February 03, 2018
|
Ohio Northern-King Horn Sports Center - Ada, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAC OAC HCAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Sandvik, Heather JR-3 Otterbein 2:18.21 10
2. Grimes, Katie JR-3 Malone 2:21.11 8
3. Bedell, Sarah JR-3 Otterbein 2:21.90 6
4. Gray, Alexis SO-2 Wittenberg 2:22.78 5
5. Rohwer, Becky SR-4 John Carroll 2:26.36 4
6. Brindza, Madelyn FR-1 John Carroll 2:27.64 3
7. Ruff, Lindsey JR-3 Otterbein 2:27.88 2
8. Watts, Mary FR-1 Otterbein 2:28.71 1
9. Schmidt, Alainna JR-3 John Carroll 2:28.71 -
10. Naylor, Tatum SO-2 Case Western 2:28.74 -
11. Amoroso, Jamie SO-2 John Carroll 2:29.53 -
12. Saul, Corinne JR-3 Otterbein 2:29.59 -
13. Routhier, Madeleine SO-2 Ohio Northern 2:30.00 -
14. Vargo, Madison FR-1 Case Western 2:30.00 -
15. Schaefer, Jillian SO-2 John Carroll 2:30.23 -
16. Eid, Shahed SO-2 Case Western 2:31.01 -
17. Turner, Lauren FR-1 Ohio Northern 2:31.26 -
18. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 2:32.16 -
19. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 2:32.48 -
20. Rogiers, Allison SO-2 Otterbein 2:32.55 -
21. Harvey, Emma SR-4 John Carroll 2:32.89 -
22. Winter, Monica FR-1 Ohio Christian 2:34.64 -
23. Hoying, Makayla FR-1 Ohio Northern 2:35.11 -
24. Frank, Lauren JR-3 Otterbein 2:37.48 -
25. Turrentine, Aly SO-2 Ohio Christian 2:40.31 -
26. Downour, Makaylah SO-2 Ohio Dominican 2:41.07 -
27. Marshall, Madigan SO-2 Ohio Christian 2:41.09 -
28. Horton, Cymone FR-1 Wittenberg 2:42.27 -
29. Robinette, Haley FR-1 Ohio Christian 2:44.02 -
30. Noecker, Kristen JR-3 Ohio Dominican 2:44.45 -
31. McCoy, Sydney FR-1 Heidelberg 2:45.47 -
32. Groff, Tami SO-2 Bluffton 2:53.12 -
33. Carroll, Micaela JR-3 Ohio Dominican 2:57.96 -
34. Triest, Tessa JR-3 Albion 3:05.26 -
35. Johnson, Alexis FR-1 Wittenberg 3:06.00 -
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Naylor, Tatum SO-2 Case Western 2:28.74 -
2. Downour, Makaylah SO-2 Ohio Dominican 2:41.07 -
3. Horton, Cymone FR-1 Wittenberg 2:42.27 -
4. Robinette, Haley FR-1 Ohio Christian 2:44.02 -
5. Noecker, Kristen JR-3 Ohio Dominican 2:44.45 -
6. McCoy, Sydney FR-1 Heidelberg 2:45.47 -
7. Groff, Tami SO-2 Bluffton 2:53.12 -
8. Carroll, Micaela JR-3 Ohio Dominican 2:57.96 -
9. Triest, Tessa JR-3 Albion 3:05.26 -
10. Johnson, Alexis FR-1 Wittenberg 3:06.00 -
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Watts, Mary FR-1 Otterbein 2:28.71 1
2. Saul, Corinne JR-3 Otterbein 2:29.59 -
3. Routhier, Madeleine SO-2 Ohio Northern 2:30.00 -
4. Eid, Shahed SO-2 Case Western 2:31.01 -
5. Turner, Lauren FR-1 Ohio Northern 2:31.26 -
6. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 2:32.16 -
7. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 2:32.48 -
8. Harvey, Emma SR-4 John Carroll 2:32.89 -
9. Winter, Monica FR-1 Ohio Christian 2:34.64 -
10. Hoying, Makayla FR-1 Ohio Northern 2:35.11 -
11. Frank, Lauren JR-3 Otterbein 2:37.48 -
12. Turrentine, Aly SO-2 Ohio Christian 2:40.31 -
13. Marshall, Madigan SO-2 Ohio Christian 2:41.09 -
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Sandvik, Heather JR-3 Otterbein 2:18.21 10
2. Grimes, Katie JR-3 Malone 2:21.11 8
3. Bedell, Sarah JR-3 Otterbein 2:21.90 6
4. Gray, Alexis SO-2 Wittenberg 2:22.78 5
5. Rohwer, Becky SR-4 John Carroll 2:26.36 4
6. Brindza, Madelyn FR-1 John Carroll 2:27.64 3
7. Ruff, Lindsey JR-3 Otterbein 2:27.88 2
8. Schmidt, Alainna JR-3 John Carroll 2:28.71 -
9. Amoroso, Jamie SO-2 John Carroll 2:29.53 -
10. Vargo, Madison FR-1 Case Western 2:30.00 -
11. Schaefer, Jillian SO-2 John Carroll 2:30.23 -
12. Rogiers, Allison SO-2 Otterbein 2:32.55 -