. Browder, Nina   Seabreeze 2:41.20   -
94. Exanutus, Fedeline   Miramar 2:42.12   -
95. Brauman , Jayci   Montverde 2:42.52   -
96. Augustine-Porter, Celeste   South Plantation 2:42.85   -
97. Alexander, Savannah   Dr. Phillips 2:43.09   -
98. Teitelman, Breise   Lecanto 2:44.98   -
99. Hinkle, Julia   New Smyrna Beach 2:45.10   -
100. Adams, Carol   DeLand 2:46.15   -
101. Ward, Summer   New Smyrna Beach 2:46.33   -
102. Spivey, Caroline   Circle Christian 2:48.88   -
103. Bookbinder, Heather   Trinity Catholic 2:49.16   -
104. Schneider, Flori   Palmetto 2:51.28   -
105. Vo, Amy   St. Petersburg 2:54.56   -
106. Stadtler, Rachel   DeLand 2:58.78   -
107. Joseph, Ruth   Freedom (Orlando) 2:59.05   -
108. Fretwell , Chloe   Admiral Farragut 3:14.18   -
  Jaworski, Emma   Canterbury (SP) DNF   -
  Frank, Lauren   Freedom (Orlando) DNF   -
  Eugene, Sydnee   Community School (Naples) DNF   -
800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Kayla   Miami Southridge 2:07.19  
2. Mickens-malik, Jinah   Mater Academy 2:08.05  
3. Rivers, Bryanna   Wharton 2:11.64  
4. Klingenberg, Ashley   Lake Brantley 2:11.75  
5. Gbolade, Ayoola   Miami Northwestern 2:14.36  
6. Ellison, Mackenzie   Brookwood 2:14.54  
7. Spann, Daishon   Boyd Anderson 2:15.28  
8. Lima, Jennifer   East Lake 2:17.48  
9. Williams, Pashen   Colonial 2:21.03  
10. Pinnell, Katie   North Broward Prep 2:23.89  
800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tyndall, Jordynn   Eastside 2:16.55  
2. Edwards, Jessica   Canterbury (FM) 2:17.09  
3. Quijano, Sabrina   Lourdes 2:17.56  
4. Tovkach, Anna   Eastside 2:18.36  
5. Woods, Searra   Wharton 2:18.90  
6. Soltis, Kaitlyn   University (Orlando) 2:19.05  
7. Darrah, Reagan   Ponte Vedra 2:22.19  
8. Brown, Mackenzie   Sarasota 2:22.44  
9. Stoneback, Sydney   Hagerty 2:22.51  
10. Morris, Cheyanne   Miramar 2:24.73  
11. Evans, Hannah   Vanguard (Ocala) 2:25.61  
800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Nicol, Sarah   IMG Academy 2:18.23  
2. Rodriguez, Marjury   Mater Academy 2:19.72  
3. Jackson, Zaria   Miami Northwestern 2:20.30  
4. Rowe, Cadi   Lake Minneola 2:20.43  
5. Schwartz, Amanda   Pine Crest 2:20.56  
6. Chartier , Caitlyn   Spruce Creek 2:21.05  
7. Rankin, Alexandria   Island Coast 2:21.05  
8. Groff, Karina   Winter Park 2:21.37  
9. Davidson, Sadae   Osceola (Kissimmee) 2:22.90  
10. Williams, Kiah   Hallandale 2:23.29  
11. Barrett, Jadae   Hallandale 2:23.35  
12. Stevens, Jordan   Lake Brantley 2:24.35  
13. Alfaro, Kaylee   Ferguson 2:24.72  
14. Phillips, Grace   Mitchell 2:25.39  
15. Schwab, Savannah   Tavares 2:26.04  
16. Whiffen, Katie   Lake Minneola 2:27.39  
17. Chadderton, Lauren   Bloomingdale 2:29.32  
18. Strump, Natasha   Westminster Christian Sch 2:30.36  
19. Gray, Lea   Seabreeze 2:32.85  
20. Gulley, Gillian   Cardinal Gibbons 2:33.86  
800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gimenez, Valeria   IMG Academy 2:23.99  
2. Santiesteban, Brooke   Citrus Park Christian 2:25.26  
3. Faustin, Merlica   Naples 2:25.46  
4. Gales, Courtney   Flagler Palm Coast 2:25.47  
5. Perez, Dianna   Olympia 2:26.32  
6. Faulhaber, Emily   Pine Crest 2:26.34  
7. Dorval, Veroneeka   American Heritage Plantat 2:26.57  
8. Saddler, Reese   Brookwood 2:27.06  
9. Wilkinson, Brittany   Bolles 2:27.19  
10. Mitchell, Skye   Bolles 2:27.86  
11. Ochoa, Jaziah   St. Thomas Aquinas 2:28.20  
12. Lyons, Sage   Sarasota 2:28.92  
13. Snyder, Isibella   Island Coast 2:29.02  
14. Fundora, Minnell   Ferguson 2:29.80  
15. Aumer, Brooke   Milton 2:30.99  
16. Gumpel, Grace   Vero Beach 2:31.87  
17. Plescha, Julia   Hagerty 2:31.97  
18. Deisseroth, Roxanne   Dr. Phillips 2:32.98  
19. Heitzskill, Gina   American Heritage Plantat 2:34.85  
  Eugene, Sydnee   Community School (Naples) DNF  
800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Riniya   Auburndale 2:25.78  
2. Martin, Jessica   St. Cloud 2:29.40  
3. Badami, Samantha   University (Orlando) 2:30.69  
4. Holiday, Sophia   Buchholz 2:30.96  
5. Richards, Ava   Spanish River 2:31.44  
6. Simpson, Namiah   Flagler Palm Coast 2:32.17  
7. House, Valentina   St. Thomas Aquinas 2:32.22  
8. Chute, Lyndsey   Sickles HS 2:32.38  
9. Schilling, Mason   Venice 2:33.01  
10. Sandborn, Stephanie   Alonso 2:33.13  
11. Lake, Maggie   Rockledge 2:34.44  
12. Ault, Jaden   Circle Christian 2:34.58  
13. Dieck, Greta   Holy Names 2:37.04  
14. Mizzoni, Isabella   Vanguard (Ocala) 2:37.69  
15. Harris, Niyah   Osceola (Kissimmee) 2:39.14  
16. Robertson, Hannah   Venice 2:39.18  
17. Exanutus, Fedeline   Miramar 2:42.12  
18. Alexander, Savannah   Dr. Phillips 2:43.09  
800m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Robinson, Kara   St. Petersburg 2:33.02  
2. Hernandez, Dana   North Broward Prep 2:33.29  
3. Flowers, Mackenzie   Charlotte 2:33.71  
4. Van Cleef, Kaitie   Lecanto 2:34.88  
5. Lontoc, Lara   Holy Names 2:34.98  
6. Buddendorf , Lauren   Montverde 2:35.07  
7. Siqueira, Victoria   Spanish River 2:35.48  
8. James, Aniyah   Rockledge 2:35.49  
9. Gilmore, Jailyn   Atlantic Coast H.S. 2:35.68  
10. Corrales, Sophia   Lourdes 2:35.77  
11. Friske, Callie   Calvary Christian (Clr) 2:35.97  
12. Holston, Julia   Fort Myers 2:36.81  
13. Alford, Kamiya   Buchholz 2:37.38  
14. Lewis, Nesrene   Atlantic Coast H.S. 2:38.98  
15. Hodges, Cheyenne   Fort White 2:39.52  
16. Plasencia, Sheridan   Fort White 2:40.43  
17. Browder, Nina   Seabreeze 2:41.20  
18. Brauman , Jayci   Montverde 2:42.52  
19. Augustine-Porter, Celeste   South Plantation 2:42.85  
20. Teitelman, Breise   Lecanto 2:44.98  
21. Hinkle, Julia   New Smyrna Beach 2:45.10  
