April 8, 2017
|
Baylor-Clyde Hart Track & Field Stadium - Waco, TX

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1. James, Amir JR-3 Northwestern St. 20.63 1.7
2. Igbokwe, Obi SO-2 Arkansas 20.64 1.7
3. Wilson, Malik JR-3 Baylor 20.80 2.2
4. Hicks, D'Khari SR-4 Oral Roberts 20.86 1.7
5. Harris, Kevin SO-2 Arkansas 20.95 2.2
6. HEARD, Collin SR-4 North Texas 21.04 1.7
7. Braxton, Ian FR-1 Baylor 21.13 2.2
8. Omoera, Samuel SO-2 Prairie View 21.15 1.7
9. Haynes, Deontre SO-2 UT-Arlington 21.22 2.2
10. Janise, Eric SR-4 Arkansas 21.25 2.2
11. Schwartz, Rhayko SO-2 Arkansas 21.28 1.7
12. Akerele, Omeiza JR-3 Oral Roberts 21.29 2.2
13. COLE, James SO-2 North Texas 21.33 3.6
14. Gray, Demarviae FR-1 UT-Arlington 21.43 3.1
15. Flaviano, George SR-4 Northwestern St. 21.44 2.2
16. Malau, Aobakwe FR-1 Oral Roberts 21.55 3.6
17. Mitchell, D'Undre SO-2 UT-Arlington 21.56 3.6
18. Crear, Tarik SR-4 UT-Arlington 21.58 2.2
19. Winn, John FR-1 Arkansas 21.60 3.1
20. Johnson, Terrance JR-3 Northwestern St. 21.67 3.1
21. Stukes, Quick   Unattached 21.68 3.1
22. Trajkovski, Andreas SR-4 Arkansas 21.68 5.1
23. Ananaba, Otugo SR-4 Tulsa 21.82 3.6
24. Cunningham, Cody SO-2 Baylor 21.86 3.6
25. SAMUELS, Derrick FR-1 North Texas 21.87 2.7
26. Matute, Yariel SO-2 UT-Rio Grande Valley 22.01 3.6
27. Seastrunk, David SO-2 UT-Arlington 22.13 3.1
28. Jernigan, Joey FR-1 Northwestern St. 22.20 3.1
29. Morris, Alex JR-3 Fresno State 22.23 3.1
30. Milton, Charlie SO-2 Northwestern St. 22.28 5.1
31. Magallon, Anthony SO-2 UT-Rio Grande Valley 22.30 5.1
32. Wells, Lorenzo JR-3 Central Michigan 22.39 3.1
33. Jackson-Reeves, D'Andre SR-4 Prairie View 22.48 5.1
34. Williams, Trevion SR-4 UT-Rio Grande Valley 22.55 3.6
35. Gustafsson, Petter JR-3 UT-Arlington 22.58 5.1
36. Simmons, Joshua JR-3 Prairie View 22.64 2.7
37. Deboskie, Julien SO-2 UT-Arlington 22.74 2.7
38. Petties, Abram JR-3 Lamar 22.75 2.7
39. Bloomquist, Blake FR-1 UT-Rio Grande Valley 22.81 2.7
40. Patino, File JR-3 UT-Rio Grande Valley 23.04 5.1
41. Steele, Gavin FR-1 Oral Roberts 23.22 2.7
42. Serna-Hernandez, Carlos FR-1 UT-Rio Grande Valley 23.28 5.1
43. Hewitt, Jalen FR-1 Northwestern St. 23.46 3.1
44. Mendiola, Samuel JR-3 UT-Rio Grande Valley 23.48 2.7
45. Silva, Rodrigo SO-2 UT-Rio Grande Valley 23.49 2.7
46. Allen, Travis SO-2 Northwestern St. 23.80 5.1
200 Meters Section 1
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. SAMUELS, Derrick FR-1 North Texas 21.87
2. Simmons, Joshua JR-3 Prairie View 22.64
3. Deboskie, Julien SO-2 UT-Arlington 22.74
4. Petties, Abram JR-3 Lamar 22.75
5. Bloomquist, Blake FR-1 UT-Rio Grande Valley 22.81
6. Steele, Gavin FR-1 Oral Roberts 23.22
7. Mendiola, Samuel JR-3 UT-Rio Grande Valley 23.48
8. Silva, Rodrigo SO-2 UT-Rio Grande Valley 23.49
200 Meters Section 2
W: 5.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Trajkovski, Andreas SR-4 Arkansas 21.68
2. Milton, Charlie SO-2 Northwestern St. 22.28
3. Magallon, Anthony SO-2 UT-Rio Grande Valley 22.30
4. Jackson-Reeves, D'Andre SR-4 Prairie View 22.48
5. Gustafsson, Petter JR-3 UT-Arlington 22.58
6. Patino, File JR-3 UT-Rio Grande Valley 23.04
7. Serna-Hernandez, Carlos FR-1 UT-Rio Grande Valley 23.28
8. Allen, Travis SO-2 Northwestern St. 23.80
200 Meters Section 3
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gray, Demarviae FR-1 UT-Arlington 21.43
2. Winn, John FR-1 Arkansas 21.60
3. Johnson, Terrance JR-3 Northwestern St. 21.67
4. Stukes, Quick   Unattached 21.68
5. Seastrunk, David SO-2 UT-Arlington 22.13
6. Jernigan, Joey FR-1 Northwestern St. 22.20
7. Morris, Alex JR-3 Fresno State 22.23
8. Wells, Lorenzo JR-3 Central Michigan 22.39
9. Hewitt, Jalen FR-1 Northwestern St. 23.46
200 Meters Section 4
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. COLE, James SO-2 North Texas 21.33
2. Malau, Aobakwe FR-1 Oral Roberts 21.55
3. Mitchell, D'Undre SO-2 UT-Arlington 21.56
4. Ananaba, Otugo SR-4 Tulsa 21.82
5. Cunningham, Cody SO-2 Baylor 21.86
6. Matute, Yariel SO-2 UT-Rio Grande Valley 22.01
7. Williams, Trevion SR-4 UT-Rio Grande Valley 22.55
200 Meters Section 5
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wilson, Malik JR-3 Baylor 20.80
2. Harris, Kevin SO-2 Arkansas 20.95
3. Braxton, Ian FR-1 Baylor 21.13
4. Haynes, Deontre SO-2 UT-Arlington 21.22
5. Janise, Eric SR-4 Arkansas 21.25
6. Akerele, Omeiza JR-3 Oral Roberts 21.29
7. Flaviano, George SR-4 Northwestern St. 21.44
8. Crear, Tarik SR-4 UT-Arlington 21.58
200 Meters Section 6
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. James, Amir JR-3 Northwestern St. 20.63
2. Igbokwe, Obi SO-2 Arkansas 20.64
3. Hicks, D'Khari SR-4 Oral Roberts 20.86
4. HEARD, Collin SR-4 North Texas 21.04
5. Omoera, Samuel SO-2 Prairie View 21.15
6. Schwartz, Rhayko SO-2 Arkansas 21.28