• ICON KEY:
  • ECAC DIII
  • PSAC
  • IC4A/ECAC
  • Date: 04/12/17
  • Location: Gwynedd-Mercy - Gwynedd Valley, PA
100 Meters Finals
Place Name Year Team Time Score Wind: +0.0
1. Petties - Jackson, Juwan JR-3 Misericordia 10.94 -
2. Dobbins, Cameron SO-2 Rutgers-Camden 10.98 -
3. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 11.07 -  
4. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 11.17 -  
5. Waller, Kevin JR-3 Albright 11.47 -  
6. Inniss, Tayib FR-1 Chestnut Hill 11.51 -  
7. Woodard II, Marc FR-1 Delaware Valley 11.69 -  
8. Miller, Devin JR-3 Cheyney 11.74 -  
100 Meters Preliminaries
Place Name Year Team Time Wind Heat(Pl)  
1. Petties - Jackson, Juwan JR-3 Misericordia 10.98 -1.7 1(1)
2. Dobbins, Cameron SO-2 Rutgers-Camden 11.07 -1.3 2(1)
3. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 11.20 -2.4 4(1)  
4. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 11.22 -1.3 5(1)  
5. Miller, Devin JR-3 Cheyney 11.32 -1.6 6(1)  
6. Inniss, Tayib FR-1 Chestnut Hill 11.61 -2.4 4(2)  
7. Waller, Kevin JR-3 Albright 11.62 -1.9 7(1)  
8. Woodard II, Marc FR-1 Delaware Valley 11.68 -2.6 3(1)  
9. Madlock, James FR-1 Cheyney 11.70 -1.6 6(2)  
10. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 11.71 -1.6 6(3)  
11. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 11.72 -1.3 2(2)  
12. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 11.76 -1.3 2(3)  
13. Butler, Mikal FR-1 King's (Pa.) 11.77 -1.9 7(2)  
14. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 11.81 -1.3 5(2)  
15. Thorn, Wesley SO-2 Cheyney 11.83 -1.7 1(2)  
16. Dube, Michael FR-1 Misericordia 11.89 -2.6 3(2)  
17. Giovinazzo, Philip SO-2 DeSales 11.92 -2.4 4(3)  
18. Hayes, RahSaan FR-1 Chestnut Hill 11.97 -1.9 7(3)  
19. Paul, Isaiah SO-2 Eastern 12.02 -1.3 2(4)  
20. Sainvil, Frantzy FR-1 Eastern 12.02 -2.4 4(4)  
21. Foreman, Mendell FR-1 Albright 12.04 -1.3 2(5)  
22. Sinclair, Frederick JR-3 Lincoln (Pa.) 12.11 -1.7 1(3)  
23. Clark, David FR-1 Neumann 12.13 -1.3 5(3)  
24. Baylo, Michael FR-1 DeSales 12.30 -1.9 7(4)  
25. Davis, Ryan FR-1 King's (Pa.) 12.34 -1.6 6(4)  
26. Gritzer, Robert FR-1 Eastern 12.38 -2.6 3(3)  
27. Ross, Quentin FR-1 Albright 12.43 -2.4 4(5)  
28. Bennet-Monroe, Dejon JR-3 Marywood 12.48 -2.4 4(6)  
29. Milus, Kacey FR-1 Albright 12.51 -2.6 3(4)  
30. Martinez, Kevin FR-1 Chestnut Hill 12.52 -1.6 6(5)  
31. Pascarella, Matthew SR-4 Immaculata 12.53 -1.7 1(4)  
32. Love, Jovon JR-3 Cheyney 12.54 -1.7 1(5)  
33. Oladeji, Teniola SO-2 Eastern 12.57 -1.9 7(5)  
34. Calhoun, Bryce FR-1 DeSales 12.88 -1.6 6(6)  
35. Cotto, Richard FR-1 Chestnut Hill 13.13 -1.9 7(6)  
36. Davila, Hector SO-2 Eastern 14.75 -1.7 1(6)  
100 Meters Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time Wind: -1.7
1. Petties - Jackson, Juwan JR-3 Misericordia 10.98
2. Thorn, Wesley SO-2 Cheyney 11.83  
3. Sinclair, Frederick JR-3 Lincoln (Pa.) 12.11  
4. Pascarella, Matthew SR-4 Immaculata 12.53  
5. Love, Jovon JR-3 Cheyney 12.54  
6. Davila, Hector SO-2 Eastern 14.75  
100 Meters Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time Wind: -1.3
1. Dobbins, Cameron SO-2 Rutgers-Camden 11.07
2. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 11.72  
3. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 11.76  
4. Paul, Isaiah SO-2 Eastern 12.02  
5. Foreman, Mendell FR-1 Albright 12.04  
100 Meters Preliminaries Heat 3
Pl. Name Year Team Time Wind: -2.6
1. Woodard II, Marc FR-1 Delaware Valley 11.68  
2. Dube, Michael FR-1 Misericordia 11.89  
3. Gritzer, Robert FR-1 Eastern 12.38  
4. Milus, Kacey FR-1 Albright 12.51  
100 Meters Preliminaries Heat 4
Pl. Name Year Team Time Wind: -2.4
1. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 11.20  
2. Inniss, Tayib FR-1 Chestnut Hill 11.61  
3. Giovinazzo, Philip SO-2 DeSales 11.92  
4. Sainvil, Frantzy FR-1 Eastern 12.02  
5. Ross, Quentin FR-1 Albright 12.43  
6. Bennet-Monroe, Dejon JR-3 Marywood 12.48  
100 Meters Preliminaries Heat 5
Pl. Name Year Team Time Wind: -1.3
1. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 11.22  
2. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 11.81  
3. Clark, David FR-1 Neumann 12.13  
100 Meters Preliminaries Heat 6
Pl. Name Year Team Time Wind: -1.6
1. Miller, Devin JR-3 Cheyney 11.32  
2. Madlock, James FR-1 Cheyney 11.70  
3. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 11.71  
4. Davis, Ryan FR-1 King's (Pa.) 12.34  
5. Martinez, Kevin FR-1 Chestnut Hill 12.52  
6. Calhoun, Bryce FR-1 DeSales 12.88  
100 Meters Preliminaries Heat 7
Pl. Name Year Team Time Wind: -1.9
1. Waller, Kevin JR-3 Albright 11.62  
2. Butler, Mikal FR-1 King's (Pa.) 11.77  
3. Hayes, RahSaan FR-1 Chestnut Hill 11.97  
4. Baylo, Michael FR-1 DeSales 12.30  
5. Oladeji, Teniola SO-2 Eastern 12.57  
6. Cotto, Richard FR-1 Chestnut Hill 13.13  
 