22. Adams, Carol   DeLand 2:46.15  
23. Ward, Summer   New Smyrna Beach 2:46.33  
24. Spivey, Caroline   Circle Christian 2:48.88  
25. Bookbinder, Heather   Trinity Catholic 2:49.16  
26. Schneider, Flori   Palmetto 2:51.28  
27. Vo, Amy   St. Petersburg 2:54.56  
28. Stadtler, Rachel   DeLand 2:58.78  
29. Joseph, Ruth   Freedom (Orlando) 2:59.05  
30. Fretwell , Chloe   Admiral Farragut 3:14.18  
  Jaworski, Emma   Canterbury (SP) DNF  
  Frank, Lauren   Freedom (Orlando) DNF  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Price, Rhianwedd JR-3 Miss State 4:13.84   -
2. Piccirillo, Angel SR-4 Villanova 4:14.11 -
3. Rivers, Danae FR-1 Penn State 4:16.33 -
4. Leblanc, Annie   Lanaudire Olympique 4:16.35   -
5. Hutchinson, Nicole SO-2 Villanova 4:18.50 -
6. Lucki, Alexandra JR-3 Maryland 4:18.87 -
7. Price, Ffion SR-4 Miss State 4:20.61   -
8. Tubbs, Taylor SR-4 Florida 4:20.61   -
9. Blaney, Anne-Marie SR-4 UCF 4:21.64   -
10. Johansen , Kimberly SR-4 Elon 4:23.75 -
11. McKinney, Michelle JR-3 Kentucky 4:24.51   -
12. Greene, Rebekah SR-4 Florida 4:25.50   -
13. Hanss, Kaitlin SR-4 Princeton 4:26.09 -
14. Garner, Emma JR-3 Samford 4:27.44   -
15. Bockoven, Sammy SO-2 Villanova 4:27.93 -
16. MacNeal, Kat JR-3 Ole Miss 4:29.85   -
17. Sheva, Marissa FR-1 Penn State 4:30.00 -
18. Kidane, Kidan SR-4 Kennesaw State 4:30.67   -
19. Weston, Jill JR-3 Kentucky 4:31.27   -
20. Graves, Carmen   Atlanta Track Club 4:31.85   -
21. Johnson, Amber SR-4 Florida 4:32.11   -
22. Panisse, Alexis SR-4 Connecticut 4:32.25 -
23. Labuschaigne, Laura JR-3 South Alabama 4:33.01   -
24. Ruiz, Amy SO-2 Georgia Tech 4:34.54   -
25. Friend-Uhl, Sonja   Atlanta Track Club 4:34.70   -
26. Criscione, Maddie JR-3 Vanderbilt 4:34.89   -
27. Mallory, Shian FR-1 Samford 4:35.20   -
28. Tucker, Emma FR-1 Miss State 4:35.58   -
29. McQuilkin-Bell, Caitlin FR-1 Florida 4:35.83   -
30. Christe, Maggie SR-4 Connecticut 4:35.93 -
31. Stephens, Charlotte JR-3 Georgia Tech 4:36.11   -
32. Pruyn, Schuyler JR-3 Albany 4:36.13   -
33. Nikkel, Maddy JR-3 Ole Miss 4:36.33   -
34. Buteau, Rebecca FR-1 Alabama 4:36.42   -
35. Feldmeier, Brooke JR-3 Oregon 4:38.06   -
36. Derry, Kendall FR-1 Vanderbilt 4:38.27   -
37. Mueller , Allison SO-2 South Carolina 4:38.44   -
38. Swanson, Kelsey SO-2 Connecticut 4:39.01   -
39. Alonso, Angela FR-1 Georgia State 4:39.38   -
40. Stoddard, Anna FR-1 South Carolina 4:39.67   -
41. Weems, Presley FR-1 Samford 4:40.47   -
42. Kane, Lindsey SO-2 Connecticut 4:40.74   -
43. Den Otter, Anne SO-2 Miami 4:40.99   -
44. Sargent, Elisa SO-2 Appalachian State 4:41.47   -
45. Barlow, Caroline JR-3 Alabama 4:41.70   -
46. Moser, Torre SR-4 Appalachian State 4:42.00   -
47. Solomon, Mary Claire FR-1 Georgia Tech 4:42.65   -
48. Campbell, Laura   Unattached 4:42.81   -
49. Howell, Michelle   Unattached 4:43.29   -
50. Jordan, Danielle FR-1 Connecticut 4:44.90   -
51. Kocjancic, Julie SR-4 Penn State 4:45.07   -
52. Wellman, Elizabeth SO-2 Florida Atlantic 4:45.62   -
53. Hendry, Hailey FR-1 Florida State 4:47.58   -
54. Assinzo, Mary Jeanne FR-1 Jacksonville 4:50.03   -
55. Lagoy, Liz JR-3 Connecticut 4:52.58   -
56. Mooney, Megan FR-1 Florida State 5:01.46   -
57. Tiernan, Delaney SO-2 Florida 5:02.89   -
58. Morse, Madison SO-2 Florida 5:14.28   -
  Freitas, Marta   Unattached DNF   -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Price, Rhianwedd JR-3 Miss State 4:13.84  
2. Piccirillo, Angel SR-4 Villanova 4:14.11
3. Rivers, Danae FR-1 Penn State 4:16.33
4. Leblanc, Annie   Lanaudire Olympique 4:16.35  
5. Hutchinson, Nicole SO-2 Villanova 4:18.50
6. Lucki, Alexandra JR-3 Maryland 4:18.87
7. Price, Ffion SR-4 Miss State 4:20.61  
8. Tubbs, Taylor SR-4 Florida 4:20.61  
9. Blaney, Anne-Marie SR-4 UCF 4:21.64  
10. Johansen , Kimberly SR-4 Elon 4:23.75
11. Bockoven, Sammy SO-2 Villanova 4:27.93
12. Kocjancic, Julie SR-4 Penn State 4:45.07  
  Freitas, Marta   Unattached DNF  
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McKinney, Michelle JR-3 Kentucky 4:24.51  
2. Greene, Rebekah SR-4 Florida 4:25.50  
3. Hanss, Kaitlin SR-4 Princeton 4:26.09
4. Garner, Emma JR-3 Samford 4:27.44  
5. Graves, Carmen   Atlanta Track Club 4:31.85  
6. Panisse, Alexis SR-4 Connecticut 4:32.25
7. Labuschaigne, Laura JR-3 South Alabama 4:33.01  
8. Den Otter, Anne SO-2 Miami 4:40.99  
9. Barlow, Caroline JR-3 Alabama 4:41.70  
10. Howell, Michelle   Unattached 4:43.29  
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sheva, Marissa FR-1 Penn State 4:30.00
2. Kidane, Kidan SR-4 Kennesaw State 4:30.67  
3. Weston, Jill JR-3 Kentucky 4:31.27  
4. Johnson, Amber SR-4 Florida 4:32.11  
5. Friend-Uhl, Sonja   Atlanta Track Club 4:34.70  
6. Criscione, Maddie JR-3 Vanderbilt 4:34.89  
7. McQuilkin-Bell, Caitlin FR-1 Florida 4:35.83  
8. Christe, Maggie SR-4 Connecticut 4:35.93
9. Buteau, Rebecca FR-1 Alabama 4:36.42  
10. Kane, Lindsey SO-2 Connecticut 4:40.74  
11. Wellman, Elizabeth SO-2 Florida Atlantic 4:45.62  
12. Lagoy, Liz JR-3 Connecticut 4:52.58  
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. MacNeal, Kat JR-3 Ole Miss 4:29.85  
2. Ruiz, Amy SO-2 Georgia Tech 4:34.54  
3. Mallory, Shian FR-1 Samford 4:35.20  
4. Stephens, Charlotte JR-3 Georgia Tech 4:36.11  
5. Pruyn, Schuyler JR-3 Albany 4:36.13  
6. Mueller , Allison SO-2 South Carolina 4:38.44  
7. Swanson, Kelsey SO-2 Connecticut 4:39.01  
8. Stoddard, Anna FR-1 South Carolina 4:39.67  
9. Weems, Presley FR-1 Samford 4:40.47  
10. Campbell, Laura   Unattached 4:42.81  
11. Jordan, Danielle FR-1 Connecticut 4:44.90  
1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tucker, Emma FR-1 Miss State 4:35.58  
2. Nikkel, Maddy JR-3 Ole Miss 4:36.33  
