April 14-15, 2017
|
Bucknell - Lewisburg, PA
ICON KEY: NYSCTC A SUNYAC PSAC NCCAA NCAC ECAC DIII DIII All-Ohio NYSCTC B Northeast-10

Women 1500m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hutchinson, Rachel SR-4 Roberts Wesleyan 4:39.89
2. Gore, Hannah JR-3 Dickinson 4:41.24
3. Persson, Erin SR-4 Carnegie Mellon 4:41.53
4. Stratz, Amber SO-2 Monmouth 4:41.57
5. Grazia, Sierra JR-3 Ithaca 4:41.92
6. Bresadola, Stephanie SO-2 Kutztown 4:43.53
7. Kwapinski, Alexa JR-3 Lafayette 4:44.54
8. Mickens, Jennifer FR-1 Lehigh 4:44.88
9. Hazzard, Lauren SO-2 Bucknell 4:45.16
10. Grohn, Denise FR-1 Marist 4:45.18
11. Wills, Sarah   Unattached 4:45.40
12. Tomlin, Alicia JR-3 Saginaw Valley 4:45.65
13. Bohan, Shea SO-2 Marist 4:46.77
14. Barger, Mary SO-2 Cornell 4:46.85
15. Young, Samantha JR-3 East Stroudsburg 4:46.97
16. Franko, Emily SR-4 Marist 4:47.46
17. Libruk, Laura JR-3 Buffalo 4:47.61
18. Rains, Melissa JR-3 Slippery Rock 4:48.04
19. Moses, Gracie FR-1 Kenyon 4:48.12
20. Fetherolf, Sydnie JR-3 Detroit 4:48.21
21. Fitzgerald, Kendall FR-1 Post 4:48.26
22. Schumann, Allison SR-4 Cortland St. 4:48.54
23. Binggeli, Bonnie SR-4 Fredonia 4:48.71
24. Bosch, Martine JR-3 RIT 4:48.79
25. Popovitch, Olivia SR-4 Oneonta 4:49.12
26. Farrell, Abigail SR-4 Shippensburg 4:49.35
27. George, Jamie SR-4 Dickinson 4:49.60
28. McGill, Brigid SR-4 Lafayette 4:49.72
29. McBain, Emily SR-4 Oneonta 4:50.06
30. Csrenko, Amber SR-4 Bloomsburg 4:50.08
31. Maloney, Seona JR-3 Adelphi 4:50.44
32. Masukewicz, Sarah SO-2 Cornell 4:50.45
33. Stauffer, Hannah SR-4 Susquehanna 4:50.59
34. Sanborn, Kate FR-1 Army West Point 4:50.82
35. Lezanic, Jenna SR-4 Indiana (Pa.) 4:51.10
36. Reinbold, Jaclyn SO-2 California (Pa.) 4:51.18
37. Steinmetz, Meri   Unattached 4:51.25
38. Christian, Skye FR-1 Seton Hill 4:51.29
39. Bideaux, Abbie SR-4 Cornell 4:51.32
40. Morrison, Annika FR-1 Ithaca 4:52.18
41. Greenfield, Mackenzie FR-1 Rider 4:52.44
42. Davidson, Emily JR-3 Muhlenberg 4:52.66
43. Wagner, Megan JR-3 Cortland St. 4:53.00
44. Ross, Mackenzie SR-4 SUNY Geneseo 4:53.07
45. Gorberg, Bryn SR-4 Marist 4:53.26
46. Wilkinson, Justyna FR-1 Canisius 4:54.14
47. Mimnaugh, Madison FR-1 Bloomsburg 4:54.18
48. Atchison, Jada SR-4 Oneonta 4:54.21
49. O'Hara, Eileen SR-4 Binghamton 4:54.34
50. Ogindo, Chelsea FR-1 Binghamton 4:54.57
51. Bova, Sydney SO-2 Buffalo 4:54.74
52. Endres, Jackie JR-3 Stevens Institute 4:54.89
53. Marsh, Isabelle SO-2 Duquesne 4:55.10
