March 31 - April 1, 2017
|
Eastern Illinois - Charleston, IL
ICON KEY: HCAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lafond, Dylan SR-4 Illinois 3:54.50 10
2. Hartman, Alec   UNA 3:54.70 -
3. Bruno, Alexander SO-2 Valparaiso 3:55.30 8
4. Lee, Garrett JR-3 Illinois 3:56.00 6
5. Selner, Brady SR-4 Grand Valley St. 3:56.80 -
6. Kramer, Blake SO-2 Indiana State 3:58.30 5
7. Prescott, Robby FR-1 Eastern Illinois 3:58.46 4
8. Abfall, Caleb SR-4 Wis.-Milwaukee 3:58.52 3
9. Foor, Myles JR-3 Eastern Illinois 3:59.07 2
10. McMillan, Terry SO-2 Wis.-Milwaukee 3:59.21 1
11. Bianchina, Michael JR-3 Bradley 4:00.30 -
12. Hoffmeyer, Torben SR-4 Grand Valley St. 4:00.50 -
13. Brennan, Tom SO-2 Illinois-Chicago 4:00.91 -
14. Yunk, Tyler SR-4 Eastern Illinois 4:01.34 -
15. Zibricky, Ben JR-3 Valparaiso 4:01.64 -
16. Freeland, Sandy FR-1 Bradley 4:02.90 -
17. Menard, Paxson SR-4 Eastern Illinois 4:03.30 -
18. Divan, Brandon   UNA 4:04.23 -
19. Saavedra, Walmer SO-2 Illinois-Chicago 4:04.24 -
20. McElroy, Timee SR-4 Millikin 4:04.31 -
21. Mest, Michael SR-4 Eastern Illinois 4:04.67 -
22. Paikowski, Vince SR-4 Wis.-Milwaukee 4:04.97 -
23. Kaiser, Grant JR-3 Western Illinois 4:05.43 -
24. Porter, Nick FR-1 Bradley 4:05.60 -
25. Lay, Tyler FR-1 Eastern Illinois 4:05.91 -
26. Orlow, Chris   UNA 4:06.05 -
27. Bentz, Isaac FR-1 Indiana State 4:06.20 -
28. Miller, Garrett SR-4 Wis.-Milwaukee 4:06.30 -
29. Collins, Kyle   Indiana State University 4:07.54 -
30. LaFayette, J.D.   UNA 4:07.74 -
31. Burbano, Marcelo JR-3 Illinois State 4:07.90 -
32. Bajema, Jeff SR-4 Illinois State 4:08.20 -
33. Cousins, Seth FR-1 Indiana State 4:09.52 -
34. Schroer, Luke SO-2 Illinois 4:09.60 -
34. Jones, David   Grand Valley St. 4:09.60 -
36. Dearing, Walt JR-3 Rose-Hulman 4:09.82 -
37. Deamantopulos, Mitchael SO-2 Illinois-Chicago 4:10.47 -
38. Bennett, Daniel JR-3 Olivet Nazarene 4:11.98 -
39. Bedaso, Wayu SO-2 Wis.-Milwaukee 4:13.82 -
40. Elmer, Blake JR-3 Olivet Nazarene 4:13.84 -
41. Earp, Austin FR-1 Eastern Illinois 4:16.19 -
42. Rosendo, Raul   UNA 4:16.99 -
43. Hunt, Brady SR-4 Western Illinois 4:18.19 -
44. Thompsen, Corey JR-3 Western Illinois 4:20.54 -
45. Anderson, Wylie   UNA 4:21.13 -
46. McGuire, Thomas SO-2 Olivet Nazarene 4:22.94 -
47. Keen, Tyler SR-4 Eastern Illinois 4:23.41 -
48. Frank, Alexander FR-1 Olivet Nazarene 4:24.39 -
49. Podunajec, Zach   Lincoln College 4:43.11 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lafond, Dylan SR-4 Illinois 3:54.50 10
2. Hartman, Alec   UNA 3:54.70 -
3. Bruno, Alexander SO-2 Valparaiso 3:55.30 8
4. Lee, Garrett JR-3 Illinois 3:56.00 6
5. Selner, Brady SR-4 Grand Valley St. 3:56.80 -
6. Kramer, Blake SO-2 Indiana State 3:58.30 5
7. Abfall, Caleb SR-4 Wis.-Milwaukee 3:58.52 3
8. Bianchina, Michael JR-3 Bradley 4:00.30 -
9. Hoffmeyer, Torben SR-4 Grand Valley St. 4:00.50 -
10. Freeland, Sandy FR-1 Bradley 4:02.90 -
11. Divan, Brandon   UNA 4:04.23 -
12. Porter, Nick FR-1 Bradley 4:05.60 -
13. Bentz, Isaac FR-1 Indiana State 4:06.20 -
14. Miller, Garrett SR-4 Wis.-Milwaukee 4:06.30 -
15. Burbano, Marcelo JR-3 Illinois State 4:07.90 -
16. Bajema, Jeff SR-4 Illinois State 4:08.20 -
17. Schroer, Luke SO-2 Illinois 4:09.60 -
18. Jones, David   Grand Valley St. 4:09.60 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Prescott, Robby FR-1 Eastern Illinois 3:58.46 4
2. Foor, Myles JR-3 Eastern Illinois 3:59.07 2
3. McMillan, Terry SO-2 Wis.-Milwaukee 3:59.21 1
4. Brennan, Tom SO-2 Illinois-Chicago 4:00.91 -
5. Yunk, Tyler SR-4 Eastern Illinois 4:01.34 -
6. Zibricky, Ben JR-3 Valparaiso 4:01.64 -
7. Menard, Paxson SR-4 Eastern Illinois 4:03.30 -
8. Saavedra, Walmer SO-2 Illinois-Chicago 4:04.24 -
9. McElroy, Timee SR-4 Millikin 4:04.31 -
10. Mest, Michael SR-4 Eastern Illinois 4:04.67 -
11. Kaiser, Grant JR-3 Western Illinois 4:05.43 -
12. Collins, Kyle   Indiana State University 4:07.54 -
13. LaFayette, J.D.   UNA 4:07.74 -
14. Cousins, Seth FR-1 Indiana State 4:09.52 -
15. Bedaso, Wayu SO-2 Wis.-Milwaukee 4:13.82 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Paikowski, Vince SR-4 Wis.-Milwaukee 4:04.97 -
2. Lay, Tyler FR-1 Eastern Illinois 4:05.91 -
3. Orlow, Chris   UNA 4:06.05 -
4. Dearing, Walt JR-3 Rose-Hulman 4:09.82 -
5. Deamantopulos, Mitchael SO-2 Illinois-Chicago 4:10.47 -
6. Bennett, Daniel JR-3 Olivet Nazarene 4:11.98 -
7. Elmer, Blake JR-3 Olivet Nazarene 4:13.84 -
8. Earp, Austin FR-1 Eastern Illinois 4:16.19 -
9. Rosendo, Raul   UNA 4:16.99 -
10. Hunt, Brady SR-4 Western Illinois 4:18.19 -
11. Thompsen, Corey JR-3 Western Illinois 4:20.54 -
12. Anderson, Wylie   UNA 4:21.13 -
13. McGuire, Thomas SO-2 Olivet Nazarene 4:22.94 -
14. Keen, Tyler SR-4 Eastern Illinois 4:23.41 -
15. Frank, Alexander FR-1 Olivet Nazarene 4:24.39 -
16. Podunajec, Zach   Lincoln College 4:43.11 -