March 3, 2018
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Christian SO-2 Wis.-Whitewater 8.15
2. Hall, Cody SR-4 Trinity (Tex.) 8.23
3. Foster, Paris FR-1 Texas Lutheran 8.31
4. Davis, Jordan JR-3 Adrian 8.49
4. Garner, Jalen SO-2 Benedictine (Ill.) 8.49
6. Schrang, Jared FR-1 Wis.-Stevens Point 8.51
7. Tinsley, Denzel FR-1 Adrian 8.60
8. Hoesley, Jim SO-2 Wis.-La Crosse 8.85

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Christian SO-2 Wis.-Whitewater 8.21
2. Davis, Jordan JR-3 Adrian 8.34
3. Hoesley, Jim SO-2 Wis.-La Crosse 8.58
4. Hall, Cody SR-4 Trinity (Tex.) 8.43
5. Garner, Jalen SO-2 Benedictine (Ill.) 8.53
6. Tinsley, Denzel FR-1 Adrian 8.55
7. Schrang, Jared FR-1 Wis.-Stevens Point 8.59
8. Foster, Paris FR-1 Texas Lutheran 8.62
9. Mendez, Quentin SO-2 Wis.-Whitewater 8.65
10. Murman, Dillon FR-1 Wis.-La Crosse 8.68
11. Olson, Dylan JR-3 Hamline 8.72
12. Michaels, Kody SR-4 Saint Mary's (Minn.) 8.74
13. Beukema, Brandt FR-1 Wis.-Oshkosh 8.90
14. Amerlan, Michael SR-4 Wis.-Eau Claire 8.96
15. Posanski, Michael JR-3 Wis.-Stevens Point 8.98
16. Lacey, Jordan FR-1 Wis.-Eau Claire 9.27
17. Schamber, Joel JR-3 Wisconsin Lutheran 9.30
18. Schommer, Brett   Unattached 9.32
19. Shears, Clayton FR-1 Wis.-Stevens Point 9.49
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Christian SO-2 Wis.-Whitewater 8.21
2. Tinsley, Denzel FR-1 Adrian 8.55
3. Olson, Dylan JR-3 Hamline 8.72
4. Michaels, Kody SR-4 Saint Mary's (Minn.) 8.74
5. Amerlan, Michael SR-4 Wis.-Eau Claire 8.96
6. Shears, Clayton FR-1 Wis.-Stevens Point 9.49
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Davis, Jordan JR-3 Adrian 8.34
2. Hall, Cody SR-4 Trinity (Tex.) 8.43
3. Garner, Jalen SO-2 Benedictine (Ill.) 8.53
4. Schrang, Jared FR-1 Wis.-Stevens Point 8.59
5. Mendez, Quentin SO-2 Wis.-Whitewater 8.65
6. Posanski, Michael JR-3 Wis.-Stevens Point 8.98
7. Schommer, Brett   Unattached 9.32
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hoesley, Jim SO-2 Wis.-La Crosse 8.58
2. Foster, Paris FR-1 Texas Lutheran 8.62
3. Murman, Dillon FR-1 Wis.-La Crosse 8.68
4. Beukema, Brandt FR-1 Wis.-Oshkosh 8.90
5. Lacey, Jordan FR-1 Wis.-Eau Claire 9.27
6. Schamber, Joel JR-3 Wisconsin Lutheran 9.30