3. Feldmeier, Brooke JR-3 Oregon 4:38.06  
4. Derry, Kendall FR-1 Vanderbilt 4:38.27  
5. Alonso, Angela FR-1 Georgia State 4:39.38  
6. Sargent, Elisa SO-2 Appalachian State 4:41.47  
7. Moser, Torre SR-4 Appalachian State 4:42.00  
8. Solomon, Mary Claire FR-1 Georgia Tech 4:42.65  
9. Hendry, Hailey FR-1 Florida State 4:47.58  
10. Assinzo, Mary Jeanne FR-1 Jacksonville 4:50.03  
11. Mooney, Megan FR-1 Florida State 5:01.46  
12. Tiernan, Delaney SO-2 Florida 5:02.89  
13. Morse, Madison SO-2 Florida 5:14.28  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Varela, Natalie   Gulliver Prep 4:55.09   -
2. Yared, Tsion   Pine Crest 4:56.25   -
3. Klingenberg, Ashley   Lake Brantley 4:56.30   -
4. Blair, Grace   Oak Hall 4:56.46   -
5. Torino, Leigha   North Marion 4:59.49   -
6. Lima, Jennifer   East Lake 5:01.03   -
7. Rivers, Bryanna   Wharton 5:04.80   -
8. Flynt, Lauren   Brookwood 5:06.63   -
9. Quijano, Sabrina   Lourdes 5:07.24   -
10. Bergeron, Chandler   IMG Academy 5:09.20   -
11. Kurland, Fiona   Fort Myers 5:09.95   -
12. Moritz, Claire   Ponte Vedra 5:10.27   -
13. Folio, Samantha   Holy Trinity 5:12.28   -
14. Clark, Rebecca   Villages HS 5:12.59   -
15. Rovin, Olivia   Shorecrest Prep 5:15.49   -
16. Pustilnik, Rylee   Spanish River 5:19.53   -
17. Evans, Hannah   Vanguard (Ocala) 5:20.21   -
18. Stevens, Jordan   Lake Brantley 5:23.91   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. MacKenzie, Caroline   Fort Myers 5:10.30   -
2. Cooney , Camryn   Spruce Creek 5:11.34   -
3. Adjouadi, Lisa   Ferguson 5:13.98   -
4. Henne, Lily   Montverde 5:14.38   -
5. Gray, Lea   Seabreeze 5:14.89   -
6. Bishop, Katie   North Broward Prep 5:15.27   -
7. Bress, Natalie   Melbourne HS 5:16.49   -
8. Friedman, Lydia   Citrus Park Christian 5:18.56   -
9. Bolen, Vanessa   Harmony 5:18.84   -
10. House, Valentina   St. Thomas Aquinas 5:19.81   -
11. Alex, Bridget   St. Thomas Aquinas 5:20.04   -
12. Banato, Bianca   Ferguson 5:20.70   -
13. Schwab, Savannah   Tavares 5:21.15   -
14. Marcin, Leslie   Hallandale 5:21.19   -
15. Fernandez, Maria   Braddock 5:21.48   -
16. Worrell, Nicolette   Hagerty 5:23.26   -
17. Gumpel, Grace   Vero Beach 5:23.45   -
18. Golliher, Ciara   Sebastian River 5:23.55   -
19. Perez, Marcella   Oak Hall 5:23.72   -
20. D'Antonio , Zoe   Naples 5:24.80   -
21. Gladis, Kareena   Leesburg 5:25.97   -
22. Aumer, Brooke   Milton 5:26.63   -
23. McEwen, Brooke   Circle Christian 5:27.05   -
24. O' Riordan, Aoife   Bolles 5:27.51   -
25. Breske, Sarah   Winter Park 5:27.72   -
26. Strump, Natasha   Westminster Christian Sch 5:27.73   -
27. Jenkins, Shelby   Winter Park 5:27.76   -
28. Deal, Julia   Ponte Vedra 5:27.92   -
29. Hicks , Allison   Harmony 5:28.14   -
30. King, Alexa   IMG Academy 5:28.39   -
31. Gatland, Hannah   Brookwood 5:29.05   -
32. Jester, Isabelle   Sarasota 5:29.12   -
33. Kennedy, Claire   Westminster Christian Sch 5:30.52   -
34. Burgos, Nina   Miami Northwestern 5:31.46   -
35. Coriell, Dominique   Rockledge 5:33.98   -
36. Mahon, Kelly   Cardinal Gibbons 5:34.28   -
37. Kanagy, Katie   Charlotte 5:35.70   -
38. Pethers, Corey   Island Coast 5:36.32   -
39. Tran, Sarah   University (Orlando) 5:37.31   -
40. Batista, Alana   Lourdes 5:37.33   -
41. Brosonski, Lauren   Lake Minneola 5:38.00   -
42. O'Riordan, Maeve   Bolles 5:38.42   -
43. Marshall, Mykenzee   Vanguard (Ocala) 5:39.22   -
44. Tucker, Lauren   Hagerty 5:39.96   -
45. Friske, Callie   Calvary Christian (Clr) 5:40.24   -
46. Dolan, Elizabeth   Holy Names 5:40.79   -
47. Graff, Morgan   Holy Names 5:42.53   -
48. Titus, Carolina   Sarasota 5:43.67   -
49. Bowers, Emily   Milton 5:44.09   -
50. Sperry, Ryleigh   Montverde 5:44.86   -
51. Faryga, Snejana   Lake Minneola 5:46.10   -
52. Clarkson, Lili   Spanish River 5:46.32   -
53. Etrick, Carli   Melbourne HS 5:47.75   -
54. Bouffard, Olivia   St. Petersburg 5:47.83   -
55. Mahoney, Kelsey   Naples 5:48.82   -
56. Wynne, Katrina   South Fork 5:51.12   -
57. Le, Thylan   Venice 5:51.85   -
58. Gearhart, Paige   South Fork 5:53.49   -
59. Li, Glenna   Buchholz 5:53.53   -
60. Skelton, Kayla   Alonso 5:54.47   -
61. Waddell, Hannah   Dr. Phillips 5:55.81   -
62. Strobhar, Shannon   St. Petersburg 6:00.00   -
63. Parker, Archike   Circle Christian 6:00.53   -
64. Torres, Trinity   Alonso 6:03.20   -
65. Padron, Sofia   Eastside 6:03.47   -
66. Falchook, Grace   Celebration 6:04.72   -
67. Walker, Alison   Dr. Phillips 6:05.36   -
68. Gaebel, Annica   DeLand 6:06.10   -
69. Slattery, Shawna   Venice 6:06.42   -
70. Squitieri, Kayla   New Smyrna Beach 6:06.67   -
71. Locke, Lauren   Braddock 6:07.30   -
72. Peredes, Ashley   Mater Academy 6:08.42   -
73. Vernet-Stephenson, Samari   Osceola (Kissimmee) 6:10.33   -
74. Sullivan, Mackenzie   Palmetto 6:10.74   -
75. Ferrentino, Grace   Freedom (Orlando) 6:11.88   -
76. Smith, Grace   Seabreeze 6:19.92   -
77. Rifai, Maya   Windermere Prep School 6:20.69   -
78. Moore, Emily   Buchholz 6:22.43   -
79. Kowalski, Mia   New Smyrna Beach 6:23.85   -
80. Smith, Claudia   DeLand 6:24.94   -
81. Tovkach, Grace   Eastside 6:37.74   -
82. Clary, Emma   Fort White 6:47.22   -
83. Willcox, Kaysen   Fort White 7:15.75   -
84. Guzman, Deanna   Celebration 7:39.47   -
  Lloyd, Olivia   American Heritage Plantat DNF   -
1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. MacKenzie, Caroline   Fort Myers 5:10.30  
2. Cooney , Camryn   Spruce Creek 5:11.34  
3. Adjouadi, Lisa   Ferguson 5:13.98  
4. Henne, Lily   Montverde 5:14.38  
5. Bishop, Katie   North Broward Prep 5:15.27  
6. Bress, Natalie   Melbourne HS 5:16.49  
7. Friedman, Lydia   Citrus Park Christian 5:18.56  