Place Name Year Team Time Score Wind Heat(Pl)  
1. Poole, Banford SR-4 Cheyney 21.68 - +0.0 1(1)
2. Dobbins, Cameron SO-2 Rutgers-Camden 21.83 - +0.0 1(2)
3. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 22.15 - +0.0 1(3)
4. Dwight , Jermaine   Moore Elite Track Club 22.37 - +0.0 1(4)  
5. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 22.44 - +0.0 1(5)  
6. Jones, Robert JR-3 DeSales 22.46 - +0.0 3(1)  
7. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 22.78 - +0.0 2(1)  
8. Brakoh, Kenny FR-1 Marywood 22.90 - +0.0 2(2)  
9. Olugbenga, Olutobi SO-2 Misericordia 23.00 - +0.0 2(3)  
10. Miller, Devin JR-3 Cheyney 23.07 - +0.0 3(2)  
11. Shotto, Tyler SR-4 Marywood 23.18 - +0.0 2(4)  
12. Ho, Joseph   Temple University 23.24 - +0.0 2(5)  
13. Mulatre, Ricardo SO-2 DeSales 23.64 - +0.0 6(1)  
14. Banks, Alfred FR-1 Rutgers-Camden 23.64 - +0.0 5(1)  
15. Dube, Michael FR-1 Misericordia 23.74 - +0.0 3(3)  
16. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 23.77 - +0.0 4(1)  
17. Waller, Kevin JR-3 Albright 23.78 - +0.0 6(2)  
18. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 23.88 - +0.0 3(4)  
19. Thorn, Wesley SO-2 Cheyney 23.96 - +0.0 5(2)  
20. Giovinazzo, Philip SO-2 DeSales 23.96 - +0.0 6(3)  
21. Ludlow, Patrick SO-2 DeSales 24.00 - +0.0 6(4)  
22. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 24.06 - +0.0 4(2)  
23. Yayer , Austin   Temple University 24.13 - +0.0 7(1)  
24. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 24.19 - +0.0 4(3)  
25. Sainvil, Frantzy FR-1 Eastern 24.21 - +0.0 4(4)  
26. Gerhart, Jullian   Temple University 24.46 - +0.0 5(3)  
27. Baylo, Michael FR-1 DeSales 24.57 - +0.0 7(2)  
28. Grant, Nathaniel FR-1 Albright 24.68 - +0.0 7(3)  
29. Buck, Jonathan SO-2 Misericordia 24.70 - +0.0 5(4)  
30. Luzzi, Sean JR-3 Misericordia 24.77 - +0.0 5(5)  
31. Bennet-Monroe, Dejon JR-3 Marywood 24.90 - +0.0 7(4)  
32. Szenczy, Aron SO-2 Eastern 24.93 - +0.0 7(5)  
33. Ryan, Andrew SO-2 DeSales 25.02 - +0.0 8(1)  
34. Masters-Thomas, Zavior SO-2 Rutgers-Camden 25.08 - +0.0 8(2)  
35. Sinclair, Frederick JR-3 Lincoln (Pa.) 25.10 - +0.0 5(6)  
36. Meyer, Tom JR-3 Rutgers-Camden 25.12 - +0.0 3(5)  
37. Ross, Quentin FR-1 Albright 25.13 - +0.0 8(3)  
38. Stone, Bobbie Ray   G-Mercy University Alums 25.16 - +0.0 3(6)  
39. Maley, Kevin FR-1 Gwynedd-Mercy 25.21 - +0.0 9(1)  
39. Davis, Zachary FR-1 Misericordia 25.21 - +0.0 5(7)  
41. Cameron, Cody   Temple University 25.25 - +0.0 7(6)  
42. Martinez, Kevin FR-1 Chestnut Hill 25.67 - +0.0 8(4)  
43. Milus, Kacey FR-1 Albright 26.02 - +0.0 8(5)  
44. Lukachinsky, James SO-2 Misericordia 26.36 - +0.0 7(7)  
45. Cotto, Richard FR-1 Chestnut Hill 26.76 - +0.0 8(6)  
46. Boothman, Brenden JR-3 Immaculata 27.74 - +0.0 9(2)  
47. Ly, Eric SO-2 Eastern 28.21 - +0.0 9(3)  
48. Davila, Hector SO-2 Eastern 30.87 - +0.0 9(4)  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Poole, Banford SR-4 Cheyney 21.68
2. Dobbins, Cameron SO-2 Rutgers-Camden 21.83
3. Shaffer, Nick FR-1 Gwynedd-Mercy 22.15
4. Dwight , Jermaine   Moore Elite Track Club 22.37  
5. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 22.44  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 22.78  
2. Brakoh, Kenny FR-1 Marywood 22.90  
3. Olugbenga, Olutobi SO-2 Misericordia 23.00  
4. Shotto, Tyler SR-4 Marywood 23.18  
5. Ho, Joseph   Temple University 23.24  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Jones, Robert JR-3 DeSales 22.46  
2. Miller, Devin JR-3 Cheyney 23.07  
3. Dube, Michael FR-1 Misericordia 23.74  
4. Cole, Sean JR-3 Gwynedd-Mercy 23.88  
5. Meyer, Tom JR-3 Rutgers-Camden 25.12  
6. Stone, Bobbie Ray   G-Mercy University Alums 25.16  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 23.77  
2. Frempong, Martin FR-1 Gwynedd-Mercy 24.06  
3. Robinson, Rashad SO-2 Lincoln (Pa.) 24.19  
4. Sainvil, Frantzy FR-1 Eastern 24.21  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Banks, Alfred FR-1 Rutgers-Camden 23.64  
2. Thorn, Wesley SO-2 Cheyney 23.96  
3. Gerhart, Jullian   Temple University 24.46  
4. Buck, Jonathan SO-2 Misericordia 24.70  
5. Luzzi, Sean JR-3 Misericordia 24.77  
6. Sinclair, Frederick JR-3 Lincoln (Pa.) 25.10  
7. Davis, Zachary FR-1 Misericordia 25.21  
200 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Mulatre, Ricardo SO-2 DeSales 23.64  
2. Waller, Kevin JR-3 Albright 23.78  
3. Giovinazzo, Philip SO-2 DeSales 23.96  
4. Ludlow, Patrick SO-2 DeSales 24.00  
200 Meters Section 7
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Yayer , Austin   Temple University 24.13  
2. Baylo, Michael FR-1 DeSales 24.57  
3. Grant, Nathaniel FR-1 Albright 24.68  
4. Bennet-Monroe, Dejon JR-3 Marywood 24.90  
5. Szenczy, Aron SO-2 Eastern 24.93  
6. Cameron, Cody   Temple University 25.25  
7. Lukachinsky, James SO-2 Misericordia 26.36  
200 Meters Section 8
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Ryan, Andrew SO-2 DeSales 25.02  
2. Masters-Thomas, Zavior SO-2 Rutgers-Camden 25.08  
3. Ross, Quentin FR-1 Albright 25.13  
4. Martinez, Kevin FR-1 Chestnut Hill 25.67  
5. Milus, Kacey FR-1 Albright 26.02  
6. Cotto, Richard FR-1 Chestnut Hill 26.76  
200 Meters Section 9
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Maley, Kevin FR-1 Gwynedd-Mercy 25.21  
2. Boothman, Brenden JR-3 Immaculata 27.74  
3. Ly, Eric SO-2 Eastern 28.21  
4. Davila, Hector SO-2 Eastern 30.87  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Dwight , Jermaine   Moore Elite Track Club 49.31 - 1(1)  
2. Poole, Banford SR-4 Cheyney 49.55 - 1(2)
3. Lawrence, Gianni   Moore Elite Track Club 50.13 - 1(3)  
4. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 50.24 - 1(4)  
5. Brakoh, Kenny FR-1 Marywood 50.73 - 1(5)  
6. Gilchrist Jr., Eric FR-1 Rutgers-Camden 51.41 - 3(1)  
7. Joyner, Brandon FR-1 Cheyney 52.16 - 2(1)  
