April 14, 2018
|
Widener - Chester, PA
ICON KEY: SUNYAC AARTFC ECAC DIII

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Kalieta Jr, Thomas FR-1 Wesley 21.60 10 0.7
2. Liebel, Robert SR-4 Buffalo State 22.03 8 0.7
3. Heriot , John FR-1 Wesley 22.12 6 0.7
4. Thompson, Kevin   Unattached 22.44 - 0.7
5. Fairweather, Benjamin JR-3 Buffalo State 22.44 5 0.7
6. Genoese, Nicholas SR-4 TCNJ 22.50 4 0.7
7. Tupper, Josh SR-4 Widener 22.54 3 0.7
8. Sites, Nate SR-4 Widener 22.57 2 0.7
9. Billings, Blaine JR-3 Buffalo State 22.84 1 1.2
10. Attoh-Okine, Roland SR-4 Wesley 23.07 - 1.2
11. Johnson, Ryan SO-2 West Chester 23.08 - 1.2
12. Latimore, Martin (Brendan) JR-3 West Chester 23.14 - 1.2
13. Smiley, Jyree FR-1 Wesley 23.35 - -0.5
14. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 23.40 - 1.2
15. Osterhus, Nathan JR-3 TCNJ 23.45 - 1.2
16. Johnson, David FR-1 Widener 23.63 - -0.5
17. Lawal, Elijah SR-4 Buffalo State 23.65 - 1.2
18. Toppin, Myles FR-1 Wesley 23.83 - -1.1
19. Hopkins, Daulton FR-1 TCNJ 24.05 - 1.2
20. Wilson, Malik JR-3 Widener 24.10 - -1.1
21. Huang, Oscar JR-3 Haverford 24.36 - -0.5
22. Richardson, Nasir FR-1 Buffalo State 24.49 - -0.5
23. Hejna, Benjamin JR-3 Swarthmore 24.53 - -0.5
24. Gritzer, Robert SO-2 Eastern 24.58 - -0.5
25. Vo, Nalson SR-4 Widener 24.59 - -0.3
26. Jasper, Jihad   Unattached 24.60 - -1.1
27. Pascal, Gabriel FR-1 Haverford 25.30 - -0.3
28. Harris, James SO-2 Widener 25.33 - -1.1
29. Telleria, Justin SO-2 Haverford 25.34 - -0.3
30. Green, James FR-1 Widener 25.75 - -0.5
  Raab, Judah FR-1 Swarthmore DNS - -1.1
  Rountree, Hayden SO-2 Eastern DNS - -1.1
  Brown, Taufiq FR-1 PSU-Brandywine DNS - -0.5
200 Meters Section 1
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kalieta Jr, Thomas FR-1 Wesley 21.60 10
2. Liebel, Robert SR-4 Buffalo State 22.03 8
3. Heriot , John FR-1 Wesley 22.12 6
4. Thompson, Kevin   Unattached 22.44 -
5. Fairweather, Benjamin JR-3 Buffalo State 22.44 5
6. Genoese, Nicholas SR-4 TCNJ 22.50 4
7. Tupper, Josh SR-4 Widener 22.54 3
8. Sites, Nate SR-4 Widener 22.57 2
200 Meters Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Billings, Blaine JR-3 Buffalo State 22.84 1
2. Attoh-Okine, Roland SR-4 Wesley 23.07 -
3. Johnson, Ryan SO-2 West Chester 23.08 -
4. Latimore, Martin (Brendan) JR-3 West Chester 23.14 -
5. Belgaumi, Adil SO-2 Swarthmore 23.40 -
6. Osterhus, Nathan JR-3 TCNJ 23.45 -
7. Lawal, Elijah SR-4 Buffalo State 23.65 -
8. Hopkins, Daulton FR-1 TCNJ 24.05 -
200 Meters Section 3
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Smiley, Jyree FR-1 Wesley 23.35 -
2. Johnson, David FR-1 Widener 23.63 -
3. Huang, Oscar JR-3 Haverford 24.36 -
4. Richardson, Nasir FR-1 Buffalo State 24.49 -
5. Hejna, Benjamin JR-3 Swarthmore 24.53 -
6. Gritzer, Robert SO-2 Eastern 24.58 -
7. Green, James FR-1 Widener 25.75 -
  Brown, Taufiq FR-1 PSU-Brandywine DNS -
200 Meters Section 4
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Toppin, Myles FR-1 Wesley 23.83 -
2. Wilson, Malik JR-3 Widener 24.10 -
3. Jasper, Jihad   Unattached 24.60 -
4. Harris, James SO-2 Widener 25.33 -
  Raab, Judah FR-1 Swarthmore DNS -
  Rountree, Hayden SO-2 Eastern DNS -
200 Meters Section 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Vo, Nalson SR-4 Widener 24.59 -
2. Pascal, Gabriel FR-1 Haverford 25.30 -
3. Telleria, Justin SO-2 Haverford 25.34 -