8. Bolen, Vanessa   Harmony 5:18.84  
9. Schwab, Savannah   Tavares 5:21.15  
10. Fernandez, Maria   Braddock 5:21.48  
11. Worrell, Nicolette   Hagerty 5:23.26  
12. Gumpel, Grace   Vero Beach 5:23.45  
13. Perez, Marcella   Oak Hall 5:23.72  
14. Strump, Natasha   Westminster Christian Sch 5:27.73  
15. Deal, Julia   Ponte Vedra 5:27.92  
16. Hicks , Allison   Harmony 5:28.14  
17. Burgos, Nina   Miami Northwestern 5:31.46  
1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gray, Lea   Seabreeze 5:14.89  
2. House, Valentina   St. Thomas Aquinas 5:19.81  
3. Alex, Bridget   St. Thomas Aquinas 5:20.04  
4. Banato, Bianca   Ferguson 5:20.70  
5. Marcin, Leslie   Hallandale 5:21.19  
6. Golliher, Ciara   Sebastian River 5:23.55  
7. Gladis, Kareena   Leesburg 5:25.97  
8. Aumer, Brooke   Milton 5:26.63  
9. O' Riordan, Aoife   Bolles 5:27.51  
10. Breske, Sarah   Winter Park 5:27.72  
11. Jenkins, Shelby   Winter Park 5:27.76  
12. Gatland, Hannah   Brookwood 5:29.05  
13. Mahon, Kelly   Cardinal Gibbons 5:34.28  
14. Brosonski, Lauren   Lake Minneola 5:38.00  
15. O'Riordan, Maeve   Bolles 5:38.42  
16. Tucker, Lauren   Hagerty 5:39.96  
17. Graff, Morgan   Holy Names 5:42.53  
18. Clarkson, Lili   Spanish River 5:46.32  
19. Waddell, Hannah   Dr. Phillips 5:55.81  
1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. D'Antonio , Zoe   Naples 5:24.80  
2. McEwen, Brooke   Circle Christian 5:27.05  
3. King, Alexa   IMG Academy 5:28.39  
4. Jester, Isabelle   Sarasota 5:29.12  
5. Kennedy, Claire   Westminster Christian Sch 5:30.52  
6. Coriell, Dominique   Rockledge 5:33.98  
7. Kanagy, Katie   Charlotte 5:35.70  
8. Pethers, Corey   Island Coast 5:36.32  
9. Tran, Sarah   University (Orlando) 5:37.31  
10. Batista, Alana   Lourdes 5:37.33  
11. Marshall, Mykenzee   Vanguard (Ocala) 5:39.22  
12. Friske, Callie   Calvary Christian (Clr) 5:40.24  
13. Dolan, Elizabeth   Holy Names 5:40.79  
14. Titus, Carolina   Sarasota 5:43.67  
15. Bowers, Emily   Milton 5:44.09  
16. Sperry, Ryleigh   Montverde 5:44.86  
17. Faryga, Snejana   Lake Minneola 5:46.10  
18. Etrick, Carli   Melbourne HS 5:47.75  
19. Wynne, Katrina   South Fork 5:51.12  
20. Le, Thylan   Venice 5:51.85  
21. Gearhart, Paige   South Fork 5:53.49  
22. Li, Glenna   Buchholz 5:53.53  
1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bouffard, Olivia   St. Petersburg 5:47.83  
2. Mahoney, Kelsey   Naples 5:48.82  
3. Skelton, Kayla   Alonso 5:54.47  
4. Strobhar, Shannon   St. Petersburg 6:00.00  
5. Parker, Archike   Circle Christian 6:00.53  
6. Torres, Trinity   Alonso 6:03.20  
7. Padron, Sofia   Eastside 6:03.47  
8. Falchook, Grace   Celebration 6:04.72  
9. Walker, Alison   Dr. Phillips 6:05.36  
10. Gaebel, Annica   DeLand 6:06.10  
11. Slattery, Shawna   Venice 6:06.42  
12. Squitieri, Kayla   New Smyrna Beach 6:06.67  
13. Locke, Lauren   Braddock 6:07.30  
14. Peredes, Ashley   Mater Academy 6:08.42  
15. Vernet-Stephenson, Samari   Osceola (Kissimmee) 6:10.33  
16. Sullivan, Mackenzie   Palmetto 6:10.74  
17. Ferrentino, Grace   Freedom (Orlando) 6:11.88  
18. Smith, Grace   Seabreeze 6:19.92  
19. Rifai, Maya   Windermere Prep School 6:20.69  
20. Moore, Emily   Buchholz 6:22.43  
21. Kowalski, Mia   New Smyrna Beach 6:23.85  
22. Smith, Claudia   DeLand 6:24.94  
23. Tovkach, Grace   Eastside 6:37.74  
24. Clary, Emma   Fort White 6:47.22  
25. Willcox, Kaysen   Fort White 7:15.75  
26. Guzman, Deanna   Celebration 7:39.47  
  Lloyd, Olivia   American Heritage Plantat DNF  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Delay, Kayley   Fletcher 10:47.12   -
2. Gear, Kristlin   Fort Myers 10:50.67   -
3. Yared, Mahdere   Pine Crest 10:58.91   -
4. Pustilnik, Rylee   Spanish River 11:04.14   -
5. Fernandez, Maria   Braddock 11:21.43   -
6. Bress, Natalie   Melbourne HS 11:22.42   -
7. Cardwell, Kendyl   Montverde 11:23.24   -
8. Bergnes, Rebecca   Lourdes 11:23.29   -
9. Beleznay, Maya   Pine Crest 11:24.52   -
10. Parker, Sinkenesh   Circle Christian 11:31.64   -
11. Kunze, Ellie   Lake Minneola 11:33.67   -
12. McLaughlin, Sadie   Rockledge 11:36.46   -
13. Valby, Parker   East Lake 11:36.60   -
14. Coddington, Jennifer   Winter Park 11:38.52   -
15. Gayton , SAMANTHA   Spruce Creek 11:39.86   -
16. pigg, liberty   Fletcher 11:40.11   -
17. Hansen, Stephanie   Vanguard (Ocala) 11:42.40   -
18. Perri, Alexandria   Citrus Park Christian 11:44.02   -
19. Alex, Bridget   St. Thomas Aquinas 11:44.33   -
20. Highsmith, Cassie   Plant City 11:45.25   -
21. Goodwin, Isabella   St. Joseph 11:48.52   -
22. McAuliffe, Hannah   Lakewood 11:49.48   -
23. Meers, Nicole   Montverde 11:53.23   -
24. Estevez, Jeannie   Lourdes 11:54.80   -
25. Ward, Margaret   Rockledge 11:55.53   -
26. Martinez, Jazmyn   Ferguson 11:56.73   -
27. Kennedy, Claire   Westminster Christian Sch 11:58.35   -
28. Montalvo, Cassandra   Tavares 12:01.09   -
29. Reimer, Lydia   Ponte Vedra 12:01.35   -
30. Raymaker, Anna   Ponte Vedra 12:01.77   -
31. Orlando, Gabriella   Windermere Prep School 12:02.74   -
32. Perez, Havana   Braddock 12:03.46   -
33. Guttery, Shelby   Fort Myers 12:04.91   -
34. Gilman, Madison   Cardinal Gibbons 12:08.58   -
35. DeDeo, Kylie   Flagler Palm Coast 12:14.12   -
36. Clarkson, Lili   Spanish River 12:14.13   -
37. Roughton, Alexa   Charlotte 12:14.38   -
38. Villatoro, Valeria   St. Cloud 12:14.42   -
39. Crespi, Gabriela   Ferguson 12:17.32   -
40. Golliher, Ciara   Sebastian River 12:17.47   -
41. Vevera, Matilda   Flagler Palm Coast 12:18.27   -
42. Valenti, Sophie   Lakeland 12:20.42   -
43. Parker, Mulunesh   Circle Christian 12:20.85   -
44. d'Aquin, Emma   Brookwood 12:23.96   -
45. Powell, Emma   Lake Brantley 12:24.69   -