8. Lamberson, Tyler SR-4 Misericordia 52.37 - 2(2)  
9. Mitchell, Jequan JR-3 Ursinus 52.42 - 2(3)  
10. Galloway, Isaiah FR-1 Cheyney 52.57 - 1(6)  
11. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 52.98 - 2(4)  
12. Grant, Nathaniel FR-1 Albright 52.99 - 3(2)  
13. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 53.17 - 4(1)  
14. Nichols, Pares SO-2 Neumann 53.33 - 2(5)  
15. Motsney, Ethan JR-3 DeSales 53.76 - 3(3)  
16. Marshall, Marquis FR-1 Alvernia 53.76 - 5(1)  
17. Drumgoole, Liam SO-2 Immaculata 53.94 - 3(4)  
18. Simpson, Chris   Unattached 54.29 - 3(5)  
19. Darden, Kasib JR-3 Neumann 54.34 - 4(2)  
20. Masters-Thomas, Zavior SO-2 Rutgers-Camden 54.37 - 4(3)  
21. Bennet-Monroe, Dejon JR-3 Marywood 54.55 - 4(4)  
22. Wamsher, Michael SO-2 Immaculata 54.56 - 3(6)  
23. Cionci, Nick FR-1 King's (Pa.) 54.69 - 6(1)  
24. Battle, Stephen SO-2 Neumann 54.80 - 4(5)  
25. Deasis, Randill FR-1 King's (Pa.) 54.84 - 5(2)  
26. Gerhart, Jullian   Temple University 54.87 - 5(3)  
27. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 56.26 - 6(2)  
28. Keener, Joshua JR-3 Albright 56.30 - 5(4)  
29. Donnie, Nyanye JR-3 Neumann 56.53 - 5(5)  
30. Marsh, Matt FR-1 King's (Pa.) 57.04 - 6(3)  
31. Ryan, Andrew SO-2 DeSales 57.06 - 4(6)  
32. Skrutski, Nathan FR-1 Marywood 57.78 - 4(7)  
33. Sinclair, Frederick JR-3 Lincoln (Pa.) 59.15 - 5(6)  
34. Hannon, Larry   Unattached 59.61 - 5(7)  
35. Boothman, Brenden JR-3 Immaculata 59.76 - 6(4)  
36. Reyes, Luis   Cabrini 1:00.93 - 6(5)  
37. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 1:01.27 - 6(6)  
38. Meyer, Tom JR-3 Rutgers-Camden 1:01.76 - 3(7)  
39. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 1:05.63 - 6(7)  
  Johnson, Dante SO-2 Cheyney DNF - 2  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Dwight , Jermaine   Moore Elite Track Club 49.31  
2. Poole, Banford SR-4 Cheyney 49.55
3. Lawrence, Gianni   Moore Elite Track Club 50.13  
4. Marrow, Rashid SO-2 Gwynedd-Mercy 50.24  
5. Brakoh, Kenny FR-1 Marywood 50.73  
6. Galloway, Isaiah FR-1 Cheyney 52.57  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Joyner, Brandon FR-1 Cheyney 52.16  
2. Lamberson, Tyler SR-4 Misericordia 52.37  
3. Mitchell, Jequan JR-3 Ursinus 52.42  
4. Irwin, Brian SO-2 Gwynedd-Mercy 52.98  
5. Nichols, Pares SO-2 Neumann 53.33  
  Johnson, Dante SO-2 Cheyney DNF  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Gilchrist Jr., Eric FR-1 Rutgers-Camden 51.41  
2. Grant, Nathaniel FR-1 Albright 52.99  
3. Motsney, Ethan JR-3 DeSales 53.76  
4. Drumgoole, Liam SO-2 Immaculata 53.94  
5. Simpson, Chris   Unattached 54.29  
6. Wamsher, Michael SO-2 Immaculata 54.56  
7. Meyer, Tom JR-3 Rutgers-Camden 1:01.76  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Laskowski, Chris FR-1 Gwynedd-Mercy 53.17  
2. Darden, Kasib JR-3 Neumann 54.34  
3. Masters-Thomas, Zavior SO-2 Rutgers-Camden 54.37  
4. Bennet-Monroe, Dejon JR-3 Marywood 54.55  
5. Battle, Stephen SO-2 Neumann 54.80  
6. Ryan, Andrew SO-2 DeSales 57.06  
7. Skrutski, Nathan FR-1 Marywood 57.78  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Marshall, Marquis FR-1 Alvernia 53.76  
2. Deasis, Randill FR-1 King's (Pa.) 54.84  
3. Gerhart, Jullian   Temple University 54.87  
4. Keener, Joshua JR-3 Albright 56.30  
5. Donnie, Nyanye JR-3 Neumann 56.53  
6. Sinclair, Frederick JR-3 Lincoln (Pa.) 59.15  
7. Hannon, Larry   Unattached 59.61  
400 Meters Section 6
Pl. Name Year Team Time  
1. Cionci, Nick FR-1 King's (Pa.) 54.69  
2. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 56.26  
3. Marsh, Matt FR-1 King's (Pa.) 57.04  
4. Boothman, Brenden JR-3 Immaculata 59.76  
5. Reyes, Luis   Cabrini 1:00.93  
6. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 1:01.27  
7. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 1:05.63  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Mackin, Drew   UNAT-Ursinus 1:58.40 - 1(1)  
2. Luzzi, Sean JR-3 Misericordia 1:58.81 - 1(2)  
3. Buck, Jonathan SO-2 Misericordia 1:58.84 - 1(3)  
4. Seelaus, Jeff   Unattached 1:59.28 - 1(4)  
5. Kelly, Andre FR-1 Ursinus 2:00.26 - 1(5)  
6. Mele, Christian SO-2 Alvernia 2:00.77 - 1(6)  
7. Brass, Dominic JR-3 DeSales 2:01.43 - 1(7)  
8. McDaid, James FR-1 Ursinus 2:02.04 - 1(8)  
9. Brown, Marc FR-1 DeSales 2:02.04 - 2(1)  
10. Morris, Aaron FR-1 Chestnut Hill 2:02.80 - 1(9)  
11. Norris, Nafees SO-2 Neumann 2:03.07 - 2(2)  
12. Cauley, Nick FR-1 DeSales 2:03.67 - 2(3)  
13. Davis, Zachary FR-1 Misericordia 2:04.31 - 2(4)  
14. Fitch, Alexander SO-2 Misericordia 2:04.32 - 2(5)  
15. Lamberson, Tyler SR-4 Misericordia 2:04.81 - 1(10)  
16. Watkins, Anthony SR-4 Lincoln (Pa.) 2:05.33 - 5(1)  
17. Okeke, Edward SO-2 Misericordia 2:05.54 - 2(6)  
18. Heerema, Carter FR-1 Eastern 2:06.11 - 2(7)  
19. Gritzer, Robert FR-1 Eastern 2:06.17 - 2(8)  
20. DiCello, Jacob FR-1 Chestnut Hill 2:06.43 - 3(1)  
21. Kinard, Marcus SR-4 Lincoln (Pa.) 2:06.44 - 3(2)  
22. Barrett, Tyler FR-1 Alvernia 2:06.71 - 4(1)  
23. Reed, Trever SR-4 Misericordia 2:06.84 - 3(3)  
24. Bieber, Jonathan JR-3 Albright 2:07.92 - 4(2)  
25. Havrilla, Michael SO-2 King's (Pa.) 2:08.15 - 3(4)  
26. Thomas, Jon JR-3 Eastern 2:08.24 - 3(5)  
27. Siegel, Ben SO-2 King's (Pa.) 2:08.32 - 3(6)  
28. Beard, Matt FR-1 DeSales 2:08.53 - 2(9)  
29. Collins, Patrick SR-4 DeSales 2:08.98 - 2(10)  
30. Deasis, Randill FR-1 King's (Pa.) 2:09.41 - 4(3)  
31. Baer , Andrew   Temple University 2:09.59 - 3(7)  
32. Brown, Eric JR-3 Cheyney 2:09.97 - 3(8)  
33. Gyamfi, Agustus FR-1 Rutgers-Camden 2:10.96 - 3(9)  
34. Busher, Evan FR-1 Misericordia 2:11.40 - 4(4)  
35. Battle, Stephen SO-2 Neumann 2:12.87 - 3(10)  
36. Brown, Deoindre JR-3 Lincoln (Pa.) 2:13.56 - 4(5)  
37. Sanders, John JR-3 Eastern 2:13.69 - 2(11)  
38. DeLia, John FR-1 Ursinus 2:14.13 - 3(11)  