54. Manzari, Mary JR-3 Canisius 4:55.52
55. DeBono, Carly SO-2 Fredonia 4:55.56
56. Rizzo, Serena SO-2 Siena 4:55.59
57. Maheshwari, Kajol FR-1 Army West Point 4:56.44
58. Worth, Delaney JR-3 Bucknell 4:56.62
59. Betts, Emily JR-3 Roberts Wesleyan 4:56.81
60. Toth, Lauren SR-4 East Stroudsburg 4:57.09
61. Kasza, Jamie FR-1 Oswego State 4:57.11
62. Masloff, Chance SO-2 Cornell 4:57.47
63. Twombly Ellis, Jordan SO-2 Cornell 4:57.91
64. O'Neill, Audrey FR-1 Loyola (Md.) 4:58.87
65. Wivell, Amanda SR-4 Gettysburg 4:59.22
66. Caggiano, Kayleigh FR-1 Loyola (Md.) 4:59.30
67. Eidson, Rachel FR-1 East Stroudsburg 4:59.42
68. Svoboda, Ursula JR-3 Siena 4:59.77
69. Leta, Ashley JR-3 St. Lawrence 5:00.41
70. Emilio, Melissa JR-3 Cortland St. 5:00.94
71. Eder, Emily FR-1 East Stroudsburg 5:01.06
72. McDonough, Meghan SO-2 Siena 5:01.65
73. Kachik, Emily JR-3 Shippensburg 5:01.97
74. Wismer, Tabitha SO-2 Bucknell 5:02.12
75. White, Kristen FR-1 Rider 5:02.20
76. McGuinness, Caitlyn SR-4 Loyola (Md.) 5:03.01
77. Wright, Abbi SO-2 Siena 5:04.13
78. Flynn, Kennedy JR-3 VMI 5:07.68
79. Antoni, Maria FR-1 Shippensburg 5:10.92
80. Thrasher, Madison SO-2 California (Pa.) 5:15.68
1500m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Steinmetz, Meri   Unattached 4:51.25
2. Manzari, Mary JR-3 Canisius 4:55.52
3. Maheshwari, Kajol FR-1 Army West Point 4:56.44
4. Masloff, Chance SO-2 Cornell 4:57.47
5. Twombly Ellis, Jordan SO-2 Cornell 4:57.91
6. Wivell, Amanda SR-4 Gettysburg 4:59.22
7. McDonough, Meghan SO-2 Siena 5:01.65
8. McGuinness, Caitlyn SR-4 Loyola (Md.) 5:03.01
9. Wright, Abbi SO-2 Siena 5:04.13
10. Antoni, Maria FR-1 Shippensburg 5:10.92
1500m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Moses, Gracie FR-1 Kenyon 4:48.12
2. Schumann, Allison SR-4 Cortland St. 4:48.54
3. Masukewicz, Sarah SO-2 Cornell 4:50.45
4. Bideaux, Abbie SR-4 Cornell 4:51.32
5. Bova, Sydney SO-2 Buffalo 4:54.74
6. Marsh, Isabelle SO-2 Duquesne 4:55.10
7. DeBono, Carly SO-2 Fredonia 4:55.56
8. Kasza, Jamie FR-1 Oswego State 4:57.11
9. Eidson, Rachel FR-1 East Stroudsburg 4:59.42
10. Svoboda, Ursula JR-3 Siena 4:59.77
11. Emilio, Melissa JR-3 Cortland St. 5:00.94
12. Eder, Emily FR-1 East Stroudsburg 5:01.06
13. Kachik, Emily JR-3 Shippensburg 5:01.97
14. Thrasher, Madison SO-2 California (Pa.) 5:15.68
1500m Run Unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bosch, Martine JR-3 RIT 4:48.79
2. Farrell, Abigail SR-4 Shippensburg 4:49.35
3. George, Jamie SR-4 Dickinson 4:49.60
