April 8, 2017
|
Wisconsin - Madison, WI
ICON KEY: MIAC WIAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cook-Gallardo, Donson JR-3 Carleton 3:53.37 10
2. Coffey, Joe SR-4 St. Olaf 3:54.46 8
3. Cooper, Matt SR-4 Wis.-Eau Claire 3:54.73 6
4. Reel, Seth SR-4 Winona State 3:55.86 5
5. Bjork, Sean SR-4 St. Olaf 3:56.55 4
6. Eggers, Jacob SR-4 St. Olaf 3:56.78 3
7. Hinz, Sam SO-2 Wis.-La Crosse 3:56.85 2
8. Zajkowski, Austin SR-4 Wis.-La Crosse 3:57.90 1
9. Shoemaker-Allen, Zach SO-2 Wis.-La Crosse 3:59.55 -
10. Lee, Zach SO-2 Wis.-Platteville 3:59.92 -
11. Henschel, Jack FR-1 St. Olaf 4:00.21 -
12. Paucek, Brendon JR-3 Wis.-Eau Claire 4:00.32 -
13. Ketola, Keith JR-3 St. Olaf 4:00.43 -
14. Rosenberg, Michael SR-4 Wis.-La Crosse 4:00.48 -
15. Moser, Bennet SR-4 Wartburg 4:00.61 -
16. Graham, Ryan SR-4 Wis.-Eau Claire 4:01.05 -
17. Harvey, Nick FR-1 Augustana (Ill.) 4:01.80 -
18. Roberts, Casey SO-2 Wartburg 4:02.17 -
19. Schaeder, Joshua FR-1 Wis.-La Crosse 4:02.32 -
20. Johnson, Mitchell JR-3 Augustana (Ill.) 4:02.36 -
21. VanRyzin, Calvin SR-4 Wis.-Stevens Point 4:03.29 -
22. Kaczinski, Eli JR-3 Wartburg 4:03.32 -
23. Stelmasek, Matt FR-1 Wis.-Stevens Point 4:03.35 -
24. Maegaard, Mitchell SO-2 Wis.-La Crosse 4:06.77 -
25. Appleton, Caleb FR-1 Wartburg 4:08.31 -
26. Van Grinsven, Joe SO-2 Wis.-Stout 4:09.78 -
27. Nemec, Benjamin JR-3 Wis.-Platteville 4:10.51 -
28. Lavelle, Stephen SR-4 Augustana (Ill.) 4:10.78 -
29. Zdroik, Bailey FR-1 Wis.-La Crosse 4:11.31 -
30. Schimmel, Steven SR-4 Wis.-Eau Claire 4:11.51 -
31. Lehn, Calvin SR-4 St. Olaf 4:11.97 -
32. Edstrom, Walter SR-4 Carleton 4:12.28 -
33. Rhode, Benjamin JR-3 Wis.-Platteville 4:12.65 -
34. O'Neil, Ryan SO-2 Wis.-La Crosse 4:12.94 -
35. Ellefson, Tyler FR-1 Wis.-Stout 4:13.59 -
36. Leinbach, Zachary FR-1 Wis.-La Crosse 4:13.66 -
37. Winn, Alex FR-1 Wis.-Eau Claire 4:14.16 -
38. Schrupp, Matt JR-3 Wis.-Eau Claire 4:14.78 -
39. Tyler, Dane JR-3 Wis.-Stevens Point 4:15.06 -
40. Aarness, Tayler JR-3 St. Olaf 4:15.18 -
41. Zolondek, Nick FR-1 Wis.-Stout 4:15.50 -
42. Webster, Nate SR-4 St. Olaf 4:15.75 -
43. Sapp, Conor FR-1 Wartburg 4:15.87 -
44. Dodge, Tris SO-2 Carleton 4:16.39 -
45. Claus, Kevin JR-3 Augustana (Ill.) 4:16.42 -
46. Rudberg, Andy JR-3 St. Olaf 4:16.46 -
47. Meikle, Cameron FR-1 Carleton 4:16.50 -
48. Sokolowski, Nick JR-3 St. Olaf 4:16.85 -
49. Dorn, Nathan FR-1 Wis.-Stevens Point 4:17.12 -
50. Johnson, Braydon SO-2 Wis.-River Falls 4:17.26 -
51. Simon, Jackson FR-1 St. Olaf 4:17.39 -
52. Schnetzer, Colton SR-4 Wartburg 4:17.78 -
53. Nakajima, Hiroshi JR-3 Carleton 4:18.04 -