39. Sturm, Nicholas JR-3 Alvernia 2:14.78 - 4(6)  
40. Sennett, Andrew   Cabrini 2:15.08 - 2(12)  
41. Harper, O'Daiyah FR-1 Lincoln (Pa.) 2:15.90 - 5(2)  
42. Junio, Matthew SO-2 Alvernia 2:16.75 - 4(7)  
43. Strausser, Benjamin SO-2 Alvernia 2:16.79 - 4(8)  
44. Duncklee, Michael SO-2 King's (Pa.) 2:17.08 - 5(3)  
45. Nguyen, Tim FR-1 Eastern 2:17.64 - 5(4)  
46. Hannon, Larry   Unattached 2:19.36 - 4(9)  
47. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 2:20.40 - 4(10)  
48. Wallace, Terrell FR-1 Lincoln (Pa.) 2:20.74 - 5(5)  
49. Bialek, Thomas SR-4 Alvernia 2:21.74 - 4(11)  
50. Terracciano, John FR-1 Marywood 2:22.19 - 5(6)  
51. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 2:26.82 - 5(7)  
52. Albright, Andrew   Greater Philly TC 2:30.35 - 5(8)  
53. Viola, Vince FR-1 Gwynedd-Mercy 2:34.49 - 5(9)  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Mackin, Drew   UNAT-Ursinus 1:58.40  
2. Luzzi, Sean JR-3 Misericordia 1:58.81  
3. Buck, Jonathan SO-2 Misericordia 1:58.84  
4. Seelaus, Jeff   Unattached 1:59.28  
5. Kelly, Andre FR-1 Ursinus 2:00.26  
6. Mele, Christian SO-2 Alvernia 2:00.77  
7. Brass, Dominic JR-3 DeSales 2:01.43  
8. McDaid, James FR-1 Ursinus 2:02.04  
9. Morris, Aaron FR-1 Chestnut Hill 2:02.80  
10. Lamberson, Tyler SR-4 Misericordia 2:04.81  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Brown, Marc FR-1 DeSales 2:02.04  
2. Norris, Nafees SO-2 Neumann 2:03.07  
3. Cauley, Nick FR-1 DeSales 2:03.67  
4. Davis, Zachary FR-1 Misericordia 2:04.31  
5. Fitch, Alexander SO-2 Misericordia 2:04.32  
6. Okeke, Edward SO-2 Misericordia 2:05.54  
7. Heerema, Carter FR-1 Eastern 2:06.11  
8. Gritzer, Robert FR-1 Eastern 2:06.17  
9. Beard, Matt FR-1 DeSales 2:08.53  
10. Collins, Patrick SR-4 DeSales 2:08.98  
11. Sanders, John JR-3 Eastern 2:13.69  
12. Sennett, Andrew   Cabrini 2:15.08  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. DiCello, Jacob FR-1 Chestnut Hill 2:06.43  
2. Kinard, Marcus SR-4 Lincoln (Pa.) 2:06.44  
3. Reed, Trever SR-4 Misericordia 2:06.84  
4. Havrilla, Michael SO-2 King's (Pa.) 2:08.15  
5. Thomas, Jon JR-3 Eastern 2:08.24  
6. Siegel, Ben SO-2 King's (Pa.) 2:08.32  
7. Baer , Andrew   Temple University 2:09.59  
8. Brown, Eric JR-3 Cheyney 2:09.97  
9. Gyamfi, Agustus FR-1 Rutgers-Camden 2:10.96  
10. Battle, Stephen SO-2 Neumann 2:12.87  
11. DeLia, John FR-1 Ursinus 2:14.13  
800 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. Barrett, Tyler FR-1 Alvernia 2:06.71  
2. Bieber, Jonathan JR-3 Albright 2:07.92  
3. Deasis, Randill FR-1 King's (Pa.) 2:09.41  
4. Busher, Evan FR-1 Misericordia 2:11.40  
5. Brown, Deoindre JR-3 Lincoln (Pa.) 2:13.56  
6. Sturm, Nicholas JR-3 Alvernia 2:14.78  
7. Junio, Matthew SO-2 Alvernia 2:16.75  
8. Strausser, Benjamin SO-2 Alvernia 2:16.79  
9. Hannon, Larry   Unattached 2:19.36  
10. Naviloff, Kevin FR-1 Delaware Valley 2:20.40  
11. Bialek, Thomas SR-4 Alvernia 2:21.74  
800 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Watkins, Anthony SR-4 Lincoln (Pa.) 2:05.33  
2. Harper, O'Daiyah FR-1 Lincoln (Pa.) 2:15.90  
3. Duncklee, Michael SO-2 King's (Pa.) 2:17.08  
4. Nguyen, Tim FR-1 Eastern 2:17.64  
5. Wallace, Terrell FR-1 Lincoln (Pa.) 2:20.74  
6. Terracciano, John FR-1 Marywood 2:22.19  
7. Kline, Kris JR-3 Delaware Valley 2:26.82  
8. Albright, Andrew   Greater Philly TC 2:30.35  
9. Viola, Vince FR-1 Gwynedd-Mercy 2:34.49  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Fitch, Alexander SO-2 Misericordia 4:07.46 - 1(1)  
2. Ludlow, Patrick SO-2 DeSales 4:14.97 - 1(2)  
3. Fisher, Ziggy FR-1 Chestnut Hill 4:14.97 - 1(3)  
4. Reed, Trever SR-4 Misericordia 4:16.45 - 1(4)  
5. Heerema, Carter FR-1 Eastern 4:18.06 - 1(5)  
6. Siegel, Ben SO-2 King's (Pa.) 4:18.51 - 1(6)  
7. Havrilla, Michael SO-2 King's (Pa.) 4:19.16 - 1(7)  
8. DeLuzio, Justin SR-4 Gwynedd-Mercy 4:24.37 - 1(8)  
9. Gonoude, Kyle SO-2 DeSales 4:24.51 - 1(9)  
10. Cope, Jonathan SO-2 Ursinus 4:29.01 - 1(10)  
11. Barton, Eric SR-4 Chestnut Hill 4:34.00 - 1(11)  
12. Jara, Nick JR-3 DeSales 4:35.28 - 1(12)  
13. Hart, Jacob SO-2 Delaware Valley 4:35.78 - 1(13)  
14. Woodring, Kenneth   Temple University 4:36.15 - 1(14)  
15. Fox, Brendan SO-2 DeSales 4:37.34 - 2(1)  
16. Nguyen, Tim FR-1 Eastern 4:37.57 - 2(2)  
17. Sanders, John JR-3 Eastern 4:37.97 - 2(3)  
18. Cicchitti, Conor FR-1 DeSales 4:42.00 - 2(4)  
19. Bialek, Thomas SR-4 Alvernia 4:43.36 - 2(5)  
20. Strausser, Benjamin SO-2 Alvernia 4:43.50 - 2(6)  
21. Duncklee, Michael SO-2 King's (Pa.) 4:44.84 - 2(7)  
22. Calderon, Adrian SO-2 Chestnut Hill 4:46.35 - 2(8)  
23. Heaven, Nathan FR-1 Lincoln (Pa.) 4:54.60 - 2(9)  
24. Sabol, Mark JR-3 DeSales 5:05.63 - 2(10)  
25. Azzaro, Matthew JR-3 Albright 5:17.27 - 2(11)  
26. Rhodes, Drew   Cabrini 5:24.21 - 2(12)  
1500 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Fitch, Alexander SO-2 Misericordia 4:07.46  
2. Ludlow, Patrick SO-2 DeSales 4:14.97  
3. Fisher, Ziggy FR-1 Chestnut Hill 4:14.97  
4. Reed, Trever SR-4 Misericordia 4:16.45  
5. Heerema, Carter FR-1 Eastern 4:18.06  
6. Siegel, Ben SO-2 King's (Pa.) 4:18.51  
7. Havrilla, Michael SO-2 King's (Pa.) 4:19.16  
8. DeLuzio, Justin SR-4 Gwynedd-Mercy 4:24.37  
9. Gonoude, Kyle SO-2 DeSales 4:24.51  
10. Cope, Jonathan SO-2 Ursinus 4:29.01  
11. Barton, Eric SR-4 Chestnut Hill 4:34.00  
12. Jara, Nick JR-3 DeSales 4:35.28  
13. Hart, Jacob SO-2 Delaware Valley 4:35.78  
14. Woodring, Kenneth   Temple University 4:36.15  
1500 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Fox, Brendan SO-2 DeSales 4:37.34  
2. Nguyen, Tim FR-1 Eastern 4:37.57  
3. Sanders, John JR-3 Eastern 4:37.97  
4. Cicchitti, Conor FR-1 DeSales 4:42.00  
5. Bialek, Thomas SR-4 Alvernia 4:43.36  
6. Strausser, Benjamin SO-2 Alvernia 4:43.50  
7. Duncklee, Michael SO-2 King's (Pa.) 4:44.84  
