March 31 - April 1, 2017
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: DIII NE

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Orr, Alex SO-2 Embry-Riddle 18:13.14 10
2. Boyle, Jasmine SR-4 Southern Maine 18:32.97 8
3. Nelson, Hannah SO-2 Florida Southern 19:13.38 6
4. Clark, Sophia SO-2 Florida Atlantic 19:19.00 5
5. Ogilvie, Sydni JR-3 Southeastern U. 19:45.56 4
6. Trimlett, Gabrielle JR-3 Florida Tech 19:55.02 3
7. Palm, Ellie SO-2 Southeastern U. 20:05.47 2
8. Bowden, Sara   Unattached 20:10.74 -
9. Guerra, Aleksa SO-2 Florida Southern 20:13.59 1
10. Freeman, Johanna FR-1 Florida Atlantic 20:19.22 -
11. Blem, Haley SO-2 Florida Southern 20:32.52 -
12. Van Tine, Jasmine JR-3 Florida Atlantic 20:33.86 -
13. Gray, Josie   UNAT-Embry-Riddle 20:50.33 -
14. Paskiewicz, Kristine SO-2 Southeastern U. 20:53.31 -
15. Krolick, Sarah   Unattached 20:54.82 -
16. Murray, Ashley SR-4 Florida Southern 21:04.07 -
17. Sava, Amanda SR-4 Florida Tech 21:26.56 -
18. Hepp, Summer SO-2 Florida Southern 21:43.68 -
19. Williams, Emily SO-2 Florida Southern 21:57.26 -
20. Flament, Emilie SR-4 Florida Southern 22:00.13 -
21. Hanley , Jessica SO-2 Florida Gulf Coast 22:03.96 -
22. Hazera, Kali FR-1 Florida Atlantic 22:19.30 -
23. Bodin, Astrid JR-3 Florida Tech 22:31.44 -
24. Paczynski, Brianna JR-3 Embry-Riddle 22:39.95 -
25. Caba, Joyce SO-2 Webber 24:32.92 -
  DeBiasi, Marina JR-3 Florida Tech DNS -
  Lucas, Genevieve FR-1 Florida Tech DNS -
  Jerop, Sharon FR-1 Maryland-Eastern Shore DNS -
  Whitfield, Kathi SR-4 Webber DNS -
  Meltzer, Kelsey SO-2 Florida Atlantic DNS -
  Fennelly, Norah   Unattached DNS -
  Watkins, Kassidy SO-2 Florida Southern DNS -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Orr, Alex SO-2 Embry-Riddle 18:13.14 10
2. Boyle, Jasmine SR-4 Southern Maine 18:32.97 8
3. Nelson, Hannah SO-2 Florida Southern 19:13.38 6
4. Clark, Sophia SO-2 Florida Atlantic 19:19.00 5
5. Ogilvie, Sydni JR-3 Southeastern U. 19:45.56 4
6. Trimlett, Gabrielle JR-3 Florida Tech 19:55.02 3
7. Palm, Ellie SO-2 Southeastern U. 20:05.47 2
8. Guerra, Aleksa SO-2 Florida Southern 20:13.59 1
9. Freeman, Johanna FR-1 Florida Atlantic 20:19.22 -
10. Blem, Haley SO-2 Florida Southern 20:32.52 -
11. Van Tine, Jasmine JR-3 Florida Atlantic 20:33.86 -
12. Hanley , Jessica SO-2 Florida Gulf Coast 22:03.96 -
  DeBiasi, Marina JR-3 Florida Tech DNS -
  Lucas, Genevieve FR-1 Florida Tech DNS -
  Jerop, Sharon FR-1 Maryland-Eastern Shore DNS -
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bowden, Sara   Unattached 20:10.74 -
2. Gray, Josie   UNAT-Embry-Riddle 20:50.33 -
3. Paskiewicz, Kristine SO-2 Southeastern U. 20:53.31 -
4. Krolick, Sarah   Unattached 20:54.82 -
5. Murray, Ashley SR-4 Florida Southern 21:04.07 -
6. Sava, Amanda SR-4 Florida Tech 21:26.56 -
7. Hepp, Summer SO-2 Florida Southern 21:43.68 -
8. Williams, Emily SO-2 Florida Southern 21:57.26 -
9. Flament, Emilie SR-4 Florida Southern 22:00.13 -
10. Hazera, Kali FR-1 Florida Atlantic 22:19.30 -
11. Bodin, Astrid JR-3 Florida Tech 22:31.44 -
12. Paczynski, Brianna JR-3 Embry-Riddle 22:39.95 -
13. Caba, Joyce SO-2 Webber 24:32.92 -
  Whitfield, Kathi SR-4 Webber DNS -
  Meltzer, Kelsey SO-2 Florida Atlantic DNS -
  Fennelly, Norah   Unattached DNS -
  Watkins, Kassidy SO-2 Florida Southern DNS -