April 28-29, 2017
|
Rose-Hulman - Terre Haute, IN
ICON KEY: HCAC

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wappes, Hannah FR-1 Manchester 2:19.84 10
2. Ferrell, Brittany SR-4 Hanover 2:21.56 8
3. Boxeth, Anne SO-2 Rose-Hulman 2:25.74 6
4. Wilkins, Rachel SO-2 Earlham 2:27.03 5
5. Morozin, Kally SO-2 Rose-Hulman 2:28.77 4
6. Hawkins, Abby SO-2 Rose-Hulman 2:29.53 3
7. King, Ashley JR-3 Anderson (Ind.) 2:33.19 2
8. Hamilton, Morgan SO-2 Hanover 2:39.25 1

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wappes, Hannah FR-1 Manchester 2:21.07
2. Boxeth, Anne SO-2 Rose-Hulman 2:27.85
3. Ferrell, Brittany SR-4 Hanover 2:28.96
4. Wilkins, Rachel SO-2 Earlham 2:23.01
5. King, Ashley JR-3 Anderson (Ind.) 2:29.31
6. Morozin, Kally SO-2 Rose-Hulman 2:30.90
7. Hamilton, Morgan SO-2 Hanover 2:25.32
8. Hawkins, Abby SO-2 Rose-Hulman 2:25.57
9. Hauke, Alissa JR-3 Bluffton 2:34.73
10. Zigan, Haylee FR-1 Bluffton 2:35.64
11. Roth, Emma FR-1 Mount St. Joseph 2:35.70
12. Callens, Jayla FR-1 Franklin 2:39.09
13. Spencer, Grace FR-1 Manchester 2:43.92
14. Harrell, Shelby JR-3 Manchester 2:44.95
15. Spaniolo, Brianna SO-2 Franklin 2:45.70
16. Nelsonwood, Jemayla FR-1 Earlham 2:49.20
17. West, Morgan FR-1 Hanover 2:53.27
18. Balch, Eliza JR-3 Earlham 2:54.53
19. Textor, Aaron JR-3 Defiance 2:56.35
20. Aurand, Taylor SO-2 Bluffton 2:58.05
21. Fayyaz, Shabnam FR-1 Earlham 3:00.86
22. McBride, Jamie JR-3 Manchester 3:14.68
800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ferrell, Brittany SR-4 Hanover 2:28.96
2. Morozin, Kally SO-2 Rose-Hulman 2:30.90
3. Zigan, Haylee FR-1 Bluffton 2:35.64
4. Roth, Emma FR-1 Mount St. Joseph 2:35.70
5. Spencer, Grace FR-1 Manchester 2:43.92
6. Balch, Eliza JR-3 Earlham 2:54.53
7. Fayyaz, Shabnam FR-1 Earlham 3:00.86
800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wappes, Hannah FR-1 Manchester 2:21.07
2. Wilkins, Rachel SO-2 Earlham 2:23.01
3. Hamilton, Morgan SO-2 Hanover 2:25.32
4. Hawkins, Abby SO-2 Rose-Hulman 2:25.57
5. Harrell, Shelby JR-3 Manchester 2:44.95
6. Aurand, Taylor SO-2 Bluffton 2:58.05
7. McBride, Jamie JR-3 Manchester 3:14.68
800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boxeth, Anne SO-2 Rose-Hulman 2:27.85
2. King, Ashley JR-3 Anderson (Ind.) 2:29.31
3. Hauke, Alissa JR-3 Bluffton 2:34.73
4. Callens, Jayla FR-1 Franklin 2:39.09
5. Spaniolo, Brianna SO-2 Franklin 2:45.70
6. Nelsonwood, Jemayla FR-1 Earlham 2:49.20
7. West, Morgan FR-1 Hanover 2:53.27
8. Textor, Aaron JR-3 Defiance 2:56.35