8. Calderon, Adrian SO-2 Chestnut Hill 4:46.35  
9. Heaven, Nathan FR-1 Lincoln (Pa.) 4:54.60  
10. Sabol, Mark JR-3 DeSales 5:05.63  
11. Azzaro, Matthew JR-3 Albright 5:17.27  
12. Rhodes, Drew   Cabrini 5:24.21  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Seelaus, Jeff   Unattached 15:09.22 -  
2. Melius, Tyler   UNAT-Ursinus 15:17.68 -  
3. Lamm, Gabe SO-2 DeSales 15:20.29 -  
4. Iuliucci, Joseph JR-3 Ursinus 15:40.63 -  
5. Henry, Bryton FR-1 Eastern 15:52.25 -  
6. Chimal Rodriguez, Angel   Unattached 16:17.02 -  
7. Garges, John JR-3 Eastern 16:30.02 -  
8. Brennan, Christopher   Unattached 16:30.05 -  
9. Skrutski, Nathan FR-1 Marywood 16:30.35 -  
10. Forino, Brandon SO-2 Eastern 16:31.76 -  
11. Pflueger, Mike   G-Mercy University Alums 16:37.66 -  
12. Powell, Daniel FR-1 Ursinus 16:44.43 -  
13. Lynch, Alex FR-1 Chestnut Hill 16:48.61 -  
14. Schlegel, Luke SR-4 Ursinus 17:10.63 -  
15. Amorosi, Vince SO-2 DeSales 17:13.92 -  
16. Klausner, Josef FR-1 Ursinus 17:27.05 -  
17. Loomis, Zachary FR-1 Delaware Valley 17:46.52 -  
18. Hart, Jacob SO-2 Delaware Valley 17:52.86 -  
19. Sarge, Tyler FR-1 DeSales 18:06.07 -  
20. Sibson, Zachary SO-2 Ursinus 18:34.72 -  
  Rivera, Armani FR-1 Gwynedd-Mercy DNF -  
  Brown, Matt JR-3 Gwynedd-Mercy DNF -  
  DeLuzio, Justin SR-4 Gwynedd-Mercy DNF -  
  Mackin, Drew   UNAT-Ursinus DNF -  
110 Hurdles Finals
Place Name Year Team Time Score Wind: -0.1
1. Ho, Joseph   Temple University 15.00 -  
2. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 16.16 -  
3. Bieber, Jonathan JR-3 Albright 16.16 -  
4. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 16.29 -  
5. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 16.73 -  
6. Metzger, Connor JR-3 DeSales 17.00 -  
7. Shotto, Tyler SR-4 Marywood 17.15 -  
110 Hurdles Preliminaries
Place Name Year Team Time Wind Heat(Pl)  
1. Ho, Joseph   Temple University 15.48 -0.7 1(1)  
2. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 16.65 -1.2 2(1)  
3. Bieber, Jonathan JR-3 Albright 16.72 -1.2 2(2)  
4. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 16.74 -0.7 1(2)  
5. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 17.14 -0.7 1(3)  
6. Shotto, Tyler SR-4 Marywood 17.21 -1.2 2(3)  
7. Metzger, Connor JR-3 DeSales 17.88 -1.2 2(4)  
8. Hackenberg, Tim JR-3 Marywood 18.25 -0.7 1(4)  
9. Burlingame, Blake SO-2 Marywood 19.13 -0.7 1(5)  
10. Yayer , Austin   Temple University 20.62 -1.2 2(5)  
11. Stonier, Justin SO-2 Marywood 21.61 -1.2 2(6)  
110 Hurdles Preliminaries Heat 1
Pl. Name Year Team Time Wind: -0.7
1. Ho, Joseph   Temple University 15.48  
2. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 16.74  
3. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 17.14  
4. Hackenberg, Tim JR-3 Marywood 18.25  
5. Burlingame, Blake SO-2 Marywood 19.13  
110 Hurdles Preliminaries Heat 2
Pl. Name Year Team Time Wind: -1.2
1. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 16.65  
2. Bieber, Jonathan JR-3 Albright 16.72  
3. Shotto, Tyler SR-4 Marywood 17.21  
4. Metzger, Connor JR-3 DeSales 17.88  
5. Yayer , Austin   Temple University 20.62  
6. Stonier, Justin SO-2 Marywood 21.61  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Burnside, Jhaunell FR-1 Eastern 56.55 - 1(1)  
2. Oyola, Devin SO-2 Misericordia 56.68 - 1(2)
3. Mulatre, Ricardo SO-2 DeSales 58.29 - 2(1)  
4. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 59.06 - 1(3)  
5. Kelly, Mitchell FR-1 Ursinus 59.10 - 1(4)  
6. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 1:00.48 - 1(5)  
7. Stoltzfus, Jake   Temple University 1:00.68 - 2(2)  
8. Dwyer, Gabe JR-3 Immaculata 1:01.76 - 2(3)  
9. Johnson, Brody FR-1 Ursinus 1:04.81 - 1(6)  
10. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 1:04.89 - 2(4)  
11. Burlingame, Blake SO-2 Marywood 1:05.39 - 2(5)  
12. Gould, Richard JR-3 Ursinus 1:06.68 - 2(6)  
13. Yayer , Austin   Temple University 1:08.40 - 2(7)  
400 Hurdles Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Burnside, Jhaunell FR-1 Eastern 56.55  
2. Oyola, Devin SO-2 Misericordia 56.68
3. Hill, Wesley SO-2 Misericordia 59.06  
4. Kelly, Mitchell FR-1 Ursinus 59.10  
5. Thomas, Quadir FR-1 DeSales 1:00.48  
6. Johnson, Brody FR-1 Ursinus 1:04.81  
400 Hurdles Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Mulatre, Ricardo SO-2 DeSales 58.29  
2. Stoltzfus, Jake   Temple University 1:00.68  
3. Dwyer, Gabe JR-3 Immaculata 1:01.76  
4. Williams, Daniel JR-3 Lincoln (Pa.) 1:04.89  
5. Burlingame, Blake SO-2 Marywood 1:05.39  
6. Gould, Richard JR-3 Ursinus 1:06.68  
7. Yayer , Austin   Temple University 1:08.40  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Syrnick, Michael   Unattached 10:33.17 -  
2. Brown, Matt JR-3 Gwynedd-Mercy 10:37.87 -  
3. Sabol, Christopher FR-1 Misericordia 10:48.98 -  
4. Hawk, Nathan SO-2 Neumann 11:52.90 -  
5. Terracciano, John FR-1 Marywood 12:52.56 -  
4 x 400 Relay Section 1
Pl. Team Athletes Time  
1. DeSales (A) Brown, Ludlow, Brass, Mulatre 3:27.85  
2. Chestnut Hill (A) Floyd-Bennet, Inniss, Boc, Vanterpool 3:29.28  
3. Gwynedd-Mercy (A) Marrow, Forsythe, Irwin, Shaffer 3:30.77  
4. Lincoln (Pa.) (A) Brown, Kinard, Watkins, Royal 3:31.36  
5. Eastern (A) Batykefer, Sainvil, Thomas, Burnside 3:35.73  
6. Misericordia (B) Luzzi, Harth, Buck, Davis 3:36.33  
7. Rutgers-Camden (A) Banks, Masters-Thomas, Meyer, Gilchrist Jr. 3:40.15  
4 x 400 Relay Section 2
Pl. Team Athletes Time  
1. Neumann (A) Norris, Darden, Nichols, Battle 3:33.68  
2. Ursinus (A) Kelly, Lauer, Johnson, Cope 3:37.07  
3. DeSales (B) Cauley, Collins, Snyder, Baylo 3:42.64  
4. Eastern (B) Heerema, Sanders, Gritzer, Thomas 3:43.95  
5. G-Mercy University Alums (A) Geary, Stone, Selke, Pflueger 3:55.32  
6. Chestnut Hill (B) Cotto, Hayes, Martinez, DiCello 3:58.50  
7. Eastern (C) Forino, Garges, Henry, Nguyen 4:07.27  
 
