February 22-23, 2018
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schultz, Thomas JR-3 Wis.-La Crosse 14:40.72 10
2. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 14:44.28 8
3. Nault, Tyler SO-2 Wis.-La Crosse 15:14.95 6
4. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 15:15.29 5
5. Kuhlmann, Sam JR-3 Wis.-Eau Claire 15:16.93 4
6. Blum, Trevor SR-4 Wis.-Stout 15:17.35 3
7. Ressler, Dan JR-3 Wis.-Stout 15:17.41 2
8. Weber, Lucas FR-1 Wis.-Oshkosh 15:18.45 1
9. Friedman, Mike JR-3 Wis.-Stout 15:26.19 -
10. Ellefson, Tyler SO-2 Wis.-Stout 15:27.33 -
11. Chadwick, Cody FR-1 Wis.-Oshkosh 15:29.55 -
12. Bourland, Matt FR-1 Wis.-La Crosse 15:30.69 -
13. Huffman, Riley SR-4 Wis.-Eau Claire 15:33.07 -
14. Pahnke, Chris FR-1 Wis.-La Crosse 15:39.31 -
15. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 15:44.01 -
16. Zolondek, Nicolas SO-2 Wis.-Stout 15:45.30 -
17. Rindahl, Jack SO-2 Wis.-Oshkosh 15:48.38 -
18. Schuetz, Isaac SR-4 Wis.-Platteville 15:58.50 -
19. Johnson, Braydon JR-3 Wis.-River Falls 16:06.21 -
20. Zimmerman, Zach SR-4 Wis.-Stout 16:06.82 -
21. Zimdars, Seth SO-2 Wis.-Whitewater 16:09.07 -
22. Schulze, Noah SO-2 Wis.-Stevens Point 16:19.24 -
23. Zeitler, Max JR-3 Wis.-Stevens Point 16:38.50 -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kuhlmann, Sam JR-3 Wis.-Eau Claire 15:16.93 4
2. Ellefson, Tyler SO-2 Wis.-Stout 15:27.33 -
3. Chadwick, Cody FR-1 Wis.-Oshkosh 15:29.55 -
4. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 15:44.01 -
5. Rindahl, Jack SO-2 Wis.-Oshkosh 15:48.38 -
6. Schuetz, Isaac SR-4 Wis.-Platteville 15:58.50 -
7. Johnson, Braydon JR-3 Wis.-River Falls 16:06.21 -
8. Zimmerman, Zach SR-4 Wis.-Stout 16:06.82 -
9. Zimdars, Seth SO-2 Wis.-Whitewater 16:09.07 -
10. Schulze, Noah SO-2 Wis.-Stevens Point 16:19.24 -
11. Zeitler, Max JR-3 Wis.-Stevens Point 16:38.50 -
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schultz, Thomas JR-3 Wis.-La Crosse 14:40.72 10
2. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 14:44.28 8
3. Nault, Tyler SO-2 Wis.-La Crosse 15:14.95 6
4. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 15:15.29 5
5. Blum, Trevor SR-4 Wis.-Stout 15:17.35 3
6. Ressler, Dan JR-3 Wis.-Stout 15:17.41 2
7. Weber, Lucas FR-1 Wis.-Oshkosh 15:18.45 1
8. Friedman, Mike JR-3 Wis.-Stout 15:26.19 -
9. Bourland, Matt FR-1 Wis.-La Crosse 15:30.69 -
10. Huffman, Riley SR-4 Wis.-Eau Claire 15:33.07 -
11. Pahnke, Chris FR-1 Wis.-La Crosse 15:39.31 -
12. Zolondek, Nicolas SO-2 Wis.-Stout 15:45.30 -