46. Mayer, Avery   Citrus Park Christian 12:27.15   -
47. Werd, Madalyn   Santa Fe Catholic 12:28.29   -
48. Carlson, Talia   Oak Hall 12:31.19   -
49. Ivey, Charis   Winter Park 12:33.05   -
50. Volpe, Erin   Lakeland 12:34.06   -
51. Wigglesworth, Camryn   Sarasota 12:37.26   -
52. Martin, Hannah   South Fork 12:38.65   -
53. Dempsey , Jillian   Naples 12:39.86   -
53. Fletcher , Megan   Spruce Creek 12:39.86   -
55. Smith, Taylor   Freedom (Orlando) 12:42.61   -
56. Limperis, Nicole   Cardinal Gibbons 12:46.05   -
57. Harker, Cassidy   Vanguard (Ocala) 12:46.41   -
58. Quilty , Reagan   Shorecrest Prep 12:46.59   -
59. Lloyd, Olivia   American Heritage Plantat 12:50.82   -
60. Faryga, Snejana   Lake Minneola 12:50.97   -
61. Etrick, Carli   Melbourne HS 12:52.52   -
62. Patsch, Moriya   Seabreeze 12:53.43   -
63. Lukowski, Jennifer   Venice 12:57.43   -
64. Schutt, Autumn   Vero Beach 12:58.32   -
65. Rager, Holly   Sickles HS 12:59.65   -
66. Zazzero, Emma   Holy Names 13:01.25   -
67. Shakour, Rebecca   Naples 13:01.93   -
68. Baker, Darcy   Palmetto 13:17.57   -
69. Padron, Sofia   Eastside 13:30.02   -
70. Leeling, Caroline   Freedom (Orlando) 13:34.06   -
71. Baiocco, Valeria   New Smyrna Beach 13:44.96   -
72. Bahr, Sabrina   Dr. Phillips 13:46.87   -
73. Leftwich, Amanda   Alonso 13:56.74   -
74. Mohandas, Shreya   Eastside 13:59.59   -
75. Skelton, Madison   DeLand 14:05.71   -
76. Panda, Alyssa   DeLand 14:35.86   -
77. Malphurs, Savannah   New Smyrna Beach 14:59.09   -
78. Johnstone, Jolie   South Plantation 15:06.12   -
3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Delay, Kayley   Fletcher 10:47.12  
2. Gear, Kristlin   Fort Myers 10:50.67  
3. Yared, Mahdere   Pine Crest 10:58.91  
4. Pustilnik, Rylee   Spanish River 11:04.14  
5. Fernandez, Maria   Braddock 11:21.43  
6. Bress, Natalie   Melbourne HS 11:22.42  
7. Cardwell, Kendyl   Montverde 11:23.24  
8. Bergnes, Rebecca   Lourdes 11:23.29  
9. Beleznay, Maya   Pine Crest 11:24.52  
10. Parker, Sinkenesh   Circle Christian 11:31.64  
11. McLaughlin, Sadie   Rockledge 11:36.46  
12. Valby, Parker   East Lake 11:36.60  
13. Coddington, Jennifer   Winter Park 11:38.52  
14. Perri, Alexandria   Citrus Park Christian 11:44.02  
15. Meers, Nicole   Montverde 11:53.23  
16. Raymaker, Anna   Ponte Vedra 12:01.77  
17. Dempsey , Jillian   Naples 12:39.86  
3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kunze, Ellie   Lake Minneola 11:33.67  
2. Gayton , SAMANTHA   Spruce Creek 11:39.86  
3. pigg, liberty   Fletcher 11:40.11  
4. Hansen, Stephanie   Vanguard (Ocala) 11:42.40  
5. Alex, Bridget   St. Thomas Aquinas 11:44.33  
6. Highsmith, Cassie   Plant City 11:45.25  
7. Goodwin, Isabella   St. Joseph 11:48.52  
8. McAuliffe, Hannah   Lakewood 11:49.48  
9. Estevez, Jeannie   Lourdes 11:54.80  
10. Ward, Margaret   Rockledge 11:55.53  
11. Martinez, Jazmyn   Ferguson 11:56.73  
12. Kennedy, Claire   Westminster Christian Sch 11:58.35  
13. Montalvo, Cassandra   Tavares 12:01.09  
14. Reimer, Lydia   Ponte Vedra 12:01.35  
15. Orlando, Gabriella   Windermere Prep School 12:02.74  
16. Perez, Havana   Braddock 12:03.46  
17. Guttery, Shelby   Fort Myers 12:04.91  
18. Gilman, Madison   Cardinal Gibbons 12:08.58  
19. DeDeo, Kylie   Flagler Palm Coast 12:14.12  
20. Clarkson, Lili   Spanish River 12:14.13  
21. Roughton, Alexa   Charlotte 12:14.38  
22. Villatoro, Valeria   St. Cloud 12:14.42  
23. Golliher, Ciara   Sebastian River 12:17.47  
24. Vevera, Matilda   Flagler Palm Coast 12:18.27  
25. Valenti, Sophie   Lakeland 12:20.42  
26. d'Aquin, Emma   Brookwood 12:23.96  
27. Mayer, Avery   Citrus Park Christian 12:27.15  
28. Werd, Madalyn   Santa Fe Catholic 12:28.29  
29. Carlson, Talia   Oak Hall 12:31.19  
30. Ivey, Charis   Winter Park 12:33.05  
31. Quilty , Reagan   Shorecrest Prep 12:46.59  
32. Zazzero, Emma   Holy Names 13:01.25  
33. Shakour, Rebecca   Naples 13:01.93  
3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Crespi, Gabriela   Ferguson 12:17.32  
2. Parker, Mulunesh   Circle Christian 12:20.85  
3. Powell, Emma   Lake Brantley 12:24.69  
4. Volpe, Erin   Lakeland 12:34.06  
5. Wigglesworth, Camryn   Sarasota 12:37.26  
6. Martin, Hannah   South Fork 12:38.65  
7. Fletcher , Megan   Spruce Creek 12:39.86  
8. Smith, Taylor   Freedom (Orlando) 12:42.61  
9. Limperis, Nicole   Cardinal Gibbons 12:46.05  
10. Harker, Cassidy   Vanguard (Ocala) 12:46.41  
11. Lloyd, Olivia   American Heritage Plantat 12:50.82  
12. Faryga, Snejana   Lake Minneola 12:50.97  
13. Etrick, Carli   Melbourne HS 12:52.52  
14. Patsch, Moriya   Seabreeze 12:53.43  
15. Lukowski, Jennifer   Venice 12:57.43  
16. Schutt, Autumn   Vero Beach 12:58.32  
17. Rager, Holly   Sickles HS 12:59.65  
18. Baker, Darcy   Palmetto 13:17.57  
19. Padron, Sofia   Eastside 13:30.02  
20. Leeling, Caroline   Freedom (Orlando) 13:34.06  
21. Baiocco, Valeria   New Smyrna Beach 13:44.96  
22. Bahr, Sabrina   Dr. Phillips 13:46.87  
23. Leftwich, Amanda   Alonso 13:56.74  
24. Mohandas, Shreya   Eastside 13:59.59  
25. Skelton, Madison   DeLand 14:05.71  
26. Panda, Alyssa   DeLand 14:35.86  
27. Malphurs, Savannah   New Smyrna Beach 14:59.09  
28. Johnstone, Jolie   South Plantation 15:06.12  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Meydrich, Mia JR-3 Miss State 16:30.25   -
2. Fair, Shannon SO-2 Miss State 16:37.43   -
3. Hesslau, Gabrielle JR-3 Miami 16:38.68   -
4. Blancet, Janel   Atlanta Track Club 16:47.23   -
5. Huebner, Megan JR-3 Vanderbilt 16:57.52   -
6. Kidane, Kidan SR-4 Kennesaw State 17:03.86   -
7. Struck, Mailin FR-1 Vanderbilt 17:09.63   -
8. Gaillet, Elisabeth JR-3 Ole Miss 17:10.77   -
