March 25, 2017
|
UT-Arlington - Maverick Stadium - Arlington, TX

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Blomberg, Emil   Unattached 14:30.76   -
2. Ojeda, Eric   Unattached 14:45.55   -
3. Domangue, Justin FR-1 UT-Arlington 14:47.58   -
4. Birka, Grayson JR-3 UT-Arlington 14:48.42   -
5. Duren, Joel JR-3 UT-Arlington 14:49.37   -
6. Forde, Tyler JR-3 UT-Arlington 14:52.83   -
7. Cortez, Garett SO-2 Incarnate Word 15:04.40   -
8. Keter, Elias SO-2 UL-Monroe 15:06.28   -
9. Martin, Tyler FR-1 Incarnate Word 15:25.88   -
10. Walling, Zach   Unattached 15:28.20   -
11. Farrell, Sam FR-1 Incarnate Word 15:30.10   -
12. Barba, Luis FR-1 Incarnate Word 15:38.33   -
13. Hernandez, Ivan FR-1 Dallas Baptist 15:41.17   -
14. Lopez, Martin SO-2 UT-Arlington 15:42.33   -
15. Torvik, Matthew FR-1 Dallas Baptist 15:45.73   -
16. McSpadden, Ryan SR-4 Dallas Baptist 15:47.70   -
17. Meraz, Aaron SO-2 Dallas Baptist 15:47.89   -
18. Klashinsky, Cole FR-1 UT-Arlington 15:48.36   -
19. Skalecki, Marcel JR-3 Eastern New Mexico 15:55.02   -
20. Juarez, Lorenzo FR-1 Eastern New Mexico 15:56.80   -
21. Gutierrez, Bryan FR-1 Cowley County CC 15:56.87   -
22. ORELLANA, FERNANDO SO-2 Texas Wesleyan 15:56.89   -
23. Aparicio, Edwin FR-1 TAMU-Commerce 16:00.36   -
24. Ramirez, Celso FR-1 Cameron 16:05.15   -
25. Cruces, Jairo SO-2 Incarnate Word 16:23.19   -
26. Medina, Emilio FR-1 Arkansas-Little Rock 16:30.32   -
27. Rainey, Josh FR-1 Dallas Baptist 16:35.60   -
28. Davis, Tyler FR-1 Arkansas-Little Rock 16:42.33   -
29. Breed, Sage SO-2 TAMU-Commerce 16:47.47   -
30. RAMIREZ, ALAN SO-2 Texas Wesleyan 17:15.26   -
  Dierker, Marvin FR-1 Cameron DNF   -
  Lautenslager, Craig SR-4 UT-Arlington DNF   -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hernandez, Ivan FR-1 Dallas Baptist 15:41.17  
2. Torvik, Matthew FR-1 Dallas Baptist 15:45.73  
3. McSpadden, Ryan SR-4 Dallas Baptist 15:47.70  
4. Meraz, Aaron SO-2 Dallas Baptist 15:47.89  
5. Skalecki, Marcel JR-3 Eastern New Mexico 15:55.02  
6. Juarez, Lorenzo FR-1 Eastern New Mexico 15:56.80  
7. Gutierrez, Bryan FR-1 Cowley County CC 15:56.87  
8. ORELLANA, FERNANDO SO-2 Texas Wesleyan 15:56.89  
9. Aparicio, Edwin FR-1 TAMU-Commerce 16:00.36  
10. Ramirez, Celso FR-1 Cameron 16:05.15  
11. Medina, Emilio FR-1 Arkansas-Little Rock 16:30.32  
12. Rainey, Josh FR-1 Dallas Baptist 16:35.60  
13. Davis, Tyler FR-1 Arkansas-Little Rock 16:42.33  
14. Breed, Sage SO-2 TAMU-Commerce 16:47.47  
15. RAMIREZ, ALAN SO-2 Texas Wesleyan 17:15.26  
  Dierker, Marvin FR-1 Cameron DNF  
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Blomberg, Emil   Unattached 14:30.76  
2. Ojeda, Eric   Unattached 14:45.55  
3. Domangue, Justin FR-1 UT-Arlington 14:47.58  
4. Birka, Grayson JR-3 UT-Arlington 14:48.42  
5. Duren, Joel JR-3 UT-Arlington 14:49.37  
6. Forde, Tyler JR-3 UT-Arlington 14:52.83  
7. Cortez, Garett SO-2 Incarnate Word 15:04.40  
8. Keter, Elias SO-2 UL-Monroe 15:06.28  
9. Martin, Tyler FR-1 Incarnate Word 15:25.88  
10. Walling, Zach   Unattached 15:28.20  
11. Farrell, Sam FR-1 Incarnate Word 15:30.10  
12. Barba, Luis FR-1 Incarnate Word 15:38.33  
13. Lopez, Martin SO-2 UT-Arlington 15:42.33  
14. Klashinsky, Cole FR-1 UT-Arlington 15:48.36  
15. Cruces, Jairo SO-2 Incarnate Word 16:23.19  
  Lautenslager, Craig SR-4 UT-Arlington DNF