January 20, 2018
|
Ursinus College-Bakes FH - Collegeville, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Howard, Zion FR-1 Moravian 22.96 10
2. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 22.96 8
3. Lawrence, Gianni   Moore Elite Track Club 23.09 6
4. Seward, Brian SR-4 Catholic 23.53 5
5. Marshall, Edward   UNA 23.56 4
6. Coston, Myles FR-1 Lincoln (Pa.) 23.70 3
7. Ryan, Jake SO-2 Delaware Valley 24.04 2
8. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 24.05 1
9. Edoukou, Emmanuel FR-1 King's (Pa.) 24.06 -
10. Mitchell, Jequan SR-4 Ursinus 24.19 -
11. Koppenheffer, Ryan   UNA 24.36 -
12. Mulatre, Ricardo JR-3 DeSales 24.39 -
13. Bessette, Mike JR-3 Muhlenberg 24.41 -
14. Mays, Reginald FR-1 Lincoln (Pa.) 24.46 -
15. Yhap, Codi SO-2 Ursinus 24.47 -
16. Laurendeau, Matt FR-1 Catholic 24.56 -
17. Mazlin, Sean SO-2 Widener 24.56 -
18. Casseus, Jamie FR-1 Ursinus 24.73 -
19. Chapey, Derek JR-3 Catholic 24.77 -
20. Pollara, Scott JR-3 Haverford 24.79 -
21. Sullivan, Brian FR-1 Goucher 24.81 -
22. Kitson, Brody FR-1 Widener 24.85 -
23. Ludlow, Patrick JR-3 DeSales 24.96 -
24. Grant, Nathaniel SO-2 Albright 24.96 -
25. Alvarez, Jeffrey FR-1 Muhlenberg 24.97 -
26. Papazian, Eric FR-1 U. of Sciences 25.01 -
27. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 25.20 -
28. Davis, Shy'Quan FR-1 Ursinus 25.23 -
29. Zablotney, Paul FR-1 King's (Pa.) 25.28 -
30. Antoine, Chris JR-3 Moravian 25.35 -
31. Anyachebelu, Chibuikem FR-1 King's (Pa.) 25.42 -
32. Smolinsky, Benjamin FR-1 DeSales 25.54 -
33. Ward, Matt   Delaware TC 25.56 -
34. Bennet-Monroe, Dejon SR-4 Marywood 25.57 -
35. Harris, James SO-2 Widener 25.78 -
36. Akinde, Omolade SR-4 Medgar Evers 25.80 -
37. Weiner, Matthew FR-1 U. of Sciences 25.91 -
38. Thomas, Jon SR-4 Eastern 26.25 -
39. Bartczack, Jerrad FR-1 Marywood 26.28 -
40. Davis, Jahmel SO-2 Shenandoah 26.76 -
41. Bohommo, Ronald JR-3 Medgar Evers 27.02 -
42. Norwood, Jackie JR-3 Neumann 27.06 -
43. Wallace, Denzel FR-1 Immaculata 27.25 -
44. Ross, Quentin SO-2 Albright 27.25 -
45. Grourke, Riley FR-1 Ursinus 27.57 -
46. Ciarlone, Randolph FR-1 Immaculata 28.08 -
47. Saleh, Yousif FR-1 Medgar Evers 28.43 -
48. Oluwadamiloa, Ogunloyinobo SR-4 Medgar Evers 29.00 -
49. Boothman, Brenden SR-4 Immaculata 29.66 -
50. Powell, James FR-1 King's (Pa.) 30.05 -
  Johnson, Brody SO-2 Ursinus DNF -
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brown, Mike SR-4 Lincoln (Pa.) 22.96 8
2. Lawrence, Gianni   Moore Elite Track Club 23.09 6
3. Ross, Rasheed FR-1 Neumann 24.05 1
4. Mitchell, Jequan SR-4 Ursinus 24.19 -
5. Yhap, Codi SO-2 Ursinus 24.47 -
6. Weiner, Matthew FR-1 U. of Sciences 25.91 -
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Howard, Zion FR-1 Moravian 22.96 10
2. Seward, Brian SR-4 Catholic 23.53 5
3. Marshall, Edward   UNA 23.56 4
4. Ryan, Jake SO-2 Delaware Valley 24.04 2
5. Chapey, Derek JR-3 Catholic 24.77 -
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Coston, Myles FR-1 Lincoln (Pa.) 23.70 3
2. Koppenheffer, Ryan   UNA 24.36 -
3. Casseus, Jamie FR-1 Ursinus 24.73 -
  Johnson, Brody SO-2 Ursinus DNF -
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Edoukou, Emmanuel FR-1 King's (Pa.) 24.06 -
2. Mazlin, Sean SO-2 Widener 24.56 -
3. Ludlow, Patrick JR-3 DeSales 24.96 -
4. Papazian, Eric FR-1 U. of Sciences 25.01 -
5. Davis, Shy'Quan FR-1 Ursinus 25.23 -
6. Ward, Matt   Delaware TC 25.56 -
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bessette, Mike JR-3 Muhlenberg 24.41 -
2. Sullivan, Brian FR-1 Goucher 24.81 -
3. Alvarez, Jeffrey FR-1 Muhlenberg 24.97 -
4. Antoine, Chris JR-3 Moravian 25.35 -
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mulatre, Ricardo JR-3 DeSales 24.39 -
2. Pollara, Scott JR-3 Haverford 24.79 -
3. Kitson, Brody FR-1 Widener 24.85 -
4. Grant, Nathaniel SO-2 Albright 24.96 -
5. Harris, James SO-2 Widener 25.78 -
6. Norwood, Jackie JR-3 Neumann 27.06 -
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zablotney, Paul FR-1 King's (Pa.) 25.28 -
2. Smolinsky, Benjamin FR-1 DeSales 25.54 -
3. Bartczack, Jerrad FR-1 Marywood 26.28 -
4. Grourke, Riley FR-1 Ursinus 27.57 -
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bennet-Monroe, Dejon SR-4 Marywood 25.57 -
2. Akinde, Omolade SR-4 Medgar Evers 25.80 -
3. Wallace, Denzel FR-1 Immaculata 27.25 -
4. Ross, Quentin SO-2 Albright 27.25 -
5. Saleh, Yousif FR-1 Medgar Evers 28.43 -
200 Meters Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mays, Reginald FR-1 Lincoln (Pa.) 24.46 -
2. Laurendeau, Matt FR-1 Catholic 24.56 -
3. Ciarlone, Randolph FR-1 Immaculata 28.08 -
4. Boothman, Brenden SR-4 Immaculata 29.66 -
200 Meters Section 10
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Battle, Woodrow JR-3 Moravian 25.20 -
2. Anyachebelu, Chibuikem FR-1 King's (Pa.) 25.42 -
3. Oluwadamiloa, Ogunloyinobo SR-4 Medgar Evers 29.00 -
4. Powell, James FR-1 King's (Pa.) 30.05 -
200 Meters Section 11
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Thomas, Jon SR-4 Eastern 26.25 -
2. Davis, Jahmel SO-2 Shenandoah 26.76 -
3. Bohommo, Ronald JR-3 Medgar Evers 27.02 -