February 22-23, 2018
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Glidden, Sarah SR-4 Wis.-Eau Claire 9.01 10
2. Zajc, Erin SO-2 Wis.-La Crosse 9.15 8
3. Volz, Cara SO-2 Wis.-Oshkosh 9.15 6
4. Brenner, Tommie JR-3 Wis.-Eau Claire 9.20 5
5. Laehn, Shanna JR-3 Wis.-Stout 9.23 4
6. Kick, Isabelle SO-2 Wis.-La Crosse 9.27 3
7. Huth, Sadie FR-1 Wis.-Oshkosh 9.30 2
8. Shepardson, Clair FR-1 Wis.-La Crosse 9.42 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Glidden, Sarah SR-4 Wis.-Eau Claire 9.03
2. Zajc, Erin SO-2 Wis.-La Crosse 9.16
3. Brenner, Tommie JR-3 Wis.-Eau Claire 9.09
4. Kick, Isabelle SO-2 Wis.-La Crosse 9.10
5. Volz, Cara SO-2 Wis.-Oshkosh 9.18
6. Laehn, Shanna JR-3 Wis.-Stout 9.24
7. Shepardson, Clair FR-1 Wis.-La Crosse 9.27
8. Huth, Sadie FR-1 Wis.-Oshkosh 9.27
9. Franzwa, Jenna SR-4 Wis.-La Crosse 9.35
10. Breyer, Rebecca SO-2 Wis.-La Crosse 9.39
11. Schilling, Katie FR-1 Wis.-Platteville 9.39
12. Retzlaff, Katie FR-1 Wis.-Oshkosh 9.43
13. Harris, Amber SR-4 Wis.-Eau Claire 9.65
14. Podowicz, Emery FR-1 Wis.-Whitewater 9.71
15. Wendland, Mariah SO-2 Wis.-Eau Claire 9.78
16. Scholten, Miranda SO-2 Wis.-Stout 10.11
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Glidden, Sarah SR-4 Wis.-Eau Claire 9.03
2. Brenner, Tommie JR-3 Wis.-Eau Claire 9.09
3. Kick, Isabelle SO-2 Wis.-La Crosse 9.10
4. Laehn, Shanna JR-3 Wis.-Stout 9.24
5. Shepardson, Clair FR-1 Wis.-La Crosse 9.27
6. Franzwa, Jenna SR-4 Wis.-La Crosse 9.35
7. Retzlaff, Katie FR-1 Wis.-Oshkosh 9.43
8. Harris, Amber SR-4 Wis.-Eau Claire 9.65
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zajc, Erin SO-2 Wis.-La Crosse 9.16
2. Volz, Cara SO-2 Wis.-Oshkosh 9.18
3. Huth, Sadie FR-1 Wis.-Oshkosh 9.27
4. Breyer, Rebecca SO-2 Wis.-La Crosse 9.39
5. Schilling, Katie FR-1 Wis.-Platteville 9.39
6. Podowicz, Emery FR-1 Wis.-Whitewater 9.71
7. Wendland, Mariah SO-2 Wis.-Eau Claire 9.78
8. Scholten, Miranda SO-2 Wis.-Stout 10.11