54. Muffler, Mitchell JR-3 Wis.-Platteville 4:18.06 -
55. McMichael, Sam SO-2 Wartburg 4:18.10 -
56. Klokow, Zach SO-2 Wis.-Platteville 4:18.21 -
57. Ruvkun, Andrew JR-3 Carleton 4:18.47 -
58. Pedersen, Neil SR-4 Wis.-Stevens Point 4:18.68 -
59. Borash, Ben FR-1 Saint Mary's (Minn.) 4:18.87 -
60. Read, Kyle SR-4 Wartburg 4:18.96 -
61. Buchmeier, Dan JR-3 St. Olaf 4:19.07 -
62. Wawrzyniakowski, Zach SR-4 Wis.-Eau Claire 4:19.14 -
63. Frank, Jesse SO-2 Winona State 4:19.35 -
64. Ilyushev, Alex FR-1 Wis.-Stout 4:20.43 -
65. Wendt, Nate SR-4 Augustana (Ill.) 4:20.46 -
66. Lerdall, Thomas SO-2 St. Olaf 4:21.62 -
67. Bakken, Eric JR-3 St. Olaf 4:22.16 -
68. Wallenkamp, Nolan SO-2 Wis.-Platteville 4:22.26 -
69. Couser, Chad FR-1 Wis.-Eau Claire 4:23.27 -
70. Plumb, Andrew SO-2 St. Olaf 4:23.52 -
71. Johnson, Devin FR-1 Wis.-Platteville 4:24.97 -
72. Bransky, Jacob FR-1 Carleton 4:25.31 -
73. Seichter, Sean SO-2 Wis.-River Falls 4:25.95 -
74. O'Malley, Getahun FR-1 Wis.-River Falls 4:26.08 -
75. Schulz, Mark SO-2 Wartburg 4:26.52 -
76. Teresi, Joseph JR-3 Augustana (Ill.) 4:27.38 -
77. DeBlieck, Derek JR-3 St. Olaf 4:28.07 -
78. Lee, Zach JR-3 St. Olaf 4:28.62 -
79. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 4:29.10 -
80. Schmitz, Mark JR-3 Wis.-Platteville 4:29.75 -
81. Zakrzewski, Garett FR-1 Winona State 4:30.14 -
82. Schold, Chris FR-1 St. Olaf 4:30.56 -
83. Ellenberger, David JR-3 St. Olaf 4:30.57 -
84. Chmelik, Joey JR-3 St. Olaf 4:30.70 -
85. Johansen, Syver JR-3 St. Olaf 4:31.10 -
86. Bennis, Tristan JR-3 Augustana (Ill.) 4:32.05 -
87. Fuentes, Jon FR-1 Wartburg 4:32.12 -
88. Schneider, Alex SO-2 Carleton 4:33.34 -
89. Dea, Nick SO-2 St. Olaf 4:33.54 -
90. Hay, Lars FR-1 Wis.-Platteville 4:34.46 -
91. Schwechler, Reid SO-2 Wis.-River Falls 4:35.17 -
92. Hoffert, Michael JR-3 Carleton 4:35.41 -
93. Morgan, Sawyer FR-1 St. Scholastica 4:35.79 -
94. Hemmelman, Ethan JR-3 Winona State 4:36.12 -
95. Aehl, Peter FR-1 St. Olaf 4:36.89 -
96. Moga, Sherman SR-4 Saint Mary's (Minn.) 4:37.31 -
97. Jaeschke, Karl JR-3 Wartburg 4:41.97 -
98. Galligan, Ian FR-1 Crown 4:42.25 -
99. Lovrien, James SR-4 St. Scholastica 4:42.79 -
100. Arens, Chase SO-2 Wis.-River Falls 4:43.85 -
101. Sauerberg, Nathaniel FR-1 Carleton 4:43.99 -
102. Doege, Michel FR-1 St. Scholastica 4:44.10 -
103. Hershewe, Edward FR-1 Carleton 4:53.42 -
104. Saxton, Brent JR-3 St. Olaf 4:56.64 -
105. Barnes, Brayden FR-1 Wis.-River Falls 4:59.50 -
106. Elmhorst, Michael JR-3 Crown 5:12.55 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cook-Gallardo, Donson JR-3 Carleton 3:53.37 10