9. Shoemaker, Kaitlyn SO-2 Allen County CC 17:12.71 -
10. Suda, Betsy   Florida Track Club 17:14.79   -
11. Ward, Haley SR-4 Ole Miss 17:15.59   -
12. Taylor, Jessica SO-2 South Florida 17:16.00   -
13. Sherman, Cara SO-2 Albany 17:20.18   -
14. Patterson, Maddox SO-2 Florida 17:20.70   -
15. Lovitt, Tavyn SR-4 Ole Miss 17:26.04   -
16. Lang, Brittany FR-1 North Florida 17:28.05   -
17. Reinhardt, Hannah FR-1 Albany 17:30.63   -
18. Kriegshauser, Courtney SR-4 Vanderbilt 17:31.96   -
19. Watson, Georganne   Florida Track Club 17:32.56   -
20. Reiser, Mary SR-4 South Carolina 17:36.34   -
21. Rooney, Tara JR-3 Florida State 17:36.75   -
22. Hull, Morgan   Unattached 17:39.73   -
23. Cancello, Claudia SR-4 Tampa 17:40.91   -
24. Donohue, Jessica SR-4 Albany 17:42.03   -
25. Lagarde, Lindsay JR-3 UL-Lafayette 17:50.98   -
26. Carpenter, Audrey SO-2 North Florida 17:51.36   -
27. Lutzow , Carley SO-2 Florida Gulf Coast 17:52.03   -
28. Schultz, Christina JR-3 Florida Atlantic 17:52.23   -
29. Aguilar, Marianne JR-3 Florida State 17:52.26   -
30. Gill , Brittany FR-1 UCF 17:53.23   -
31. Munoz, Anita JR-3 Florida Gulf Coast 17:53.38   -
32. Griffin, Kelly   Team FTC 17:53.95   -
33. Beckmann, Kelsey   Unattached 17:54.89   -
34. Rodriguez, Kaitlin SR-4 Flagler 17:59.31   -
35. Grisbaum, Devon SO-2 Vanderbilt 18:08.02   -
36. Paxton, Olivia FR-1 Winthrop 18:09.57   -
37. Openshaw, Colleen FR-1 South Carolina 18:11.27   -
38. Bayliff, Alyssa SO-2 Saint Leo 18:11.96   -
39. Tobin, Laura SO-2 Saint Leo 18:13.20   -
40. Bowles, Sarah SR-4 Georgia Tech 18:16.59   -
41. Jaffer, Fatema SO-2 Florida State 18:19.30   -
42. Flood, Ellen FR-1 Georgia Tech 18:27.92   -
43. Dow, Rebecca FR-1 Georgia Tech 18:34.11   -
44. McMahon, Clare JR-3 Tampa 18:37.45   -
45. Lord, Ashton SR-4 Georgia Southern 18:45.86   -
46. Sparrow, Emily JR-3 Winthrop 18:49.30   -
47. Ramsey, Thea SO-2 Tampa 18:57.14   -
48. Ludwig, Emily FR-1 Florida Atlantic 19:00.94   -
49. McMurray, Ashton JR-3 UCF 19:31.47   -
  Hayes, Spencer SO-2 Connecticut DNF   -
  Fernandez, Maria FR-1 Saint Leo DNF   -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Meydrich, Mia JR-3 Miss State 16:30.25  
2. Fair, Shannon SO-2 Miss State 16:37.43  
3. Hesslau, Gabrielle JR-3 Miami 16:38.68  
4. Blancet, Janel   Atlanta Track Club 16:47.23  
5. Huebner, Megan JR-3 Vanderbilt 16:57.52  
6. Kidane, Kidan SR-4 Kennesaw State 17:03.86  
7. Struck, Mailin FR-1 Vanderbilt 17:09.63  
8. Gaillet, Elisabeth JR-3 Ole Miss 17:10.77  
9. Shoemaker, Kaitlyn SO-2 Allen County CC 17:12.71
10. Suda, Betsy   Florida Track Club 17:14.79  
11. Ward, Haley SR-4 Ole Miss 17:15.59  
12. Taylor, Jessica SO-2 South Florida 17:16.00  
13. Sherman, Cara SO-2 Albany 17:20.18  
14. Patterson, Maddox SO-2 Florida 17:20.70  
15. Lovitt, Tavyn SR-4 Ole Miss 17:26.04  
16. Lang, Brittany FR-1 North Florida 17:28.05  
17. Reinhardt, Hannah FR-1 Albany 17:30.63  
18. Kriegshauser, Courtney SR-4 Vanderbilt 17:31.96  
19. Watson, Georganne   Florida Track Club 17:32.56  
20. Reiser, Mary SR-4 South Carolina 17:36.34  
21. Rooney, Tara JR-3 Florida State 17:36.75  
22. Donohue, Jessica SR-4 Albany 17:42.03  
23. Carpenter, Audrey SO-2 North Florida 17:51.36  
24. Beckmann, Kelsey   Unattached 17:54.89  
25. Grisbaum, Devon SO-2 Vanderbilt 18:08.02  
26. Openshaw, Colleen FR-1 South Carolina 18:11.27  
  Hayes, Spencer SO-2 Connecticut DNF  
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hull, Morgan   Unattached 17:39.73  
2. Cancello, Claudia SR-4 Tampa 17:40.91  
3. Lagarde, Lindsay JR-3 UL-Lafayette 17:50.98  
4. Lutzow , Carley SO-2 Florida Gulf Coast 17:52.03  
5. Schultz, Christina JR-3 Florida Atlantic 17:52.23  
6. Aguilar, Marianne JR-3 Florida State 17:52.26  
7. Gill , Brittany FR-1 UCF 17:53.23  
8. Munoz, Anita JR-3 Florida Gulf Coast 17:53.38  
9. Griffin, Kelly   Team FTC 17:53.95  
10. Rodriguez, Kaitlin SR-4 Flagler 17:59.31  
11. Paxton, Olivia FR-1 Winthrop 18:09.57  
12. Bayliff, Alyssa SO-2 Saint Leo 18:11.96  
13. Tobin, Laura SO-2 Saint Leo 18:13.20  
14. Bowles, Sarah SR-4 Georgia Tech 18:16.59  
15. Jaffer, Fatema SO-2 Florida State 18:19.30  
16. Flood, Ellen FR-1 Georgia Tech 18:27.92  
17. Dow, Rebecca FR-1 Georgia Tech 18:34.11  
18. McMahon, Clare JR-3 Tampa 18:37.45  
19. Lord, Ashton SR-4 Georgia Southern 18:45.86  
20. Sparrow, Emily JR-3 Winthrop 18:49.30  
21. Ramsey, Thea SO-2 Tampa 18:57.14  
22. Ludwig, Emily FR-1 Florida Atlantic 19:00.94  
23. McMurray, Ashton JR-3 UCF 19:31.47  
  Fernandez, Maria FR-1 Saint Leo DNF  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Johnson, Alaysha SO-2 Oregon 12.69   - 2.0
2. Camacho-Quinn, Jasmine SO-2 Kentucky 12.69   - 2.0
3. Carter, Kori   Jordan 12.79   - 5.5
4. Bakker, Sharona   Tumbleweed Track Club 12.81   - 5.5
5. Nugent, Leah   Puma 12.83   - 5.5
6. Wallace, Sasha SR-4 Oregon 12.94   - 2.0
7. Clay, Raven   Unattached 13.00   - 5.5
8. Morrison, Ebony SR-4 Miami 13.09   - 2.0
9. Johnson, Brandee FR-1 Florida 13.14   - 4.9
10. Ray, Chantel JR-3 Ohio State 13.22   - 4.9
11. Williams, Peta-Gay SO-2 Florida State 13.24   - 2.0
12. White, Kayla SO-2 N. Carolina A&T 13.33   - 4.9
13. Idlette, LaVonne   Dominican Republic 13.34   - 5.5
14. Perry, Alexis   Unattached 13.36   - 5.5
15. Williams, Jeanine SO-2 Georgia Tech 13.39   - 2.5
16. Clerveaux, Vanessa SR-4 Alabama 13.39   - 2.0
17. Atkins, Kyra SO-2 East Tenn. St. 13.42   - 4.9
18. Collins, Kenya JR-3 Georgia Tech 13.46   - 2.5
19. Thomas, Jahisha JR-3 Iowa 13.46   - 2.5
20. Kerrison, Stefani SO-2 Miami 13.47   - 4.9
21. Flynn, Tiffany JR-3 Miss State 13.49   - 1.8
22. Howell, Jacklyn JR-3 Kentucky 13.52   - 2.0
