April 20-21, 2017
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: MIAC WIAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Coffey, Joe SR-4 St. Olaf 3:49.40 10
2. Cook-Gallardo, Donson JR-3 Carleton 3:51.03 8
3. Cooper, Matt SR-4 Wis.-Eau Claire 3:51.37 6
4. Lara, Roberto JR-3 Wis.-Oshkosh 3:51.63 5
5. Lueck, Kyler FR-1 Wis.-Eau Claire 3:51.67 4
6. Zack, Joe JR-3 Wis.-Oshkosh 3:52.06 3
7. Hinz, Sam SO-2 Wis.-La Crosse 3:52.83 2
8. Reel, Seth SR-4 Winona State 3:53.33 1
9. Rosenberg, Michael SR-4 Wis.-La Crosse 3:53.60 -
10. Ewers, Ian SR-4 Wis.-La Crosse 3:54.38 -
11. Eves, Brock FR-1 Wis.-Parkside 3:54.79 -
12. Eggers, Jacob SR-4 St. Olaf 3:54.80 -
13. Bjork, Sean SR-4 St. Olaf 3:55.42 -
14. Schaeder, Joshua FR-1 Wis.-La Crosse 3:55.69 -
15. Legg, Trevor FR-1 Wis.-Parkside 3:55.99 -
16. Paucek, Brendon JR-3 Wis.-Eau Claire 3:56.88 -
17. Maegaard, Mitchell SO-2 Wis.-La Crosse 3:57.78 -
18. Van Grinsven, Joe SO-2 Wis.-Stout 3:59.50 -
19. Hansford, Brian FR-1 Wis.-La Crosse 4:00.95 -
20. Logan, James SR-4 Hamline 4:02.91 -
21. Ellefson, Tyler FR-1 Wis.-Stout 4:03.40 -
22. Butler, Jacob SR-4 Wis.-Parkside 4:03.47 -
23. Walpole, Evan SO-2 Wis.-Superior 4:04.02 -
24. O'Neil, Ryan SO-2 Wis.-La Crosse 4:04.36 -
25. Winn, Alex FR-1 Wis.-Eau Claire 4:04.84 -
26. Gustafson, Frank FR-1 Hamline 4:05.04 -
27. Schimmel, Steven SR-4 Wis.-Eau Claire 4:06.80 -
28. Leinbach, Zachary FR-1 Wis.-La Crosse 4:06.95 -
29. Gilles, Andrew SO-2 Wis.-Stout 4:07.06 -
30. Combellick, Chalmer SR-4 Minnesota-Morris 4:07.08 -
31. Zdroik, Bailey FR-1 Wis.-La Crosse 4:08.15 -
32. Carlson, Edward FR-1 Wis.-Superior 4:08.38 -
33. Treacy, Patrick SO-2 Wis.-Eau Claire 4:13.41 -
34. Schrupp, Matt JR-3 Wis.-Eau Claire 4:15.55 -
35. Alvarado, David SO-2 Viterbo 4:15.60 -
36. Benitez, Fernando FR-1 Hamline 4:15.86 -
37. Frank, Jesse SO-2 Winona State 4:17.37 -
38. Sample, Isaiah FR-1 Wis.-Oshkosh 4:19.50 -
39. Okeson, Mike SR-4 Minnesota-Morris 4:23.81 -
40. Paschall, Justin FR-1 Viterbo 4:24.76 -
41. Zakrzewski, Garett FR-1 Winona State 4:25.35 -
42. Ahlness, Sean JR-3 Hamline 4:34.09 -
43. Molland, Zach FR-1 Wis.-Oshkosh 4:47.87 -
44. Walsh, Alex FR-1 Hamline 5:04.55 -
  Vrooman, Luke Sophomore Unattached 4:41.81 -
  Escher, Paul   Run N Fun 3:52.83 -
  Olson, Alec   Unattached 3:53.15 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Coffey, Joe SR-4 St. Olaf 3:49.40 10
2. Cook-Gallardo, Donson JR-3 Carleton 3:51.03 8
3. Cooper, Matt SR-4 Wis.-Eau Claire 3:51.37 6
4. Lara, Roberto JR-3 Wis.-Oshkosh 3:51.63 5
5. Zack, Joe JR-3 Wis.-Oshkosh 3:52.06 3
6. Hinz, Sam SO-2 Wis.-La Crosse 3:52.83 2
7. Reel, Seth SR-4 Winona State 3:53.33 1
8. Rosenberg, Michael SR-4 Wis.-La Crosse 3:53.60 -
9. Ewers, Ian SR-4 Wis.-La Crosse 3:54.38 -
10. Eggers, Jacob SR-4 St. Olaf 3:54.80 -
11. Bjork, Sean SR-4 St. Olaf 3:55.42 -
12. Combellick, Chalmer SR-4 Minnesota-Morris 4:07.08 -
13. Escher, Paul   Run N Fun 3:52.83 -
14. Olson, Alec   Unattached 3:53.15 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lueck, Kyler FR-1 Wis.-Eau Claire 3:51.67 4
2. Eves, Brock FR-1 Wis.-Parkside 3:54.79 -
3. Schaeder, Joshua FR-1 Wis.-La Crosse 3:55.69 -
4. Legg, Trevor FR-1 Wis.-Parkside 3:55.99 -
5. Paucek, Brendon JR-3 Wis.-Eau Claire 3:56.88 -
6. Maegaard, Mitchell SO-2 Wis.-La Crosse 3:57.78 -
7. Van Grinsven, Joe SO-2 Wis.-Stout 3:59.50 -
8. Hansford, Brian FR-1 Wis.-La Crosse 4:00.95 -
9. Butler, Jacob SR-4 Wis.-Parkside 4:03.47 -
10. Walpole, Evan SO-2 Wis.-Superior 4:04.02 -
11. Schimmel, Steven SR-4 Wis.-Eau Claire 4:06.80 -
12. Treacy, Patrick SO-2 Wis.-Eau Claire 4:13.41 -
13. Schrupp, Matt JR-3 Wis.-Eau Claire 4:15.55 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Logan, James SR-4 Hamline 4:02.91 -
2. Ellefson, Tyler FR-1 Wis.-Stout 4:03.40 -
3. O'Neil, Ryan SO-2 Wis.-La Crosse 4:04.36 -
4. Winn, Alex FR-1 Wis.-Eau Claire 4:04.84 -
5. Gustafson, Frank FR-1 Hamline 4:05.04 -
6. Leinbach, Zachary FR-1 Wis.-La Crosse 4:06.95 -
7. Gilles, Andrew SO-2 Wis.-Stout 4:07.06 -
8. Zdroik, Bailey FR-1 Wis.-La Crosse 4:08.15 -
9. Carlson, Edward FR-1 Wis.-Superior 4:08.38 -
10. Benitez, Fernando FR-1 Hamline 4:15.86 -
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Alvarado, David SO-2 Viterbo 4:15.60 -
2. Frank, Jesse SO-2 Winona State 4:17.37 -
3. Sample, Isaiah FR-1 Wis.-Oshkosh 4:19.50 -
4. Okeson, Mike SR-4 Minnesota-Morris 4:23.81 -
5. Paschall, Justin FR-1 Viterbo 4:24.76 -
6. Zakrzewski, Garett FR-1 Winona State 4:25.35 -
7. Ahlness, Sean JR-3 Hamline 4:34.09 -
8. Molland, Zach FR-1 Wis.-Oshkosh 4:47.87 -
9. Walsh, Alex FR-1 Hamline 5:04.55 -
10. Vrooman, Luke Sophomore Unattached 4:41.81 -