2. Coffey, Joe SR-4 St. Olaf 3:54.46 8
3. Cooper, Matt SR-4 Wis.-Eau Claire 3:54.73 6
4. Reel, Seth SR-4 Winona State 3:55.86 5
5. Bjork, Sean SR-4 St. Olaf 3:56.55 4
6. Eggers, Jacob SR-4 St. Olaf 3:56.78 3
7. Hinz, Sam SO-2 Wis.-La Crosse 3:56.85 2
8. Rosenberg, Michael SR-4 Wis.-La Crosse 4:00.48 -
9. Moser, Bennet SR-4 Wartburg 4:00.61 -
10. Graham, Ryan SR-4 Wis.-Eau Claire 4:01.05 -
11. Schaeder, Joshua FR-1 Wis.-La Crosse 4:02.32 -
12. Johnson, Mitchell JR-3 Augustana (Ill.) 4:02.36 -
13. VanRyzin, Calvin SR-4 Wis.-Stevens Point 4:03.29 -
14. Tyler, Dane JR-3 Wis.-Stevens Point 4:15.06 -
15. Pedersen, Neil SR-4 Wis.-Stevens Point 4:18.68 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zajkowski, Austin SR-4 Wis.-La Crosse 3:57.90 1
2. Shoemaker-Allen, Zach SO-2 Wis.-La Crosse 3:59.55 -
3. Lee, Zach SO-2 Wis.-Platteville 3:59.92 -
4. Henschel, Jack FR-1 St. Olaf 4:00.21 -
5. Paucek, Brendon JR-3 Wis.-Eau Claire 4:00.32 -
6. Ketola, Keith JR-3 St. Olaf 4:00.43 -
7. Harvey, Nick FR-1 Augustana (Ill.) 4:01.80 -
8. Roberts, Casey SO-2 Wartburg 4:02.17 -
9. Kaczinski, Eli JR-3 Wartburg 4:03.32 -
10. Stelmasek, Matt FR-1 Wis.-Stevens Point 4:03.35 -
11. Maegaard, Mitchell SO-2 Wis.-La Crosse 4:06.77 -
12. Lavelle, Stephen SR-4 Augustana (Ill.) 4:10.78 -
13. Wendt, Nate SR-4 Augustana (Ill.) 4:20.46 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Appleton, Caleb FR-1 Wartburg 4:08.31 -
2. Nemec, Benjamin JR-3 Wis.-Platteville 4:10.51 -
3. Schimmel, Steven SR-4 Wis.-Eau Claire 4:11.51 -
4. Lehn, Calvin SR-4 St. Olaf 4:11.97 -
5. Edstrom, Walter SR-4 Carleton 4:12.28 -
6. Rhode, Benjamin JR-3 Wis.-Platteville 4:12.65 -
7. O'Neil, Ryan SO-2 Wis.-La Crosse 4:12.94 -
8. Leinbach, Zachary FR-1 Wis.-La Crosse 4:13.66 -
9. Schrupp, Matt JR-3 Wis.-Eau Claire 4:14.78 -
10. Aarness, Tayler JR-3 St. Olaf 4:15.18 -
11. Zolondek, Nick FR-1 Wis.-Stout 4:15.50 -
12. Webster, Nate SR-4 St. Olaf 4:15.75 -
13. Claus, Kevin JR-3 Augustana (Ill.) 4:16.42 -
14. Dorn, Nathan FR-1 Wis.-Stevens Point 4:17.12 -
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Van Grinsven, Joe SO-2 Wis.-Stout 4:09.78 -
2. Zdroik, Bailey FR-1 Wis.-La Crosse 4:11.31 -
3. Winn, Alex FR-1 Wis.-Eau Claire 4:14.16 -
4. Dodge, Tris SO-2 Carleton 4:16.39 -
5. Rudberg, Andy JR-3 St. Olaf 4:16.46 -
6. Meikle, Cameron FR-1 Carleton 4:16.50 -
7. Sokolowski, Nick JR-3 St. Olaf 4:16.85 -
8. Johnson, Braydon SO-2 Wis.-River Falls 4:17.26 -
9. Simon, Jackson FR-1 St. Olaf 4:17.39 -
10. Nakajima, Hiroshi JR-3 Carleton 4:18.04 -
11. Wawrzyniakowski, Zach SR-4 Wis.-Eau Claire 4:19.14 -