23. Richards, Ladonna   Chase Athletics T.C 13.56   - 2.0
24. London, Christine SR-4 Ohio State 13.62   - 2.7
25. Powell, Jocselyn JR-3 Kennesaw State 13.64   - 0.2
26. McEnany, Ryann SR-4 Florida 13.65   - 0.2
27. Jordan, Sherrelle SR-4 Nova Southeastern 13.65 - 1.8
28. Sandy, Alyssa FR-1 East Carolina 13.67   - 1.8
29. Cunningham, Gabriele SO-2 North Carolina St. 13.67   - 3.4
30. Stewart, Raven JR-3 Georgia Tech 13.70   - 3.4
31. Howard, Monica SR-4 Alabama State 13.71   - 1.8
32. Eles, Amber JR-3 Youngstown St. 13.76   - 2.5
33. Bambi, Tania   Athletics Canada 13.76   - 2.7
34. Hutchinson, Cheyenne SR-4 East Carolina 13.81   - 2.0
34. Glades, Jamika SR-4 Florida Atlantic 13.81   - 0.2
36. Lott, Leah SR-4 Miss State 13.82   - 2.7
37. Delgado, Danielle JR-3 Syracuse 13.85 - 2.7
38. Tillman, Zaria SO-2 Miss State 13.85   - 1.8
39. Kimbro, Jenny FR-1 Iowa 13.85   - 1.8
40. Bygrave, Breanne FR-1 Penn 13.86 - 2.5
41. Morrison, Quamecha SO-2 Bethune-Cookman 13.87   - 2.5
42. Oluwole, Funlayo SO-2 South Carolina 13.87   - 1.8
43. Paul, Jeanette FR-1 Ole Miss 13.92   - 2.7
44. Joiner, Karina FR-1 Harvard 13.99 - 2.7
45. Seymour, Kiah SR-4 Kentucky 14.06   - 2.7
46. Wiggins, Ashley JR-3 Connecticut 14.07 - 1.8
47. Akobundu, Madeleine FR-1 N. Carolina A&T 14.07   - 1.8
48. Hughes, Zoe FR-1 Harvard 14.11 - 2.7
49. Johnson, Myiah SR-4 Austin Peay 14.14   - 2.7
50. Simmons, Lamisha SO-2 East Tenn. St. 14.17   - 3.4
51. Mitchell, Sami   Unattached 14.18   - 0.2
52. Miller, Jade SR-4 Harvard 14.21 - 2.5
53. McDougle, Crystal JR-3 Florida Atlantic 14.36   - 3.4
54. Broughton, Shayla FR-1 Miss State 14.37   - 3.4
55. Meister, Ali JR-3 UAB 14.39   - 4.9
56. Ivey, Ashley SR-4 Florida A&M 14.50   - 1.8
57. Brown-Soler, Elena FR-1 Penn 14.53 - 1.8
58. Ross-Ransom, Skylar SR-4 Florida 14.55   - 4.9
59. Smith, Cassidy JR-3 Florida Atlantic 14.61   - 1.8
60. Foster, Rhesa FR-1 Oregon 14.69   - 2.5
61. Schmalz, Lyric SO-2 Jacksonville 14.76   - 3.4
62. Robinson, TeJyrica FR-1 Charleston Southern 14.81   - 1.8
63. Sharpe, Jennifer FR-1 UAB 15.62   - 0.2
  Knight, Morgan JR-3 N. Carolina A&T DNF   - 4.9
  Taylor, Taranisha SR-4 South Carolina DNF   - 3.4
  Romero, Genesis   Unattached DNF   - 1.8
100m Hurdles College Section 1
W: 5.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carter, Kori   Jordan 12.79  
2. Bakker, Sharona   Tumbleweed Track Club 12.81  
3. Nugent, Leah   Puma 12.83  
4. Clay, Raven   Unattached 13.00  
5. Idlette, LaVonne   Dominican Republic 13.34  
6. Perry, Alexis   Unattached 13.36  
100m Hurdles College Section 2
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Alaysha SO-2 Oregon 12.69  
2. Camacho-Quinn, Jasmine SO-2 Kentucky 12.69  
3. Wallace, Sasha SR-4 Oregon 12.94  
4. Morrison, Ebony SR-4 Miami 13.09  
5. Williams, Peta-Gay SO-2 Florida State 13.24  
6. Clerveaux, Vanessa SR-4 Alabama 13.39  
7. Howell, Jacklyn JR-3 Kentucky 13.52  
8. Richards, Ladonna   Chase Athletics T.C 13.56  
9. Hutchinson, Cheyenne SR-4 East Carolina 13.81  
100m Hurdles College Section 3
W: 4.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Brandee FR-1 Florida 13.14  
2. Ray, Chantel JR-3 Ohio State 13.22  
3. White, Kayla SO-2 N. Carolina A&T 13.33  
4. Atkins, Kyra SO-2 East Tenn. St. 13.42  
5. Kerrison, Stefani SO-2 Miami 13.47  
6. Meister, Ali JR-3 UAB 14.39  
7. Ross-Ransom, Skylar SR-4 Florida 14.55  
  Knight, Morgan JR-3 N. Carolina A&T DNF  
100m Hurdles College Section 4
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Flynn, Tiffany JR-3 Miss State 13.49  
2. Jordan, Sherrelle SR-4 Nova Southeastern 13.65
3. Sandy, Alyssa FR-1 East Carolina 13.67  
4. Howard, Monica SR-4 Alabama State 13.71  
5. Wiggins, Ashley JR-3 Connecticut 14.07
6. Akobundu, Madeleine FR-1 N. Carolina A&T 14.07  
  Romero, Genesis   Unattached DNF  
100m Hurdles College Section 5
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Powell, Jocselyn JR-3 Kennesaw State 13.64  
2. McEnany, Ryann SR-4 Florida 13.65  
3. Glades, Jamika SR-4 Florida Atlantic 13.81  
4. Mitchell, Sami   Unattached 14.18  
5. Sharpe, Jennifer FR-1 UAB 15.62  
100m Hurdles College Section 6
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Jeanine SO-2 Georgia Tech 13.39  
2. Collins, Kenya JR-3 Georgia Tech 13.46  
3. Thomas, Jahisha JR-3 Iowa 13.46  
4. Eles, Amber JR-3 Youngstown St. 13.76  
5. Bygrave, Breanne FR-1 Penn 13.86
6. Morrison, Quamecha SO-2 Bethune-Cookman 13.87  
7. Miller, Jade SR-4 Harvard 14.21
8. Foster, Rhesa FR-1 Oregon 14.69  
100m Hurdles College Section 7
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. London, Christine SR-4 Ohio State 13.62  
2. Bambi, Tania   Athletics Canada 13.76  
3. Lott, Leah SR-4 Miss State 13.82  
4. Delgado, Danielle JR-3 Syracuse 13.85
5. Paul, Jeanette FR-1 Ole Miss 13.92  
6. Joiner, Karina FR-1 Harvard 13.99
7. Seymour, Kiah SR-4 Kentucky 14.06  
8. Hughes, Zoe FR-1 Harvard 14.11
9. Johnson, Myiah SR-4 Austin Peay 14.14  
100m Hurdles College Section 8
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cunningham, Gabriele SO-2 North Carolina St. 13.67  
2. Stewart, Raven JR-3 Georgia Tech 13.70  
3. Simmons, Lamisha SO-2 East Tenn. St. 14.17  
4. McDougle, Crystal JR-3 Florida Atlantic 14.36  
5. Broughton, Shayla FR-1 Miss State 14.37  
6. Schmalz, Lyric SO-2 Jacksonville 14.76  
  Taylor, Taranisha SR-4 South Carolina DNF  
100m Hurdles College Section 9
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tillman, Zaria SO-2 Miss State 13.85  
2. Kimbro, Jenny FR-1 Iowa 13.85  
3. Oluwole, Funlayo SO-2 South Carolina 13.87  
4. Ivey, Ashley SR-4 Florida A&M 14.50  
5. Brown-Soler, Elena FR-1 Penn 14.53
6. Smith, Cassidy JR-3 Florida Atlantic 14.61  