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Turner, Justin   G-Mercy University Alums 2.00m 6' 6.75" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05
P P P P P P O XO XO XO XXX
2. Galloway, Isaiah FR-1 Cheyney 1.95m 6' 4.75" -
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P P P P O P O XXX
3. Joyner, Brandon FR-1 Cheyney 1.90m 6' 2.75" -
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 2.00
P P P P P P O O XXX
4. Jenkins-Powell, Rhashawn FR-1 Lincoln (Pa.) 1.90m 6' 2.75" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95
P P P P P O O XO XXX
5. Olugbenga, Olutobi SO-2 Misericordia 1.90m 6' 2.75" -
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95
P P P P XO XO O XXO XXX
6. Baily, Imir SR-4 Cheyney 1.85m 6' 0.75" -
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
P P P P P O XO XXX
7. Stonier, Justin SO-2 Marywood 1.85m 6' 0.75" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
P P P P XO XXO XXO XXX
8. Gerhart, Jullian   Temple University 1.80m 5' 10.75" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
P P O P P O XXX
9. Brown, Gary JR-3 Cheyney 1.80m 5' 10.75" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
P P P P O O XXX
10. Falcon, Jean JR-3 DeSales 1.80m 5' 10.75" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
P P P P O XO XXX
11. Maley, Kevin FR-1 Gwynedd-Mercy 1.75m 5' 8.75" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80
P P P O O XXX
12. Hackenberg, Tim JR-3 Marywood 1.70m 5' 7" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70 1.75
O XO O O XXX
13. Paul, Isaiah SO-2 Eastern 1.65m 5' 5" -  
 
