April 8-9, 2017
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN
ICON KEY: MIAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Combellick, Chalmer SR-4 Minnesota-Morris 4:01.55 10
2. Pulver, Grant JR-3 Minnesota-Duluth 4:01.99 8
3. Haugen, Connor SR-4 Bethel (Minn.) 4:09.27 6
4. Gustafson, Frank FR-1 Hamline 4:09.65 4
5. Charbonneau, Alex SR-4 St. John's (Minn.) 4:10.04 2
6. Lahr, Luke SO-2 Minnesota-Duluth 4:10.11 1
7. Zeutzius, Corey SR-4 Michigan Tech 4:10.14 -
8. Barnhart, Andy FR-1 Bethel (Minn.) 4:10.17 -
9. Logan, James SR-4 Hamline 4:11.45 -
10. Dietz, Zach SR-4 St. John's (Minn.) 4:12.17 -
11. Brecheisen, Justin SO-2 Bethel (Minn.) 4:13.45 -
12. Anderson, Blake JR-3 Minnesota-Duluth 4:13.58 -
13. Bethke, Tyler SO-2 Bethel (Minn.) 4:13.77 -
14. Bergen, Spencer   4:14.71 -
15. Lawson, Nick SO-2 Minnesota-Duluth 4:15.11 -
16. Claerbaut, Alex JR-3 Michigan Tech 4:15.41 -
17. Smith, Garrett FR-1 Michigan Tech 4:15.43 -
18. Scheel, Chase FR-1 Michigan Tech 4:15.65 -
19. Collins, Tremayne SO-2 St. John's (Minn.) 4:16.32 -
20. Wischnack, Andrew FR-1 Gustavus Adolphus 4:16.88 -
21. Hill, Kendall FR-1 Minnesota-Duluth 4:17.93 -
22. Becker, Kyle SO-2 St. John's (Minn.) 4:18.74 -
23. Cease, Edmund FR-1 Minnesota-Morris 4:19.09 -
24. Naughton, Alex JR-3 Minnesota-Duluth 4:19.37 -
25. Salan, Abdullahi SR-4 Augsburg 4:19.64 -
26. Armbruster, Adam SO-2 Minnesota-Duluth 4:20.12 -
27. Roba, Geleto FR-1 St. John's (Minn.) 4:20.38 -
28. Quibell, Brandon JR-3 Concordia-Moorhead 4:21.54 -
29. Abraham, Raymond FR-1 Minnesota-Morris 4:22.68 -
30. Cruz, Samuel FR-1 St. John's (Minn.) 4:23.45 -
31. Huss, Tim SO-2 Bethel (Minn.) 4:24.58 -
32. Stordahl, Tyler SO-2 Gustavus Adolphus 4:24.61 -
33. Hibbard, Riley FR-1 Michigan Tech 4:25.29 -
34. Fleischmann, Jonathan JR-3 Martin Luther 4:26.43 -
35. Miles, John SO-2 St. John's (Minn.) 4:26.81 -
36. Pelon, Peter FR-1 Michigan Tech 4:29.18 -
37. Boettcher, Henry SO-2 St. John's (Minn.) 4:31.90 -
38. Paladie, Anthony JR-3 Hamline 4:32.59 -
39. Kirsch, Jake SO-2 St. John's (Minn.) 4:33.64 -
40. Bauer, Max SO-2 Gustavus Adolphus 4:33.73 -
41. Lowery, Nick JR-3 Bethel (Minn.) 4:33.74 -
42. Pearson, Keenan JR-3 Bethel (Minn.) 4:34.01 -
43. Zollner, Austin SR-4 Gustavus Adolphus 4:36.61 -
44. Sandok, Connor SO-2 Gustavus Adolphus 4:38.26 -
45. Melso, Jacob SO-2 Martin Luther 4:40.23 -
46. Nelson, Thomas FR-1 St. John's (Minn.) 4:40.81 -
47. Kluskens, Bernard SO-2 Michigan Tech 4:42.62 -
48. Fourre, Elijah FR-1 Gustavus Adolphus 4:45.27 -
49. Walsh, Alex FR-1 Hamline 4:45.63 -
50. Johnson, Brandon JR-3 Bethel (Minn.) 4:47.58 -
51. Thurston, Robert SR-4 Minnesota-Morris 4:47.97 -
52. Dudley, Kevin JR-3 St. John's (Minn.) 4:48.76 -
53. Barnack, Benjamin FR-1 Minnesota-Morris 4:50.49 -
54. Henning, John SO-2 Martin Luther 4:53.61 -
55. Broberg, Andrew FR-1 Minnesota-Morris 5:03.76 -
56. Bue, Apsen Joe SO-2 Martin Luther 6:19.25 -
  Fry, Peter JR-3 Hamline NT -
  Walton, Spencer SR-4 Minnesota-Morris NT -