7. Robinson, TeJyrica FR-1 Charleston Southern 14.81  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brissett, Chanel   Cheltenham HS 13.34   -
2. Hart, Markalah   Miami Northwestern 13.94   -
3. Carter, Kori   Nansemond River HS 14.21   -
4. Aria, Tate   Wharton 14.30   -
5. Val, Ariyanna   Miami Northwestern 14.34   -
6. Dillon, Kenya   Olympia 14.58   -
7. Nichols, Monae'   Auburndale 14.81   -
8. Morris, Cathrina   Auburndale 14.90   -
9. Bowen, Mone't   Bolles 15.12   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brockington, Tyler JR-3 South Carolina 56.35   -
2. Johnson, Brandee FR-1 Florida 57.21   -
3. Belle, Tia-Adana SR-4 St. Augustine's 57.28 -
4. Meneau, Lisa SR-4 Maryland 57.65 -
5. Powell, Jocselyn JR-3 Kennesaw State 58.14   -
6. Seymour, Katrina SR-4 East Tenn. St. 58.59   -
7. Runia, Anna SO-2 Miami 58.61   -
8. Love, Alesha SR-4 Winthrop 58.80   -
9. London, Christine SR-4 Ohio State 59.18   -
10. Glades, Jamika SR-4 Florida Atlantic 59.18   -
11. Lyles, Kara FR-1 South Carolina 59.75   -
12. Crear , Ebony JR-3 UCF 59.85   -
13. Bauman, Marinice JR-3 Georgia Tech 1:00.04   -
14. Harvey, Morgan JR-3 Pittsburgh 1:00.07 -
15. Smith, Kaila SR-4 Western Kentucky 1:00.21   -
16. Ismail, Laila JR-3 Pittsburgh 1:00.47 -
17. Schmalz, Lyric SO-2 Jacksonville 1:00.48   -
18. Huggins, Dallyssa FR-1 Maryland 1:00.79 -
19. McDonald, Taylor SR-4 Youngstown St. 1:00.91   -
20. Broadwater, Brooklynn FR-1 Tennessee 1:00.96   -
21. Kelly, Megan JR-3 Towson 1:00.97 -
22. Walker, Kaitlin JR-3 Alabama 1:01.16   -
23. Joiner, Karina FR-1 Harvard 1:01.24 -
24. Cooper, Thaila SO-2 Maryland 1:01.27 -
25. Thomas, Dollitia JR-3 Kennesaw State 1:01.40   -
26. Hearn, Tianna JR-3 North Florida 1:01.52   -
27. Saunders, Amina JR-3 West Georgia 1:01.58 -
28. Onuoha, Uchechi FR-1 Howard 1:01.78 -
29. Barber, Mikayla SR-4 Florida 1:01.79   -
30. Terrell, Ariel JR-3 Western Kentucky 1:02.55   -
31. Baynes, LaCarol SO-2 Belmont 1:02.86   -
32. Wicks, Victoria JR-3 Samford 1:03.02   -
33. Ike, Oluchi FR-1 Howard 1:03.19   -
34. Strackman, Tia FR-1 Connecticut 1:03.27 -
35. Gonzalez, Samantha SO-2 Miami 1:03.34   -
36. Cunningham, Kimmie FR-1 Florida State 1:03.44   -
37. Ghaffar, Aminah SR-4 East Carolina 1:03.45   -
38. Sandy, Alyssa FR-1 East Carolina 1:03.67   -
39. Smith, Nicki JR-3 East Tenn. St. 1:03.72   -
40. Bartley, Shakira SR-4 Nova Southeastern 1:03.86 -
41. Hale, Aliyah SO-2 Howard 1:03.95   -
42. Watson, Tyler JR-3 Georgia State 1:04.00   -
43. Bygrave, Breanne FR-1 Penn 1:04.20   -
44. Awuruonye, Amaka SO-2 Charlotte 1:04.25   -
45. Davis-Hines, Daijah SO-2 Morgan State 1:04.61   -
46. Hammock, Iycis FR-1 Savannah State 1:04.72   -
47. Wasser, Anne-Catherine FR-1 Florida Atlantic 1:04.98   -
48. Wimberly, Shy'Keya JR-3 Florida State 1:05.65   -
49. Cannon, Mylene SR-4 St. Augustine's 1:06.30   -
50. Ike, Chibugo SO-2 Albany 1:06.44   -
  Jackson, Khadejah SO-2 Oregon DQ   -
400m Hurdles College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brockington, Tyler JR-3 South Carolina 56.35  
2. Johnson, Brandee FR-1 Florida 57.21  
3. Belle, Tia-Adana SR-4 St. Augustine's 57.28
4. Meneau, Lisa SR-4 Maryland 57.65
5. Powell, Jocselyn JR-3 Kennesaw State 58.14  
6. Glades, Jamika SR-4 Florida Atlantic 59.18  
7. Crear , Ebony JR-3 UCF 59.85  
400m Hurdles College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lyles, Kara FR-1 South Carolina 59.75  
2. Harvey, Morgan JR-3 Pittsburgh 1:00.07
3. Smith, Kaila SR-4 Western Kentucky 1:00.21  
4. Huggins, Dallyssa FR-1 Maryland 1:00.79
5. Thomas, Dollitia JR-3 Kennesaw State 1:01.40  
6. Terrell, Ariel JR-3 Western Kentucky 1:02.55  
7. Baynes, LaCarol SO-2 Belmont 1:02.86  
8. Strackman, Tia FR-1 Connecticut 1:03.27
400m Hurdles College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Runia, Anna SO-2 Miami 58.61  
2. Love, Alesha SR-4 Winthrop 58.80  
3. London, Christine SR-4 Ohio State 59.18  
4. Broadwater, Brooklynn FR-1 Tennessee 1:00.96  
5. Onuoha, Uchechi FR-1 Howard 1:01.78
6. Gonzalez, Samantha SO-2 Miami 1:03.34  
7. Hale, Aliyah SO-2 Howard 1:03.95  
8. Cannon, Mylene SR-4 St. Augustine's 1:06.30  
400m Hurdles College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bauman, Marinice JR-3 Georgia Tech 1:00.04  
2. Walker, Kaitlin JR-3 Alabama 1:01.16  
3. Joiner, Karina FR-1 Harvard 1:01.24
4. Ike, Oluchi FR-1 Howard 1:03.19  
5. Watson, Tyler JR-3 Georgia State 1:04.00  
  Jackson, Khadejah SO-2 Oregon DQ  
400m Hurdles College Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ismail, Laila JR-3 Pittsburgh 1:00.47
2. Schmalz, Lyric SO-2 Jacksonville 1:00.48  
3. Kelly, Megan JR-3 Towson 1:00.97
4. Barber, Mikayla SR-4 Florida 1:01.79  
5. Cunningham, Kimmie FR-1 Florida State 1:03.44  
6. Sandy, Alyssa FR-1 East Carolina 1:03.67  
7. Bygrave, Breanne FR-1 Penn 1:04.20  
8. Wasser, Anne-Catherine FR-1 Florida Atlantic 1:04.98  
400m Hurdles College Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cooper, Thaila SO-2 Maryland 1:01.27
2. Hearn, Tianna JR-3 North Florida 1:01.52  
3. Wicks, Victoria JR-3 Samford 1:03.02  
4. Ghaffar, Aminah SR-4 East Carolina 1:03.45  
5. Awuruonye, Amaka SO-2 Charlotte 1:04.25  
6. Davis-Hines, Daijah SO-2 Morgan State 1:04.61  
7. Hammock, Iycis FR-1 Savannah State 1:04.72  
8. Ike, Chibugo SO-2 Albany 1:06.44  
400m Hurdles College Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Seymour, Katrina SR-4 East Tenn. St. 58.59  
2. McDonald, Taylor SR-4 Youngstown St. 1:00.91  
3. Saunders, Amina JR-3 West Georgia 1:01.58
4. Smith, Nicki JR-3 East Tenn. St. 1:03.72  
5. Bartley, Shakira SR-4 Nova Southeastern 1:03.86
6. Wimberly, Shy'Keya JR-3 Florida State 1:05.65  

Women 400m Hurdles Open