1.55 1.60 1.65 1.70
P P O XXX
14. Schnovel, Tanner FR-1 Albright 1.55m 5' 1" -  
 
1.55 1.60
XXO XXX
15. Marsh, Matt FR-1 King's (Pa.) 1.55m 5' 1" -  
 
1.55 1.60
XXO XXX
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Lawrence, Brad   Moore Elite Track Club 4.30m 14' 1.25" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04 3.19 3.34 3.49 3.64 3.79 3.94 4.09 4.30 4.55
P P P P P P P P P P P O O XXX
2. Bellott, Seth SR-4 Alvernia 3.79m 12' 5.25" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04 3.19 3.34 3.49 3.64 3.79 3.94
P P P P P P P P P O XXX
3. Marsh, Matt FR-1 King's (Pa.) 3.79m 12' 5.25" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04 3.19 3.34 3.49 3.64 3.79 3.94
P P P P P P P O XO O XXX
4. Murphy, Cullen FR-1 Gwynedd-Mercy 3.49m 11' 5.25" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04 3.19 3.34 3.49 3.64
P P P P P O XO XO XXX
5. Clinchoc, Jeremiah SR-4 Alvernia 3.19m 10' 5.5" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04 3.19 3.34
P P P P P XO XXX
6. Keener, Joshua JR-3 Albright 3.04m 9' 11.75" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04 3.19
P P P P XO XXX
7. Shotto, Tyler SR-4 Marywood 2.89m 9' 5.75" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04
P O O O XXX
8. Hackenberg, Tim JR-3 Marywood 2.89m 9' 5.75" -  
 