  Roanhorse, David SO-2 Minnesota-Morris NT -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Combellick, Chalmer SR-4 Minnesota-Morris 4:01.55 10
2. Pulver, Grant JR-3 Minnesota-Duluth 4:01.99 8
3. Haugen, Connor SR-4 Bethel (Minn.) 4:09.27 6
4. Gustafson, Frank FR-1 Hamline 4:09.65 4
5. Charbonneau, Alex SR-4 St. John's (Minn.) 4:10.04 2
6. Zeutzius, Corey SR-4 Michigan Tech 4:10.14 -
7. Barnhart, Andy FR-1 Bethel (Minn.) 4:10.17 -
8. Logan, James SR-4 Hamline 4:11.45 -
9. Brecheisen, Justin SO-2 Bethel (Minn.) 4:13.45 -
10. Bethke, Tyler SO-2 Bethel (Minn.) 4:13.77 -
11. Lawson, Nick SO-2 Minnesota-Duluth 4:15.11 -
12. Salan, Abdullahi SR-4 Augsburg 4:19.64 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lahr, Luke SO-2 Minnesota-Duluth 4:10.11 1
2. Dietz, Zach SR-4 St. John's (Minn.) 4:12.17 -
3. Anderson, Blake JR-3 Minnesota-Duluth 4:13.58 -
4. Bergen, Spencer   4:14.71 -
5. Claerbaut, Alex JR-3 Michigan Tech 4:15.41 -
6. Smith, Garrett FR-1 Michigan Tech 4:15.43 -
7. Scheel, Chase FR-1 Michigan Tech 4:15.65 -
8. Collins, Tremayne SO-2 St. John's (Minn.) 4:16.32 -
9. Wischnack, Andrew FR-1 Gustavus Adolphus 4:16.88 -
10. Hill, Kendall FR-1 Minnesota-Duluth 4:17.93 -
11. Cease, Edmund FR-1 Minnesota-Morris 4:19.09 -
12. Naughton, Alex JR-3 Minnesota-Duluth 4:19.37 -
13. Armbruster, Adam SO-2 Minnesota-Duluth 4:20.12 -
14. Quibell, Brandon JR-3 Concordia-Moorhead 4:21.54 -
15. Pelon, Peter FR-1 Michigan Tech 4:29.18 -
16. Paladie, Anthony JR-3 Hamline 4:32.59 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Becker, Kyle SO-2 St. John's (Minn.) 4:18.74 -
2. Roba, Geleto FR-1 St. John's (Minn.) 4:20.38 -
3. Abraham, Raymond FR-1 Minnesota-Morris 4:22.68 -
4. Cruz, Samuel FR-1 St. John's (Minn.) 4:23.45 -
5. Huss, Tim SO-2 Bethel (Minn.) 4:24.58 -
6. Stordahl, Tyler SO-2 Gustavus Adolphus 4:24.61 -
7. Hibbard, Riley FR-1 Michigan Tech 4:25.29 -
8. Miles, John SO-2 St. John's (Minn.) 4:26.81 -
9. Kirsch, Jake SO-2 St. John's (Minn.) 4:33.64 -
10. Bauer, Max SO-2 Gustavus Adolphus 4:33.73 -
11. Lowery, Nick JR-3 Bethel (Minn.) 4:33.74 -
12. Zollner, Austin SR-4 Gustavus Adolphus 4:36.61 -
13. Kluskens, Bernard SO-2 Michigan Tech 4:42.62 -
14. Johnson, Brandon JR-3 Bethel (Minn.) 4:47.58 -
  Roanhorse, David SO-2 Minnesota-Morris NT -
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fleischmann, Jonathan JR-3 Martin Luther 4:26.43 -
2. Boettcher, Henry SO-2 St. John's (Minn.) 4:31.90 -
3. Pearson, Keenan JR-3 Bethel (Minn.) 4:34.01 -
4. Sandok, Connor SO-2 Gustavus Adolphus 4:38.26 -
5. Melso, Jacob SO-2 Martin Luther 4:40.23 -
6. Nelson, Thomas FR-1 St. John's (Minn.) 4:40.81 -
7. Fourre, Elijah FR-1 Gustavus Adolphus 4:45.27 -
8. Walsh, Alex FR-1 Hamline 4:45.63 -
9. Thurston, Robert SR-4 Minnesota-Morris 4:47.97 -
10. Dudley, Kevin JR-3 St. John's (Minn.) 4:48.76 -
11. Barnack, Benjamin FR-1 Minnesota-Morris 4:50.49 -
12. Henning, John SO-2 Martin Luther 4:53.61 -
13. Broberg, Andrew FR-1 Minnesota-Morris 5:03.76 -
14. Bue, Apsen Joe SO-2 Martin Luther 6:19.25 -
  Fry, Peter JR-3 Hamline NT -
  Walton, Spencer SR-4 Minnesota-Morris NT -