April 20-21, 2017
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: MIAC WIAC

Women's 10,000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bagge, Ashlyn SR-4 Wartburg 35:23.23 10
2. Frick, Elizabeth JR-3 Wis.-La Crosse 35:57.55 8
3. Slattery, Sam FR-1 Wis.-Eau Claire 36:35.67 6
4. Fischer, Callie JR-3 Wis.-Eau Claire 36:49.96 5
5. Rogers, Lindsay SR-4 Wis.-Parkside 37:04.97 4
6. Tolkkinen, Linsey SO-2 Wis.-River Falls 37:15.13 3
7. Brekken, Annie SO-2 Wis.-La Crosse 37:42.34 2
8. Miles, Kathleen SO-2 Hamline 37:48.51 1
9. Miller, Ellie SO-2 Wis.-La Crosse 37:51.72 -
10. Voss, Rebecca SR-4 Wis.-La Crosse 37:56.57 -
11. Keene, Ashton FR-1 Wis.-Oshkosh 38:12.58 -
12. Holt, Mckenzie SO-2 St. Cloud State 38:51.55 -
13. Court, Samantha JR-3 Wis.-La Crosse 39:29.11 -
14. Feller, Gillian SR-4 Wartburg 39:48.48 -
15. Tremble, Lexie SO-2 Wis.-Eau Claire 39:56.70 -
16. Lewis, Hannah JR-3 Winona State 40:06.05 -
17. Koster, Kate FR-1 Wis.-Stout 40:15.60 -
18. Zimmerman, Jill SO-2 Wis.-Parkside 40:19.45 -
19. Tyrrell, Emily SO-2 Winona State 40:36.33 -
20. Carlino, Katie SO-2 Wis.-Eau Claire 40:43.88 -
21. Hujik, Heidi SR-4 Winona State 41:10.23 -
22. Owens, Erika SR-4 Wis.-Eau Claire 41:35.08 -
23. Stamn, Jessi JR-3 Wis.-Oshkosh 41:48.40 -
24. Kemp, Maddie JR-3 Wartburg 41:58.34 -
25. Mickley, Lauren FR-1 Wis.-Stout 42:29.52 -
26. Vergeront, Katie JR-3 Winona State 42:34.21 -
27. Ploeger, Alex SO-2 Wis.-Stout 45:59.55 -
28. Lindblad, Taylor SR-4 Wis.-Oshkosh 49:06.23 -
  Moore, Cheyenne JR-3 Wis.-Oshkosh DNF -
  Reiners, Joanne JR-3 Wis.-Eau Claire DNF -
10,000 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bagge, Ashlyn SR-4 Wartburg 35:23.23 10
2. Frick, Elizabeth JR-3 Wis.-La Crosse 35:57.55 8
3. Slattery, Sam FR-1 Wis.-Eau Claire 36:35.67 6
4. Fischer, Callie JR-3 Wis.-Eau Claire 36:49.96 5
5. Rogers, Lindsay SR-4 Wis.-Parkside 37:04.97 4
6. Tolkkinen, Linsey SO-2 Wis.-River Falls 37:15.13 3
7. Brekken, Annie SO-2 Wis.-La Crosse 37:42.34 2
8. Miles, Kathleen SO-2 Hamline 37:48.51 1
9. Miller, Ellie SO-2 Wis.-La Crosse 37:51.72 -
10. Voss, Rebecca SR-4 Wis.-La Crosse 37:56.57 -
11. Keene, Ashton FR-1 Wis.-Oshkosh 38:12.58 -
12. Holt, Mckenzie SO-2 St. Cloud State 38:51.55 -
13. Feller, Gillian SR-4 Wartburg 39:48.48 -
  Moore, Cheyenne JR-3 Wis.-Oshkosh DNF -
10,000 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Court, Samantha JR-3 Wis.-La Crosse 39:29.11 -
2. Tremble, Lexie SO-2 Wis.-Eau Claire 39:56.70 -
3. Lewis, Hannah JR-3 Winona State 40:06.05 -
4. Koster, Kate FR-1 Wis.-Stout 40:15.60 -
5. Zimmerman, Jill SO-2 Wis.-Parkside 40:19.45 -
6. Tyrrell, Emily SO-2 Winona State 40:36.33 -
7. Carlino, Katie SO-2 Wis.-Eau Claire 40:43.88 -
8. Hujik, Heidi SR-4 Winona State 41:10.23 -
9. Owens, Erika SR-4 Wis.-Eau Claire 41:35.08 -
10. Stamn, Jessi JR-3 Wis.-Oshkosh 41:48.40 -
11. Kemp, Maddie JR-3 Wartburg 41:58.34 -
12. Mickley, Lauren FR-1 Wis.-Stout 42:29.52 -
13. Vergeront, Katie JR-3 Winona State 42:34.21 -
14. Ploeger, Alex SO-2 Wis.-Stout 45:59.55 -
15. Lindblad, Taylor SR-4 Wis.-Oshkosh 49:06.23 -
  Reiners, Joanne JR-3 Wis.-Eau Claire DNF -