April 8-9, 2017
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN
ICON KEY: MIAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Goemann, Hannah SR-4 Minnesota-Morris 4:44.18 10
2. Casarrubias, Victoria FR-1 Macalester 4:53.83 8
3. Weber, Emma SR-4 St. Benedict 4:54.23 6
4. Novak-Klug, Sadie JR-3 Gustavus Adolphus 5:03.47 4
5. Byrd, Emily FR-1 Michigan Tech 5:05.52 2
6. Novak, Katherine SO-2 Minnesota-Morris 5:06.54 1
7. Vigil, Emily SO-2 Michigan Tech 5:06.62 -
8. Schnabel, Abigail SO-2 Gustavus Adolphus 5:09.42 -
9. Manzano, Julia FR-1 Michigan Tech 5:10.16 -
10. Nash, Alyssa JR-3 Hamline 5:12.86 -
11. Miles, Kathleen SO-2 Hamline 5:13.32 -
12. Borgmeier, Abigail SO-2 St. Benedict 5:14.49 -
13. Anderson, Haley FR-1 Gustavus Adolphus 5:15.50 -
14. Ahlstrom, Leighlin FR-1 St. Catherine 5:17.86 -
15. Segura, Kelly SO-2 Bethel (Minn.) 5:19.90 -
16. Bailly, Laura   5:20.76 -
17. Perri, Michelle JR-3 St. Catherine 5:23.64 -
18. Kiolbasa, Emily SR-4 St. Benedict 5:25.23 -
19. Michelson, Katherine FR-1 Bethel (Minn.) 5:26.65 -
20. Porter, Kyla SO-2 St. Benedict 5:29.58 -
21. Brine-Doyle, Jackie SO-2 St. Catherine 5:29.71 -
22. Lawrence, Montana FR-1 Minnesota-Morris 5:33.77 -
23. Flores, Ashley FR-1 St. Benedict 5:36.06 -
24. Pape, Anna JR-3 Bethel (Minn.) 5:38.37 -
25. Van Loh, McKenzie JR-3 Bethel (Minn.) 5:39.10 -
26. Austin, Jane SR-4 Bemidji State 5:42.38 -
27. Jackson, Robin SO-2 Michigan Tech 5:45.28 -
28. Oliphant, Jordah FR-1 Concordia-Moorhead 5:46.71 -
29. Huju, Autumn SO-2 Bemidji State 5:48.08 -
30. Witmer, Sam SO-2 St. Catherine 5:48.62 -
31. Hallgren, Kiley JR-3 Minnesota-Morris 5:49.76 -
32. Hedberg, Gabriella SO-2 Minnesota-Morris 5:55.13 -
33. Anderson, Courtney SO-2 Bemidji State 5:57.68 -
34. Hennagir, Hollie FR-1 St. Benedict 6:19.30 -
35. Schlegel, Chelsea JR-3 Minnesota-Morris 6:52.02 -
36. Menze, Kelsey SO-2 Minnesota-Morris 6:56.59 -
  Kyllonen, Daniella FR-1 Michigan Tech NT -
  Winter, Tierney FR-1 Gustavus Adolphus NT -
  Hayden, Bernadette FR-1 Hamline NT -
  Anderson, Amanda JR-3 Bemidji State NT -
  Mueller, Elena FR-1 Martin Luther NT -
  Hauf, Erica JR-3 Concordia-Moorhead NT -
  Narloch, Natalie   Bethel (Minn.) NT -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Goemann, Hannah SR-4 Minnesota-Morris 4:44.18 10
2. Casarrubias, Victoria FR-1 Macalester 4:53.83 8
3. Weber, Emma SR-4 St. Benedict 4:54.23 6
4. Novak-Klug, Sadie JR-3 Gustavus Adolphus 5:03.47 4
5. Byrd, Emily FR-1 Michigan Tech 5:05.52 2
6. Novak, Katherine SO-2 Minnesota-Morris 5:06.54 1
7. Vigil, Emily SO-2 Michigan Tech 5:06.62 -
8. Schnabel, Abigail SO-2 Gustavus Adolphus 5:09.42 -
9. Manzano, Julia FR-1 Michigan Tech 5:10.16 -
10. Nash, Alyssa JR-3 Hamline 5:12.86 -
11. Miles, Kathleen SO-2 Hamline 5:13.32 -
12. Borgmeier, Abigail SO-2 St. Benedict 5:14.49 -
  Kyllonen, Daniella FR-1 Michigan Tech NT -
  Winter, Tierney FR-1 Gustavus Adolphus NT -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Anderson, Haley FR-1 Gustavus Adolphus 5:15.50 -
2. Ahlstrom, Leighlin FR-1 St. Catherine 5:17.86 -
3. Segura, Kelly SO-2 Bethel (Minn.) 5:19.90 -
4. Perri, Michelle JR-3 St. Catherine 5:23.64 -
5. Kiolbasa, Emily SR-4 St. Benedict 5:25.23 -
6. Michelson, Katherine FR-1 Bethel (Minn.) 5:26.65 -
7. Porter, Kyla SO-2 St. Benedict 5:29.58 -
8. Brine-Doyle, Jackie SO-2 St. Catherine 5:29.71 -
9. Lawrence, Montana FR-1 Minnesota-Morris 5:33.77 -
10. Pape, Anna JR-3 Bethel (Minn.) 5:38.37 -
11. Austin, Jane SR-4 Bemidji State 5:42.38 -
12. Jackson, Robin SO-2 Michigan Tech 5:45.28 -
13. Huju, Autumn SO-2 Bemidji State 5:48.08 -
  Hauf, Erica JR-3 Concordia-Moorhead NT -
  Narloch, Natalie   Bethel (Minn.) NT -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bailly, Laura   5:20.76 -
2. Flores, Ashley FR-1 St. Benedict 5:36.06 -
3. Van Loh, McKenzie JR-3 Bethel (Minn.) 5:39.10 -
4. Oliphant, Jordah FR-1 Concordia-Moorhead 5:46.71 -
5. Witmer, Sam SO-2 St. Catherine 5:48.62 -
6. Hallgren, Kiley JR-3 Minnesota-Morris 5:49.76 -
7. Hedberg, Gabriella SO-2 Minnesota-Morris 5:55.13 -
8. Anderson, Courtney SO-2 Bemidji State 5:57.68 -
9. Hennagir, Hollie FR-1 St. Benedict 6:19.30 -
10. Schlegel, Chelsea JR-3 Minnesota-Morris 6:52.02 -
11. Menze, Kelsey SO-2 Minnesota-Morris 6:56.59 -
  Hayden, Bernadette FR-1 Hamline NT -
  Anderson, Amanda JR-3 Bemidji State NT -
  Mueller, Elena FR-1 Martin Luther NT -