4. Reinbold, Jaclyn SO-2 California (Pa.) 4:51.18
5. Christian, Skye FR-1 Seton Hill 4:51.29
6. Wagner, Megan JR-3 Cortland St. 4:53.00
7. Wilkinson, Justyna FR-1 Canisius 4:54.14
8. Mimnaugh, Madison FR-1 Bloomsburg 4:54.18
9. Ogindo, Chelsea FR-1 Binghamton 4:54.57
10. Endres, Jackie JR-3 Stevens Institute 4:54.89
11. O'Neill, Audrey FR-1 Loyola (Md.) 4:58.87
12. White, Kristen FR-1 Rider 5:02.20
13. Flynn, Kennedy JR-3 VMI 5:07.68
1500m Run Unseeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wills, Sarah   Unattached 4:45.40
2. Franko, Emily SR-4 Marist 4:47.46
3. Fitzgerald, Kendall FR-1 Post 4:48.26
4. Stauffer, Hannah SR-4 Susquehanna 4:50.59
5. Lezanic, Jenna SR-4 Indiana (Pa.) 4:51.10
6. Morrison, Annika FR-1 Ithaca 4:52.18
7. Greenfield, Mackenzie FR-1 Rider 4:52.44
8. Gorberg, Bryn SR-4 Marist 4:53.26
9. O'Hara, Eileen SR-4 Binghamton 4:54.34
10. Worth, Delaney JR-3 Bucknell 4:56.62
11. Betts, Emily JR-3 Roberts Wesleyan 4:56.81
12. Toth, Lauren SR-4 East Stroudsburg 4:57.09
13. Caggiano, Kayleigh FR-1 Loyola (Md.) 4:59.30
14. Leta, Ashley JR-3 St. Lawrence 5:00.41
1500m Run Unseeded Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gore, Hannah JR-3 Dickinson 4:41.24
2. Persson, Erin SR-4 Carnegie Mellon 4:41.53
3. Hazzard, Lauren SO-2 Bucknell 4:45.16
4. Grohn, Denise FR-1 Marist 4:45.18
5. Barger, Mary SO-2 Cornell 4:46.85
6. Libruk, Laura JR-3 Buffalo 4:47.61
7. Binggeli, Bonnie SR-4 Fredonia 4:48.71
8. McGill, Brigid SR-4 Lafayette 4:49.72
9. Csrenko, Amber SR-4 Bloomsburg 4:50.08
10. Maloney, Seona JR-3 Adelphi 4:50.44
11. Sanborn, Kate FR-1 Army West Point 4:50.82
12. Ross, Mackenzie SR-4 SUNY Geneseo 4:53.07
13. Atchison, Jada SR-4 Oneonta 4:54.21
14. Rizzo, Serena SO-2 Siena 4:55.59
15. Wismer, Tabitha SO-2 Bucknell 5:02.12
1500m Run Unseeded Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hutchinson, Rachel SR-4 Roberts Wesleyan 4:39.89
2. Stratz, Amber SO-2 Monmouth 4:41.57
3. Grazia, Sierra JR-3 Ithaca 4:41.92
4. Bresadola, Stephanie SO-2 Kutztown 4:43.53
5. Kwapinski, Alexa JR-3 Lafayette 4:44.54
6. Mickens, Jennifer FR-1 Lehigh 4:44.88
7. Tomlin, Alicia JR-3 Saginaw Valley 4:45.65
8. Bohan, Shea SO-2 Marist 4:46.77
9. Young, Samantha JR-3 East Stroudsburg 4:46.97
10. Rains, Melissa JR-3 Slippery Rock 4:48.04
11. Fetherolf, Sydnie JR-3 Detroit 4:48.21
12. Popovitch, Olivia SR-4 Oneonta 4:49.12
13. McBain, Emily SR-4 Oneonta 4:50.06
14. Davidson, Emily JR-3 Muhlenberg 4:52.66