March 25, 2017
|
UT-Arlington - Maverick Stadium - Arlington, TX

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Copeland, Grant SR-4 UT-Arlington 3:53.88
2. Meirow, Liam JR-3 Oklahoma 3:54.66
3. Guerrero, Michael JR-3 UT-Arlington 3:57.06
4. Wilkins, Joshua JR-3 Northwestern St. 3:57.43
5. Chumba, Kennedy SR-4 Arkansas-Little Rock 3:59.18
6. McDonald, Brandon SO-2 UL-Monroe 3:59.40
7. Meade, Joseph SO-2 Texas State 4:00.43
8. Woodberry, Cameron SR-4 UT-Arlington 4:02.69
9. Warren, Heath FR-1 Oklahoma 4:02.77
10. Pena, Joseph SR-4 Texas State 4:05.10
11. Wright, Connor FR-1 Cowley County CC 4:06.92
12. Gonzalez, Jose Angel JR-3 Texas State 4:07.02
13. Villasenor, Luis   Eastern New Mexico 4:07.46
14. Blattler, Mirko FR-1 Cameron 4:07.88
15. Jones, Tim FR-1 North Texas 4:08.90
16. Torvik, Matthew FR-1 Dallas Baptist 4:09.70
17. Ibarra, Miguel FR-1 Cowley County CC 4:10.38
18. Meraz, Aaron SO-2 Dallas Baptist 4:11.76
19. McSpadden, Ryan SR-4 Dallas Baptist 4:12.15
20. Medina, Emilio FR-1 Arkansas-Little Rock 4:12.16
21. Neal, John SO-2 UL-Monroe 4:14.46
22. Aguilar, Livan FR-1 Cowley County CC 4:14.48
23. Aparicio, Edwin FR-1 TAMU-Commerce 4:14.84
24. Riestenpatt, Steffen FR-1 Cameron 4:18.14
25. Koestler, Trenton SO-2 Texas State 4:19.41
26. Breed, Sage SO-2 TAMU-Commerce 4:21.39
27. Hahn, Matthew FR-1 Dallas Baptist 4:21.68
28. Sanchez, Richardo FR-1 Cowley County CC 4:25.33
29. Atchison, Cole   Unattached 4:25.81
30. Hillhouse, John JR-3 Wiley 4:27.20
31. Davis, Tyler FR-1 Arkansas-Little Rock 4:31.24
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ibarra, Miguel FR-1 Cowley County CC 4:10.38
2. Medina, Emilio FR-1 Arkansas-Little Rock 4:12.16
3. Aguilar, Livan FR-1 Cowley County CC 4:14.48
4. Riestenpatt, Steffen FR-1 Cameron 4:18.14
5. Breed, Sage SO-2 TAMU-Commerce 4:21.39
6. Hahn, Matthew FR-1 Dallas Baptist 4:21.68
7. Sanchez, Richardo FR-1 Cowley County CC 4:25.33
8. Atchison, Cole   Unattached 4:25.81
9. Hillhouse, John JR-3 Wiley 4:27.20
10. Davis, Tyler FR-1 Arkansas-Little Rock 4:31.24
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wright, Connor FR-1 Cowley County CC 4:06.92
2. Villasenor, Luis   Eastern New Mexico 4:07.46
3. Blattler, Mirko FR-1 Cameron 4:07.88
4. Jones, Tim FR-1 North Texas 4:08.90
5. Torvik, Matthew FR-1 Dallas Baptist 4:09.70
6. Meraz, Aaron SO-2 Dallas Baptist 4:11.76
7. McSpadden, Ryan SR-4 Dallas Baptist 4:12.15
8. Neal, John SO-2 UL-Monroe 4:14.46
9. Aparicio, Edwin FR-1 TAMU-Commerce 4:14.84
10. Koestler, Trenton SO-2 Texas State 4:19.41
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Copeland, Grant SR-4 UT-Arlington 3:53.88
2. Meirow, Liam JR-3 Oklahoma 3:54.66
3. Guerrero, Michael JR-3 UT-Arlington 3:57.06
4. Wilkins, Joshua JR-3 Northwestern St. 3:57.43
5. Chumba, Kennedy SR-4 Arkansas-Little Rock 3:59.18
6. McDonald, Brandon SO-2 UL-Monroe 3:59.40
7. Meade, Joseph SO-2 Texas State 4:00.43
8. Woodberry, Cameron SR-4 UT-Arlington 4:02.69
9. Warren, Heath FR-1 Oklahoma 4:02.77
10. Pena, Joseph SR-4 Texas State 4:05.10
11. Gonzalez, Jose Angel JR-3 Texas State 4:07.02