2.44 2.59 2.74 2.89 3.04
O O O XO XXX
9. Rountree, Hayden FR-1 Eastern 2.44m 8' 0" -  
 
2.44 2.59
XO XXX
  Stonier, Justin SO-2 Marywood NH NH -  
 
2.44
XXX
Place Name Year Team Metric English Score Wind Heat(Pl)  
1. Thomas, Ta'riq JR-3 Delaware Valley 7.10m 23' 3.5" - 1.7 2(1)  
 
  • 6.82m (0.8)
  • 6.64m (0.7)
  • 6.95m (2.5)
  • FOUL (2.7)
  • 6.78m (1.7)
  • 7.10m (1.7)
2. Paul, Isaiah SO-2 Eastern 6.34m 20' 9.75" - +0.0 2(2)  
 
  • 6.34m (+0.0)
  • 6.28m (+0.0)
  • 6.19m (1.2)
  • 6.15m (0.9)
  • 5.95m (0.4)
  • 6.25m (0.2)
3. McCoy, Joe FR-1 Gwynedd-Mercy 6.28m 20' 7.25" - 1.7 2(3)  
 
  • 6.22m (+0.0)
  • 6.15m (0.4)
  • FOUL (1.0)
  • 6.28m (1.7)
  • 6.16m (1.4)
  • 6.25m (0.2)
4. Hayes, RahSaan FR-1 Chestnut Hill 6.27m 20' 7" - 3.4 2(4)  
 
  • 6.27m (3.4)
  • 5.84m (0.3)
  • 5.88m (1.8)
  • FOUL (0.5)
  • FOUL (0.6)
  • 6.17m (0.6)
5. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 6.20m 20' 4.25" - 2.1 1(1)  
 
  • 6.20m (2.1)
  • 6.00m (2.7)
  • 5.95m (1.9)
  • FOUL (0.3)
  • 5.79m (0.3)
  • 5.52m (0.6)
6. Sullivan, Dejon SO-2 Cheyney 6.13m 20' 1.5" - 1.7 1(2)  
 
  • 6.13m (1.7)
  • FOUL (1.8)
  • FOUL (1.9)
  • 5.50m (1.4)
  • 6.07m (0.4)
  • 5.75m (0.5)
7. Shotto, Tyler SR-4 Marywood 6.11m 20' 0.5" - 1.4 2(5)  
 
  • 5.75m (+0.0)
  • 6.11m (1.4)
  • 5.80m (0.6)
  • 5.92m (+0.0)
  • 5.93m (0.6)
  • 5.86m (+0.0)
8. Petties - Jackson, Juwan JR-3 Misericordia 6.02m 19' 9" - 1.5 2(6)  
 
  • FOUL (1.2)
  • 5.75m (1.2)
  • 6.02m (1.5)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
  • PASS (+0.0)
9. Burlingame, Blake SO-2 Marywood 6.01m 19' 8.75" - 1.3 1(3)  
 
  • 5.68m (1.1)
  • 5.81m (2.9)
  • 6.01m (1.3)
  • FOUL (1.9)
  • 5.99m (1.4)
  • 5.97m (0.3)
10. Falcon, Jean JR-3 DeSales 5.96m 19' 6.75" - 0.3 2(7)  
 
  • 5.96m (0.3)
  • 5.69m (+0.0)
  • 5.87m (2.4)
11. Clark, David FR-1 Neumann 5.93m 19' 5.5" - 1.8 1(4)  
 
  • FOUL (0.7)
  • 5.93m (1.8)
  • FOUL (0.5)
12. Inniss, Tayib FR-1 Chestnut Hill 5.90m 19' 4.25" - 1.9 1(5)  
 
  • 5.46m (0.4)
  • 5.73m (1.3)
  • 5.90m (1.9)
13. Cionci, Nick FR-1 King's (Pa.) 5.71m 18' 9" - +0.0 1(6)  
 
  • 5.71m (+0.0)
  • FOUL (0.6)
  • FOUL (2.7)
14. Oladeji, Teniola SO-2 Eastern 5.53m 18' 1.75" - 2.4 2(8)  
 
  • FOUL (+0.0)
  • 5.53m (2.4)
  • 4.93m (0.8)
15. Pascarella, Matthew SR-4 Immaculata 5.35m 17' 6.75" - 1.8 1(7)  
 
  • 2.80m (2.7)
  • FOUL (0.4)
  • 5.35m (1.8)
Long Jump Flight 1
Pl. Name Year Team Metric English Wind  
1. Ryan, Jake FR-1 Delaware Valley 6.20m 20' 4.25" 2.1  
 
  • 6.20m (2.1)
  • 6.00m (2.7)
  • 5.95m (1.9)
  • FOUL (0.3)
  • 5.79m (0.3)
  • 5.52m (0.6)
2. Sullivan, Dejon SO-2 Cheyney 6.13m 20' 1.5" 1.7  
 
  • 6.13m (1.7)
  • FOUL (1.8)
  • FOUL (1.9)
  • 5.50m (1.4)
  • 6.07m (0.4)
  • 5.75m (0.5)
3. Burlingame, Blake SO-2 Marywood 6.01m 19' 8.75" 1.3  
 
  • 5.68m (1.1)
  • 5.81m (2.9)
  • 6.01m (1.3)
  • FOUL (1.9)
  • 5.99m (1.4)
  • 5.97m (0.3)
4. Clark, David FR-1 Neumann 5.93m 19' 5.5" 1.8  
 
  • FOUL (0.7)
  • 5.93m (1.8)
  • FOUL (0.5)
5. Inniss, Tayib FR-1 Chestnut Hill 5.90m 19' 4.25" 1.9  
 
  • 5.46m (0.4)
  • 5.73m (1.3)
  • 5.90m (1.9)
6. Cionci, Nick FR-1 King's (Pa.) 5.71m 18' 9" +0.0  
 
  • 5.71m (+0.0)
  • FOUL (0.6)
  • FOUL (2.7)
7. Pascarella, Matthew SR-4 Immaculata 5.35m 17' 6.75" 1.8