05/05 - May 06, 2017
|
Hamline - St. Paul, MN
ICON KEY: MIAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cook-Gallardo, Donson JR-3 Carleton 1:49.51
2. Ebner, Nolan JR-3 Macalester 1:52.51
3. Fredrickson, Kyle SR-4 Gustavus Adolphus 1:53.73
4. Huffman, David JR-3 Bethel (Minn.) 1:54.09
5. Krause, Isaac SR-4 Hamline 1:54.12
6. Woodson, Seth   Unattached 1:54.79
7. Nelson, Andrew   Minnesota Running Club 1:55.32
8. Zaidi, Tayeb SR-4 Macalester 1:55.59
9. Gustafson, Frank FR-1 Hamline 1:55.68
10. Wahlstedt, Dan JR-3 Bethel (Minn.) 1:55.83
11. Midtvedt, Wyatt FR-1 Minnesota-Duluth 1:56.72
12. Comer, Nathan JR-3 Minnesota-Duluth 1:57.09
13. Boranian, Chris SO-2 Macalester 1:57.37
14. Peterson, Josh JR-3 Minnesota-Duluth 1:57.66
15. Bembenek, Garrett   Minnesota Running Club 1:58.02
16. Haugen, Connor SR-4 Bethel (Minn.) 1:58.37
17. Braack, Boston SR-4 Minnesota-Duluth 1:58.46
18. Overvig, Kellen JR-3 Hamline 1:58.54
19. Larsen, Will   Minnesota Running Club 1:58.72
20. Hargens, James SR-4 Macalester 1:59.68
21. Huffman, Taylor JR-3 Bethel (Minn.) 2:00.23
22. Ozark, Alex SO-2 Hamline 2:00.82
23. Pavelka, Bridger FR-1 Gustavus Adolphus 2:01.48
24. Benitez, Fernando FR-1 Hamline 2:01.59
25. Sikes, Camden JR-3 Carleton 2:02.17
26. Lerbakken, Tyler SR-4 Hamline 2:02.46
27. Nuese, Brendon SO-2 Bethel (Minn.) 2:02.62
28. Anderson, Tyler   Minnesota Running Club 2:02.70
29. Keller, David   Minnesota Running Club 2:03.25
30. Palmer, Levi   Minnesota Running Club 2:03.92
31. Lorimer, Alec   Minnesota Running Club 2:05.50
32. Erickson, Benjamin SO-2 Augsburg 2:05.95
33. Etteldorf, Andrew SR-4 Carleton 2:06.52
34. Cooper, Ken   Unattached 2:07.53
35. Baur, Jordan   Minnesota Running Club 2:09.22
36. O'Reilly, Patrick SR-4 Carleton 2:09.55
37. Hartshorn, Andy FR-1 Bethel (Minn.) 2:09.61
38. Tollefson, Aidan SO-2 Bethel (Minn.) 2:09.91
39. Murray, Patrick FR-1 Hamline 2:14.79
40. Said, Yasir SO-2 Augsburg 2:16.77
41. Kommera, Rohith   Minnesota Running Club 2:23.95
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cook-Gallardo, Donson JR-3 Carleton 1:49.51
2. Ebner, Nolan JR-3 Macalester 1:52.51
3. Fredrickson, Kyle SR-4 Gustavus Adolphus 1:53.73
4. Huffman, David JR-3 Bethel (Minn.) 1:54.09
5. Krause, Isaac SR-4 Hamline 1:54.12
6. Woodson, Seth   Unattached 1:54.79
7. Nelson, Andrew   Minnesota Running Club 1:55.32
8. Zaidi, Tayeb SR-4 Macalester 1:55.59
9. Gustafson, Frank FR-1 Hamline 1:55.68
10. Wahlstedt, Dan JR-3 Bethel (Minn.) 1:55.83
11. Midtvedt, Wyatt FR-1 Minnesota-Duluth 1:56.72
12. Boranian, Chris SO-2 Macalester 1:57.37
13. Sikes, Camden JR-3 Carleton 2:02.17
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Comer, Nathan JR-3 Minnesota-Duluth 1:57.09
2. Peterson, Josh JR-3 Minnesota-Duluth 1:57.66
3. Bembenek, Garrett   Minnesota Running Club 1:58.02
4. Haugen, Connor SR-4 Bethel (Minn.) 1:58.37
5. Braack, Boston SR-4 Minnesota-Duluth 1:58.46
6. Overvig, Kellen JR-3 Hamline 1:58.54
7. Larsen, Will   Minnesota Running Club 1:58.72
8. Hargens, James SR-4 Macalester 1:59.68
9. Huffman, Taylor JR-3 Bethel (Minn.) 2:00.23
10. Ozark, Alex SO-2 Hamline 2:00.82
11. Lerbakken, Tyler SR-4 Hamline 2:02.46
12. Anderson, Tyler   Minnesota Running Club 2:02.70
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pavelka, Bridger FR-1 Gustavus Adolphus 2:01.48
2. Benitez, Fernando FR-1 Hamline 2:01.59
3. Nuese, Brendon SO-2 Bethel (Minn.) 2:02.62
4. Keller, David   Minnesota Running Club 2:03.25
5. Palmer, Levi   Minnesota Running Club 2:03.92
6. Lorimer, Alec   Minnesota Running Club 2:05.50
7. Erickson, Benjamin SO-2 Augsburg 2:05.95
8. Etteldorf, Andrew SR-4 Carleton 2:06.52
9. Cooper, Ken   Unattached 2:07.53
10. Baur, Jordan   Minnesota Running Club 2:09.22
11. O'Reilly, Patrick SR-4 Carleton 2:09.55
12. Hartshorn, Andy FR-1 Bethel (Minn.) 2:09.61
13. Tollefson, Aidan SO-2 Bethel (Minn.) 2:09.91
14. Murray, Patrick FR-1 Hamline 2:14.79
15. Said, Yasir SO-2 Augsburg 2:16.77
16. Kommera, Rohith   Minnesota Running Club 2:23.95