April 21-22, 2017
|
Georgia Tech-George C. Griffin Track - Atlanta, GA
ICON KEY: NEICAAA IC4A/ECAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mullett, Rob   Atlanta Track Club 3:45.82
2. Bartlett, Avery SO-2 Georgia Tech 3:46.87
3. Stahl, Tyler JR-3 North Florida 3:48.28
4. Pittman, Frank FR-1 Georgia Tech 3:50.34
5. Grady, Alex JR-3 Georgia Tech 3:51.70
6. Bowles, Christian SO-2 Georgia Tech 3:52.08
7. Solomon, Nahom JR-3 Georgia Tech 3:52.21
8. Rosa, Jim   Atlanta Track Club 3:52.40
9. Dwyer, James   Atlanta Track Club 3:52.72
10. Munns, Matthew JR-3 Georgia Tech 3:52.86
11. Jones, Dorian SO-2 USC Upstate 3:53.08
12. Burke, Sean FR-1 Boston College 3:53.86
13. Hazel, Mason JR-3 Anderson (S.C.) 3:55.81
14. Shaw, Tanner JR-3 Georgia Tech 3:55.99
15. Slann, Jacob Sophomore Unattached 3:56.44
16. Bordoni, Jack SR-4 Georgia Tech 3:56.62
17. Routh, Josh FR-1 East Tenn. St. 3:56.65
18. Gildard, James Freshman Unattached 3:57.69
19. Matson, Andrew FR-1 Georgia Tech 3:58.13
20. McCoy, Eamon FR-1 Georgia Tech 3:58.74
21. Ayers, Andrew SO-2 Lipscomb 3:59.37
22. Boerma, Ben SR-4 Anderson (S.C.) 3:59.99
23. Osipow, Ben SO-2 Boston College 4:00.58
24. Israel, Zach FR-1 Lipscomb 4:00.99
25. Curtis, James SR-4 Jackson State 4:03.13
26. Willis, Andrew SO-2 Boston College 4:03.20
27. Hans , Michael Freshman Unattached 4:03.48
28. Shaughnessy, Danny   Unattached 4:03.51
29. Bradley, Jack Freshman Unattached 4:03.80
30. Meade, Preston Sophomore Unattached 4:04.25
31. Stockwell, Davis Freshman Unattached 4:04.49
32. Ocampo, Psalm SO-2 Lipscomb 4:04.70
33. Plunkett, Daniel JR-3 SE Missouri 4:05.61
34. Nail, Parker Freshman Unattached 4:06.27
35. Fazili, Waqqas SO-2 Vanderbilt 4:07.43
36. Scanlon, Ryan FR-1 Boston College 4:07.96
37. Green, John FR-1 Lipscomb 4:09.50
38. Nix, Witt SR-4 Georgia Tech 4:10.99
39. Beiler, Brody FR-1 Lipscomb 4:12.01
  Kent, Andrew   Unattached DNF
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mullett, Rob   Atlanta Track Club 3:45.82
2. Bartlett, Avery SO-2 Georgia Tech 3:46.87
3. Stahl, Tyler JR-3 North Florida 3:48.28
4. Pittman, Frank FR-1 Georgia Tech 3:50.34
5. Grady, Alex JR-3 Georgia Tech 3:51.70
6. Bowles, Christian SO-2 Georgia Tech 3:52.08
7. Solomon, Nahom JR-3 Georgia Tech 3:52.21
8. Munns, Matthew JR-3 Georgia Tech 3:52.86
9. Jones, Dorian SO-2 USC Upstate 3:53.08
10. Burke, Sean FR-1 Boston College 3:53.86
11. Matson, Andrew FR-1 Georgia Tech 3:58.13
12. McCoy, Eamon FR-1 Georgia Tech 3:58.74
  Kent, Andrew   Unattached DNF
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rosa, Jim   Atlanta Track Club 3:52.40
2. Dwyer, James   Atlanta Track Club 3:52.72
3. Hazel, Mason JR-3 Anderson (S.C.) 3:55.81
4. Shaw, Tanner JR-3 Georgia Tech 3:55.99
5. Slann, Jacob Sophomore Unattached 3:56.44
6. Bordoni, Jack SR-4 Georgia Tech 3:56.62
7. Routh, Josh FR-1 East Tenn. St. 3:56.65
8. Gildard, James Freshman Unattached 3:57.69
9. Ayers, Andrew SO-2 Lipscomb 3:59.37
10. Osipow, Ben SO-2 Boston College 4:00.58
11. Willis, Andrew SO-2 Boston College 4:03.20
12. Shaughnessy, Danny   Unattached 4:03.51
13. Stockwell, Davis Freshman Unattached 4:04.49
14. Ocampo, Psalm SO-2 Lipscomb 4:04.70
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boerma, Ben SR-4 Anderson (S.C.) 3:59.99
2. Israel, Zach FR-1 Lipscomb 4:00.99
3. Curtis, James SR-4 Jackson State 4:03.13
4. Hans , Michael Freshman Unattached 4:03.48
5. Bradley, Jack Freshman Unattached 4:03.80
6. Meade, Preston Sophomore Unattached 4:04.25
7. Plunkett, Daniel JR-3 SE Missouri 4:05.61
8. Nail, Parker Freshman Unattached 4:06.27
9. Fazili, Waqqas SO-2 Vanderbilt 4:07.43
10. Scanlon, Ryan FR-1 Boston College 4:07.96
11. Green, John FR-1 Lipscomb 4:09.50
12. Nix, Witt SR-4 Georgia Tech 4:10.99
13. Beiler, Brody FR-1 Lipscomb 4:12.01