March 03, 2018
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: HCAC

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lopez, Christian SO-2 Wis.-Oshkosh 22.30
2. Audelo, Jesse SO-2 St. John's (Minn.) 22.32
3. Richardson, Zach JR-3 UT-Tyler 22.33
4. Witt, Parker SR-4 Wis.-Whitewater 22.51
5. Haye, Jahaven JR-3 Benedictine (Ill.) 22.67
6. Pearson, Justin FR-1 Minnesota-Morris 22.77
7. Henk, Hunter SO-2 Wis.-Eau Claire 22.80
8. Lijewski, Jordan FR-1 Wis.-Eau Claire 22.81
9. Castillo, Fernando FR-1 Beloit 22.82
10. Bjornstal, Ryan   Unattached 22.90
11. Foster, Paris FR-1 Texas Lutheran 23.01
12. Charlton, Brett   Eureka College 23.20
13. Gesteland, Bailey SR-4 Wis.-Oshkosh 23.28
14. Jolliffe, Vince SO-2 Wis.-Stevens Point 23.28
15. Hollis, Harrison SR-4 Manchester 23.31
16. Ogbuli, Robert FR-1 Wis.-Oshkosh 23.52
17. Hess, Chris SO-2 Wis.-Oshkosh 23.56
18. Peterson, Nolan SR-4 Wis.-Oshkosh 23.60
19. Broihier, Sean SO-2 Wis.-La Crosse 23.60
20. Akers, Tanner SR-4 Wis.-Stevens Point 23.70
21. Boone, Matthew FR-1 Saint Mary's (Minn.) 23.77
22. Borchardt, Austin   Unattached 23.77
23. Peck, Mitch SR-4 St. John's (Minn.) 23.98
24. Dormon, Jason JR-3 Beloit 24.28
25. Cappadora, Dominick FR-1 Wis.-Stevens Point 24.31
26. Shears, Clayton FR-1 Wis.-Stevens Point 24.45
27. Kahl, Mathew   Unattached 24.55
28. Kramer, Keith   Wisconsin Track Club 24.89
29. Wycklendt, Kobe   Wisconsin Track Club 25.22
30. Barth, Mason   Unattached 25.43
31. Roques, Arthur   Unattached 25.84
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Borchardt, Austin   Unattached 23.77
2. Kramer, Keith   Wisconsin Track Club 24.89
3. Wycklendt, Kobe   Wisconsin Track Club 25.22
4. Roques, Arthur   Unattached 25.84
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bjornstal, Ryan   Unattached 22.90
2. Charlton, Brett   Eureka College 23.20
3. Akers, Tanner SR-4 Wis.-Stevens Point 23.70
4. Kahl, Mathew   Unattached 24.55
5. Barth, Mason   Unattached 25.43
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hess, Chris SO-2 Wis.-Oshkosh 23.56
2. Peck, Mitch SR-4 St. John's (Minn.) 23.98
3. Dormon, Jason JR-3 Beloit 24.28
4. Cappadora, Dominick FR-1 Wis.-Stevens Point 24.31
5. Shears, Clayton FR-1 Wis.-Stevens Point 24.45
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ogbuli, Robert FR-1 Wis.-Oshkosh 23.52
2. Boone, Matthew FR-1 Saint Mary's (Minn.) 23.77
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gesteland, Bailey SR-4 Wis.-Oshkosh 23.28
2. Jolliffe, Vince SO-2 Wis.-Stevens Point 23.28
3. Peterson, Nolan SR-4 Wis.-Oshkosh 23.60
4. Broihier, Sean SO-2 Wis.-La Crosse 23.60
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pearson, Justin FR-1 Minnesota-Morris 22.77
2. Foster, Paris FR-1 Texas Lutheran 23.01
3. Hollis, Harrison SR-4 Manchester 23.31
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Richardson, Zach JR-3 UT-Tyler 22.33
2. Witt, Parker SR-4 Wis.-Whitewater 22.51
3. Henk, Hunter SO-2 Wis.-Eau Claire 22.80
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lijewski, Jordan FR-1 Wis.-Eau Claire 22.81
2. Castillo, Fernando FR-1 Beloit 22.82
200 Meters Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lopez, Christian SO-2 Wis.-Oshkosh 22.30
2. Audelo, Jesse SO-2 St. John's (Minn.) 22.32
3. Haye, Jahaven JR-3 Benedictine (Ill.) 22.67