12. Lerdall, Thomas SO-2 St. Olaf 4:21.62 -
13. Bakken, Eric JR-3 St. Olaf 4:22.16 -
14. Wallenkamp, Nolan SO-2 Wis.-Platteville 4:22.26 -
15. Teresi, Joseph JR-3 Augustana (Ill.) 4:27.38 -
16. Ellenberger, David JR-3 St. Olaf 4:30.57 -
17. Bennis, Tristan JR-3 Augustana (Ill.) 4:32.05 -
1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Ellefson, Tyler FR-1 Wis.-Stout 4:13.59 -
2. Sapp, Conor FR-1 Wartburg 4:15.87 -
3. Schnetzer, Colton SR-4 Wartburg 4:17.78 -
4. McMichael, Sam SO-2 Wartburg 4:18.10 -
5. Klokow, Zach SO-2 Wis.-Platteville 4:18.21 -
6. Ruvkun, Andrew JR-3 Carleton 4:18.47 -
7. Read, Kyle SR-4 Wartburg 4:18.96 -
8. Buchmeier, Dan JR-3 St. Olaf 4:19.07 -
9. Ilyushev, Alex FR-1 Wis.-Stout 4:20.43 -
10. Couser, Chad FR-1 Wis.-Eau Claire 4:23.27 -
11. Plumb, Andrew SO-2 St. Olaf 4:23.52 -
12. Johnson, Devin FR-1 Wis.-Platteville 4:24.97 -
13. Bransky, Jacob FR-1 Carleton 4:25.31 -
14. Schulz, Mark SO-2 Wartburg 4:26.52 -
15. Schmitz, Mark JR-3 Wis.-Platteville 4:29.75 -
16. Schold, Chris FR-1 St. Olaf 4:30.56 -
1500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Muffler, Mitchell JR-3 Wis.-Platteville 4:18.06 -
2. Borash, Ben FR-1 Saint Mary's (Minn.) 4:18.87 -
3. Frank, Jesse SO-2 Winona State 4:19.35 -
4. Seichter, Sean SO-2 Wis.-River Falls 4:25.95 -
5. DeBlieck, Derek JR-3 St. Olaf 4:28.07 -
6. Lee, Zach JR-3 St. Olaf 4:28.62 -
7. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 4:29.10 -
8. Zakrzewski, Garett FR-1 Winona State 4:30.14 -
9. Chmelik, Joey JR-3 St. Olaf 4:30.70 -
10. Johansen, Syver JR-3 St. Olaf 4:31.10 -
11. Schwechler, Reid SO-2 Wis.-River Falls 4:35.17 -
12. Aehl, Peter FR-1 St. Olaf 4:36.89 -
13. Moga, Sherman SR-4 Saint Mary's (Minn.) 4:37.31 -
14. Lovrien, James SR-4 St. Scholastica 4:42.79 -
15. Sauerberg, Nathaniel FR-1 Carleton 4:43.99 -
1500 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. O'Malley, Getahun FR-1 Wis.-River Falls 4:26.08 -
2. Fuentes, Jon FR-1 Wartburg 4:32.12 -
3. Schneider, Alex SO-2 Carleton 4:33.34 -
4. Dea, Nick SO-2 St. Olaf 4:33.54 -
5. Hay, Lars FR-1 Wis.-Platteville 4:34.46 -
6. Hoffert, Michael JR-3 Carleton 4:35.41 -
7. Morgan, Sawyer FR-1 St. Scholastica 4:35.79 -
8. Hemmelman, Ethan JR-3 Winona State 4:36.12 -
9. Jaeschke, Karl JR-3 Wartburg 4:41.97 -
10. Galligan, Ian FR-1 Crown 4:42.25 -
11. Arens, Chase SO-2 Wis.-River Falls 4:43.85 -
12. Doege, Michel FR-1 St. Scholastica 4:44.10 -
13. Hershewe, Edward FR-1 Carleton 4:53.42 -
14. Saxton, Brent JR-3 St. Olaf 4:56.64 -
15. Barnes, Brayden FR-1 Wis.-River Falls 4:59.50 -
16. Elmhorst, Michael JR-3 Crown 5:12.55 -