January 20, 2018
|
Tiffin-Heminger Center - Tiffin, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: DII Prov

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Glass, Milani SR-4 Findlay 8.76
2. Gielink, Emma JR-3 Tiffin 9.22
3. Strickland, Anaiyah SO-2 Tiffin 9.34
4. Cloud, Alexis SR-4 Tiffin 9.42
5. Petty, Tyanna SR-4 Rio Grande 9.56
6. Williams, Jazilee FR-1 Tiffin 9.76
7. Hazelwood, Daneen FR-1 Ohio Christian 9.80
8. Mackey, Mariah SO-2 Tiffin 9.85

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Glass, Milani SR-4 Findlay 8.79
2. Gielink, Emma JR-3 Tiffin 9.25
3. Cloud, Alexis SR-4 Tiffin 9.50
4. Strickland, Anaiyah SO-2 Tiffin 9.56
5. Petty, Tyanna SR-4 Rio Grande 9.68
6. Mackey, Mariah SO-2 Tiffin 9.72
7. Williams, Jazilee FR-1 Tiffin 9.85
8. Hazelwood, Daneen FR-1 Ohio Christian 9.88
9. Stevens, Olivia SR-4 Wittenberg 10.04
10. Rodgers, Alexandra SO-2 Walsh 10.10
11. Brown, Courtney SO-2 Tiffin 10.18
12. Lafountaine, Mylie FR-1 Ohio Christian 10.22
13. Jones, Raquel FR-1 Walsh 10.25
14. Radwany, Gracey FR-1 Walsh 10.34
15. Taylor, Sarah   Ohio State Running Club 10.36
16. Lane, Vanessa FR-1 Cuyahoga CC 10.38
17. Barnhiesl, Taylor FR-1 Wittenberg 10.39
18. Camp, Kirsten JR-3 Tiffin 10.44
19. Oiler, Madi FR-1 Rio Grande 10.47
20. Reinhardt, Gabrielle FR-1 Tiffin 10.65
21. Wrenn, Jessica   Ohio State Running Club 10.86
22. Clary, Ryelee FR-1 Wittenberg 11.12
23. Heydinger, Sarah FR-1 Bluffton 11.13
24. Gaskins, Hannah FR-1 Cleveland St. 11.30
25. Barber, Rachael FR-1 Rio Grande 11.31
26. Dorothal, Julianne FR-1 Unattached 11.55
27. Wardeiner, Andrea SO-2 Cleveland St. 11.78
  Wenzel, Rachel FR-1 Cleveland St. DNS
  Reed, Kayla FR-1 Cuyahoga CC DNS
  Strauther, Amirah FR-1 Rio Grande DNS
  Grace, Hannah JR-3 Walsh DNS
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Glass, Milani SR-4 Findlay 8.79
2. Williams, Jazilee FR-1 Tiffin 9.85
3. Lafountaine, Mylie FR-1 Ohio Christian 10.22
4. Barnhiesl, Taylor FR-1 Wittenberg 10.39
5. Reinhardt, Gabrielle FR-1 Tiffin 10.65
6. Clary, Ryelee FR-1 Wittenberg 11.12
7. Dorothal, Julianne FR-1 Unattached 11.55
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gielink, Emma JR-3 Tiffin 9.25
2. Cloud, Alexis SR-4 Tiffin 9.50
3. Hazelwood, Daneen FR-1 Ohio Christian 9.88
4. Rodgers, Alexandra SO-2 Walsh 10.10
5. Radwany, Gracey FR-1 Walsh 10.34
6. Taylor, Sarah   Ohio State Running Club 10.36
7. Camp, Kirsten JR-3 Tiffin 10.44
  Grace, Hannah JR-3 Walsh DNS
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mackey, Mariah SO-2 Tiffin 9.72
2. Brown, Courtney SO-2 Tiffin 10.18
3. Jones, Raquel FR-1 Walsh 10.25
4. Oiler, Madi FR-1 Rio Grande 10.47
5. Heydinger, Sarah FR-1 Bluffton 11.13
6. Gaskins, Hannah FR-1 Cleveland St. 11.30
7. Wardeiner, Andrea SO-2 Cleveland St. 11.78
  Strauther, Amirah FR-1 Rio Grande DNS
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Strickland, Anaiyah SO-2 Tiffin 9.56
2. Petty, Tyanna SR-4 Rio Grande 9.68
3. Stevens, Olivia SR-4 Wittenberg 10.04
4. Lane, Vanessa FR-1 Cuyahoga CC 10.38
5. Wrenn, Jessica   Ohio State Running Club 10.86
6. Barber, Rachael FR-1 Rio Grande 11.31
  Wenzel, Rachel FR-1 Cleveland St. DNS
  Reed, Kayla FR-1 Cuyahoga CC DNS